Announcement

Collapse
No announcement yet.

2017 FORMULA 1 ROLEX AUSTRALIAN GRAND PRIX (Melbourne)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Čudi me samo kako može Kimi biti baš toliko sporiji
    ¡Si Señor!

    Comment


    • #62
      Originally posted by somborac View Post
      Čudi me samo kako može Kimi biti baš toliko sporiji
      Taktika Ferrarija. Kimi treba da bude na 15sec iza Hamiltona kad Britanac udje na prvu zamjenu guma i onda da ga blokira dok Vettel na cistoj stazi ne nadoknadi zaostatak za Lewisom. Mercedes ako želi do titule mora da prihvati Ferrarijevu prljavu igru.
      Bottas mora biti Mercedesom pijun koji ce da neutralise Kimmija. Danas je trebao da uspori i otvori Lewisu dovoljan prozor da Lewis moze da zamijeni gume i vrati se na stazu ispred njega i Kimmija.
      Last edited by ; 26-03-17, 07:32.

      Comment


      • #63
        Hajd ne ... svega ti... Eto Mercedes i Luis su uvek čisti.

        Послато са ZTE Blade V6 уз помоћ Тапатока
        Last edited by Vanja #66; 26-03-17, 07:46.
        If a bike and rider coming past you three feet from your face at 180mph down a hill on a public road doesn’t raise even a grin, you are already dead.

        Comment


        • #64
          Originally posted by Toto View Post
          Taktika Ferrarija. Kimi treba da bude na 15sec iza Hamiltona kad Britanac udje na prvu zamjenu guma i onda da ga blokira dok Vettel na cistoj stazi ne nadoknadi zaostatak za Lewisom. Mercedes ako želi do titule mora da prihvati Ferrarijevu prljavu igru.
          Bottas mora biti Mercedesom pijun koji ce da neutralise Kimmija. Danas je trebao da uspori i otvori Lewisu dovoljan prozor da Lewis moze da zamijeni gume i vrati se na stazu ispred njega i Kimmija.
          Dobrodošao na forum.

          Comment


          • #65
            Originally posted by Vanja #66 View Post
            Dobrodošao na forum.
            Necu se dugo zadrzat izgleda jer je odmah pocelo vrijedjanje gospodina s Očauša, opština Teslic

            Comment


            • #66
              Veličanstvena pobeda Ferrarija. Strategija na mestu, možda i previše konzervativna (očekivao sam super meke gume), naterali su Mercedes na grešku, Lewis se potom možda i mučio sa gumama (podupravljanje sa testova je ponovo bilo problem), ali tempo crvenih je neupitan. Videćemo kako će se odvijati kvalifikacije u narednim trkama, mogu biti jako bitne na nekim stazama osim uobičajenih (Monako, Mađarska...)

              Bolidi deluju u problemu kad se nalaze iza nekog drugog, vozači su bili u pravu oko toga. Mislim da će prednje krilo morati da se pojednostavi i možda suži još malo (da bude nešto kao do 2008)...



              Red Bull mi je prilično razočarenje, očekivao sam Ferrari na njihovom mestu, a njih na Ferrarijevom (pre predstavljanja bolida i zimskih testova). Nadam se da je Kimi danas bio u lošoj formi, prevelika je ovo razlika u odnosu na Vettela. Utisak dana - Antonio Giovinazzi! Ne verujem da je imao fizičke pripreme tokom zime koliko i redovni vozači, uskočio je juče u bolid, danas završio trku i nije bio poslednji - čak nadomak poena.

              Puno odustajanja, neočekivano za Haas, nadam se da to nije pokazatelj da Ferrarijevi agregati imaju neki urođeni problem pouzdanosti. Očekivao sam više od Renaulta, a Perez je pokazao klasu. Davno sam ga prizivao u Ferrari, nadam se da će se to desiti uskoro.
              Last edited by Vanja #66; 26-03-17, 08:00.

              Comment


              • #67
                Vanja znaci ne dijelis moje misljenje da je Kimmi danas imao zadatak da blokira Lewisa ali je Max igrom slučaja odradio njegov posao tako da to nije bilo toliko ocigledno Nakon sto je Vettel preuze vodeću poziciju Kimmi nije vise gubio sekundu po krugu.
                Jos je rano donositi zaključke na osnovu jedne utrke ali izgleda da je Mercedes izgubio dominaciju i taj luksuz da moze da dopusti svojim vozačima da se utrkuju. Kao sto vec ranije rekoh Mercedes je na prljav način danas mogao lagano da dodje do pobjede.
                Bottas je trebao samo prvih 15 krugova da vozi 1,5 sekundi sporije od Lewisa. On, Kimmi i Max bi bili 25 sekundi iza njega, Lewis bi zamijenio gume, vratio se na cistu stazu ispred njih i lagano pobijedio
                Last edited by ; 26-03-17, 08:11.

                Comment


                • #68
                  Ne delim to mišljenje, manite se teorija zavere Hamilton je trku počeo na gumama koje su korišćene i u Q1 i u Q2 i zbog pritiska Vettela ih je verovatno i brže trošio (više forsirao bolid, time i potrošnju guma). Morao je pre svih u boks i na mekim gumama je imao sličan problem. Kimi je bio sporiji celog vikenda, nije napravio korak između petka i subote kao Vettel i generalno mi od povratka u Ferrari ne deluje kao neko ko ima motivaciju da bude svetski šampion.

                  Ali najveći razlog zašto tvoja ideja nema osnova, po mom mišljenju, je što je RB toliko sporiji da Ferrari nema potrebe da usporava Kimija. Ni oni nisu očekivali da će Lewis tako brzo na zamenu. Da se situacija razvila tako da je postojala mogućnost da Seb izađe iza posle zamene, siguran sam da bi koristili super meke gume kao Max. Ove meke su bile na pola života na kraju trke, tako da bi i super meke sigurno izdržale (što je Max i pokazao). Ovako su samo pokrili strategiju Mercedesa, dobili poziciju kroz boks (i to jedva, moraju da rade mehaničari bolje u buduće, izgubili su vreme tu) i kontrolisali trku posle toga.

                  Comment


                  • #69
                    Ferari je čudo od ekipe, ili navijaš za njih ili ih mrziš iz petinih žila...., treće ne postoji
                    ¡Si Señor!

                    Comment


                    • #70
                      Kao i svaka dečija ljubav

                      Comment


                      • #71
                        Mozes li da provjeris kretanje razlike između Kimmija i Maxa prije i poslije Lewisove zamjene guma? Ako se dobro sjećam Lewis se vratio 3 sekunde iza Maxa na stazu koji je kasnio 6 sekundi za Kimmijem. Kada je Lewis stigao Maxa u jednom kadru mi se učinilo da su jako blizu Kimmiju, da njegova prednost ne iznosi vise ni 3 sekunde a kamo li 6.
                        Kao da je Kimmi dodatno usporio jer bi u slučaju preticanja Maxa (tesko izvodljivo ali ne nemoguće) Lewis imao 6 sekundi lufta do Kimmija i prostora za par brzih krugova.
                        Last edited by ; 26-03-17, 08:45.

                        Comment


                        • #72
                          Može da se proveri kad FIA objavi te podatke, to će biti uskoro, ali mislim da ti se učinilo. Seb je najbliže prišao Kimiju na 2 sekunde, a do tad je već imao preko 3s ispred Maxa (nakon zamene pneumatika).

                          Objavila je FIA već, gledam upravo i vraćam se sa detaljima koji te zanimaju. Ovde možeš i sam da preuzmeš:

                          www.fia.com/file/54570/download?token=a5tIZ8Io
                          Last edited by Vanja #66; 26-03-17, 08:53.

                          Comment


                          • #73
                            Ide repriza na njemačkom RTL-u, pogledat cu opet tih 5/10 krugova.

                            Comment


                            • #74
                              Originally posted by Toto View Post
                              Necu se dugo zadrzat izgleda jer je odmah pocelo vrijedjanje gospodina s Očauša, opština Teslic

                              Ne bi trebalo baš tako da rezonuješ.....
                              Ako si u pravu onda su u Ferariju neverovatno dobri glumci, jer ako posmatramo Kimija on je ceo vikend bio bliži dvojcu iz RB-a negoli vrhu a to se moraš priznati 1/1 prenelo i na trku
                              I ja se pitam što je Kimi baš toliko sporiji nego Seb, ali sumnjam da je to svesna taktika
                              ¡Si Señor!

                              Comment


                              • #75
                                Lep pocetak sezone, odlicna voznja Vetela i kao nagrada pobeda. Cinjenica da je Mercedes malo pogresio u taktici za Hamiltona (mada mozda su bili i primorani jer je Nemac bez problema pratio Hamiltona na ultra mekim) ne umanjuje sjajnu voznju Vetela i zasluzenu pobedu.

                                Steta sto su premestili Maleziju na kraj sezone, mogla je lako da se desi dupla pobeda u prve 2 trke

                                Comment

                                Working...
                                X