Announcement

Collapse
No announcement yet.

Majami 2017

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Stefan-kobe View Post
    Ima jedan promenio to u 36 godini svog zivota, ne vidim sto ne bi i neko drugi to uradio.
    Sta je to Fed toliko promenio?
    Je l ranije on mozda ranije bio defanzivac pa je sad odjednom postao ultra ofanzivac?
    http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

    Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

    sigpic

    Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
    with experience.

    Comment


    • Originally posted by Mr. Wolf View Post
      Del Potro bi mogao veceras da spusti malo Rozdera na zemlju, uzleteo je Starac previse
      Mislis?
      Ima sanse Huan Martin?
      sigpic

      Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

      U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
      Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

      Comment


      • Nisam dugo gledao neki njegov mec, vise se oslanjam na dva dobra/solidna meca sa Novakom koje je imao. Jos on zna da bude najbolji protiv najboljih, plus ako ga uhvati ludilo neko. Zajeban igrac. Nekako mislim da, ako zeli da pobedi Starca, mora to u dva seta da odradi. Videcemo, nadam se zanimljivom mecu, poslednji duel su imali pre 100 godina.
        Dayman (a-a-ah...)
        Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
        Champion of the sun (a-a-ah...)
        You're a master of karate and friendship
        For everyone

        Comment


        • Kako igra Kveri
          Originally posted by Casiraghi
          Al bar nauci me drugoj da se dam da tebi nevernoj budem Emre Can
          Originally posted by Casiraghi
          Ti nikad neces biti kao Joel Matip.

          https://www.youtube.com/watch?v=Gxj_G6ExBTE
          Originally posted by Casiraghi
          Srecan Mane svima koji slave.

          Comment


          • Originally posted by bojanaBG View Post
            Sta je to Fed toliko promenio?
            Je l ranije on mozda ranije bio defanzivac pa je sad odjednom postao ultra ofanzivac?
            Ozbiljno ovo? Ako ti nije jasno pogledaj finale AO 2017 i SF AO 2012.
            OVAKO

            Comment


            • Bukvalno moze da dodje bilo koji rezultat, Role igra odlicno ali mu Majami nikako ne lezi plus nema uopste slika sa treninga trenirao je prosli utorak sa Dolgom i to je jedino sto ima...e sad, moguce je da ne trenira na kompleksu nego negde drugde...
              A iako je cinjenica da Delpo "nema" bh, ipak ne treba zaboraviti kakav je sampion.

              Originally posted by Stefan-kobe View Post
              Ozbiljno ovo? Ako ti nije jasno pogledaj finale AO 2017 i SF AO 2012.
              Ozbiljno te pitam, sta je on toliko revolucionarno promenio osim sto je promenio reket.
              Ne zelim da gledam meceve, gledala sam ih, napisi mi sta je to promenio, gde je otisao iz krajnosti u krajnosti?
              http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

              Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

              sigpic

              Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
              with experience.

              Comment


              • Bojana

                Ako ti pod promene u igri mislis da jedan lik treba od Janovica da postane Carballes Baena onda se varas, odnosno ne kontas ono sto zelim da kazem. Menjao je Fed u igri i to previse, pogledaj za pocetak kako riternira, onda kako udara bekend, a takodze i cesce izlaganje na mrezu. O promeni reketa necu da govorim, vec si spomenula to. Ako ovo nisu drasticne promene u igri onda ne znam sta je.

                Menjao je i Rafa puno toga u odnosu na period do 2013 godine, al za sad to ne daje rezultate.
                OVAKO

                Comment


                • Originally posted by Stefan-kobe View Post
                  Bojana

                  Ako ti pod promene u igri mislis da jedan lik treba od Janovica da postane Carballes Baena onda se varas, odnosno ne kontas ono sto zelim da kazem. Menjao je Fed u igri i to previse, pogledaj za pocetak kako riternira, onda kako udara bekend, a takodze i cesce izlaganje na mrezu. O promeni reketa necu da govorim, vec si spomenula to. Ako ovo nisu drasticne promene u igri onda ne znam sta je.

                  Menjao je i Rafa puno toga u odnosu na period do 2013 godine, al za sad to ne daje rezultate.
                  Mi smo pricali o drasticnoj promeni, Nadal koji stoji 5 metara i ceka servis i Nadal koji stoji skoro na osnovnoj liniji i ceka servis i koji je bio ofanzivan. To se desavalo u 1.setu protiv Kolija i popio je krompir.
                  E sad, Role je odrastao tako sto je igrao s&v, igrao je prve godine na tour-u stalno tako. Kad je dobio Samprasa na W igrao je otprilike 100% s&v na 1.servis i nekih 50% na 2.servis, tako da izlazak na mrezu njemu uopste nije stran.
                  A bh je posledica reketa, jer ovaj reket je veci i to mu dozvoljava da konstantno radi, a ne kao ranije samo povremeno.

                  Tako da najveca promena je reket, koja mu je donela bh, ali mu je oduzela fh.
                  http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                  Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                  sigpic

                  Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                  with experience.

                  Comment


                  • Čisto sumnjam da je Mannarino spreman fizički za više od sat vremena igre na ovom suncu.
                    Trebao bi Ćorić biti pametan i ovo lagano dobiti.

                    Comment


                    • Jedan je najbolji teniser svih vremena, a drugi je prasinar koji je proveo zivot u mocvari 5 metara iza linije.

                      Dva razlicita svijeta. Nadal bukvalno svu koncepciju svoje igre mora da promjeni, Federer je samo morao da navikne da novim reketom igra bekehnd sa punim zamahom i da sto manje koristi slajs. To je i radio u ovoj pauzi, pa evo rezultata.
                      sigpic
                      "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                      AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                      Comment


                      • Dobro sad, ti zelis da isprovociras bezvezno ali se necu nesto previse smarati s time, tvoje mislenje ipak. Rafa je mnogo toga promenio, i nikad nije bio klasicni prasinar, jer da je bio ne bi kompletirao sve GS-ove, ne bi igrao 5 finala Wimbledona, i ne bi osvoijo jos mnogo titula na razlicite podloge. Ali nakon 2014 je usledio pad, fizicki i psihicki, mislim neli jedno vuce drugo i on je morao menjati nesto u svojoj igri. Prosle godine je servirao skroz razlicito nego inace, i sami znate gde je stajao na prednjoj strani, skroz levo za da moze vise da otvori pole i da izvuce bolji ugao. Ogromne promene ima i kod BH-a, cak sad mu je BH stabilniji udarac nego FH u pojedinim momentima. Povecao i agresivnost iz tog udarca, blize stoji osnovnoj liniji itd itd.

                        Fed jeste najbolji svih vremena, ali uprkos tome morao je da menja nesto u igri jer su svi poceli da ga deru. Kao sto smo rekli promena reketa je najvaznija, a onda i one druge stvari koji vuce ta prva promena sa sobom (agresivniji BH, manje slajsova, vise izlazaka na mrezi, agresivniji ritern).
                        OVAKO

                        Comment


                        • Sve to sto je Fed promjenio su mikrokorekcije. O Nadalu pricamo da mjenja u potpunosti nacin na koji igra, odnosno da pridje liniji i igra manje balona sa 5k rotacija. Jer balon sa 5k rotacija sa linije, ne zavrsava u terenu, vec 3 metra u autu. Federer citav zivot na liniji proveo i sada pravi mikrokorekcije da udara ranije lopticu. Nije mjenjao uopce nacin na koji gradi poene, vec je sada samo agresivniji.

                          Najradikalnija promjena koju je napravio, bila je ta sa reketom i to je to, ovo ostalo je mikro.

                          A i Nadal je pravio mikrokorekcije u svojoj igri, zato je i osvojio sve Slamove, da nije, ne bi nikad kompletirao Slamove.

                          I ne provociram uopce, ja Nadala smatram prasinarom koji je zivot proveo 5 metara iza linije, ne svidja mi se to i to je to.
                          sigpic
                          "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                          AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                          Comment


                          • Mozda je bolji termin korigovao igru nego promenio stil

                            EDIT: pretece me Aki
                            Dayman (a-a-ah...)
                            Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
                            Champion of the sun (a-a-ah...)
                            You're a master of karate and friendship
                            For everyone

                            Comment


                            • Ma mislim da je nama svima jasno da niti jedan teniser nece promeniti stil igre. To ucis dok si klinac, prakticno s time se radjas. Lepo je Wolf rekao, mozda je korigovao svoju igru najpravilniji izraz.

                              Ne znam Ajnstajne, po meni promena reketa nije mikropromena, fkt dosta stvari je menjao Fed u svojoj igri i naravno to mu se isplatilo. Meni je bas to zapanjujuce i bas ga postujem zbog toga, kao i svaki sportist koji promeni nesto za da dodje do uspeha.

                              Znam da ti se ne svidja Rafin stil igre ali nije on to sto govoris ti, ne salje on "balone" 5 metara iza osnovne, vec svojom snagom izbacava protivnika sa polja, odnosno ga udaluje. Svako od ova najbolja trojca ima svoj zastitni znak u igri i to se mora respektirati po meni, bez obzira dali voli neko to il ne.
                              OVAKO

                              Comment


                              • Govorimo o covjeku koji je izabrao manje dominantnu ruku da njom igra jer je tako ucinkovitiji. Osim toga njegova igra sa baselinea barem kakvu je nekada prikazivao mu dozvoljava takvu tranziciju. Ja sam za to da pridje liniji po svaku cijenu.
                                1. Andrey Rublev
                                2. Thanasi Kokkinakis
                                3. Alexander Zverev
                                4. Ernesto Escobedo

                                Renesansa tenisa u 2016 godini.

                                Comment

                                Working...
                                X