Announcement

Collapse
No announcement yet.

Predsezona i testovi 2017

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Originally posted by Dule Krtola View Post
    Vanja spamujes

    Ja i daljem stojim iza toga da budzet ili pare najveci krivac za ovakvo stanje. Sto gledamo dosadne trke i sezone.

    Jer su u F1 budzeti bas bas veliki i donose veliku prevagu. Pogledaj nize serije dje su budzeti dosta manji i samim time razlika u kvalitetu je mala i svak moze svakoga da pobjedi. A to donosi uzbudljivost i zanimljive trke i sezone.

    Svaka serija ima svoja pravila. Svaki sport. Sto to pricate ljudi.
    Sada je novac dosao do izdrzaja kao i u svakom sportu. Ali bas kao i u svakom.

    Pogledaj Moto3 trku. Sto mislis sto je svaka trka zanimljiva? Razlika u timovima je mala. Mali budzeti i svak je svakom blizu. Na dohvatu.
    Pogledaj Gp2. Budzeti dosta manji. I svaka trka ima nesto posebno.
    Samo kvalitetan spam...

    Novac jeste deo problema i to će takođe biti drugačije rešeno. To je odavno poznato i najmanje što može da se učini je da se utvrdi fer i bolja raspodela novca zarađenog na prodavanju prava za prenos i organizaciju trka. I to će se i učiniti sigurno. U ovoj situaciji, kao kratkoročni boost za timove koji su u krizi (a manje je onih koji nisu) možda bi trebalo obezbediti i minimalni budžet (recimo 100 miliona) na početku sezone u naredne 2-3 godine čisto da stanu na noge. No to je kratkoročno rešenje i deluje mi da takve stvari nećemo viđati. Već 5-6 godina sve promene su gašenje požara, umesto da se radi na boljem protivpožarnom sistemu...

    I da, u GP2, 3, FRenault svi voze iste (Dallarine) mašine, razlika je u vozaču i kvalitetu tima...
    Last edited by Vanja #66; 26-01-17, 13:28.

    Comment


    • #62
      Salim se Vanja oko spamovnja. Nadam se da si svatio salu.

      Ja vjerujem kad bi se raspodjela para vrsila ravnopravno da bi imali dosta zanimljivije sezone. A i oni proizbodjaci da smanje cijena agregata.

      Pa dao sam vam primjer nizih serija jer je ravnopravno sve i samim time trke se zanimljivije i svak svakoga moze pobjediti. I do izdrzaja dolazi talenat i talenti.
      Trenutno u F1 nije ravnopravna situacija. Vodeci timovi dobijaju cijelu jabuku a ostali kaspice...

      Samo se vrtimo u krug. Tema bez kraja.
      Necete vi popustiti necu ja.


      Da ako se prokljuci neko treci odnosno cetvrti.

      Comment


      • #63
        Originally posted by Dule Krtola View Post
        Salim se Vanja oko spamovnja. Nadam se da si svatio salu.

        Ja vjerujem kad bi se raspodjela para vrsila ravnopravno da bi imali dosta zanimljivije sezone. A i oni proizbodjaci da smanje cijena agregata.

        Pa dao sam vam primjer nizih serija jer je ravnopravno sve
        Voze iste bolide. I ja sam za to da se uvedu slicni bolidi kao i u Nascaru pa da gledamo 1/4 grida kako pobedjuje i bori se za titulu.
        Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

        Comment


        • #64
          Okačih juče-prekjuče link o novim pravilima o dodeli poena u Nascaru... Ono je čista zajebancija, ni nadprosečan gledalac neće skontati raspodelu poena, verovatno jer im je totalno nebitno. Jedino bitno je da vide lom na svakoj trci...

          Comment


          • #65
            Vratiti dolivanje goriva ,ne uvoditi halo i ostale bakrace, vratiti gume na dve komponente ovo sa 3 je glupost ,vratiti zvuk nekako i trke po kisi la spa 1998!!!
            Eto za pocetak pa ce biti i vise gledanosti i uzbudjenja. Da se razumem nemam ja nista protiv zastite vozace ,ali ako moze bez degradiranja izgleda bolida i sta vec na kraju ovo i jeste opasan sport zato su i placeni vozaci debelo. Nadam se da ce Ross uspeti da sredi barem deo problema. DA svi imaju ulogu u trci i vozac i tim ,taktika ,vremenske prilike a ne samo kompijuter i motor.
            A ovo oko para ,treba napraviti bolju raspodelu svakako svima ravnomernije, e sad ne moze jedna marusija nikada da se meri sa ferrarijem i mcarenom ,wilijamsom... ovo je i jeste timski sport u neku ruku,ne moze svima isti auto to je glupo! ako neko bolje radi ,i pravi bolid zasto to da drugi koriste e sad sto je trenutno ovakva situacija nazalost mnogo je faktora.

            Comment


            • #66
              Naslov je vezan za ograničenje budžeta, ali u tekstu se spominje samo diskusija o tome (za početak) kao i mnogo bitnija stvar - donositi buduće promene u pravilima sa idejom "da li će ova promena nagraditi velika ulaganja mnogo više nego manja ulaganja..." To je, mislim, jako trezveno razmišljanje.

              http://www.espn.co.uk/f1/story/_/id/...budget-caps-f1

              A i još nešto zanimljivo se pominje:

              If consistency, however, is the real aim – and it should be – is it not time the FIA considered the stewards themselves? Currently there are three different stewards at every race drawn from a large pool. Employing a small team of say six, to do the job all season would be a far better guarantee of joined-up thinking week in, week out – as would making more of them drivers who have only recently retired from F1 and are better placed to understand the nature of the racing. Whether Mark Webber for example, would be up for all the travelling again is a moot point but one could be confident his judgment would be respected.
              https://www.theguardian.com/sport/bl...erty-race-fees

              I na kraju, najzanimljivije...

              Comment


              • #67
                To je to.
                Manor pod stecaj....

                Comment


                • #68


                  Evo i prva slika, makar delimična, bolida (tj njegovog modela) za 2017, Manorovi zaposleni su podelili sa svetom...

                  Comment


                  • #69
                    Bolje se vidi bolid iliti igračka.


                    Comment


                    • #70
                      Znaci 10 ekipa ove sezone? Pih steta, ja sam uvek bio za sto veci broj timova, bice mi prazno nekako bez njih.
                      Dreams are coming true.


                      Marcello Lippi: „Usporeni snimci akcija nisu realan fudbal. Svi mi želimo da vidimo Moniku Beluči golu, ali ne želimo da je gledamo kroz rendgen“.

                      Comment


                      • #71
                        Kad smo mogli bez Katerhama, vala izgurati cemo i bez Manora iliti Marusije

                        Comment


                        • #72
                          Sad ce biti manje preticanja za celi krug,jedino zanimljivo predhodne sezone
                          >> AC Milan,FK Partizan,KK Partizan,Novak Djokovic,F1,Leclerc,Ferrari,Fernando Alonso,Bogdan Bogdanovic <<

                          Comment


                          • #73
                            Ma prazno ce mi biti nesto ne znam Sreca pa cemo jos uvek gledati Wehrleina u F1.
                            Gde mogu naci spisak svih vozaca za ovu godinu koji su potvrdjeni?
                            Dreams are coming true.


                            Marcello Lippi: „Usporeni snimci akcija nisu realan fudbal. Svi mi želimo da vidimo Moniku Beluči golu, ali ne želimo da je gledamo kroz rendgen“.

                            Comment


                            • #74
                              7 Kimi RAIKKONEN Scuderia Ferrari Ferrari SF17 Ferrari V6 t h
                              5 Sebastian VETTEL Scuderia Ferrari Ferrari SF17 Ferrari V6 t h
                              31 Esteban OCON Sahara Force India F1 Team Force India VJM10 Mercedes V6 t h
                              11 Sergio PEREZ Sahara Force India F1 Team Force India VJM10 Mercedes V6 t h
                              8 Romain GROSJEAN Haas F1 Team Haas VF-17 Ferrari V6 t h
                              20 Kevin MAGNUSSEN Haas F1 Team Haas VF-17 Ferrari V6 t h
                              14 Fernando ALONSO McLaren-Honda Formula 1 Team McLaren MP4-32 Honda V6 t h
                              2 Stoffel VANDOORNE McLaren-Honda Formula 1 Team McLaren MP4-32 Honda V6 t h
                              77 Valtteri BOTTAS Mercedes AMG Petronas F1 Team Mercedes F1 W08 Mercedes V6 t h
                              44 Lewis HAMILTON Mercedes AMG Petronas F1 Team Mercedes F1 W08 Mercedes V6 t h
                              3 Daniel RICCIARDO Red Bull Racing Red Bull RB13 TAG Heuer V6 t h
                              33 Max VERSTAPPEN Red Bull Racing Red Bull RB13 TAG Heuer V6 t h
                              27 Nico HULKENBERG Renault Sport Formula One Team Renault R.S.17 Renault V6 t h
                              30 Jolyon PALMER Renault Sport Formula One Team Renault R.S.17 Renault V6 t h
                              9 Marcus ERICSSON Sauber F1 Team Sauber C36 Ferrari V6 t h
                              94 Pascal WEHRLEIN Sauber F1 Team Sauber C36 Ferrari V6 t h
                              26 Daniil KVYAT Scuderia Toro Rosso Toro Rosso STR12 Renault V6 t h
                              55 Carlos SAINZ Scuderia Toro Rosso Toro Rosso STR12 Renault V6 t h
                              19 Felipe MASSA Williams Martini Racing Williams FW40 Mercedes V6 t h
                              18 Lance STROLL Williams Martini Racing Williams FW40 Mercedes V6 t h

                              Comment


                              • #75
                                Hvala
                                Dreams are coming true.


                                Marcello Lippi: „Usporeni snimci akcija nisu realan fudbal. Svi mi želimo da vidimo Moniku Beluči golu, ali ne želimo da je gledamo kroz rendgen“.

                                Comment

                                Working...
                                X