Announcement

Collapse
No announcement yet.

London 2016.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by notorious View Post
    Ne zanimaju me drugi forumi. Konačno je jedna tema u kojoj se duže piše prošla bez te gluposti koja je stalno pominjana i dalje bi da je Novak dominirao.
    Ovo je samo dokaz kakav bi Murray bio da nema njih trojice, evo kakav. Zato one priče i stavljanje njega i Hewitta u istu ravan su smiješne.
    Pa nije da Novak nije iskoristio nesto slabije konkurencije, ali opet cu da ponovim, nije on kriv za to. Ne moze Novak biti kriv sto se Rafa povredjivao, sto je Roger ostario i nemao vise taj nivo kao u 2006, sto je Berdih veciti choker. Isto mozemo da govorimo o Rafinoj 2010, nije bio Rafa kriv sto je tour tada bio jadan, Roger je bio bas kritican, ostale mu nisu bile ni do koljena, odnosno je konkurencija bila slabija nego naredne godine. Tako vazi i za Endija ove sezone, lik igrao tri Slam finala, jednom je dobio 2 puta zijanio i to od Novaka, osvoijo OI, par Mastersa, WTF, nakupio milion pobeda, imao samo 9 poraza, dosao na prvo mjesto, mislim sta jos treba da uradi? Ja mu kapu skidam, zaista nisam mislio da ce ikada doci na no.1 pored ove trojce.
    OVAKO

    Comment


    • Apsolutno. Zato treba biti realan. Meni je glavno pitanje Koliko Endi moze da izdrzi ovaj tempo?. Mnogo je motivisan, mada bi i kod njega morala biologija da radi.

      Ipak je Endi imao par lalksih sezona od Novaka. KO zna, mozda moze cele sledece godine da zadrzi ovaj nivo. On je sigurno i mnogo motivisan, cekao je ceo zivot ovakvku priliku i ukazala mu se.

      Da mi sada neko ponudi da ce Novak da osvoji 3 slema u naredne dve godine, odmah bi prihvatio.
      Last edited by 147; 21-11-16, 00:37.

      Comment


      • Originally posted by Sandugp View Post
        Ali ce zato mladi Marej sada da dominira? Ili mozda vidis nekog novog N1 u sledecoj sezoni?
        Pa nije Marej imao 5 sezona za redom sa po 100 Slam finala i jos 100 titula. Dakle trosenje kod Novaka i Endija, sto fizicki sto emotivno nije isto. I opet, ja nigde nisam rekao da Andy nece pasti i da ce dominirati.
        OVAKO

        Comment


        • Stefane,

          Daleko je prerano procjenjivati sto ce biti u nastvaku Novakove karijere. Moguce je da nece osvojiti vise ni jedan slem, ni jedan masters, ni jedan WTF.

          A moguce je da ce osvojiti jos dva GS (4 u istoj godini pa tako dva puta.)

          Originally posted by pedja5000 View Post
          Apsolutno. Zato treba biti realan. Meni je glavno pitanje Koliko Endi moze da izdrzi ovaj tempo?. Mnogo je motivisan, mada bi i kod njega morala biologija da radi.

          Da mi sada neko ponudi da ce Novak da osvoji 3 slema u naredne dve godine, odmah bi prihvatio.
          Nemoj da te brine Andi. Jesi li vidio kako se uplasio kad se Novak probudio poslije 4:1 u drugom setu? Sve zavisi od Novak i njegove motivacije. Ako toga ima, doci ce i samouvjerenje a sa njime i titule. Tim vise sto je konkurencija losa.

          Prihvatio bih 4 slema, 3 ne bih. Matematicko ocekivanje (srednju vrijednost) bih procijenio na izmdju 3 i 4 ali blize cetiri. S tim sto je devijacija velika. Barem jedan slem.
          Last edited by NI; 21-11-16, 00:41.

          Comment


          • Originally posted by Stefan-kobe View Post
            Pa nije Marej imao 5 sezona za redom sa po 100 Slam finala i jos 100 titula. Dakle trosenje kod Novaka i Endija, sto fizicki sto emotivno nije isto. I opet, ja nigde nisam rekao da Andy nece pasti i da ce dominirati.
            Pa ko ce? Ako nece ni Novak ni Endi, koga ti vidis? Ko je po ttebi buduci N1?
            sigpic

            Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

            U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
            Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

            Comment


            • Originally posted by Stefan-kobe View Post
              Pa nije da Novak nije iskoristio nesto slabije konkurencije, ali opet cu da ponovim, nije on kriv za to. Ne moze Novak biti kriv sto se Rafa povredjivao, sto je Roger ostario i nemao vise taj nivo kao u 2006, sto je Berdih veciti choker. Isto mozemo da govorimo o Rafinoj 2010, nije bio Rafa kriv sto je tour tada bio jadan, Roger je bio bas kritican, ostale mu nisu bile ni do koljena, odnosno je konkurencija bila slabija nego naredne godine. Tako vazi i za Endija ove sezone, lik igrao tri Slam finala, jednom je dobio 2 puta zijanio i to od Novaka, osvoijo OI, par Mastersa, WTF, nakupio milion pobeda, imao samo 9 poraza, dosao na prvo mjesto, mislim sta jos treba da uradi? Ja mu kapu skidam, zaista nisam mislio da ce ikada doci na no.1 pored ove trojce.
              Koje trojce? Nadal i narocito Federer su maltene preskocili ovu sezonu zbog povreda.

              Comment


              • Svi smo podcenili Endija posle US Opena. Posle ovoga ne vidim kako Novak moze da obori Rodzerov rekord po broju nedelja na prvom mestu. Dakle, samo slemovi. E sada kako biti top samo za slemove je veliko pitanje. Neverujem da Novak moze kao Vavrinka da igra. Problem sa Novakom je sto ako nema dobro seriju rezultata, lako moze psihicki da padne.
                Last edited by 147; 21-11-16, 00:42.

                Comment


                • Originally posted by Sandugp View Post
                  Pa ko ce? Ako nece ni Novak ni Endi, koga ti vidis? Ko je po ttebi buduci N1?
                  Alexander Zverev, lik koji ce jebavati sve pred sobom.

                  Sandu brate, nisam ja madjionicar, ne znam zaista, al zelim da kazem da nece biti dominacije sa strane Novaka kao u prethodnih sezone jer lik ocito pada, vidi se to iz aviona. E sad, nisam reko da nece uzeti Slam, da nece ponovo biti no.1, da nece uzeti Masters, ali da ce igrati 4 Slam finala, da ce uzimati po 5-6 Mastersa u sezoni e to malo morgen.
                  OVAKO

                  Comment


                  • Ni, tesko je pitanje ovo za 3 ili 4 slema, ali mozda si u pravu. Inace, sta bi ti vise voleo: 4 slema i da vise ne bude ni nedelju prvi, ili 3 slema i da bude prvi jos recimo 40 nedelja i da zavrsi jos jednu godinu kao prvi ?

                    Inace za konkurenciju je Kobe u pravu. I nazalost, pamte se samo rezultati, ne i konkurencija. Rodzer je imao slabu konkrurenciju do 2007. godine ( do kraja 2007. van sljake nije imao ni jednog dostojnog protivnila), i do je maksimalno iskorisitio. Ako neko u ne tako delokoj buducnost obori njegov rekrod od 17 slemova, to ce verovatno biti tako sto nece imati mnogo konkurencije.

                    Mada, Nadal je primer igraca kome je konkurencija tokom karijere bila manje bitna od njegove igre. Jedini iuzetak je period od izgubljena 3 slem finala od Novaka.
                    Last edited by 147; 21-11-16, 00:50.

                    Comment


                    • Originally posted by pedja5000 View Post
                      Ni, tesko je pitanje ovo za 3 ili 4 slema, ali mozda si u pravu. Inace, sta bi ti vise voleo: 4 slema i da vise ne bude ni nedelju prvi, ili 3 slema i da bude prvi jos recimo 40 nedelja i da zavrsi jos jednu godinu kao prvi ?
                      Slemovi su najbitniji. Dakle 4 slema i da ne bude vise nikada prvi. Ali ta je kombinacija jako malo vjerovatno.

                      Puno toga ce se znati za sest mjeseci. Da li je Novak zreo za penziju? Ili ce igrati samo da bi mozda tu i tamo osvojio koji slem? Ili zeli da ponovo bude najbolji, u punom smislu te rijeci?

                      Ukupno, poslije WTF-a mozemo biti vise optimisticni nego prije njega. Novakova forma je u uzlaznoj putanji ali jos nije dostigla potrebni nivo.

                      Comment


                      • Cuj penzija, kao da je lik ispao iz top 100.
                        OVAKO

                        Comment


                        • Hvala Ni, slazem se sa tobom Forma ide ulaznom putanjom, sto je dobro. Mislim da je vec jedna pozitivna stvar koju mozemo da konstatujemo, je da je glavni krivac Novakove krize povrede. Povredio se, vrlo moguce, zbog manjka treninga, a onda nije imao motivaciju da se trudi jer nije na 100%. Druga pozitvna stvar je da mislim da zbog ove povrede najvise izgubio jedan slem, sto nije previse.
                          Last edited by 147; 21-11-16, 00:56.

                          Comment


                          • Originally posted by Stefan-kobe View Post
                            Cuj penzija, kao da je lik ispao iz top 100.
                            Ako Novak ne popravi igru u narednih 6 mjeseci, onda treba u penziju. Nema smisla da igra na ovom nivo.
                            Spoiler
                            Ja ocekujem sa sigurnoscu od preko 90% da ce popraviti igru. Pitanje je do kojeg nivoa.


                            pedja,

                            Povrede, pad motivacije poslije RG-a i razocaranje na Olimpijadi su 3 velika razloga. Licno sumanjam da postoji jos jedan. Naslucujem da on kalkulise: "Treba mi odmor, ne isplati se previse ulagati prije AO."

                            Sto se pak tice obaranja Federerovg rekorda od 302-je nedjelje, smanjio je sanse nekih 10% ovim porazom. (sa 75% na 65%) Ako je i toliko. Sanse da obori Federerovih 6 WF je smanji za recimo 30%. (sa 95% na 65%) Sanse da obori Samprasovih 6 sezona kao najbolji na kraju godine za recimo 20%. (sa 50% na 30%) A sanse da izjenaci Gonzalezov rekord od 8 sezona defakto vise ne postoje. (sa 10% na 0%)

                            Ovo baziram na nekoliko pretpostavki:

                            -najbolji igrac u istoriji tenisa Rodzer Federer je u debelo prosao zenit
                            -Rafa je jos jedino konkurentan na RG-u
                            -Novak je u (ozbiljnoj) krizi ali to za sada to nije konacni pad u karijera
                            -Marijev konacni pad u karijeri ce nastupiti prije Novakovog
                            -nema nikoga od mladih
                            Last edited by NI; 21-11-16, 01:12.

                            Comment


                            • Originally posted by Stefan-kobe View Post
                              Pa nije da Novak nije iskoristio nesto slabije konkurencije, ali opet cu da ponovim, nije on kriv za to. Ne moze Novak biti kriv sto se Rafa povredjivao, sto je Roger ostario i nemao vise taj nivo kao u 2006.
                              A šta je sa ona tri finala 2011/2012: W, US, AO u kojima je demolirao Rafu? Jel i onda Rafa bio povređen? Koliko se sećam samo je od Novaka gubio.

                              Ako sam dobro razumeo Novak nikad ne bi bio ovo što jeste da se Nadal nije povređivao ili da Roger nije ostario.

                              Comment


                              • Originally posted by goku View Post
                                A šta je sa ona tri finala 2011/2012: W, US, AO u kojima je demolirao Rafu? Jel i onda Rafa bio povređen? Koliko se sećam samo je od Novaka gubio.

                                Ako sam dobro razumeo Novak nikad ne bi bio ovo što jeste da se Nadal nije povređivao ili da Roger nije ostario.
                                Jao covjece. Ne govorim o SVE sezone Novaka, zato samo spomenuo i Rafinu 2010, on osvoijo 3 slema ali konkurencija bila takva kakva jest bila, finala sa Berdiha i Soderlinga, ipak, nisu to Novak i Roger. Recimo Novakova 2014, slabija konkurencija, prosle sezone takodje, on sve to iskoristio i apsolutno nije nista kriv zbog toga.
                                OVAKO

                                Comment

                                Working...
                                X