Announcement

Collapse
No announcement yet.

London 2016.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Stefan-kobe View Post
    Secam se sto je bilo na forumu kad je Roger uradio to. 30 stranica samo o tome.
    Dok je Novak dominirao pričalo se o smiješnoj konkurenciji svaki dan, u zadnje vrijeme toga nema. Zašto je to tako

    Comment


    • Originally posted by NI View Post
      Nije uvijek bilo nekoliko brejkova po setu. Mec u Dubaiu 2012. je odlucio Marijev servis. Ali nema ni smisla ni potrebe da idemo mec po mec. Nesto drugo je bitno.

      Ti ne mozes ici na fizicko slamanje u mecu u kojem protivnik dobija 75% poena na svoj servis a ti samo 50%. kako ti to nije jasno. I jdnom kad su obojica shvatili odnos snaga Mari ce da se cuva (napada 20% manje nego bi napadao) a Novak ce srlja (napada 20% vise nego bi trebao da napada).

      Dalje nije Novak jako zaostajo u razmjenama. Na drugi Andijev servis je osvojio 52% poena a Andi na Novakov drugi 35% poena. drugi servis, to su razmjene. Nije Novak izgubio mec zbog Marejevog servisa.



      Moguce da je zato na samom pocetku Novak tako lose vracao Marijev 2. servis. Kasnije se to dosta poprvailo.
      Onog trenutka kad je bilo jasno da Novak ne osvaja ni jedan laki poen na svoj servis, morao je u napad. Naravno, ne bi morao da ni Mari nije osvajao ni jedan laki poen na sopstveni servis.
      NI, može. Servis oduzima mnogo snage i ponavljam Novakov retern je potpuno zakazao. Pogledaj snimak meca i videces koliko je jeftinih poena prosuo. Prvi gem meca i onaj gem gde je trebao da dodje do brejk lopte da nije sa 10 cm zakucao lopticu u mrezu.

      Comment


      • Originally posted by Stefan-kobe View Post
        Inace Novak je seo na Endijevo mesto. Edberg?
        Da. To sam ja odmah primetio i postavi okomentar kao Novakov navijac. Nekoretkno, mora se priznati. Ali i glupo. Ako mislis da si bolji ne treba ti da se igras sa takvim igricama, i to ti nije bitno.

        Inace NI ima super zapazanja. Tacno je da i Novak podbacio, ali nije sve do toga. Inace Marej je sigurno uvideo da Novaka ne moze da prati fizicki u dugim mecevima. To ne moze lako da se promeni, jednostavno je pretezak, ima vise misica, i to je dovoljno da ne moze da ima previse kondicije. On misli da to moze boljim servisom da nadoknadi, jer ce biti manje duzih razmena. Mozda. Ostaje da bude vidjeno kada je Novak top.
        Last edited by 147; 21-11-16, 00:21.

        Comment


        • Originally posted by notorious View Post
          Dok je Novak dominirao pričalo se o smiješnoj konkurenciji svaki dan, u zadnje vrijeme toga nema. Zašto je to tako
          Ako sam ja dobro pratio ovaj forum, a i par drugih, ukljucujuci i jedan makedonski, pricalo se da je sramota sto je Marej no.1 posto od Wimbledona do Pariza nije odigrao protiv top 10 igraca, bla bla. Meni su te price apsurd, nije Marej kriv sto su Rafa i Roger u invalidske kolice, sto su Gofan, Kei i Thiem nesposobni. Eto, danas se bas videlo ko je ko ove sezone i ko zasluzuje no.1 Bolji prikaz od ovo ne moze, direktan duel, ko dobije taj je prvi.
          OVAKO

          Comment


          • Originally posted by skeptik View Post
            NI, može. Servis oduzima mnogo snage i ponavljam Novakov retern je potpuno zakazao. Pogledaj snimak meca i videces koliko je jeftinih poena prosuo. Prvi gem meca i onaj gem gde je trebao da dodje do brejk lopte da nije sa 10 cm zakucao lopticu u mrezu.
            Skeptik,

            Potpuno je sve jedno da li je:

            -Mari odlicno servirao
            -Novak lose returnirao
            -kombinacija toga dvoga (to je najvjerovatnije)

            Posljedice su iste. Novak je mora da napada iako ga ne ide.
            Last edited by NI; 21-11-16, 00:21.

            Comment


            • Ako ce da primenjuje tu istu taktiku svaki naredni put tesko ce on do pobede protiv Mareja. Ocigledno ne vidimo stvari isto pa neka ostane na ovom.

              Comment


              • Originally posted by Stefan-kobe View Post
                Ako sam ja dobro pratio ovaj forum, a i par drugih, ukljucujuci i jedan makedonski, pricalo se da je sramota sto je Marej no.1 posto od Wimbledona do Pariza nije odigrao protiv top 10 igraca, bla bla. Meni su te price apsurd, nije Marej kriv sto su Rafa i Roger u invalidske kolice, sto su Gofan, Kei i Thiem nesposobni. Eto, danas se bas videlo ko je ko ove sezone i ko zasluzuje no.1 Bolji prikaz od ovo ne moze, direktan duel, ko dobije taj je prvi.
                Ne zanimaju me drugi forumi. Konačno je jedna tema u kojoj se duže piše prošla bez te gluposti koja je stalno pominjana i dalje bi da je Novak dominirao.
                Ovo je samo dokaz kakav bi Murray bio da nema njih trojice, evo kakav. Zato one priče i stavljanje njega i Hewitta u istu ravan su smiješne.

                Comment


                • Zasto bi je primijenio ako je jedna od dviej stvari zadovoljena:

                  A)
                  Njegov return je efikasniji nego danas

                  B)
                  Njegov "first strike" je ubojitiji nego danas

                  U tom slucaju ce moci duze da ceka prije nego napadne ili da umara ako mu se umara. Inace on Marija u prvom redu umara tjerajuci ga na defanzivu.

                  Comment


                  • Originally posted by Stefan-kobe View Post
                    Ako sam ja dobro pratio ovaj forum, a i par drugih, ukljucujuci i jedan makedonski, pricalo se da je sramota sto je Marej no.1 posto od Wimbledona do Pariza nije odigrao protiv top 10 igraca, bla bla. Meni su te price apsurd, nije Marej kriv sto su Rafa i Roger u invalidske kolice, sto su Gofan, Kei i Thiem nesposobni. Eto, danas se bas videlo ko je ko ove sezone i ko zasluzuje no.1 Bolji prikaz od ovo ne moze, direktan duel, ko dobije taj je prvi.
                    Apsolutno. Svi mi mozemo da priznamo da konkurencija nije ista od kada Nadal nije top. Ok, Novak je prosle godine bio izvandredan. Ali, da li je ove godine bolji nego recimo 2012. ili 2013. ? Ja ne bih rekao. Za igraca poput Novaka top Nadal mnogo vise menja nego Top Berdih, Ferer i sta ja znam ko. Slicno vazi i za Endija.Novak je u te dve godine tre slem meca izgubio od Nadala a i mnogo samopuzdanja. 2014. je vec Nadal bio slabiji, Novak je trebao da ga dobije u Roland Garrosu da nije couknuo. Generalno Novak nije preveliki sampion( jeste veliki da se razumemo, ali ne kao Rodzer i Rafa), i zato su njemu i Rodzer i Endi odgovarali u finalima slema. Novak jeste bolji teniser bio od njih u tom periodu, ali bio je bolji i od Vavrinke. Jedino sto od ove dvojice znao sta da ocekuje, a od Stana to uglavnom nije.

                    I ljudi, jos jedna stvar, mozda nema previse veza sa temom, ali oprosticete. I danas i u finalu Roland Garrosa se video strah kod Novaka. Da je igrao sa Nadalom finale Roland Garrosa ove godine, verujem da bi izgubio. Mozda bi bilo 50:50, ali bi Novak couknuo, kao i uvek. Ovako treba zahvaliti Endiju. I ne bi menjao nista ovo samo za taj jedan mec, samo za to finale Roland Garrosa. Jer sve mi je ovo lakse da prihvatim nego da Endi ima Roland Garros, a da ga Novak nema.
                    Last edited by 147; 21-11-16, 00:33.

                    Comment


                    • Originally posted by Vladan View Post
                      Ne moze Novak da igra kad nema Federera i Nadala, nema on tu motivaciju. Sad kad se oni vrate sve ce biti drugacije. Dobro Nadal ce ispasti u trecem, cetvrtom kolu, ali Federer je 16. dolazi Endiju u osmini i izbaca ga, vrace Novaka na prvo mjesto, a sebe u top 10. Sve je dobro. Vrati se Role sto prije.
                      Nadal ako ponovo ispadne rano,moze u penziju.Verujem da ce 2017ta biti mnogo bolja,ko zna...

                      Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
                      Originally posted by Casiraghi
                      Al bar nauci me drugoj da se dam da tebi nevernoj budem Emre Can
                      Originally posted by Casiraghi
                      Ti nikad neces biti kao Joel Matip.

                      https://www.youtube.com/watch?v=Gxj_G6ExBTE
                      Originally posted by Casiraghi
                      Srecan Mane svima koji slave.

                      Comment


                      • Ne zelim da se pravim pametan al mislim da treba smesta da prekinete sa ocekivanja da ce Novak igrati i dalje ko u 2015. Lik ide ka zagazuje vec prema 30 godinu, odigro 5-6 vrhunskih sezona bez trunke odmora, logicno je da ga telo polako izdaje. Dakle ne kazem da ce on ispasti iz top 100, i dalje ce biti igrac u strogi vrh ali nikako sa onakvim nivo dominacije kao u prethodnih par sezona. Jednostavno telo ne moze da prati, ne moze lik igrati 100 meceva u sezoni, ne moze da se isprati svaki turnir.
                        OVAKO

                        Comment


                        • Mari je zasluzio prvo mjesto. I to je kraj price.

                          One koji kazu da je konkurencija losa bih pitao: "Kako da u tako losoj konkurencii Novak nije prvi?"

                          Comment


                          • Zato Murray može igrati i na kraju sezone mečeve po 3:30h bez problema. Ipak je mlađi i ne igra puno mečeva, biće da su druge stvari u pitanju.

                            Comment


                            • Originally posted by Stefan-kobe View Post
                              Ne zelim da se pravim pametan al mislim da treba smesta da prekinete sa ocekivanja da ce Novak igrati i dalje ko u 2015. Lik ide ka zagazuje vec prema 30 godinu, odigro 5-6 vrhunskih sezona bez trunke odmora, logicno je da ga telo polako izdaje. Dakle ne kazem da ce on ispasti iz top 100, i dalje ce biti igrac u strogi vrh ali nikako sa onakvim nivo dominacije kao u prethodnih par sezona. Jednostavno telo ne moze da prati, ne moze lik igrati 100 meceva u sezoni, ne moze da se isprati svaki turnir.
                              Ali ce zato mladi Marej sada da dominira? Ili mozda vidis nekog novog N1 u sledecoj sezoni?
                              sigpic

                              Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                              U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                              Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                              Comment


                              • Meni se cini da je kvalitet Djokovicevog servisa drasticno opao u odnosu na 2015-tu i pocetak 2016-te godine a upravo mu je taj poboljsani servis u tom periodu mozda bio i kljucni faktor za sve one titule,nikad nije bolje servirao nego tad.Vidjecemo ja licno mislim da Djokovica ne moze zadesit Nadalova sudbina i onako drastican pad ali i jako tesko ce ikad vise povratit onaj oreol nepobjedivosti sa pocetka ove godine ono je bio zenit njegove karijere

                                Comment

                                Working...
                                X