Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pričaonica

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ко је рекао да смо небески народ? Сваки народ и човек је од Бога настао и када се прича о старини народа мисли се у политичком смислу. Јер из црнца није могао потећи белац, итд.

    Све су расе постојале од почетка, само су се неки пре организовали у народе а неки касније. Неки имају дужу неки краћу историју нације и унутар истих раса, а временски расно сви постоје исто времена.

    Мере се немерљиви параметри и извчале се идиотски закључци све у мачевању са неким "небеским народом" које спомињу само људи који се мачују са истим.

    Некога боли што је Нетањаху рекао да смо пријатељи са Јеврејима хиљадама година. Најбоље да Лимун и његови другови са запада знају историју боље од Јевреја који све бележе и уче је од треће године живота.

    Смири се пријатељу, ако ти баш копа очи и не можеш да се гледаш у огледалу, шта да ти радим.
    Last edited by Cassius Clay; 14-09-19, 11:58.

    Comment


    • To je termin koji je popularan i sarkasticno sam ga iskoristio, ne u bukvalnom smislu. Nisam hteo da se polemika nastavi u smeru religije i istorije.

      Comment


      • Ali obrazovanost je deo inteligencije. IQ cini i npr. snalazenje u novim situacijama, resavanje problema (tok, nacin i brzina)..sta mislis gde smo po tim parametrima u Evropi?

        Subjektivnost je u redu za diskusiju ali pricajmo malo objektivnije. Na politiku uticu drugi faktori, mesas egzistenciju sa slobodom izbora bez pritiska. Nemoj zdravstvo, puteve.. sa IQom.

        Nismo nebeski narod, naravno, ali nemoj ni te analize gde smo u talog Evrope. Objektivno.
        insta: engleski_dopisnik

        Comment


        • Sta mislis kako se pravi politicka kampanja, bilo gde u svetu?

          Comment


          • Razumem tvoju poentu ali gore sam ti pomenuo gde se nalazi "iznadprosecni" deo naroda.

            Kampanja je usmerena na egzistenciju, na penzionere, na poslove na odredjeno, na 1/4 birackog spiska..ali necu o politici. Mozemo o istrazivanjima, IQu i onome zbog cega smo se i jedan i drugi ukljucili u ovu diskusiju.
            insta: engleski_dopisnik

            Comment


            • Шта мислиш, како њу ејџ спиритуализам узима душе наивних и рањивих индивидуа?

              Comment


              • То ти је исто као да прочиташ да Срби у просеку имају малу пишу.
                Или, најмању на свету.

                Да ли би се сложио са тим истраживањем?
                Ја не би.
                А имам и аргументе.
                Исто тако и за IQ.
                Ја се не слажем са тим, јер имам аргументе.
                И не познајем Србе са малим IQ, шта год то значило.

                Можда се ти крећеш у погрешном кругу људи који имају малог пишу и мали IQ?
                То је разумљиво, јер се сличан сличном радује.

                Мени је жао тебе, мада ти немаш ништа од мог жаљења, а и не може да ти помогне, што верујеш да си глуп.
                Немој ми замерити, али узимам термин глуп као пандан за мали IQ.

                Или ти не спадаш у те Србе који умају најмањи IQ?
                Може бити да Срби као нација и имају најмањи IQ на свету, али ти не спадаш у њих?
                Или спадаш?
                Не могу баш да те похватам.

                Наслов - истраживање светске интелигенције.
                Можеш ли да ми укажеш на то шта је то "светска интелигенција" која мери IQ једног народа?

                Уједно би те подсетио, као пример, да наши математичари редовно нижу злата на светским и европским такмичењима из математике.
                И не само они.
                Требало би да погледаш понекад Brainz TV, не би веровао, као што не верујеш, колико смо паметни.

                Comment


                • ja jedem kupus a ti meso - u prosjeku jedemo sarmu

                  Comment


                  • Првослсв Пол Арсић, сликар, алхемичар, алхемијом правио ћилибар од 90 и нешто процената а у продаји имао само неки који су правили Белгијанци од 6-7%. Један од многих о којима нитша Срби не знају.

                    Мали му IQ

                    Comment


                    • Originally posted by NSG View Post
                      Razumem tvoju poentu ali gore sam ti pomenuo gde se nalazi "iznadprosecni" deo naroda.

                      Kampanja je usmerena na egzistenciju, na penzionere, na poslove na odredjeno, na 1/4 birackog spiska..ali necu o politici. Mozemo o istrazivanjima, IQu i onome zbog cega smo se i jedan i drugi ukljucili u ovu diskusiju.
                      Ne bih ni ja o politici, ali politicka predstava koja se emituje u medijima sigurno nije namenjena samo toj 1/4.

                      Ovi parametri koje pominjes, kao i recimo memorija, verbalna spretnost, rezonovanje, brzo racunanje itd, spadaju u istu vrstu inteligencije.
                      Neko je bolji u matematici, nekome bolje idu jezici, ali sklop svih tih sposobnosti daje generalni IQ.

                      Sa vecim prosekom IQ-a imali bismo i veci broj obrazovanih ljudi. Zasto se neko ko resava sve matematicke zadatke kao iz sale ne bi skolovao i zavrsio fakultet koji to zahteva..
                      Zato su onakve metode merenja, iako diskutabilne, jedine merodavne.

                      Comment


                      • Originally posted by mr.gold View Post
                        Требало би да погледаш понекад Brainz TV, не би веровао, као што не верујеш, колико смо паметни.

                        Comment


                        • Добро ево глуп си као курац. Признајем, истраживања су тачна.

                          Comment


                          • Originally posted by mr.gold View Post
                            То ти је исто као да прочиташ да Срби у просеку имају малу пишу.
                            Или, најмању на свету.

                            Да ли би се сложио са тим истраживањем?
                            Ја не би.
                            А имам и аргументе.
                            Исто тако и за IQ.
                            Ја се не слажем са тим, јер имам аргументе.
                            И не познајем Србе са малим IQ, шта год то значило.

                            Можда се ти крећеш у погрешном кругу људи који имају малог пишу и мали IQ?
                            То је разумљиво, јер се сличан сличном радује.

                            Мени је жао тебе, мада ти немаш ништа од мог жаљења, а и не може да ти помогне, што верујеш да си глуп.
                            Немој ми замерити, али узимам термин глуп као пандан за мали IQ.

                            Или ти не спадаш у те Србе који умају најмањи IQ?
                            Може бити да Срби као нација и имају најмањи IQ на свету, али ти не спадаш у њих?
                            Или спадаш?
                            Не могу баш да те похватам.

                            Наслов - истраживање светске интелигенције.
                            Можеш ли да ми укажеш на то шта је то "светска интелигенција" која мери IQ једног народа?

                            Уједно би те подсетио, као пример, да наши математичари редовно нижу злата на светским и европским такмичењима из математике.
                            И не само они.
                            Требало би да погледаш понекад Brainz TV, не би веровао, као што не верујеш, колико смо паметни.
                            Nisu nasi matematicari jedini predstavnici srpske inteligencije, ima i onih koji su malo manje inteligentni, mozemo da ignorisemo i negiramo njihovo postojanje.

                            Druga stvar koja se tice matematickih olimpijada, treba napomenuti da zlatna medalja na tim takmicenjima ne znaci pobedu kao na sportskim olimpijskim igrama vec se dobija za odredjeni broj bodova. Drugim recima na jednom takmicenju moze da se desi da u istoj koknurenciji 200 ucesnika dobije zlatnu medalju zato sto su osvojili maksimalan broj bodova. To je takodje veliki uspeh, ali ne toliko veliki kao sto se predstavlja, jer na jedno nase dete sa zlatnom medaljom ide recimo 10 Indijaca, nekoliko Japanaca i ko zna koliko drugih naroda.

                            Comment


                            • А колико има Индијаца у свету а колико Срба? Јеботе ова истраживања су тачна.

                              Comment


                              • Лепо је што се смејеш, то је здраво, но ниси ми одгворио ни на једно питање.
                                Рачунам да за неког ко верује да је земља равна плоча одговори на ова питања неће представљати проблем.
                                Да их поновимо па да кренеш по реду, да знам какав ти је став.

                                1. То ти је исто као да прочиташ да срби у просеку имају малу пишу.
                                или, најмању на свету.
                                да ли би се сложио са тим истраживањем?

                                2. Можда се ти крећеш у погрешном кругу људи који имају малог пишу и мали iq?
                                то је разумљиво, јер се сличан сличном радује.

                                3. Или ти не спадаш у те србе који имају најмањи iq?

                                4. Може бити да срби као нација и имају најмањи iq на свету, али ти не спадаш у њих?

                                5. Или спадаш?

                                6. наслов - истраживање светске интелигенције.
                                Можеш ли да ми укажеш на то шта је то "светска интелигенција" која мери iq једног народа?

                                Ајде пријатељу, поклони се и почни.

                                Comment

                                Working...
                                X