Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pričaonica

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Scouser View Post
    Ali ja ne znam kako neko razuman moze da veruje u boga, ok da postuje neku tradiciju, ali da veruje u boga... Pa dobro se zna zasto su vere i bogovi izmesljeni.
    Rec Bog moze da znaci vise razlicitih pojmova. Nije za svakog ista.


    Ne moze da postoji kreator svemira. Ako postoji kreator, onda je neko i njega prethodno stvorio. A kreatorovog kreatora, takodje neko drugi. I tako idemo u beskonacnost.
    Smatrati Boga pojavom koja ima odredjene kvalitete je veliki apsurd. Skoro sve religije ga predstavljaju upravo po kvalitetima, te mu pripisuju razlicite osobine, dela, moci, reci.
    U ovako nesto moze da veruje neko ko se nije kriticki postavio prema takvim tvrdnjama pa ih je prihvatio zdravo za gotovo, ili neko ko uopste nije razmisljao o tome.

    Comment


    • Ljimune vjeruješ li ti u Odina?
      UEFA Champions League (13) - RECORD, La Liga (34) – RECORD, Copa del Rey (19), Supercopa de España (11).

      Comment


      • Originally posted by Tarantula View Post
        Ljimune vjeruješ li ti u Odina?
        Bog nema ime.

        Comment


        • Religija ti je pre bila kao danas politicka stranka, danas je samo tradicija u kojoj smo "mi" privrzeni.
          Last edited by Scouser; 18-01-18, 10:06.

          Comment


          • Meni su bas bezveze te tradicije.
            Pogotovo ove oko nasih slava. A tek oko sahrana..

            Comment


            • Originally posted by limun View Post
              Bog nema ime.
              Vjeruješ li u bezimenog Boga?

              Ja vjerujem u Lokija.
              UEFA Champions League (13) - RECORD, La Liga (34) – RECORD, Copa del Rey (19), Supercopa de España (11).

              Comment


              • Originally posted by Tarantula View Post
                Vjeruješ li u bezimenog Boga?

                Ja vjerujem u Lokija.
                Nemam u sta da verujem/ne verujem.

                Comment



                • Comment


                  • Originally posted by limun View Post
                    Nemam u sta da verujem/ne verujem.
                    Ti bi trebao da vjeruješ u Eira.
                    UEFA Champions League (13) - RECORD, La Liga (34) – RECORD, Copa del Rey (19), Supercopa de España (11).

                    Comment


                    • Твоја победа ће бити уколико свако од нас задржи део добродушности коју си безусловно делио са свима нама кроз свако твоје писање.
                      До поновног сусрета, твој Швабо

                      mala H2H 2018/19
                      suicide
                      2019
                      velika H2H 2019/20

                      Comment


                      • Originally posted by Powerslave View Post
                        Nisam vidio nikakve utvare, vukodlake, vampire... Ali jesam vidio nesto na nebu nekoliko puta, a izdvojio bi jedan prizor koji nikad nisam umio da objasnim. Bilo je to 2004-5. mozda.. kad sam vidio nesto sto je izgledalo kao da je u plamenu kako relativno polako krstari nebom dobrih 10ak sekundi i odjednom nestaje uz bljesak plave svjetlosti. Ne znam sta je to bilo alo sablasni nacin na koji se.to nesto kretalo je nesto sto nikad necu zaboraviti

                        Tad sam i poceo da citam naucnu fantastiku i postao zaludjem, da se tako izrazim, univerzumom i vanzemaljcima.
                        A zmajevi iz kuhinje?

                        Comment


                        • Originally posted by Scouser View Post
                          Religija ti je pre bila kao danas politicka stranka, danas je samo tradicija u kojoj smo "mi" privrzeni.
                          Brate izvini ne želim da te uvredim, ali to je toliko simplifikovanje religije i to se dešava kod ljudi koji su totalno neupućeni. Nemoj da se ljutiš ali ne znaš ništa o tome zato tako i pričaš.

                          Ti, Indigo slično, pričate tako...

                          To je kao kad oni penzioneri daju neke ocene političke situacije u Srbiji.

                          Da bi o nečemu raspravljao moraš da poseduješ znanje. A ja ne želim da budim svetlo u tebi niti da te prosvetlim još manje nagovaram da veruješ, da si čitao moje postove možda bi nešto i skontao.

                          Prva greška reč relgija generalizovanje svih u jednu. Netačno. Drugo, većina religija služi baš svetovnim interesima. Ali to ne daje nikome za pravo da kaže da sve služe. Treće mnogo puta sam kritikovao i crkvu i tradiciju jer to nije religija. Četvrto smatram da su od 90% ljudi koji se proglašavaju za pravoslavce neuki i ponašaju se kao pagani. Ja nisam neuk, ali ne živim moralno očigledno zbog žena i tim pre mene veća kazna stiže jer sam imao taj blagoslov da budem osvešćen i postajem verujuć čovek.

                          Svaka religija je priča za sebe a samo je jedna istinita i jedna je tačna. Ne postoji više Bogova niti postoji bilo kakva sličnost u svetim spisima različitih religija. Mnoge religije služe djavolu i prevari, ali to ne daje tebi za pravo da stavljaš i tu jednu u isti koš.

                          Inače politički vlastodršci nikada ne bi mogli niti će moći da dostignu moć baš tih iskvarenih sa svetovnim pretenzijama. Ja neću da naznačim koja relgija ostavljam svakome na prosudu i izbor multikonfesionalan je forum.

                          Samo sa takvim olakim zaključcima bez ijednog dokaza ja ne bih išao.

                          To mi je isto kao “sve žene su kurve, svi Srbi/Hrvati/Muslimani/Bosanci su govna”... e pa nije baš tako.

                          Štivo u ruke pa ako pročitaš sve i ostaneš nevernik i braniš stavove na osnovu činjenica, onda bih rekao kapa dole majstore, mrziš sebe ne želiš spasenje, tvoj izbor sve najbolje.

                          Slave, proglašavanje svetaca, crkva, nikakve veze nemaju sa hrišćanstvom kakvo je ostavljeno, ali ne mogu ignorisati činjenicu da je u svetim spisima zapisano da će baš tako kao što je danas i biti.

                          Comment


                          • Nema potrebe da se veruje/ne veruje u bilo sta.
                            Sam cin verovanja pokazuje nesigurnost prema pojmu kojem se veruje.

                            Ipak, ako si siguran, ti nisi vernik. Da bi bio siguran, moras imati dokaz. Dokazi sebi i odbaci veru.

                            Comment


                            • Lično empirijski ne, nema ga niko, materijalni u vidu spisa u kojima lepo piše, imamo svi. Čin verovanja ne znači nesigurnost, jer ja ne smatram da ne znam u šta verujem, pa slepo verujem, nego verujem Bogu on me stvorio.

                              A kako si ti Limune nastao i tvoji roditelji? Iz energije? Iz praska? Iz? Otkud ti tako limunolik da nastaneš?
                              Otkud ta energija tu? Ko je sve to stvorio? Što kaže onaj u klipu prasak koji se desio ni iz čega stvorio je ovako savršenu harmoniju u vidu ljudskih bića i različitih vrsta

                              Baš ću ga parafraziram sad, posle praska kako su evoluirala bića? Je l prvo nastala krv ili srce? Kako su jeli ako nisu imali oči i usta, i odakle im uopšte potreba za hranom? Ili im je sve to odjednom ni iz čega simultano raslo? I stvorilo ovoliko različitih vrsta koje se dalje razmnožavaju i svaka generacija je ista kao prethodna? U šta ćemo mi evoluirati?

                              Kada kažu samo slabići veruju jer im treba neka uteha, ja kažem samo slabići ne veruju jer im je teško priznati da ima neko iznad njih i da sve ovo nije tek tako bum nastalo pogotovo ne iz neke evolucije, ali im je lakše odbiti činjenice.

                              Ako je organizam evoluirai u kokošku kako je snela jaje? Tucala samu sebe? Drugari baš činjenice vas ubijaju.

                              Kako ta energija limune koja je vrhovna nastala? Mora je neko stvoriti. Ne misliš valjda da stvari postoje same od sebe? Tek tako nešto postoji.

                              Mada više cenim i vas koji ste nešto preispitivali možda dodjete na pravi put, nego ove što im je glavno ždranje na slavama. Njima pomoći nema. Vi se možda i latite nekad knjige pa se poprimi kod vas, udarićete se nogom u guzicu i reći kako sam bio glup.

                              Inače meni nijedan pop ili veroučitelj nije mogao ubediti da verujem i sumnjao sam dok nisam otkrio veru, i rekao bih da su oni, ne svi, bezobrazni jer im je sopstvena organizacija iznad Boga, a to prijatelju moj nije put vere.

                              Zamisli kakav bih ja bio nevernik kada bih priznavao Irineja za nekog poglavara? Ja kažem vidite šta priča, oni kažu pa on je patrijarh. Patrijarh je čovek baš kao i svi drugi i podleže kritici i ja bih mu poručio da jede... Ljudi mešaju popove i crkve sa religijom, oni su samo trebali biti vesnici vere i propovednici a ne organizacija sa bilo kakvim pretenzijama.
                              Last edited by Cassius Clay; 18-01-18, 16:09.

                              Comment


                              • Да се убијемо кад секташ треба да нас учи ономе у шта су веровали сви наши преци.
                                Тешка времена отпадништва у светој Немањићкој Србији ...

                                Подсетио бих вас на поучну причу Светог Владике Николаја.
                                Каже му један човек како има пријатеља који тврди да нема Бога.
                                На то му Владика исприча следећу причу:
                                Један човек слеп, дође код другога и каже му - дај ми мало светла, ништа не видим.
                                Овај упали свећу и каже - ево светла пријатељу.
                                На то му слеп каже - али ја ништа не видим. Дај ми светла!
                                Његов пријатељ упали три свеће и каже - ево светла.
                                Слеп му одговара - ма нема светла! Не видим никакво светло!
                                Његов пријатељ онда упали десет свећа, и каже му - ево сад светла.
                                Слеп му опет каже - аман нема светла, ништа не видим!
                                Затим га његов пријатељ одведе у просторију пуну свећа, и каже му - ево овде има светла у изобиљу.
                                Слеп опет каже - али пријатељу, па нема светла! Ја ништа не видим!

                                Дакле шта је поука?
                                Светла има, али га слеп не види, и зато тврди да га нема.
                                Зато Владика Николај, саветује свог пријатеља, да кад му тај његов познаник следећи пут каже - нема Бога, да уместо тога каже - немам Бога.
                                Јер Бога има, само га он не види.

                                Comment

                                Working...
                                X