Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pričaonica

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Kad pocnes kontati metafore i sarkazam, mozemo pricati.
    sigpic
    "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
    AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

    Comment


    • Koliko bi se podigao nivo mora da se otopi sav led,nesto oko 40 metara cini mi se.Ja zivim na 45 metara nadmorska visine,sto znaci da ce mi more bit prakticno na prag od kuce,sto je banja,uvijek sam mastao o tome da zivim pored mora.Podrzavam Trampa,nema nikakvog otpoljavanja.

      Comment


      • Monsun na Balkanu

        Nemoguce da ljudski visedecenijski nemar prema prirodi i okolini, zagadjenja svih vrsta, nekontrolisana seca suma koja se meri ko zna kolikim povrsinama (i koja se sporo obnavlja), uzurpiranje prirodnih resursa do krajnjih granica (koje se nikako ne obnavljaju)...sve to naravno zbog bolesne zelje za brzom, lakom i nelegalnom zaradom..tacnije enormnim i bolesnim bogacenjem i kontrolom svega sacice odabranih... dakle da nema uticaja na vremenske (ne)prilike. To je prosto nemoguce.

        Zasto SAD nije ratifikovala Kjoto protokol?
        Zato sto se ne slazu sta tamo pise ili im ne odgovara nesto drugo?

        Inace naucnici nisu saglasni jos uvek da li nam predstoji ledeno doba ili sveopste otopljavanje..pa bi se u tom slucaju suptropski pojas premestio ovde...zivot u Africi bi bio nemoguc, a Mediteran se "seli" negde oko Skandinavije...

        tt sa A5 u inat Mi6
        sigpic

        Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
        But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

        Comment


        • @Ivan
          Nema to sanse. To je ako bi se otopio i kopneni led na Antarktiku. Onda bi bilo nekoliko desetina metara. To se nece desiti u skorijoj buducnosti. Antarkticki led ima u sebi cini mi se 98% sve slatke vode na ovoj planeti. Zamisli da je cela Evropa (sa ruskim delom) pod ledom negde i po par km debljine.

          Comment


          • Originally posted by miloolja View Post
            Monsun na Balkanu

            Nemoguce da ljudski visedecenijski nemar prema prirodi i okolini, zagadjenja svih vrsta, nekontrolisana seca suma koja se meri ko zna kolikim povrsinama (i koja se sporo obnavlja), uzurpiranje prirodnih resursa do krajnjih granica (koje se nikako ne obnavljaju)...sve to naravno zbog bolesne zelje za brzom, lakom i nelegalnom zaradom..tacnije enormnim i bolesnim bogacenjem i kontrolom svega sacice odabranih... dakle da nema uticaja na vremenske (ne)prilike. To je prosto nemoguce.

            Zasto SAD nije ratifikovala Kjoto protokol?
            Zato sto se ne slazu sta tamo pise ili im ne odgovara nesto drugo?

            Inace naucnici nisu saglasni jos uvek da li nam predstoji ledeno doba ili sveopste otopljavanje..pa bi se u tom slucaju suptropski pojas premestio ovde...zivot u Africi bi bio nemoguc, a Mediteran se "seli" negde oko Skandinavije...

            tt sa A5 u inat Mi6

            Comment


            • Zato sto je Kjoto protokol bila najgluplja stvar na svijetu ikad nakon Paris accorda.

              Ne mi cemo zbog climate change, za koju ne znamo ni koliko uticemo na nju, kazniti cijeli svijet da mora struju i gorivo da placa enormnim ciframa.

              Kontrola, koju ti navodis, jedino moze da se uspostavi sa takvim ugovorima, gdje veliki konglomerati unistavaju male biznise.

              Od svih silnih kompanija, na svijetu Exxon je bio za Paris Accord Od svih, bas najveca naftna kompanija, a mali biznisi protiv, sto li da mi je znati..


              Sto se monsuna tice, naucite da postoji i sarkazam na ovom svijetu.
              sigpic
              "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
              AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

              Comment


              • Originally posted by madrid View Post
                Nema to sanse. To je ako bi se otopio i kopneni led na Antarktiku. Onda bi bilo nekoliko desetina metara. To se nece desiti u skorijoj buducnosti. Antarkticki led ima u sebi cini mi se 98% sve slatke vode na ovoj planeti. Zamisli da je cela Evropa (sa ruskim delom) pod ledom negde i po par km debljine.
                Madrid pusti me da mastam.Vec sam osmislio svoj penzionerski zivot,pecam i vozikam se na nekoj barci.
                Last edited by E1_PG; 11-09-17, 15:34.

                Comment


                • Originally posted by Победа View Post
                  Иначе ако сам добро разумео и Кјото протокол је везан за угљен-диоксид, па зато ова слика.

                  Comment


                  • Hahahaha e onda ok, neka se otopi u tom slucaju.

                    Comment


                    • Nego nesto sam u prolazu cula da se negde neka ledena kapa otkacila u Svajcarskoj i da su raselili neke silne ljude...??

                      Koliko se samo glecera otapa svake godine pa mislim prilicno alarmantno.

                      tt sa A5 u inat Mi6
                      sigpic

                      Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                      But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                      Comment


                      • Originally posted by miloolja View Post
                        Nego nesto sam u prolazu cula da se negde neka ledena kapa otkacila u Svajcarskoj i da su raselili neke silne ljude...??

                        Koliko se samo glecera otapa svake godine pa mislim prilicno alarmantno.

                        tt sa A5 u inat Mi6
                        Опет, не знам какве везе има САД с тим када они смањују угљен-диоксид који емитују? Погледај Кина колико емитује истог.

                        Comment


                        • According to the Food and Agriculture Organization of the United Nations (FAO) agriculture is responsible for 18% of the total release of greenhouse gases world-wide (this is more than the whole transportation sector).
                          We cannot deny that farming has a major impact on global warming. Since farming is basically serving the consumer's demand for food, we should look at our nourishment. With increased prosperity, people are consuming more meat and dairy products every year. Global meat production is projected to more than double from 229 million tonnes in 1999/2001 to 465 million tonnes in 2050, while milk output is set to climb from 580 to 1043 million tonnes.
                          http://timeforchange.org/are-cows-ca...at-methane-CO2

                          U međuvremenu Aki će da sere o soji i testosteronu, svjetskoj zavjeri i kojekakvim blagodetima kapitalizma i masovne proizvodnje ...
                          " I really like Arsenal. But you, do you like Arsenal? Or just Arsenal with trophies? "

                          Comment




                          • Zemlja prolazi kroz klasican ciklus koji je prosla vec 5 puta.

                            https://cei.org/blog/study-finds-non...ice-age-cycles
                            sigpic
                            "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                            AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                            Comment


                            • Originally posted by Ves View Post
                              http://timeforchange.org/are-cows-ca...at-methane-CO2

                              U međuvremenu Aki će da sere o soji i testosteronu, svjetskoj zavjeri i kojekakvim blagodetima kapitalizma i masovne proizvodnje ...
                              Е видиш како може, окачио си и сајт и изворе. Није са једне фејсбук странице која притом лупета, али добро.

                              Comment


                              • Ljudi, nemojte jesti prijekopotrebne proteine, krave prouzrokuju muh climate change.
                                sigpic
                                "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                                AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                                Comment

                                Working...
                                X