Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pričaonica

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Uh tacno u vozaca lupio.

    Comment


    • Ja sa telemachom, kad nesto zajebaju oko kvara ovdje u komsiluku, zovem ih svako 2 sata i govorim im ljudi boziji za posao mi treba, gubim pare.

      Kad su izbori bili u Americi pukao grom ovdje u komsiluku i nestalo signala TV i net oko pola 2 ujutro. Ja hladno telefon, zovi njih, uredno mi se javlja covjek i govori kasno je vako nako, reko pratim trziste i izbore americke, treba mi za posao.

      Kaze lik, poslat cemo dezurnu ekipu. Hvala.

      Za dva sata, eto mene ponovo, kakav je napredak. Nista on meni isprica, da strujni udar bio i da se ceka elektroprivreda da izadje da uradi svoj posao, pa tek onda telemah moze svoj. Hvala.

      Za dva sata eto mene opet, to je negdje pola 6 vec, frajeru safra od mene, jos uvijek rade. Dobro nema problema.

      Pola 8 zovem ja ponovo, javlja se drugi lik, reko zovem cijelu noc, imal napretka, lik pojma nema sta se desava.

      Do 11 je doslo sve, al sam cuo kasnije tog dana, da je sprzen cijeli transformator bio, radili su od 3 do 11
      sigpic
      "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
      AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

      Comment


      • Originally posted by madrid View Post
        Pa jbg, zato sto i ja pricam tako haha, u Spaniji se vrlo brzo prica, pa ne zvuci tecno. Dok ostali posebno Argentinci odugovlace i naglasavaju srugi deo reci cesto. Tu je i argentinski izgovor duplog l to jest LL koji je jako specifican. Inace u Spaniji a posebno u Madridu se na ulici ponekad prica ćeli(cheli). To je neka vrsta slenga kao kod nas satrovacki samo sto nije vezan za pravi spanski nego su potpuno drugacije reci. Primer el avion=palco, la verdad(istina)= chachipen, gustar(svidjati)=molar itd.

        Ne znas ti sta je zajebano Najtezi "jezik" (akcenti) je grüfnisch, to jest izopacena vrsta svajcarskog nemackog (a to je vec sam po sebi poseban jezik koji Nemci slabo razumeju) koji se prica samo u okolini Berna i znaju ga samo pravi Svajcarci i par nas budala koji smo bili znatizeljni. Poenta je da posle svakog samoglasnika dodas jos nekoliko slova kada je a onda je anafa kada je i onda je inifi i tako dalje(onofo, enefe unufu). Znaci Nikola je ninifikonofolanafa. Pa hajde tu pokusaj da pricas tecno recenice. Taj jezik doduse sluzi vise za zajebavanje ili kad ne zelis da te neko razume. To ti je troll level legend otprilike.
        A kolika je razlika izmedju katalonskog i kastiljanskog spanskog?

        Comment


        • Ne znam ja to bas da ocenim, katalonski je neka mesavina spanskog i francuskog, i jos ponesto. Mozda kao srpski i slovenacki ili bugarski/makedonski. Ynaci nije bas isti kao bosanski ili hrvatski npr. ali ima zajednicku osnovu kod dosta reci, onda redosled u recenici im je skoro isti, ali je drugaciji jezik. Ja ne znam katalonski, da bih mogao precizno da ti kazem, ali baskijski je mnogo tezi, to ti je kao kineski(bukvalno, ne metaforicno,znaci apsolutno nikakva veza, za razliku od katalonskog).

          Comment


          • Originally posted by madrid View Post
            Ne znam ja to bas da ocenim, katalonski je neka mesavina spanskog i francuskog, i jos ponesto. Mozda kao srpski i slovenacki ili bugarski/makedonski. Ynaci nije bas isti kao bosanski ili hrvatski npr. ali ima zajednicku osnovu kod dosta reci, onda redosled u recenici im je skoro isti, ali je drugaciji jezik. Ja ne znam katalonski, da bih mogao precizno da ti kazem, ali baskijski je mnogo tezi, to ti je kao kineski(bukvalno, ne metaforicno,znaci apsolutno nikakva veza, za razliku od katalonskog).
            Interesantno je to sa Baskijcima(ili Baskima),oni kao da su spusteni sa marsa u spaniju,zive hiljadu i po godina sa njima a tako slabo su asimilovani,oni su porijeklom negdje sa kavkaza cini mi se.

            Comment


            • Nemam pojma o cemu se radi ali samo da kazem, NEZAVISNA KATALONIJA, dosta je bilo tlacenja od strane Madrida. Baskija isto, Spanija mora biti najnesposobnija drzava na svijetu, tolike kolonije drzali i sad su nebitni. Neka budu jos nebitniji i neka se podijele na vise djelova
              sigpic

              Comment


              • Originally posted by ACM Dejan View Post
                Bane opasan si ti,samo nemoj da bude kao sa Branom,ja je od onda ne vidjam na forumu
                To sam prvo pomislio da joj nije Bane slao poruke pa je otišla u ilegalu
                sigpic

                #PRAVDA ZA BRAĆU

                Comment


                • Originally posted by Vladan View Post
                  NEZAVISNA KATALONIJA, dosta je bilo tlacenja od strane Madrida. Baskija isto
                  Твоја победа ће бити уколико свако од нас задржи део добродушности коју си безусловно делио са свима нама кроз свако твоје писање.
                  До поновног сусрета, твој Швабо

                  mala H2H 2018/19
                  suicide
                  2019
                  velika H2H 2019/20

                  Comment


                  • Originally posted by Ivan_pg View Post
                    Interesantno je to sa Baskijcima(ili Baskima),oni kao da su spusteni sa marsa u spaniju,zive hiljadu i po godina sa njima a tako slabo su asimilovani,oni su porijeklom negdje sa kavkaza cini mi se.
                    Ma Baskija nema gotovo nikakve veze sa Španijom drže ih potlačene zato što mogu,čini mi se da je njihov jezik stariji od 90% jezika u Evropi pa ti vidi.Nekada slavni lovci na kitove i neki kažu preteča vikinga ali eto razmišljaju ljudi lokalno vekovima i ne žele da se bahću van svog ognjišta što bi rekli.Dugo su bili na glasu da su separatisti i teroristi zbog raznoraznih atentata na ministre i predsednike Španije ali ako ćemo realno oni su ti koji su ugnjetavani godinama što od crkve što od Francuske i Španije ali eto o tome ne sme da se priča.
                    Ja sam ih oduvek voleo i gotivio pogotovo u fudbalu Atletik Bilbao i njihovo razmišljanje i želja mi je da ih jednom posetim i to ću verovatno uraditi u skorijoj budućnosti.Nikad mi iz glave neće izaći one scene kad se igra kup Kralja u Španiji i kada krene ona himna a pola stadiona tojest svi navijači Bilba-a zvižde
                    Last edited by Lord Gangarić; 01-07-17, 07:30.
                    sigpic

                    #PRAVDA ZA BRAĆU

                    Comment


                    • @ Ser Deni

                      Za tako pijane slucajeve i novcana i zatvorska kazna, lagano. Moj drugar pre 10ak godina je poginuo zbog takve budale. Taj lik koji je vozio je vec imao sam sa sobom udes i bio 6 meseci u komi, njihov problem je sto su svi pijani seli u kola sa njim gde je on jedini poginuo jer nije ispao iz kola koja su letela oko 3 metara visoko i pravo u drvo, gde je taj majmun optuzio mog druga kako je vozio, taj jednostavno ne sme da sedne za kola jer je ocigledan retard.

                      Srecno sa javom, ja ucim js.

                      Comment


                      • Originally posted by Vladan View Post
                        Nemam pojma o cemu se radi ali samo da kazem, NEZAVISNA KATALONIJA, dosta je bilo tlacenja od strane Madrida. Baskija isto, Spanija mora biti najnesposobnija drzava na svijetu, tolike kolonije drzali i sad su nebitni. Neka budu jos nebitniji i neka se podijele na vise djelova
                        Pa nek se otcepe vise ko im ..... Oni se nikad nece otcepiti i to se zna. Mnogo vise koristi ima Katalonija od Spanije nego obrnuto. Oni uvek na svakom referendumu ce dobiti vecinu za otcepljenje, ali posle sve stane, jer njihovi politicari znaju da bi to vodilo samo u pad, a ovako zive i to bukvalno na tu mantru i ostaju u parlamentu. Nije to Katalonija kao iz Frankovog vremena gde nikakva prava ni autonomnost nisu imali. Njihov izvoz je 50% u Spaniju, dozvoljeno im je da sklapaju dilove sa drugim drzavama, u skoli se prica katalonski, pare od turizma mahom tu i ostaju i jos 1000 stvari. Pokret vise zivi zbog kulta unistavanja od strane Franka i prebacivanja price sa kolena na koleno, nego zbog realnih problema. Dovoljno je reci da samo 23% Katalonaca vidi sebe kao cistog Katalonca dok 75% se oseca bar na neki nacin i kao Spanac. Oni su potpuno ravnopravni ovako, i ne mozes nikakvu razliku da vidis izmedju nekog iz Barse ili Viga recimo(diskriminacija, drugacija kultura, uverenja, modernost itd.)
                        Last edited by colchonero; 01-07-17, 10:50.

                        Comment


                        • http://www.bbc.com/news/world-us-canada-40438207

                          Koliki retard moras biti za ovako nesto
                          Dayman (a-a-ah...)
                          Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
                          Champion of the sun (a-a-ah...)
                          You're a master of karate and friendship
                          For everyone

                          Comment


                          • Originally posted by Lord Gangara View Post
                            Gde si bre ti ženo božija,da te nije muž nahvatao da gledaš mušku temu foruma ?
                            Nije, dragi je na službenom putu, došao tek juče, a i ja sam bila malo van grada. Pride kada videh šta se piše kod Novaka, bilo mi mučno da dolazim...A i ovde se stalno brsti o Trampu

                            Originally posted by ACM Dejan View Post
                            Bane opasan si ti,samo nemoj da bude kao sa Branom,ja je od onda ne vidjam na forumu
                            Opasan ? Bane ? Ma kakvi...

                            Originally posted by Tarantula View Post
                            OK nivelacija, svedno, al jbt pa jel ta gospođa (predpostavljam da je žensko u pitanju) koja je radila ovo nije skontala šta je napravila.
                            Nisi ti skontao.
                            Nivelacija je promena cene - ali poskupljenje, akcija je sniženje...


                            Originally posted by Ser Deni ® View Post
                            Magarac pijani, nadrogirani, gleda kakav je sudar bio i skrenuo u banderu. Eno ne može da stoji na nogama, mora da se nasloni na kola kod pandura. Zbog njega nemam neta seme mu urokano. Sve pod mač.Još kad čujem da postoje grupe na viberu za patrole. Srpska posla, mada bih mogao reći balkanska.
                            Originally posted by Prototype View Post
                            Uzet vozacku na duze vreme, pa posle nek pije koliko hoce, ali posle toga ne ide za volan. U stranim zemljama, kaznjavu po dzepu, nikakva primena sile, znaju ljudi sta je najgora kazna. Batine prodju, a stoka se opet napije i opet belaj napravi. Al kad ode vozacka i debelo plati, mnogo bolje posle razmislja tj mora da razmislja.
                            Prvo treba vratiti granicu na 0,5 ( jbg. popije svako čašu vina uz večeru )

                            A za sve koji pređu tih 0,5 ( ili se u sistemu pronađu i dr. supstance ) išla bih sa oduzimanjem dozvole, psihijatrijskom procenom, uz obavezno lečenje zavisnosti pa tek ako neuropsihijatar da zeleno svetlo omogućiti da polaže vožnju ali uz dodatne časove iz bezbednosti saobraćaja. Ukoliko ponovi isto trajno oduzeti dozvolu.

                            Još nešto je kod nas jako loše zakonski regulisano...
                            Postoje određeni lekovi koji utiču na sposobnost upravljanja vozilima i mašinama.
                            U našem zakonu ne postoji ( kao npr. u USA ili GBR ) da lekar mora da obavesti policiju koja privremeno ( dok traje lečenje ) oduzima vozačku dozvolu.
                            Kod nas se sve završi na savetu lekara, neretko čak ni to.
                            Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
                            Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
                            "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

                            Comment


                            • Originally posted by Marija81 View Post
                              Nisi ti skontao.
                              Nivelacija je promena cene - ali poskupljenje, akcija je sniženje...
                              Pa draga, ja radim u radnji, tako da dobro znam šta je nivelacija.
                              UEFA Champions League (13) - RECORD, La Liga (34) – RECORD, Copa del Rey (19), Supercopa de España (11).

                              Comment


                              • Originally posted by Tarantula View Post
                                Pa draga, ja radim u radnji, tako da dobro znam šta je nivelacija.
                                Eto...Gde e onda zapelo ?
                                Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
                                Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
                                "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

                                Comment

                                Working...
                                X