Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pričaonica

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Gangaric slusa ovo i dobija refleks za povracanjem.

    Comment


    • Originally posted by miloolja View Post
      Kakvu represiju zaveo Maric.
      Jesi li i ti tako Mamba sa njim kada si bio mod?

      tt sa A5 u inat Mi6
      Ne secam se ja da sam ikad bio mod, nije za mene da budem fizicki radnik kao za Parica. Ja sam imao, mislim da i danas imam pristup svim nivoima moci, a da mi to ne pise na celu.
      sigpic

      Comment


      • Napisao sam ti i u pp-u, ako prebacimo postove onda uvodni post vise nece da bude prvi zato sto je vasa rasprava pocela pre uvodnog posta.Jedino ova poslednja dva ako prebacim tamo nece nista da poremete.

        Comment


        • Originally posted by Ricma View Post
          Napisao sam ti i u pp-u, ako prebacimo postove onda uvodni post vise nece da bude prvi zato sto je vasa rasprava pocela pre uvodnog posta.Jedino ova poslednja dva ako prebacim tamo nece nista da poremete.
          Ova dva zadnja prebaci samo
          sigpic
          "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
          AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

          Comment


          • Originally posted by Ricma View Post
            Napisao sam ti i u pp-u, ako prebacimo postove onda uvodni post vise nece da bude prvi zato sto je vasa rasprava pocela pre uvodnog posta.Jedino ova poslednja dva ako prebacim tamo nece nista da poremete.
            Pa prebaci samo dva, nemoj da komplikujes. Nisi dobar moderator, moracu da popricas sa tvojim nadredjenim.
            sigpic

            Comment


            • Originally posted by Lord Gangarić View Post
              Pazi realno 90% izvora ga pamti kao socijalistu, dobro ne baš toliko ali većina. Naravno njegov život je bio buran i pun menjanja mišljenja, politike i stavova usled raznih faktora. Mnogi ga nazivaju i komunistom pa onda anti-komunistom trista je tu priča ispričano. Volim istoriju i volim da čitam obe strane istorije, svi smo upoznati da istoriju pišu pobednici zato volim da čujem i onu drugu stranu i zato sam te pitao za izvore da mi daš ako imaš. U današnje vreme je opšte poznato da je svoju političku karijeru počeo kao socijalista i da se toga nije odrekao do svoje smrti. Imao je dosta ideja u kom pravcu želi da njegova Nemačka ide ali ih je veoma rado menjao. Kada god sam čitao neku knjigu gde je on spomenut ili gledao dokumentarac svi nacizam opisuju kao ogranak socijalizma. Dosta je tu diskusije bilo i o tome da li je on stvarno bio anti Marksista. Jedinog primera kog se ja sećam da je neko rekao da on nije bio socijalista jeste Švedska demokratsko socijalistička stranka koja je tvrdila da on ne može da bude socijalista zbog svih genocida što je uradio i da se to protivi njihovim uverenjima. Ali opet Hitler se nikada javno nije odrekao socijalizma.

              Nisam ja u Aki fazonu da se držim jedne priče i da nekog dižem u nebesa, nisam ni ljubitelj kapitalizma, ni socijalizma ni komunizma i zato volim da diskutujem ove tame. Moja porodica lično je najebala od komunista i njih mrzim, u kapitalizmu sam ostvario neke svoje životne ciljeve i malo sam bolje upoznat kako funkcioniše pošto sam sve ostvario od nule. Ne teče mled i mleko ni u socijalizmu ni u kapitalizmu sve ima svoje mane i prednosti.
              Hitler jeste usvojio Drekslerovu ideju anti-kapitalizma ali i anti-marksizma istovremeno. Ucestvovao je aktivno u progonu socijalista posle I Svetskog rata kao pripadnik obavestajne sluzbe. Zamenio je Drekslera na celu partije kad je ovaj hteo da se ujedini sa Nemackog Socijalistickom Partijom. Likvidirao je Strasera koji je hteo da iskoristi Hitlerov boravak u zatvoru da u stranci pojaca socijalisticki predznak. Najvaznije, Hitler ni u svojim paraideoloskim bulaznjenjima ali ni kao vodja Nemacke nije bastinio nijednu jedinu socijalisticku ideju, bar ne u kontinuitetu, ako nesto moze da mu se upise u doslednost to je da je bio posveceni nemacki nacionalista i anisemita. U svojim ranim godinama Hitler moze biti da je gajio neke socijalisticke ideje (sumnjam) ali to je zato sto je on bio socijalista taman koliko je Seneka bio stoik. Obojicu su nuzda i zivotne prilike naterale, ovog prvog da usvoji paradni nacionalisticki socijalizam a ovog drugog stoicku melanholiju. Hitler je prosto bio siromasni skorojevic i politicki diletant kojem je obracanje "ponizenom i uvredjenom obicnom Nemcu" sluzilo samo kao vozilo za dolazak na vlast, najpre u partiji a zatim u Nemackoj. Nema to veze sa socijalizmom vec sa politickom lukavoscu i interesom, to sto ti nazivas cestim menjanjem politike i stavova zapravo je posledica Hitlerove ideoloske nekoherentnosti. Drugim recima, bio je ono sto mu je u tom trenutku koristilo da bude.
              Everyone is entitled to his own opinion, but not to his own facts. - Daniel Patrick Moynihan

              Comment


              • @Taliesin

                Antisemita ili anticionista?
                sigpic

                Comment


                • Originally posted by Black Mamba 24 View Post
                  @Taliesin

                  Antisemita ili anticionista?
                  Antisemita.
                  Everyone is entitled to his own opinion, but not to his own facts. - Daniel Patrick Moynihan

                  Comment


                  • Originally posted by taliesin View Post
                    Hitler jeste usvojio Drekslerovu ideju anti-kapitalizma ali i anti-marksizma istovremeno. Ucestvovao je aktivno u progonu socijalista posle I Svetskog rata kao pripadnik obavestajne sluzbe. Zamenio je Drekslera na celu partije kad je ovaj hteo da se ujedini sa Nemackog Socijalistickom Partijom. Likvidirao je Strasera koji je hteo da iskoristi Hitlerov boravak u zatvoru da u stranci pojaca socijalisticki predznak. Najvaznije, Hitler ni u svojim paraideoloskim bulaznjenjima ali ni kao vodja Nemacke nije bastinio nijednu jedinu socijalisticku ideju, bar ne u kontinuitetu, ako nesto moze da mu se upise u doslednost to je da je bio posveceni nemacki nacionalista i anisemita. U svojim ranim godinama Hitler moze biti da je gajio neke socijalisticke ideje (sumnjam) ali to je zato sto je on bio socijalista taman koliko je Seneka bio stoik. Obojicu su nuzda i zivotne prilike naterale, ovog prvog da usvoji paradni nacionalisticki socijalizam a ovog drugog stoicku melanholiju. Hitler je prosto bio siromasni skorojevic i politicki diletant kojem je obracanje "ponizenom i uvredjenom obicnom Nemcu" sluzilo samo kao vozilo za dolazak na vlast, najpre u partiji a zatim u Nemackoj. Nema to veze sa socijalizmom vec sa politickom lukavoscu i interesom, to sto ti nazivas cestim menjanjem politike i stavova zapravo je posledica Hitlerove ideoloske nekoherentnosti. Drugim recima, bio je ono sto mu je u tom trenutku koristilo da bude.
                    U suštini se šlepao u partiji čije je stavove podržavao na početku karijere ali se brzo razočarao. Ima skroz logike pogotovo kada sklopiš kockice tipa njegovo ponašanje i ambicije. Baš sam se malo raspitao danas i video sam da su u suštini Šveđani prvi progovorili protiv njegove uloge u Socijalističkoj partiji tojest demantovali su da je to samo paravan.

                    Kakvo ti je mišljenje o njegovoj smrti, veruješ u zvaničnu priču ili u onu da je prebegao ?
                    sigpic

                    #PRAVDA ZA BRAĆU

                    Comment


                    • Gang kad vide taliesin odu o Trampu u novoj temi haha...Mada ja ne znam dal i ovo oko Hitlera spada za novu temu,bar ovo sto vi pisete socijalizam/kapitalizam,ja u to necu da ulazim..jer mislim da nisam dovoljno kompetntan,mogu da citam i na osnovu podataka koje iznesu dve strane steknem neki svoj utisak cija prica deluje uverljivije

                      Nego me ovo tvoje pitanje zaintrigiralo oko smrti,ja mislim da je pobegao/sklonjen,licno misljnje bez ikakvih opipljivih dokaza,al bas me zanima sta misle ljudi..

                      Comment


                      • I ja mislim da je sklonjen, ne deluje mi da bi se onako predao mada šta znam moguće da se zveknuo pošto nije bio psihički labilan. Bilo je u Argentini nekoliko pokušaja da nacisti uzmu vlast i bili su veoma blizu u par navrata tako da me to još više kopka onako. Gledao sam brdo dokumentaraca i ima dosta informacija o toj teoriji.
                        sigpic

                        #PRAVDA ZA BRAĆU

                        Comment


                        • Originally posted by Lord Gangarić View Post
                          I ja mislim da je sklonjen, ne deluje mi da bi se onako predao mada šta znam moguće da se zveknuo pošto nije bio psihički labilan. Bilo je u Argentini nekoliko pokušaja da nacisti uzmu vlast i bili su veoma blizu u par navrata tako da me to još više kopka onako. Gledao sam brdo dokumentaraca i ima dosta informacija o toj teoriji.
                          Pa skoro je bilo nesto kao nasli neki grob u ARG i da je tu on bio gde je umro i proveo ostatk zivota,nemam ,pojma,pa i onaj film ne mogu da se setim imena sad,koji je radjen po istintom dogadjaju,bas o njegovom kraju,u kom je kao ubijen ,al bez konkretnih dokaza da je i on stradao u tom napadu i ide i ta prica oko samoubistva,al mislim da to saznati necemo ,jedino misljenje neko u narodu koje vlada,mada nisam sklon da verujem u te price,al ovo oko njega mi je sumnjivo najvise

                          Comment


                          • Originally posted by Lord Gangarić View Post
                            U suštini se šlepao u partiji čije je stavove podržavao na početku karijere ali se brzo razočarao. Ima skroz logike pogotovo kada sklopiš kockice tipa njegovo ponašanje i ambicije. Baš sam se malo raspitao danas i video sam da su u suštini Šveđani prvi progovorili protiv njegove uloge u Socijalističkoj partiji tojest demantovali su da je to samo paravan.

                            Kakvo ti je mišljenje o njegovoj smrti, veruješ u zvaničnu priču ili u onu da je prebegao ?
                            U principu nisam veliki ljubitelj i poznavalac istorije, pa me stoga ni alternativna istorija ne zanima previse. Ne znam, iskreno, ako bih bas morao da se kladim verujem da je skoncao u Berlinu 1945. godine. Ljudi vole zavere i misterije i lako ih je navuci na njih, ono sto sam ja gledao od tih History channel programa nista mi ne deluje dovoljno ubedljivo da bih osporavao zvanicnu verziju. Ono sto mene zanima kod Hitlera iu nacizma je kako se moglo dogoditi da jedan takav narod kakav je nemacki dopusti sebi onakav civilizacijski sunovrat, svasta se iz toga moze korisno nauciti. A to kako je skoncao? Pa, nadam se da je skoncao u najgorim mukama. Zao mi je sto ga nisu uhvatili zivog i obesili u centru Berlina pa organizovali mimohod Nemcima pored njegovog lesa.
                            Everyone is entitled to his own opinion, but not to his own facts. - Daniel Patrick Moynihan

                            Comment


                            • Treba slaviti ovaj dan, kada je Politika dobila svoju zasebnu temu i kad ace prestati zatrpavati ovu istom.
                              Dreams are coming true.


                              Marcello Lippi: „Usporeni snimci akcija nisu realan fudbal. Svi mi želimo da vidimo Moniku Beluči golu, ali ne želimo da je gledamo kroz rendgen“.

                              Comment


                              • Sklonili Hitlera na Kipar, isto kao Arkana.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X