Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pričaonica

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Победа View Post
    Ovako imamo armiju članova SNS zaposlenih u javnin preduzećima koji glasaju za Vučića zbog posla.

    Finska 2 javna preduzeća, Švajcarska 5, Srbija 700.
    A onako bi imali armiju članova SNS-a kojima je gazda član istog

    Comment


    • Originally posted by Ivan_pg View Post
      Kapitalizam je na izdisaju,gotovo je to nije narod vise toliko glup da prihvata takav koncept.Hvala bogu mlad sam pa cu dozivjeti kraj toga sranja.
      Neces ne brini.

      Prva kriza koja se desi, a desit ce se, jedini spas je neoliberalizam.

      Vidjet ce se na padu utopijskih ekonomija, Norveske i Svedske.
      sigpic
      "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
      AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

      Comment


      • Hitler je bio socijalista kao sto je Vucic naprednjak.

        Comment


        • Za kapitalizam Američki treba liberalna kultura. Vi govorite o preslikavanju institucija i sistema što je nemoguće jer sistem i institucije funkcionišu zahvaljujući tradiciji i kulturi, navici korišćenja. Nema kapitalizma bez pravne države. A kapitalizma kao u SAD nema nigde sem na NZ, Aus itd gde god je taj uticaj. Ne mislim da treba sve privatizovati po svaku cenu, treba dobro zakonodavstvo da bi privreda funkcionisala. Mora da postoji nadnacionalno regulisanje svega jer nacionalne ekonimije guše slobodnu trgovinu.

          Comment


          • Originally posted by Ivan_pg View Post
            Kapitalizam je na izdisaju,gotovo je to nije narod vise toliko glup da prihvata takav koncept.Hvala bogu mlad sam pa cu dozivjeti kraj toga sranja.
            Kapitalisti ce pre da sprze planetu nego sto ce dozovliti da propadnu njihove beskonacne privilegije. Kapitalisticke teorije o slobodnom trzistu i podjednakim sansama za sve u zavisnosti od njihovih sposobnosti su imale smisla u doba parne masine. Sada vise niti ima slobodnog trzista niti podjednakih sansi, globalni kapital je u ogranicenom vlasnistvu i pociva na divljackoj eksploataciji i ekskluzivizmu. Savremeni kapitalizam nema vise niceg zajednickog sa Smitom, Stjuartom Milom i ekipom, taj naivni kapitalizam moderne je odavno umro.
            Everyone is entitled to his own opinion, but not to his own facts. - Daniel Patrick Moynihan

            Comment


            • Tri predsjednika Amerike su jahali onu ekonomiju koju je Regan stvorio sa Svetim Miltonom, dok je nisu uspijeli sjebat. Tri predsjednika su trebala da je upropaste. Takav je Milton genije bio.

              Chicago boysi od Chilea napravili najjacu ekonomiju juzne Amerike, naucio ih Milton, veze on nema, dijete koje prica bajke za malu djecu kako ekonomija slobodnog trzista donosi bogatstvo svima.
              sigpic
              "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
              AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

              Comment


              • Originally posted by Marija81
                Pa ti ga demantuj ako si se našao prozvanim, evo ti prilike
                Neka, ima on istomišljenike s kojima raspravlja. Njihovo mišljenje poštuje, valjda. Taman bi svi oni mogli na Kubu da odu, raj socijalizma

                Comment


                • Originally posted by taliesin View Post
                  Kapitalisti ce pre da sprze planetu nego sto ce dozovliti da propadnu njihove beskonacne privilegije. Kapitalisticke teorije o slobodnom trzistu i podjednakim sansama za sve u zavisnosti od njihovih sposobnosti su imale smisla u doba parne masine. Sada vise niti ima slobodnog trzista niti podjednakih sansi, globalni kapital je u ogranicenom vlasnistvu i pociva na divljackoj eksploataciji i ekskluzivizmu. Savremeni kapitalizam nema vise niceg zajednickog sa Smitom, Stjuartom Milom i ekipom, taj naivni kapitalizam moderne je odavno umro.
                  Khm, khm Hong Kong khm, khm.
                  sigpic
                  "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                  AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                  Comment


                  • Originally posted by taliesin View Post
                    Pa, ne mogu da ti nadjem izvor za nesto sto ne postoji nigde osim u glavama teorijskih sluga novokapitalista. Isto tako mogu da ti nadjem marksiste koji su Hitlera objasnjavali kao proizvod "monopolskog imperijalizma" sa otprilike istim nivoom relevantnosti (Paul Sweezey, na primer). Ako ikada nadjem relevantan izvor koji ce istorijski pamtiti Hitlera kao socijalistu bices prvi sa kim cu to da podelim. Argument da mu se tako zvala partija se ne moze prihvatiti kao argument, dao sam ti iz primera DDR-a zasto a mogao sam desetine takvih primera da ti navedem. Socijalizam je grupa ideoloskih pravaca i odredjuje ga razmisljanje, rad i ponasanje u okviru te grupe, a ne to kako je ko nazvao svoju partiju. Postoji nesto sto se zove nacionalisticki socijalizam (Spengler, na primer, je zagovarao tako nesto) ali to nije bio Hitler, on je od drugog dela fraze nacional-socijalizam odustao jos u "Noci dugih nozeva" kad je likvidirao Strasera i Rema. To su notorne stvari.

                    I neka ostane na ovome, molim te, na ovom forumu sam zbog sporta i zelim da tako ostane. Vidim da se momci bune kad im neko kaze da u zivotu postoji jos neko osim Miltona Fridmana i da su jos neke knjige napisane osim njegovih, pa da ih ne sekiram previse. Ionako mi je u realnom zivotu preko glave zadriglih i krvavog profita vecno gladnih kapitalista i njihovih drzavnih i privatnih vojski koje ubijaju svuda po svetu, samo mi jos na forumu treba da se bavim njima i da se nerviram bezveze. 20 godina (bice u februaru sledece godine) svuda po svetu gledam iz prvog reda koliko je kapitalizam divan, benevolentan i u kakvo ce nas blagostanje odvesti, ne moram te detinjaste gluposti da citam i ovde.
                    Pazi realno 90% izvora ga pamti kao socijalistu, dobro ne baš toliko ali većina. Naravno njegov život je bio buran i pun menjanja mišljenja, politike i stavova usled raznih faktora. Mnogi ga nazivaju i komunistom pa onda anti-komunistom trista je tu priča ispričano. Volim istoriju i volim da čitam obe strane istorije, svi smo upoznati da istoriju pišu pobednici zato volim da čujem i onu drugu stranu i zato sam te pitao za izvore da mi daš ako imaš. U današnje vreme je opšte poznato da je svoju političku karijeru počeo kao socijalista i da se toga nije odrekao do svoje smrti. Imao je dosta ideja u kom pravcu želi da njegova Nemačka ide ali ih je veoma rado menjao. Kada god sam čitao neku knjigu gde je on spomenut ili gledao dokumentarac svi nacizam opisuju kao ogranak socijalizma. Dosta je tu diskusije bilo i o tome da li je on stvarno bio anti Marksista. Jedinog primera kog se ja sećam da je neko rekao da on nije bio socijalista jeste Švedska demokratsko socijalistička stranka koja je tvrdila da on ne može da bude socijalista zbog svih genocida što je uradio i da se to protivi njihovim uverenjima. Ali opet Hitler se nikada javno nije odrekao socijalizma.

                    Nisam ja u Aki fazonu da se držim jedne priče i da nekog dižem u nebesa, nisam ni ljubitelj kapitalizma, ni socijalizma ni komunizma i zato volim da diskutujem ove tame. Moja porodica lično je najebala od komunista i njih mrzim, u kapitalizmu sam ostvario neke svoje životne ciljeve i malo sam bolje upoznat kako funkcioniše pošto sam sve ostvario od nule. Ne teče mled i mleko ni u socijalizmu ni u kapitalizmu sve ima svoje mane i prednosti.
                    sigpic

                    #PRAVDA ZA BRAĆU

                    Comment


                    • Originally posted by Победа View Post
                      Neka, ima on istomišljenike s kojima raspravlja. Njihovo mišljenje poštuje, valjda. Taman bi svi oni mogli na Kubu da odu, raj socijalizma
                      Ja sa istomišljenicima ne raspravljam...Ne znam kako ti...
                      No mi nije logično...
                      Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
                      Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
                      "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

                      Comment


                      • Originally posted by Marija81 View Post
                        Ja sa istomišljenicima ne raspravljam...Ne znam kako ti...
                        No mi nije logično...
                        A kad muž dovuče rodbinu za vreme US open ti se ne raspravljaš jer ste istog mišljenja bili.

                        Comment


                        • Meni je čovek baš zanimljiv i razumem i njega i Akija samo mi se ne sviđa ovo omalovažavanje,vređanje i nadmenost mislim da možemo ovo da diskutujemo bez toga
                          sigpic

                          #PRAVDA ZA BRAĆU

                          Comment


                          • Originally posted by Lord Gangarić View Post
                            Meni je čovek baš zanimljiv i razumem i njega i Akija samo mi se ne sviđa ovo omalovažavanje,vređanje i nadmenost mislim da možemo ovo da diskutujemo bez toga
                            I ja se nadam da možemo bez toga, navikao sam na ovom forumu da se poštuju druga mišljenja i normalno raspravlja, barem u nekoj meri

                            Comment


                            • Originally posted by torpedo View Post
                              A kad muž dovuče rodbinu za vreme US open ti se ne raspravljaš jer ste istog mišljenja bili.
                              Dobar...Ne , tu idem linijom manjeg otpora a spremam hladnu osvetu
                              Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
                              Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
                              "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

                              Comment


                              • Mariću odbijam da pišem u tvojoj temi zato što nema reč vinjak u sebi.
                                sigpic

                                #PRAVDA ZA BRAĆU

                                Comment

                                Working...
                                X