Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pričaonica

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Maro osusices se...Maric da promeni nik u Tesa

    Comment


    • Originally posted by Marija81 View Post
      Špagete bolonjeze za dragog, za mene salata
      Ali bukvalno smo i mi hteli isto to da pravimo ali smo zaboravili da uzmemo paradajz sos pa smo pravili nešto drugo
      sigpic

      #PRAVDA ZA BRAĆU

      Comment


      • Originally posted by maliajnstajn View Post
        To sto ti kazes, nema nikakve veze sa zdravom pamecu kapitalizma.

        Ovo je kapitalizam:
        Kapitalizam je šta ti kažeš da jeste?
        Već sam napisala u jednoj rečenici šta imam o tome...
        I trebalo vam 3-4 sata da odgovorite pa onda eseji...

        EDIT: To mi nekako najbrže, a paradajz volim i da pijem pa ga uvek imam u frižideru, a i dobar je za mamurluk
        Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
        Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
        "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

        Comment


        • Originally posted by Lord Gangarić View Post
          Ali bukvalno smo i mi hteli isto to da pravimo ali smo zaboravili da uzmemo paradajz sos pa smo pravili nešto drugo
          Kuvas li to zivota ti,papucicu mali

          Comment


          • Ja danas okrečio sobu, sad malo kosmodisk ovo-ono
            DALE 1992-2020
            NIKAD ZABORAVLJEN

            Comment


            • Originally posted by Lord Gangarić View Post
              Ubijao je svoje protivnike koji mogu da mu dođu glave. Čist zakon jačeg kao što su mnogi radili u tom periodu da bi imali totalnu kontrolu. Ja nemam šta da zajebavam istorija ga je upamtila kao socijalistu i partija mu se tako zvala. Naravno moguće da su oni pogrešno to zabeležili a da ti imaš informacije iz prve ruke

              Bio je on mnogo toga ali prvenstveno je bio manipulator i to opasan, koristio se tom pričom da će da vrati narodu sve što su izgubili i to u periodu kada su bili dotučeni i pred kolapsom i onda je uradio šta je uradio. Možemo da osporavamo neke njegove poteze ali ne možeš ni ti ni bilo ko da osporiš da je bio socijalista.



              https://en.wikipedia.org/wiki/Nazism
              Gangaricu, ko je Hitleru krajem tridesetih godina i pocetkom cetrdesetih mogao da dodje glave u Nemackoj pa je bio prinudjen da ih likvidira? I kakve veze ima kako mu se zvala partija? I Istocna Nemacka se zvala Demokratska Nemacka Republika pa je bila demokratska s ukupno jednom partijom i robijom za svakog ko bi pitao "a gde nam je druga". Ja jos nisam bio u drzavi cija vlast za sebe nije tvrdila da je demokratska.

              Hitler se u ranoj fazi svoje karijere obracao ugrozenim slojevima iz vrlo jednostavnog razloga - bio je politicki autsajder i anonimus i trebala mu je podrska. Ta radnicka partija koju je preuzeo je bila jedno veliko nista kad je preuzeo, to mu je i trebalo da bi kreirao sopstvenu politiku i stranku koja ce se rukovoditi iskljucivo njegovim nacelima. Kao i svaki drugi populista igrao je na kartu sentimenta onih koji nisu imali nista. Ali, kad je prigrabio vlast okupio je oko sebe sve najvece nemacke industrijalce koji su do kraja rata stavili svoje resurse u njegov politicki projekat. Naravno da njega istorija nece zapamtiti kao socijalistu jer niti je bio socijalista, niti je bio zaludan u karijeri pa da ga istorija pamti po ideoloskom opredeljenju. Kao sto napisah ranije, taj covek je bio politicki amater i "ideologija" mu je bila konglomerat svega i svacega.
              Everyone is entitled to his own opinion, but not to his own facts. - Daniel Patrick Moynihan

              Comment


              • Originally posted by Marija81 View Post
                Kapitalizam je šta ti kažeš da jeste?
                Već sam napisala u jednoj rečenici šta imam o tome...
                I trebalo vam 3-4 sata da odgovorite pa onda eseji...

                EDIT: To mi nekako najbrže, a paradajz volim i da pijem pa ga uvek imam u frižideru, a i dobar je za mamurluk
                Država treba da propiše zakone i zaštiti radnike. Ako po zakonu, radna nedelje traje 40 ili 32 sata, ne sme vlasnik da te tera da radiš 12 sati dnevno. Ako je po zakonu da imaš 1,2,3,4 pauze, nebitno je, ne sme vlasnik da te tera da nosiš pelene.

                Druga stvar je što se ne poštuju zakoni u ovoj zemlji.

                Comment


                • Originally posted by Marija81 View Post
                  Kapitalizam je šta ti kažeš da jeste?
                  Već sam napisala u jednoj rečenici šta imam o tome...
                  I trebalo vam 3-4 sata da odgovorite pa onda eseji...

                  EDIT: To mi nekako najbrže, a paradajz volim i da pijem pa ga uvek imam u frižideru, a i dobar je za mamurluk
                  Hoces definiciju, knjisku, neoliberalizma?
                  sigpic
                  "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                  AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                  Comment


                  • Comment


                    • Originally posted by Победа View Post
                      Država treba da propiše zakone i zaštiti radnike. Ako po zakonu, radna nedelje traje 40 ili 32 sata, ne sme vlasnik da te tera da radiš 12 sati dnevno. Ako je po zakonu da imaš 1,2,3,4 pauze, nebitno je, ne sme vlasnik da te tera da nosiš pelene.

                      Druga stvar je što se ne poštuju zakoni u ovoj zemlji.
                      Pa to je slobodno tržište- u ovom slučaju jeftine radne snage...

                      Originally posted by maliajnstajn View Post
                      Hoces definiciju, knjisku, neoliberalizma?
                      Ne, hvala.
                      Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
                      Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
                      "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

                      Comment


                      • Originally posted by taliesin View Post
                        Gangaricu, ko je Hitleru krajem tridesetih godina i pocetkom cetrdesetih mogao da dodje glave u Nemackoj pa je bio prinudjen da ih likvidira? I kakve veze ima kako mu se zvala partija? I Istocna Nemacka se zvala Demokratska Nemacka Republika pa je bila demokratska s ukupno jednom partijom i robijom za svakog ko bi pitao "a gde nam je druga". Ja jos nisam bio u drzavi cija vlast za sebe nije tvrdila da je demokratska.

                        Hitler se u ranoj fazi svoje karijere obracao ugrozenim slojevima iz vrlo jednostavnog razloga - bio je politicki autsajder i anonimus i trebala mu je podrska. Ta radnicka partija koju je preuzeo je bila jedno veliko nista kad je preuzeo, to mu je i trebalo da bi kreirao sopstvenu politiku i stranku koja ce se rukovoditi iskljucivo njegovim nacelima. Kao i svaki drugi populista igrao je na kartu sentimenta onih koji nisu imali nista. Ali, kad je prigrabio vlast okupio je oko sebe sve najvece nemacke industrijalce koji su do kraja rata stavili svoje resurse u njegov politicki projekat. Naravno da njega istorija nece zapamtiti kao socijalistu jer niti je bio socijalista, niti je bio zaludan u karijeri pa da ga istorija pamti po ideoloskom opredeljenju. Kao sto napisah ranije, taj covek je bio politicki amater i "ideologija" mu je bila konglomerat svega i svacega.
                        Uvek se nađu ljudi koji se ne slažu sa nekim tako su se našli ljudi koji njega nisu podržavali. Ali pošto je bio kakav je bio paranoja je učinila svoje tako da je redovno ubijao političke neistomišljenike. Istorija hoće i pamti ga kao socijalistu što je moj copy tekst sa wikipedie koja je današnji izvor informacija potvrdio. Naravno nacizam je ekstremna grana socijalizma ali je opet socijalizam.

                        Originally posted by Ivan_pg View Post
                        Kuvas li to zivota ti,papucicu mali
                        Juče sam morao, danas je žena kuvala
                        Last edited by Lord Gangarić; 02-09-17, 20:58.
                        sigpic

                        #PRAVDA ZA BRAĆU

                        Comment


                        • Originally posted by Marija81 View Post
                          Pa to je slobodno tržište- u ovom slučaju jeftine radne snage...
                          U kapitalizmu država je obavezna da zaštiti prava radnika i građana.

                          Comment


                          • Originally posted by Победа View Post
                            U kapitalizmu država je obavezna da zaštiti prava radnika i građana.
                            Pogrešno...U kapitalizmu je država dužna da štiti kapital...
                            Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
                            Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
                            "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

                            Comment


                            • Originally posted by Lord Gangarić View Post
                              Uvek se nađu ljudi koji se ne slažu sa nekim tako su se našli ljudi koji njega nisu podržavali. Ali pošto je bio kakav je bio paranoja je učinila svoje tako da je redovno ubijao političke neistomišljenike. Istorija hoće i pamti ga kao socijalistom što je moj copy tekst sa wikipedie koja je današnji izvor informacija potvrdio. Naravno nacizam je ekstremna grana socijalizma ali je opet socijalizam.
                              Izvini ali .

                              Ubijao socijaliste zato sto je paranoik druge nije ubijao jer nije bio bas toliki paranoik, evo Vikipedije kao argumenta. Ne mogu zaista s takvim stvarima i s takvim izvorima da se raspravljam i stoga odustajem.
                              Everyone is entitled to his own opinion, but not to his own facts. - Daniel Patrick Moynihan

                              Comment


                              • Ti si Rambo od svih nas ovdje jedini koji je tada imao pravo glasa.

                                - I bio sam u teškoj manjini. Bilo je nas nekoliko majmuna koji smo s Antom Markovićem išli okolo. Znaš koliko smo dobili glasova u Bosni i Hercegovini? Čak 1,7 posto! Lupam, ali daleko ispod cenzusa. A svi su se angažirali i Rade Šerbedžija i Nadrealisti, ma da ne nabrajam …

                                Kako to objašnjavaš?

                                - Vrlo jednostavno. Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup. Glasalo se za nacionalizam, dakle za to da se ide u rat. Sve su to u ponudi bile partije koje su vodile u rat. Glasalo se i za kontrarevoluciju, glasalo se da se društvena imovina otme i da se pojedinci obogate. I glasalo se za to da se crkva pita.

                                Ne „leži“ ti crkva?

                                - Izvini, molim te. Kako može da mi leži nešto što je uzrok svih ratova zadnjih hiljadu ili dvije godina, uključujući i posljednji na Balkanu. Pa eno ti pogledaj sve analize, rat u Jugoslaviji je bio uglavnom vjerski rat. Na taj su način uspjeli da zavade narod, a pravi cilj je bila kontrarevolucija. A kako bi mogao narod da zavadiš bez crkava?

                                Comment

                                Working...
                                X