Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pričaonica

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Princoni View Post
    Koliko sam ja uocio covek vas je izdominirao u toj meri da ste krenuli u nedostatku argumentacije da prekidate svaku diskusiju pod izgovorom da vas nepostuje, a coveku ste posle prvog posta vi napisali da nema pojma sto je valjda vas nacin da pokazete postovanje prema sagovorniku
    Bome sasvim si dobro uocio.

    Al kad vidim pitanje..kako kapitalista eksploatise...aooo...I onda kao diskutujemo nesto....

    tt sa A5 u inat Mi6
    sigpic

    Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
    But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

    Comment


    • Zakon dzungle-kapitalizam,nikako ne moze da donese nista dobro.

      Comment


      • Originally posted by miloolja View Post
        Bome sasvim si dobro uocio.

        Al kad vidim pitanje..kako kapitalista eksploatise...aooo...I onda kao diskutujemo...

        tt sa A5 u inat Mi6
        Kapitalista moze eksplatisati samo ako mu to drzava dopusti.

        Evo primjer:

        Ja imam ideju da pravim igrice i prodajem ih na trzistu. Posto ja ne znam programirati, zaposlio sam 3 programera koji ce da mi smisle igricu. Oni rade 8 sati plus prekovremeni rad ako ima potrebe da se nesto zavrsi. Ja njima platim koliko mislim da vrijede, ako se oni sa mnom dogovore, recimo 20 dolara satnica. Ako se njima ne svidja sto ja sam voljan da im platim 20 dolara, oni su slobodni da idu gdje hoce, ne moraju da rade kod mene, a ako ja zelim da zadrzim njihov talent, trebao bi ih platiit.

        Najjace je kad se zaposlenik buni o tome kako ga se eksplatise, a ne prica o svojoj produktivnosti i doprinosu povecanja poslovanja te firme.
        sigpic
        "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
        AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

        Comment


        • Čovek koji je rekao da su Hajek, Smit i Fridman pričali gluposti i pisali priče za malu decu nikoga ne moze da izdominira. 2 Nobelovca da ne znaju ništa

          Ne dobih odgovor i dalje od socijalista.

          Comment


          • Originally posted by Победа View Post
            Čovek koji je rekao da su Hajek, Smit i Fridman pričali gluposti i pisali priče za malu decu nikoga ne moze da izdominira. 2 Nobelovca da ne znaju ništa

            Ne dobih odgovor i dalje od socijalista.
            https://www.bloomberg.com/news/artic...ably-in-norway

            Zasto nisu dali vise, kad su toliko voljni da placaju te poreze?

            Manje od 2k dolara
            sigpic
            "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
            AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

            Comment


            • Originally posted by bojanaBG View Post
              Mislim da smo svi primetili da je taliesin izdominirao, osim par osoba
              Pre bih rekao da ste samo ti,Princ i miloolja primetili. A i ne čudi me da je samo vas troje primetilo
              sigpic

              #PRAVDA ZA BRAĆU

              Comment


              • Originally posted by Lord Gangarić View Post
                Pre bih rekao da ste samo ti,Princ i miloolja primetili. A i ne čudi me da je samo vas troje primetilo
                Primjetio sam i ja taliesin je doktor.

                Comment


                • Originally posted by maliajnstajn View Post
                  Kapitalista moze eksplatisati samo ako mu to drzava dopusti.


                  Kakva crna država? Pa tu državu vode kapilatistički lobisti koje nazivamo političarima, oni omogućuju eksploataciju jer od iste žive. I nije tu riječ o državi, već o globalizaciji. Gomila multietničkih kompanija bogatija je od većine " država " koje šatro odlučuju, dopuštaju i zabranjuju. Lijepo ih puste u zemlju sa niskim životnim standardom, zaposle ljude, ponude povoljne cijene, preuzmu tržište, ostvare monopol, postepeno uduplaju cijene, radnike pretvore u robove, a životni standard još više srozaju. I nisu to nikakve sive eminencije. Nikakve teorije zavjere. Kapitalisti!
                  " I really like Arsenal. But you, do you like Arsenal? Or just Arsenal with trophies? "

                  Comment


                  • Aki odgledaj ovo kad stigneš života ti

                    sigpic

                    #PRAVDA ZA BRAĆU

                    Comment


                    • Zasto drzava ima takvu moc?

                      Sva poenta kapitalizma jeste da otme takvu vrstu moci drzavi i vrati je ljudima. To je sva poenta slobodnog trzista.
                      sigpic
                      "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                      AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                      Comment


                      • Originally posted by Lord Gangarić View Post
                        Aki odgledaj ovo kad stigneš života ti

                        Brate ovaj rekao da Venecuela ima dobru ekonomiju uprkos krizi trenutnoj

                        Takodje slušao sam malo, Aki bi dobio infarkt ako odsluša celu emisiju.

                        Comment


                        • Originally posted by Победа View Post
                          Ja bih pitao nešto socijaliste ovog foruma.

                          Da li kada sačuvate određenu svotu novca, odete i kupite Ajfon/Samsung/PS3/PS4/kompjuter/kola itd. ili taj novac donirate siromašnima, bolnicama, direktno pomognete nekoj školi?
                          I dalje niko ne odgovara.

                          Comment


                          • Originally posted by Победа View Post
                            Brate ovaj rekao da Venecuela ima dobru ekonomiju uprkos krizi trenutnoj

                            Takodje slušao sam malo, Aki bi dobio infarkt ako odsluša celu emisiju.
                            Izdržao bi Aki Slušao sam svakakve kritičare takozvanog kapitalizma ali ovu si mi nekako najbolji za sad
                            sigpic

                            #PRAVDA ZA BRAĆU

                            Comment


                            • Nek mene zovne, protiv svih ovih komunjara, postavit cu im 3 pitanja i gledat kako se guse jer nemaju sta reci.

                              Juce meni jedan lik, socijalista, rece da pojma nemam o makroekonomiji. Nema problema, ja mu postavio pitanje odakle pare dolaze, frajer se zagrcno.
                              sigpic
                              "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                              AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                              Comment


                              • Originally posted by maliajnstajn View Post
                                Zasto drzava ima takvu moc?

                                Sva poenta kapitalizma jeste da otme takvu vrstu moci drzavi i vrati je ljudima. To je sva poenta slobodnog trzista.
                                Sto bi to radili? Kad lepo vec posluju s politicarima da kupuju njihovu moc. Niko nema zelju da vrati niti da bilo kakvu moc ljudima, svi oni zele da imaju moc za sebe, nemojmo sa bajkama, pogotovo sto se ovde niko ne kandiduje za neko mesto.

                                Comment

                                Working...
                                X