Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pričaonica

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by bici View Post
    Bolje stavi pare na tiket nego da ulazes u bitcoin-e
    Onda samo tozla, poslusacu

    Послато са LG-D838 уз помоћ Тапатока
    VALENTINO ROSSI #46

    Comment


    • Originally posted by taliesin View Post
      Vanredno skolovanje je uglavnom sranje iz mnogo razloga. Pametnije je reformisati skolstvo nego bezati od njega.
      Slazem se, ali kljucna stvar je reformisati skolstvo, a ja neka bude da sam cinik, ali ne verujem da ce se nesto to ozbiljnije menjati kod nas.

      Comment


      • Originally posted by Miletić View Post
        Onda samo tozla, poslusacu

        Послато са LG-D838 уз помоћ Тапатока
        Mogu veceras ispisati detaljno zasto ne treba ulagati u bitcoine ako te zanima. Mada dovoljno je videti koliko je valuta bila nestabilna u poslednjih godinu dana.
        Originally posted by Dekinjo
        Šta mislite da su Livepulu poništili dva čista gola, a Sitiju nisu. Koliki bi bio rezultat? Pa 3:3
        Originally posted by La Jugoslavia
        Crvena zvezda je naša, iako je oteta, ona je naša, iako je okupirana. A da je oteta i okupirana, to stoji i to jeste, apsolutno se slažem.

        Comment


        • Evo ja cu ti reci cisto sa ekonomske strane, bici vjerovatno zna za one block chain zajebamcike ja o tome pojma nemamm.

          Pitao me Nash ovdje prije par mjeseci sta mislim o kripto, i haj ja rekao za sad od njih jedino bitcoin se pokazao ok. Nasao sam nedavno vremena malo da istrazim.

          Ja sam se nadao da bi moglo da uspije, ali te valute nece nikd uspijeti. Ubit ce ih fiat valute. Njihova cijena se bazira na ponudi i potraznji, a poprilicno fluktuira u zadnjih 6 mjeseci. Ko je pametan prodat ce sve bitocine i pretvoriti ih u pravo zlato. Ako vec hoce da tako doverzifikuju.

          Sta je problem, kad odes u prodavnicu, niko ti nece bitcoin primiti. Oni kazu kao primaju bitcoin ako online placas, ali pravis konverziju bitcoina u dolare i placas dolarima i placas usput proviziju.

          Zlato je druga stvar, zlato je opipljivo i ima svoju vrijednost oduvijek i uvijek ce je imati.

          Goldmoney treba istraziti ozbiljno i ja polazem veliku nadu da ce zlatni standard vrati na velika vrata.

          Takodjer zlato je jedino na trzisu koje nije imalo ogromne fluktuacije na trzistu.
          sigpic
          "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
          AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

          Comment


          • Originally posted by Seoski Terminator View Post
            Slazem se, ali kljucna stvar je reformisati skolstvo, a ja neka bude da sam cinik, ali ne verujem da ce se nesto to ozbiljnije menjati kod nas.
            Ne verujem ni ja, samo znam da bez ideje da uradis nesto neces uraditi nista. Ne ti nego generalno. A kad odustanes na nivou ideje onda, jebi ga, nema prostora za kritiku. U vreme kad sam se jos uvek zamlacivao idejom da mojim menadzmentom mogu da promenim nesto vodio sam organizaciju u kojoj su svi, sticajem okolnosti, ziveli kao bubreg u loju a stalno su se zalili na sve i svasta i nista im nije bilo dovoljno dobro. Posto mi je to uzasno islo na ganglije jednog dana sam ih skupio sve i rekao da apsolutno podrzavam svaku kritiku ali da ubuduce ona mora da sadrzi sledece elemente: kritiku onoga sto je lose, razlog zasto je lose to sto je lose, predlog kako da se to promeni i objasnjenje zasto je taj predlog bolji od postojeceg stanja. Nije da nisu pokusali.

            Naravno, djaci su poslednja stavka u lancu subjekata koji treba da reformisu skolstvo, svi drugi dodju pre njih, tako da razumem to sto govoris i daleko od toga da kritikujem takav stav. Samo kazem da je bezveze odustajati jer upravo djaci najvise gube losim skolstvom. I to ne gube samo na obrazovanju vec i u nekim drugim stvarima koje su jako vazne za zivot. Od 5 mojih najboljih prijatelja trojica su ljudi koje sam upoznao kao srednjoskolac jer smo bili u istom odeljenju, a zavrsio sam sa srednjom skolom pre vise od 30 godina.
            Everyone is entitled to his own opinion, but not to his own facts. - Daniel Patrick Moynihan

            Comment


            • Originally posted by Seoski Terminator View Post
              Mi sitniji ljudi smo kao pikinezeri. )) Ma nikad nisam dao na sebe, pogotovo ne kad krene da mi prica kako sam ovakav i onakav i onda krene i po roditeljima ko zna kakvi su oni, kad sam ja ovako nevaspitan, tad ne smem da kazem sta bih sve mogao da uradim )) bar u to vreme.

              Pa imas ili redovno ili vanredno, ako je skola sranje, sto bi mi sedeo satima tamo kad lako moze da prodje i vanredno i manje vremena da potrosi na sve to, a ovamo moze da se edukuje kako treba za odredjenu stvar koja ga interesuje. Ovo inace za vanredno pisem za srednju, osnovnu bih dete definitivno stavio u skolu a vec u srednjoj bi isao vanredno i ne bi gubio vreme u skoli. Ili ako imam para da platim dobru privatnu, sem toga vanredno.

              Sto kaze drugar, da je imao nekog da ga uputi tako mladog da uci programirianje i da vec tako mlad pocne da radi i stice iskustvo, a ne da gubi vreme i da svaki profesor ga drnda jer nije zainteresovan za njihov predmet. On recimo crta kao zmaj, ali to nikog nije zanimalo, nemamo sistem da ljudi provale sta interesuje pojedince i kako da im pomognu da nastave da uce u smeru u kom su dobri, nego si ovakav i onakav i sl.

              Doduse ja sam u srednjoj toliko vec bio u hejtu sa skolom, profesorima i sistemom da ne smem ni da ti pisem sta sam sve u svadjama sa profesorima izgovarao. A nisam imao koga da mi pomogne da sazrim, pa sada ovako u kasnim 20tim sazrevam sam kako znam i umem Nije prekasno, ali kasno, pogotovo sto sam bacio najbolje godine kad dete upija znanje samo tako.
              Ne slažem se s vanrednim školovanjem iz jednog prostog razloga. Društvo. Da sam išao vanredno, ne bih upoznao neke ljude s kojima se i dan danas družim.

              Što se tiče boldovanog, jednim delom se kajem što nisam nekim profesorima rekao neke stvari koje su zaslužili, ali s druge strane ima i pozitivnih stvari što sam prećutao jer u principu ništa ne bih dobio time.

              Comment


              • Najjača i najveća su prijateljstva iz srednje škole. Možda neko opstane i iz ranijeg detinjstva (ređe), naiđe i kasnije neko, na faksu ili još kasnije (češće)..nema baš isključivih pravila (a i dosta je to individualno ili kakve ste sreće ).. no, u suštini iz perioda adolescencije su ona prava i ostaju za ceo život
                sigpic

                Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                Comment


                • Originally posted by miloolja View Post
                  Najjača i najveća su prijateljstva iz srednje škole. Možda neko opstane i iz ranijeg detinjstva (ređe), naiđe i kasnije neko, na faksu ili još kasnije (češće)..nema baš isključivih pravila (a i dosta je to individualno ili kakve ste sreće ).. no, u suštini iz perioda adolescencije su ona prava i ostaju za ceo život
                  Kod mene to ne vazi, najveca prijateljstva su mi iz osnovne skole, iz srednje skole bukvalno imam jednog jedinog druga, a onda sa fakulteta imam isto par bas bliskih prijatelja.
                  http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                  Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                  sigpic

                  Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                  with experience.

                  Comment


                  • Iz srednje skole jedan prijatelj, iz osnovne cetiri.
                    sigpic

                    Comment


                    • Ja sam u kraju okruzen bio debililma i slepcima, eto ja sam sa njima okej ali ih ne smatram prijateljima sve njih 2 i treci je moj burazer od tetke ako i njega mogu staviti u tu listu. Iz srednje skole brdo njih sa kojim se i dan danas druzim, cak sa nekima idem i na fax, a mnogo ljudi sa faxa koje sam upoznao danas sam sa njima kao da se znamo skoro ceo zivot, tako da sve je do osobe.
                      Dreams are coming true.


                      Marcello Lippi: „Usporeni snimci akcija nisu realan fudbal. Svi mi želimo da vidimo Moniku Beluči golu, ali ne želimo da je gledamo kroz rendgen“.

                      Comment


                      • Naravno, nisam ni rekla da je to isključivo pravilo, zavisi od mnogo toga... samo sam iznela svoje opažanje vezano za ljude koje sam upoznala ili znam ceo život...slična prijateljstva ima većina kao i ja...najjača su im ona iz srednje.. i traju.
                        sigpic

                        Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                        But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                        Comment


                        • Ja imamo samo drugove iz socijalizma
                          DALE 1992-2020
                          NIKAD ZABORAVLJEN

                          Comment


                          • Originally posted by Jax Teller View Post
                            Ja imamo samo drugove iz socijalizma
                            sigpic

                            Comment


                            • Preporucujem da izbacite beli hleb iz ishrane i predjete na hleb od mrvljenog zrna raži.
                              Mnogo je bolji osecaj posle obroka, nema nikad one tezine i nadutosti u stomaku.
                              image.jpg

                              Comment


                              • Upravo sam pojeo parce torte i popio pola litra koka kole. Svaka preporuka.

                                End jes, aj em kaming to Besiktaz
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X