Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pričaonica

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Uroš View Post
    Hahaha to filuje Mare. Pa zar nije malo čudno što pravi emisije o mafijašima i što je pominjao i Šarića i Luku Bojovića i sve koji važe za opasne, i što je radio tematski u emisiji ubistvo Stjepana Djurekovića a jedno ime izbegava da pomene. Čak i kad je bila Giškina sestra. Zna i on gde bi mu jezik bio odfikaren ako pomene gospodara Srbije i Cg.

    Pobeda, zašto je to sekta? Ne slažem se oko nekih proceduralnib stvari tipa subota i to, jer mi je to nebitno, ali se slažem sa mnogo stvari koje se tiču Starog i Novog zaveta.

    Skoro sam pitao jednog pravoslavca da li čita Bibliju i posvadjali smo se jer njega briga šta u Bibliji piše, njemu je pop rekao kako je rekao. Ja se izvinjavam ako je neko druge religije što pišem ovo, namenjeno je pobedi. A nek veruje ko u. šta hoće.
    Nazvao sam sektom, možda nije, nego je on veoma kontradiktoran. Kod Malagurskog u emisiji izjavljuje da je Hitler poslat od strane Boga, kod Teše priča da je Hitler bio opsednut demonima.

    Takođe poziva se direktno na Bibliju, a u Bibliji na samom početku piše da je zemlja ravna ploča. A on sam priča da zemlja nije ravna ploča.

    Ima tu on i nešto pametno da kaže, dosta kritikuje korišćenje alkohola, cigareta, droge, kafe itd., propagira neke normalne vrednosti, ali i dosta lupeta.

    Comment


    • Originally posted by vukmaletin View Post
      pa po profesiji jeste lingvista, ali ne bih se složio da ekonomiji nema pojma.
      Pa subvencije su tu da učine neke tržišne surovosti malo blaže. Da potpomognu nešto što ima društveni značaj. Bar ja tako na to gledam. E sad druga je stvar što ljudi preteruju u nekim slučajevima sa subvencijama pa se ljudi ulenje. Ali mislim da to nije problem subvencija, nego ljudi koji dodeljuju te subvencije.

      Sent from my ONE E1005 using Tapatalk
      Nema veze sta je Comski bio po struci. Ekonomija nije ozbiljna nauka, to je jedno od mogucih polja delovanja za ozbiljne naucnike. Zanat na steroidima. Koliko je meni poznato, jedini od ovih velikih imena koja se pominju a da je studirao ekonomiju je Pol Krugman, a i on zasto je bas to studirao je prica na nivou anegdote. Fridmanu je matematika bila mejdzor, Adam Smit i Kejnz su predavali etiku, Dzon Stjuart Mil i Marks su bili filozofi, Maks Veber sociolog i filozof. Ekonomija je za ozbiljnog naucnika profila Comskog jedno popodne da sazvace, to je uglavnom igraliste za mediokritetske umove sve dok ne dodje neki ozbiljan naucnik iz neke ozbiljne naucne oblasti i malo promesa stvari.
      Everyone is entitled to his own opinion, but not to his own facts. - Daniel Patrick Moynihan

      Comment


      • Zamisli najveca tajna svijeta je da je Zemlja ravna ploca i da su sve one zajebancije izrezirane bla bla.

        Aha kako da ne.

        Sve te teorije zavjere, zar ne mislite da se neki baja ne bi izblebetao nekoj zenskoj koja ga je opcinila nakon seksa?
        sigpic
        "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
        AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

        Comment


        • Originally posted by maliajnstajn View Post
          Slusao sam kad prica o ekonomiji, frajer ne zna fundamentalne osnove ekonomije. Takva osoba nije legitimna da prica o ekonomskim sistemima, ako ne zna ni osnove.

          Subvencije po meni su bezveze. Daj da se porezni prihod raspodjeli na stvari koje su potrebne, vojska, policija i te sluzbe zastite, granice i odredjena infrastruktura. Privatni sektor ce se probinuti za ostalo.
          Au druže pa ti bi sav prihod od poreza roknuo na zaštitu i što kažeš infrastrukturu. a gde je tu zdravstvo, obrazovanje, kultura? privatni sektor da se time bavi?
          Ja nekako uvek kad neko zagovara privatizaciju tih nekih institucija vrlo prosto to poredim. Privatniku je važan profit, a ne kvalitet usluge. I sad ti možeš kažeš pa mušterije će naterati privatnika da pruža kvalitetniju uslugu (proizvod) ali u današnje vreme je manipulacija i sam marketing otišao veoma daleko.

          Sent from my ONE E1005 using Tapatalk

          Comment


          • Originally posted by taliesin View Post
            Nema veze sta je Comski bio po struci. Ekonomija nije ozbiljna nauka, to je jedno od mogucih polja delovanja za ozbiljne naucnike. Zanat na steroidima. Koliko je meni poznato, jedini od ovih velikih imena koja se pominju a da je studirao ekonomiju je Pol Krugman, a i on zasto je bas to studirao je prica na nivou anegdote. Fridmanu je matematika bila mejdzor, Adam Smit i Kejnz su predavali etiku, Dzon Stjuart Mil i Marks su bili filozofi, Maks Veber sociolog i filozof. Ekonomija je za ozbiljnog naucnika profila Comskog jedno popodne da sazvace, to je uglavnom igraliste za mediokritetske umove sve dok ne dodje neki ozbiljan naucnik iz neke ozbiljne naucne oblasti i malo promesa stvari.
            Nevjerovatno. Apsolutno nevjerovatno. Covjek koji ne moze da svari da pojma nema o nauci, pa je naziva levatskom naukom.
            sigpic
            "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
            AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

            Comment


            • Originally posted by vukmaletin View Post
              Au druže pa ti bi sav prihod od poreza roknuo na zaštitu i što kažeš infrastrukturu. a gde je tu zdravstvo, obrazovanje, kultura? privatni sektor da se time bavi?
              Ja nekako uvek kad neko zagovara privatizaciju tih nekih institucija vrlo prosto to poredim. Privatniku je važan profit, a ne kvalitet usluge. I sad ti možeš kažeš pa mušterije će naterati privatnika da pruža kvalitetniju uslugu (proizvod) ali u današnje vreme je manipulacija i sam marketing otišao veoma daleko.

              Sent from my ONE E1005 using Tapatalk
              Brate moj prelistaj malo, veliki broj strana smo juče raspravljali o ovome

              Comment


              • Originally posted by vukmaletin View Post
                Au druže pa ti bi sav prihod od poreza roknuo na zaštitu i što kažeš infrastrukturu. a gde je tu zdravstvo, obrazovanje, kultura? privatni sektor da se time bavi?
                Ja nekako uvek kad neko zagovara privatizaciju tih nekih institucija vrlo prosto to poredim. Privatniku je važan profit, a ne kvalitet usluge. I sad ti možeš kažeš pa mušterije će naterati privatnika da pruža kvalitetniju uslugu (proizvod) ali u današnje vreme je manipulacija i sam marketing otišao veoma daleko.

                Sent from my ONE E1005 using Tapatalk
                Imas jednog ponudjaca usluga, usluga karina, sta ces uraditi, mozes li otici nekome drugome? Ne mozes, jedan ponudjac usluga.

                Imas 100 razlicith privatnika, losa usluga, odes kod drugoga. On mora da nudi kvalitetnu uslugu inace ce ostati bez klijenata, samim time i profita.

                Sama cinjenica da moras da profitiras, moras dati dobru uslugu, jer onaj pored ako nudi bolju uslugu za manje parw ce te izbaciti iz posla. Konkurencija.
                sigpic
                "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                Comment


                • Originally posted by maliajnstajn View Post
                  Imas jednog ponudjaca usluga, usluga karina, sta ces uraditi, mozes li otici nekome drugome? Ne mozes, jedan ponudjac usluga.

                  Imas 100 razlicith privatnika, losa usluga, odes kod drugoga. On mora da nudi kvalitetnu uslugu inace ce ostati bez klijenata, samim time i profita.

                  Sama cinjenica da moras da profitiras, moras dati dobru uslugu, jer onaj pored ako nudi bolju uslugu za manje parw ce te izbaciti iz posla. Konkurencija.
                  Ali to u praksi ne funkcioniše baš tako. Pa da li je apple najbolji odnos cene i kvaliteta na tržištu? Ja mislim da nije, a čini mi se da se mnogi slažu. Ali nametnut je trend, izmanipulisani su mnogi, i mnogo njih ima ajfon. Jer ti si kul kad imaš ajfon. A opet sa druge strane, krene neka mala kompanija da se gura i pravi dobar telefon, i epl vidi kao pretnju i kupi ih, i uništi konkurenciju. Kraj priče.

                  Sent from my ONE E1005 using Tapatalk

                  Comment


                  • Originally posted by vukmaletin View Post
                    Privatniku je važan profit, a ne kvalitet usluge.
                    Onda kako to da na kraju privatnici cesce imaju bolju uslugu?

                    Comment


                    • Originally posted by zdravkelja View Post
                      Onda kako to da na kraju privatnici cesce imaju bolju uslugu? [emoji3]
                      pa jer su vlasnici državnih preduzeća nesposobni, politički pozicionirani...

                      Sent from my ONE E1005 using Tapatalk

                      Comment


                      • Originally posted by vukmaletin View Post
                        Ali to u praksi ne funkcioniše baš tako. Pa da li je apple najbolji odnos cene i kvaliteta na tržištu? Ja mislim da nije, a čini mi se da se mnogi slažu. Ali nametnut je trend, izmanipulisani su mnogi, i mnogo njih ima ajfon. Jer ti si kul kad imaš ajfon. A opet sa druge strane, krene neka mala kompanija da se gura i pravi dobar telefon, i epl vidi kao pretnju i kupi ih, i uništi konkurenciju. Kraj priče.

                        Sent from my ONE E1005 using Tapatalk
                        Apple je nastao iz garaze.

                        Nije ga niko gurao, nije ga drzava stvorila. Zbog toga imamo ovakav kvalitet telefona.

                        Ako je neko spreman da platii 1000 dolara za telefon, to mu je cijena. Ako nece da plati, nece ga prodati, kupit ce Sansungov telefon ili Xiaomi.

                        Akvizicija je legitiman poslovni potez, ali i to je izbor direktora da proda se Appleu. Jel njega neko natjerao da se proda? Nije, sam je odlucio.

                        Sta je ikad neka drzavna firma inovirala ili izumila?
                        sigpic
                        "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                        AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                        Comment


                        • Originally posted by vukmaletin View Post
                          pa jer su vlasnici državnih preduzeća nesposobni, politički pozicionirani...

                          Sent from my ONE E1005 using Tapatalk
                          Džavni sektor nikada ne može da se takmiči s privatnim. Direktor državnog preduzeća nema motiv kakav ima direktor privatnog.

                          Comment


                          • Originally posted by maliajnstajn View Post
                            Zamisli najveca tajna svijeta je da je Zemlja ravna ploca i da su sve one zajebancije izrezirane bla bla.

                            Aha kako da ne.

                            Sve te teorije zavjere, zar ne mislite da se neki baja ne bi izblebetao nekoj zenskoj koja ga je opcinila nakon seksa?
                            A ko će da izbrblja kad niko ni ne zna. Ne postoji ništa okolo sem snega. UN trupe su rasporedjene o oni misle da čuvaju prirodna bogatstva itd. Otud priča i o ledenim dobima, otopljavanju i sl...

                            Samo nije ravna ploča, već ploča sa ravnim ivicama, ide udubljenje blago i na sredini je ispupcenje, kao da presečeš zemlju na pola, jedna polovina je u tom udubljenju i tu se nalaze kontinenti. Zato može iz tačke u tačku jer se ide u krug, a po koji nesrećni pilot koji je krenuo dalje "upao je" u bermudski trougao.

                            Comment


                            • Sto ne iscure oceani onda?

                              Kako gravitaciju objasnjavas?

                              Pomracenje sunca?
                              sigpic
                              "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                              AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                              Comment


                              • Originally posted by Победа View Post
                                Džavni sektor nikada ne može da se takmiči s privatnim. Direktor državnog preduzeća nema motiv kakav ima direktor privatnog.
                                Pricaj to u Kini gde neuspesni ili korumpirani direktor dobije metak u potiljak.
                                Everyone is entitled to his own opinion, but not to his own facts. - Daniel Patrick Moynihan

                                Comment

                                Working...
                                X