Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pričaonica

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by taliesin View Post
    Delimo tu ironijsku distancu prema savremenom svetu, ni meni se ne svidja svet u kojem zivimo, ali progres se ne moze negirati. Pa ni progres u oblasti individualnih ljudskih prava. Kapiram da svako gleda kako je ziveo Cezar pa mu to izgleda bolje od onoga kako danas zivi prosecan Sudanac, na primer, ali Cezar nije bio prosecan covek ili, jos gore, covek sa dna globalne drustvene lestvice. A mocnika, gramzivaca, psihopata, sociopata i slicnog olosa koji zloupotrebljavaju poziciju i pokusavaju da zaustave progres zbog sebicnog licnog ili grupnog interesa je uvek bilo i bice.
    Više bih voleo da sam živeo u 2. veku nove ere, nego da živim sad pod nikad većom represijom i silovanjem kulturnim. Ovo je klasično kulturno nasilje i diktatura. Klasičan liberal bi se ugušio u današnjem svetu od neslobode. Ne smeš ovo, jer ovaj ima prava na ovo, ne smeš ono, jer on ima prava. Svaku doktrinu koju su mogli da izokrenu, izokrenuli su. Tako su od slobode napravili nešto najgore- slobodu nemorala, od demokratije- vlast idiota. Zna se ko je imao demokratska prava u Antici, i zna se šta se smatra pod osnovne individualne slobode, a tu svakako ne spadaju razni oblici protivprirodnog bluda i ostalih kretenizama. Ne postoje homoseksualci od juče, postojali su davno, ali je u Antici svaki homoseksualac imao ženu i reprodukovao se.

    Alkibijad i Solon krenu u bitku, zatvore se u šator i namažu uljem, zna se šta rade. Nigde nisam čuo da se u Antici spominju prava homoseksualaca. Sad će neko reći da se gledalo normalno na to... Ne, nego su odvajali privatni od javnog života, pa iako pagani, imali su minimum smisla za razum u tom smislu.

    Da ne pričam o "pravima" crnaca. Da ne pričam o tome da može da se sruši 300 aviona malezijskih, da neće niko pisati pray for... a u Barseloni, Fr. Svi će cmizdriti. Meni je žao svih podjednako

    Kakvom totalitarizmu prisustvujemo, nismo ni svesni. Izadjite i recite nešto što mislite a nije konvencionalno mišljenje, svi će vam se smejati kao majmunu. Pre nisu smeo protiv vlasti i crkve, sad u informatičko doba, nemaš gde da se skloniš, ali možeš po svemu da pljuješ ako se slaže sa glavnom pesmom.

    Velika Britanija je direktno odgovorna za ropstvo, za tretiranje crnaca kako ih tretiraju, za raspade i ratove mnogih država. Od Avganistana do Jugoslavije. Njihova produžena ruka(nemoj neko da misli da je USA nad VB ikad) USA takodje. Rusija koja sa USA pokorava svet prave veštački sukob. Francuska i Nemačka ti bedni sateliti. Turska veštačka tvorevina u koju se vekovima upumpava novac, naravno pod vodjstvom Velike Britanije opet preko Arabije, Emirata i Katara.

    I sad trebaju meni neki ezoterici kao Buš i poremećeni umobolnici koji se zajebavaju na g20 samitima, da budu neki lideri. Buš koji je priznao da je bio u skull and bones, pisao u knjizi, i ostali moroni, oni vode svet. Ma da.

    Živimo u jednom talogu moralnom, tako da na svaki pomen prava meni dodje da povraćam. Kakva prava represija ubi.

    Comment


    • Originally posted by maliajnstajn View Post
      Trump's back.
      Nego ti Trampinjo posto rece da ces da kacis od Wilsherove, tipove za H2H ligu,jel ti poslao, sutra deadline,ili da tipuje Princoni

      Comment


      • A sto mislite je li istina ono sto kazu za iluminate,masone,rozenkrojcere,templare da zrtvuju ljude na noc vjestica i spaljuju ih,prinose zrtve mracnim silama,nedje procitah da je Tramp mason i da zato nikad ne kritikuje i napada Rotsilde koji su mu nadredjeni.

        Comment


        • Originally posted by Uroš View Post
          Više bih voleo da sam živeo u 2. veku nove ere, nego da živim sad pod nikad većom represijom i silovanjem kulturnim. Ovo je klasično kulturno nasilje i diktatura. Klasičan liberal bi se ugušio u današnjem svetu od neslobode. Ne smeš ovo, jer ovaj ima prava na ovo, ne smeš ono, jer on ima prava. Svaku doktrinu koju su mogli da izokrenu, izokrenuli su. Tako su od slobode napravili nešto najgore- slobodu nemorala, od demokratije- vlast idiota. Zna se ko je imao demokratska prava u Antici, i zna se šta se smatra pod osnovne individualne slobode, a tu svakako ne spadaju razni oblici protivprirodnog bluda i ostalih kretenizama. Ne postoje homoseksualci od juče, postojali su davno, ali je u Antici svaki homoseksualac imao ženu i reprodukovao se.

          Alkibijad i Solon krenu u bitku, zatvore se u šator i namažu uljem, zna se šta rade. Nigde nisam čuo da se u Antici spominju prava homoseksualaca. Sad će neko reći da se gledalo normalno na to... Ne, nego su odvajali privatni od javnog života, pa iako pagani, imali su minimum smisla za razum u tom smislu.

          Da ne pričam o "pravima" crnaca. Da ne pričam o tome da može da se sruši 300 aviona malezijskih, da neće niko pisati pray for... a u Barseloni, Fr. Svi će cmizdriti. Meni je žao svih podjednako

          Kakvom totalitarizmu prisustvujemo, nismo ni svesni. Izadjite i recite nešto što mislite a nije konvencionalno mišljenje, svi će vam se smejati kao majmunu. Pre nisu smeo protiv vlasti i crkve, sad u informatičko doba, nemaš gde da se skloniš, ali možeš po svemu da pljuješ ako se slaže sa glavnom pesmom.

          Velika Britanija je direktno odgovorna za ropstvo, za tretiranje crnaca kako ih tretiraju, za raspade i ratove mnogih država. Od Avganistana do Jugoslavije. Njihova produžena ruka(nemoj neko da misli da je USA nad VB ikad) USA takodje. Rusija koja sa USA pokorava svet prave veštački sukob. Francuska i Nemačka ti bedni sateliti. Turska veštačka tvorevina u koju se vekovima upumpava novac, naravno pod vodjstvom Velike Britanije opet preko Arabije, Emirata i Katara.

          I sad trebaju meni neki ezoterici kao Buš i poremećeni umobolnici koji se zajebavaju na g20 samitima, da budu neki lideri. Buš koji je priznao da je bio u skull and bones, pisao u knjizi, i ostali moroni, oni vode svet. Ma da.

          Živimo u jednom talogu moralnom, tako da na svaki pomen prava meni dodje da povraćam. Kakva prava represija ubi.
          Sa mnogim stvarima koje si napisao se u potpunosti slažem, sa nekim ne (usa produžena ruka VB?), ali mi uopšte nije jasno zašto bi voleo da živiš u drugom veku nove ere, pa ako bi mogao to malo da mi razjasniš.

          Sent from my ONE E1005 using Tapatalk

          Comment


          • Jos je Albert Pajk cuveni mag masonerije pricao o zlatnoj milijardi,kako je to idealan broj stanovnika.Bog zna sta nam spremaju zlotvori.

            Comment


            • Mene je uvek fascinirala ta teorija da masoni ili ne znam ko, imaju plan da smanje populaciju na zemlji. Zašto?

              Pa jer svake godine sve više i više ljudi ima.

              Comment


              • Oni zele da ti tako mislis,sprema se rat ljudi kupujte brasno,konzerve,sve strateske namirnice dolaze teska vremena.

                Comment


                • Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
                  Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
                  "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

                  Comment


                  • Originally posted by Uroš View Post
                    Više bih voleo da sam živeo u 2. veku nove ere, nego da živim sad pod nikad većom represijom i silovanjem kulturnim. Ovo je klasično kulturno nasilje i diktatura. Klasičan liberal bi se ugušio u današnjem svetu od neslobode. Ne smeš ovo, jer ovaj ima prava na ovo, ne smeš ono, jer on ima prava. Svaku doktrinu koju su mogli da izokrenu, izokrenuli su. Tako su od slobode napravili nešto najgore- slobodu nemorala, od demokratije- vlast idiota. Zna se ko je imao demokratska prava u Antici, i zna se šta se smatra pod osnovne individualne slobode, a tu svakako ne spadaju razni oblici protivprirodnog bluda i ostalih kretenizama. Ne postoje homoseksualci od juče, postojali su davno, ali je u Antici svaki homoseksualac imao ženu i reprodukovao se.

                    Alkibijad i Solon krenu u bitku, zatvore se u šator i namažu uljem, zna se šta rade. Nigde nisam čuo da se u Antici spominju prava homoseksualaca. Sad će neko reći da se gledalo normalno na to... Ne, nego su odvajali privatni od javnog života, pa iako pagani, imali su minimum smisla za razum u tom smislu.

                    Da ne pričam o "pravima" crnaca. Da ne pričam o tome da može da se sruši 300 aviona malezijskih, da neće niko pisati pray for... a u Barseloni, Fr. Svi će cmizdriti. Meni je žao svih podjednako

                    Kakvom totalitarizmu prisustvujemo, nismo ni svesni. Izadjite i recite nešto što mislite a nije konvencionalno mišljenje, svi će vam se smejati kao majmunu. Pre nisu smeo protiv vlasti i crkve, sad u informatičko doba, nemaš gde da se skloniš, ali možeš po svemu da pljuješ ako se slaže sa glavnom pesmom.

                    Velika Britanija je direktno odgovorna za ropstvo, za tretiranje crnaca kako ih tretiraju, za raspade i ratove mnogih država. Od Avganistana do Jugoslavije. Njihova produžena ruka(nemoj neko da misli da je USA nad VB ikad) USA takodje. Rusija koja sa USA pokorava svet prave veštački sukob. Francuska i Nemačka ti bedni sateliti. Turska veštačka tvorevina u koju se vekovima upumpava novac, naravno pod vodjstvom Velike Britanije opet preko Arabije, Emirata i Katara.

                    I sad trebaju meni neki ezoterici kao Buš i poremećeni umobolnici koji se zajebavaju na g20 samitima, da budu neki lideri. Buš koji je priznao da je bio u skull and bones, pisao u knjizi, i ostali moroni, oni vode svet. Ma da.

                    Živimo u jednom talogu moralnom, tako da na svaki pomen prava meni dodje da povraćam. Kakva prava represija ubi.
                    Ovaj, ne znam kako ovo da ti kazem ali tesko da su se Alkibijad i Solon zajedno zatvarali u sator i mazali uljem jer ih odvaja jedno 150 godina.

                    Ostalo ne bih mnogo da komentarisem jer si vec u cetvrtoj recenici "objasnio" o cemu se radi. Samo cu napisati da se demokratija i u antickoj Grckoj kod mnogih smatrala za vladavinu idiota tako da nista mi nismo juce izmislili. Platon je iz dna duse mrzeo demokratiju, delom zato sto je bio iz aristokratske porodice (navodno je vukao poreklo preko majcine linije od poslednjeg grckog kralja Kodrosa) a delom zato sto je upravo demokratska vlast osudila i ubila Sokrata. Aristotel je demokratiju smatrao najmanje losim od losih drustvenih uredjenja. U atinskoj demokratiji, na primer, zene nisu imale pravo glasa. Da li i to smatras boljim ili smo mozda bar na tom polju postigli odredjeni napredak? Nisu imali pravo da glasaju robovi kojih danas, bar formalno, nema. Mnogi ovdasnji forumasi takodje ne bi imali pravo glasa jer niko ispod 25 godina nije imao pravo da glasa. Nismo li se i tu malo pomakli s mrtve tacke?

                    Tacno je mnogo toga sto si napisao u ovim poslednjim pasusima ali to su pojedinacne anomalije i nitkovluci koji nista ne govore o razvoju civilizacije. Notorna je cinjenica da se danas mnogo bolje zivi nego sto se zivelo cak i u vreme "grckog cuda" (a cudo je zato sto je u pitanju verovatno najveci procvat civilizacije u tako kratkom vremenskom periodu, Atina iz Perikleovog doba uopste nije bila legitimni reprezent tadasnjeg doba) a kamoli u drugom veku nove ere u kojem bi ti voleo da zivis.
                    Last edited by taliesin; 29-08-17, 23:46.
                    Everyone is entitled to his own opinion, but not to his own facts. - Daniel Patrick Moynihan

                    Comment


                    • Originally posted by taliesin View Post
                      Ovaj, ne znam kako ovo da ti kazem ali tesko da su se Alkibijad i Solon zajedno zatvarali u sator i mazali uljem jer ih deli jedno 150 godina.

                      Ostalo ne bih mnogo da komentarisem jer si vec u cetvrtoj recenici "objasnio" o cemu se radi. Samo cu napisati da se demokratija i u antickoj Grckoj kod mnogih smatrala za vladavinu idiota tako da nista mi nismo juce izmislili. Platon je iz dna duse mrzeo demokratiju, delom zato sto je bio iz aristokratske porodice (navodno je vukao poreklo preko majcine linije od poslednjeg grckog kralja Kodrosa) a delom zato sto je upravo demokratska vlast osudila i ubila Sokrata. Aristotel je demokratiju smatrao najmanje losim od losih drustvenih uredjenja. U atinskoj demokratiji, na primer, zene nisu imali pravo glasa. Da li i to smatras boljim ili smo mozda bar na tom polju postigli odredjeni napredak? Nisu imali pravo da glasaju robovi kojih danas, bar formalno, nema. Mnogi ovdasnji forumasi takodje ne bi imali pravo glasa jer niko ispod 25 godina nije imao pravo da glasa. Nismo li se i tu malo pomakli s mrtve tacke?

                      Tacno je mnogo toga sto si napisao u ovim poslednjim pasusima ali to su pojedinacne anomalije i nitkovluci koji nista ne govore o razvoju civilizacije. Notorna je cinjenica da se danas mnogo bolje zivi nego sto se zivelo cak i u vreme "grckog cuda" (a cudo je zato sto je u pitanju verovatno najveci procvat civilizacije u tako kratkom vremenskom periodu, Atina iz Perikleovog doba uopste nije bila legitimni reprezent tadasnjeg doba) a kamoli u drugom veku nove ere u kojem bi ti voleo da zivis.
                      Naravno da sam protiv toga da nekom uskraćujem ili da mislim da neko ne treba da ima pravo glasa, ali.. Ono što sam primetio da žene, barem 70% nema nikakvu svest o društvenim/političkim/ekonomskim problemima. Ne razmišljaju o tome, ne interesuje ih to itd.

                      Comment


                      • @ Pobeda jel se sprdas za ovo oko zena ili si ozbiljan,tj.teras kontru taliesinu

                        Comment


                        • 70% zena iz tvoje okoline ili neka procena/istrazivanje iz okruzenja (Srbija, Balkan), mozda svetki trend....ili si pak onako odokativnom metodom "tresnuo" samo?

                          tt sa A5 u inat Mi6
                          sigpic

                          Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                          But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                          Comment


                          • http://www.rightwingwatch.org/post/a...l-write-books/

                            Cist da se razumijemo, ja sam da svi imaju ista prava, ali ovo je zena i njen pogled na taj problem.
                            sigpic
                            "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                            AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                            Comment


                            • Originally posted by maliajnstajn View Post
                              http://www.rightwingwatch.org/post/a...l-write-books/

                              Cist da se razumijemo, ja sam da svi imaju ista prava, ali ovo je zena i njen pogled na taj problem.
                              Sto znaci da potajno mislis da zene ne trebaju da glasaju...cim si stavio to ali, prethodni deo recenice moze da se baci u vodu
                              http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                              Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                              sigpic

                              Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                              with experience.

                              Comment


                              • Originally posted by Победа View Post
                                Naravno da sam protiv toga da nekom uskraćujem ili da mislim da neko ne treba da ima pravo glasa, ali.. Ono što sam primetio da žene, barem 70% nema nikakvu svest o društvenim/političkim/ekonomskim problemima. Ne razmišljaju o tome, ne interesuje ih to itd.
                                Everyone is entitled to his own opinion, but not to his own facts. - Daniel Patrick Moynihan

                                Comment

                                Working...
                                X