Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pričaonica

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Reise View Post
    Pročitaj ustav svoje zemlje i vidjećeš da je pravo na obrazovanje osnovno pravo čovjeka. Drži se ekonomije, pravo ti očigledno ne ide.
    Jel imam pravo da prislonim pistolj profesoru i natjeram ga da me obrazuje?
    sigpic
    "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
    AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

    Comment


    • Imam samo jedno pitanje za Akija i Pobedu.
      Da li studirate/studirali ste na privatnom fakultetu?
      Last edited by Marija81; 29-08-17, 15:33.
      Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
      Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
      "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

      Comment


      • Evo recimo ti meni objasnjavas kako i odakle dolaze pare, a onda u jednom postu se vrlo lako i labilno frljas ciframa, procentima, evrima, prosecima itd. Nije sve tako crno na belo kako predstavljas.

        Ja bih najvise voleo da se u sto vecoj meri smanjuje broj studenata na drzavnim fakultetima jer danas i kuso i repato ide na fakultet jer je postalo sramota nemati diplomu. E bas to kuso i repato i odlazi na privatne fakultete. Oni i dalje nece biti konkurencija onim najboljim sa drzavnih, a sa manjim grupama i profesor ce ti se lakse posvetiti.
        Last edited by colke995; 29-08-17, 15:30.
        sigpic

        Comment


        • Originally posted by Marija81 View Post
          Imam samo jedno pitanje za Akija i Pobedu.
          Dali studirate/studirali ste na privatnom fakultetu?
          Da li*

          Ne.

          Comment


          • Nisam znao da moraš da budeš pravnik da bi baratao osnovnom pravničkom terminologijom. To šta piše u ustavima pojedinih zemalja više govori o ideološkoj orijentaciji zemlje, iskazanoj u pozitivnom pravu i najvišem pravnom aktu - ustavu. U osnovna ljudska prirodna prava svakako ne spada pravo na obrazovanje. To je tek došlo sa patovima druge i treće kategorije i razvojem i kodifikacijom prava. Mogu ja da stavim u ustav da je osnovno ljudsko pravo pravo homoseksualaca da usvajaju decu, ali to ga svakako neće učiniti osnovnim ljudskim pravom u pravom smislu te reči.

            Comment


            • Jedva cekam dan kad nam ajnstajn i pobeda odu u beli svet i krenu da vedre i oblace po istom,i sa nama neznalicama prozbore koju ovako preko foruma,a nama prosto imponuje sto imamo cast i sto smo vodili nekad rasprave sa takvim velicinama...

              Comment


              • Originally posted by Победа View Post
                Da li*

                Ne.
                Greška u brzini
                Ok. Zašto?
                Ovim si pobio svoju odbranu ideje da treba privatizovati školstvo.
                Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
                Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
                "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

                Comment


                • Originally posted by Marija81 View Post
                  Greška u brzini
                  Ok. Zašto?
                  Ovim si pobio svoju odbranu ideje da treba privatizovati školstvo.
                  Već sam objašnjavao, ali ajde. Današnji privatni fakulteti (u Srbiji) uglavnom služe za ljude koji hoće da imaju diplomu, a neće da uče ništa. Kada bi se privatizovalo školstvo, fakulteti i škole bi se trudili da pruže najbolje usluge, u ovom slučaju kvalitetno obrazovanje.

                  Comment


                  • Originally posted by Uroš View Post
                    Pravo na obrazovanje nije osnovno ljudsko pravo, osnovna ljudska prava su prava na život, slobodu, privatnu svojinu. To može spadati u socijalno pravo. Inače precenjuje se značaj obrazovanja školskog. Sve korisno što znam sam sam čitao. Od Aristofana do Akijevog Russella.
                    Spada. Konkretno clan 26. Univerzalne Deklaracije o ljudskim pravima, takodje clanovi 21. stav 2. i clan 22. koji opisuju pravo na pristup socijalnim servisima. Fakticki je pravo na adekvatno obrazovanje detaljno opisano u posebnom dokumentu koji se zove "International Covenant on Economic, Social and Cultural Right" i donet je 1968. godine kao obavezujuc dokument za sve clanice UN ali taj i jos jedan dokument su napisani na osnovu Univerzalne Deklaracije i smatraju se njenim delom.
                    Everyone is entitled to his own opinion, but not to his own facts. - Daniel Patrick Moynihan

                    Comment


                    • A da li ste razmisljali da postoje ljudi koji ne mogu sebi da priušte privatno obrazovanje?
                      sloboda ili ništa

                      Comment


                      • Jos jednom vas pitam, da li imam pravo da uzmem pistolj, prislonim ga profesoru na glavu i natjeram ga da me obrazuje?
                        sigpic
                        "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                        AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                        Comment


                        • Originally posted by Uroš View Post
                          Nisam znao da moraš da budeš pravnik da bi baratao osnovnom pravničkom terminologijom. To šta piše u ustavima pojedinih zemalja više govori o ideološkoj orijentaciji zemlje, iskazanoj u pozitivnom pravu i najvišem pravnom aktu - ustavu. U osnovna ljudska prirodna prava svakako ne spada pravo na obrazovanje. To je tek došlo sa patovima druge i treće kategorije i razvojem i kodifikacijom prava. Mogu ja da stavim u ustav da je osnovno ljudsko pravo pravo homoseksualaca da usvajaju decu, ali to ga svakako neće učiniti osnovnim ljudskim pravom u pravom smislu te reči.
                          Ne moras ali je pozeljno. Uvek je lepo znati nesto o onome sto pises, daje ti na kredibilitetu i ubedljivosti.
                          Everyone is entitled to his own opinion, but not to his own facts. - Daniel Patrick Moynihan

                          Comment


                          • Može da stoji u u milion deklaracija, Džonu Loku i ekipi nije bilo osnovno ljudsko pravo. Ostalo me ne zanima. Naravno da će ga staviti u deklaracije, pa preko čega bi vršili lobotomiju nego baš preko "obrazovanja"...

                            Comment


                            • Originally posted by Uroš View Post
                              Pravo na obrazovanje nije osnovno ljudsko pravo, osnovna ljudska prava su prava na život, slobodu, privatnu svojinu. To može spadati u socijalno pravo. Inače precenjuje se značaj obrazovanja školskog. Sve korisno što znam sam sam čitao. Od Aristofana do Akijevog Russella.
                              Obnovi malo to gradivo.

                              @Aki Prisloni brate, čisto da vidiš što se dešava.
                              sigpic

                              Comment


                              • @Pobeda

                                Da li ce te fakultet spremiti za posao, NAJVISE zavisi od pojedinca. Ako zelis da sebe unapredis i spremis za stepen dalje, ides na to da izvuces najbolje iz fakulteta. Ako u svemu otaljavas posao, nece te ni najbolji svetski profesori bilo cemu nauciti. Ako bas ne sluzi nicemu kako ti kazes, sto onda ljudi masovno idu na njega? I veruj mi, ne postoji nista nebitno. Vec samo manje bitno i vise bitno, ali vrlo cesto i ono manje bitno te moze dici stepen vise u vise situacija.

                                Gimnaziju necu preterano komentarisati posto nam se misljenja razlikuju. I visak stvari koje sam ucio, samo su pozitivno uticale na moje opste obrazovanje.

                                Ovo poslednje stoji. Samo sto vrlo cesce losije prodju oni sa tim selektivnim pristupom. Ali imam oba takva slucaja u porodici. Zet prosecan student, ucio selektivno, ima posao, zaradjuje dobro. Sestra student generacije, ima posao, zaradjuje dobro. Sa oba pristupa mozes proci dobro, ali pristup koji ces izabrati i rezultat koji ces postici na kraju zavisi i od nekih karakternih osobina koje fakultet iziskuje.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X