Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pričaonica

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by colke995 View Post
    +1. Ceo post opisuje sustinu.
    Privatizacijom obrazovanja bi se znatno povećao kvalitet školovanja. Profesori bi imali veće plate i veći motiv. Ne bi bilo izdrkavanja jer učenik direktno finansira tu školu koju je izabrao, pa ako bi se ljudi žalili na profesora konstantno, on bi dobio otkaz. Takođe ne bi se učilo milion nebitnih informacija, nego bi se učilo ono što će ti trebati posle fakulteta. Ako škola ne može da ti obezbedi znanje za budući posao, ne ideš u tu školu. Jednostavno.
    Danas imaš 1000 primera gde kada završiš fakultet s vrhunskim prosekom, ti ne znaš ništa da radiš i ne znaš ništa o poslu za koji si trebao da učiš. Gimnazija je tek posebna priča.

    Comment


    • Originally posted by Princoni View Post
      Taj smajli je u eri Mojesa i Van Gala od strane navijaca Junajteda oznacen kao smajli za provokaciju i od tada dobija masovnu upotrebu . Krhka ti je ta analogija jer si i ti cesto spominjao Vucica pod Suletovom komandom, pa ja nisam izvodio slicne zakljucke . Sa takvom analogijom doguraces i ti do Amazonije
      Priznaj da si ovo sad masno izmislio prvi put cujem za ovako nesto...osim sto ste ga toliko uzurpirali i izlizali da je postao besmislen smajli...
      sigpic

      Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
      But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

      Comment


      • Edukacija iz ekonomije ovdje pocinje iduce sedmice.

        Mnogo mnogo ljudi veze nema o ekonomiji i pricaju o toj struci kao struci za propale doktore i gradjevince.
        sigpic
        "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
        AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

        Comment


        • Originally posted by maliajnstajn View Post
          Edukacija iz ekonomije ovdje pocinje iduce sedmice.

          Mnogo mnogo ljudi veze nema o ekonomiji i pricaju o toj struci kao struci za propale doktore i gradjevince.
          Je l' to zbog ispita

          Comment


          • Ima Aki ispit

            Spoiler
            pivu
            DALE 1992-2020
            NIKAD ZABORAVLJEN

            Comment


            • Originally posted by miloolja View Post
              Priznaj da si ovo sad masno izmislio prvi put cujem za ovako nesto...osim sto ste ga toliko uzurpirali i izlizali da je postao besmislen smajli...
              Nisam izmislio . Secam se da je neko u temi Junajteda optuzio juniora da koristi taj smajli namerno da bi provocirao i onda sam i ja krenuo da ga koristim

              Comment


              • Cekam rezultat Finansijsko racunovodstva, nikad ovako nervozan nisam bio, jer generalno nisam nervozan, al sad sam nervozan kao nikad. Cekam da vidim jesam li teoriju polozio da izadjem na zadatak prekosutra.

                Jedan ispit, 5 puta izlazim, treca godina kako ga pokusavam rijesiti. Polozio 32 ispita za prakticno 2.5 godine, a s tri se mucim 2 godine. Glupost od fakulteta, najobicnije profesorsko izivljavanje.
                sigpic
                "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                Comment


                • Smoreni ili kafa smajli je najjači na svetu

                  Comment


                  • Lik izbacio osnovni grafik iz principa ekonomije momku koji je IT stručnjak i toliko se zanio da oće nama predavanja da drži. Ok, profesore.
                    sigpic

                    Comment


                    • Originally posted by Princoni View Post
                      Nisam izmislio . Secam se da je neko u temi Junajteda optuzio juniora da koristi taj smajli namerno da bi provocirao i onda sam i ja krenuo da ga koristim
                      Za to ne znam, ali mene je jedno vreme opasno iritirao taj smajli kada ga je Aki koristio. Tako da verujem da su stvarno neki ljudi verovali da ga koristi u svrhu provokacije

                      Comment


                      • Originally posted by Reise View Post
                        Lik izbacio osnovni grafik iz principa ekonomije momku koji je IT stručnjak i toliko se zanio da oće nama predavanja da drži. Ok, profesore.
                        Cijela ekonomija se zasniva na ovom grafiku i jedini grafik koji treba da se zna jest taj
                        sigpic
                        "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                        AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                        Comment


                        • Originally posted by maliajnstajn View Post
                          nikad ovako nervozan nisam bio, jer generalno nisam nervozan, al sad sam nervozan kao nikad.
                          ahahahahaa

                          Genijalno. Evo mi se kolektivno zabavljamo.
                          " I really like Arsenal. But you, do you like Arsenal? Or just Arsenal with trophies? "

                          Comment


                          • Originally posted by Победа View Post
                            Ti se slobodno javi kada naučiš da normalno vodiš raspravu i poštuješ tuđe mišljenje. Veruj mi, nije teško
                            Aha. Znaci ako se neko ne slaze s tvojim misljenjem onda ne ume normalno da vodi raspravu. Dobro.

                            I ja se iskreno nadam da ces se brzo odseliti odavde i otici u neku od zemalja o kojima mastas, bice zanimljivo gledati kako ti se razbijaju iluzije o tim liberalnim, privatizovanim rajevima koji cvetaju po zapadu. Ako bas hoces da insistiras na tim iluzijama preporucujem Montanu. Dopalo bi ti se tamo, ima ranceva na kojima u izolaciji zive pripadnici lokalnih milicija sa porodicama, ne placaju porez, cuvaju sami sebe jer su naoruzani do zuba i uzivaju u zivotu. Plus su deo drzave na cijem je celu americki Bogoljub Karic, sto je dodatni bonus. Idila.
                            Everyone is entitled to his own opinion, but not to his own facts. - Daniel Patrick Moynihan

                            Comment


                            • Originally posted by Ves View Post
                              ahahahahaa

                              Genijalno. Evo mi se kolektivno zabavljamo.
                              Mislio sam oko ispita da nisam nervozan, Arsenal me nervira na dnevoj bazi par 3-4 puta.
                              sigpic
                              "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                              AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                              Comment


                              • Originally posted by Победа View Post
                                Privatizacijom obrazovanja bi se znatno povećao kvalitet školovanja. Profesori bi imali veće plate i veći motiv. Ne bi bilo izdrkavanja jer učenik direktno finansira tu školu koju je izabrao, pa ako bi se ljudi žalili na profesora konstantno, on bi dobio otkaz. Takođe ne bi se učilo milion nebitnih informacija, nego bi se učilo ono što će ti trebati posle fakulteta. Ako škola ne može da ti obezbedi znanje za budući posao, ne ideš u tu školu. Jednostavno.
                                Danas imaš 1000 primera gde kada završiš fakultet s vrhunskim prosekom, ti ne znaš ništa da radiš i ne znaš ništa o poslu za koji si trebao da učiš. Gimnazija je tek posebna priča.
                                Iskreno sumnjam u privatizovanje obrazovanja uopšteno iz razloga što recimo trenutno privatni fakulteti, škole itd. nisu previše kvalitetne.
                                To ne mora ništa da znači ali recimo da se privatizuje obrazovanje čitavo bi postalo podređeno tržištu. Verovatno i dosta skuplje i na kraju bi se desila još veća razlika između slojeva. Bogati bi postali bogatiji, a siromašni siromašniji. Čitava zamisao ovog državnog odnosno subvencionisanog ( ne mogu ga nazvati skroz besplatnog ) obrazovanja je to da neko iz niže klase može da napreduje. To je bar moj pogled.

                                Sent from my ONE E1005 using Tapatalk

                                Comment

                                Working...
                                X