Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pričaonica

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by taliesin View Post
    Ja sam ipak za slobodu izbora. Neka bude i jednih i drugih, pa ko zeli da ga obrazuje drzava neka izvoli tamo, a ko zeli da ga obrazuju Bogoljub Karic i Mica Jovanovic moze i to. Neka cveta hiljadu cvetova.
    Znači ti si za slobodu izbora, a ja moran da plaćam porez da bi se finansiralo to drzavno školstvo?

    Comment


    • Originally posted by colke995 View Post
      Para za sve ima. Ne mozes dozvoliti da ti skolstvo i zdravstvo padnu na ovako nizak nivo. Prosto nema opravdanja. Ne govorimo o solidnom obrazovnom sistemu za koji eto nema para da se unapredi, nego o necemu sto ni nije sistem za koji se izdvaja jedva neka mala mrvica.

      Nema opravdanja u tome da ti ucitelji moraju deci, koji krenu u 1. razred osnovne skole, pricati o incestu. Nema opravdanja u tome da ti kafe kuvarica na termoelektrani ima vecu platu od fakultetski obrazovanog profesora.
      Mene stvarno zanima sta ti mislis odakle pare dolaze?
      sigpic
      "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
      AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

      Comment


      • Originally posted by Победа View Post
        Znači ti si za slobodu izbora, a ja moran da plaćam porez da bi se finansiralo to drzavno školstvo?
        Koja je razlika u tome da li ces da placas porez ili privatnu skolu/fakultet?

        @maliajnstajn

        Ajde objasni mi. Nisam strucnjak, daj da cujem strucno objasnjenje. Nema love za skolstvo, a ima za fontanu koja pusta muziku?
        Last edited by colke995; 29-08-17, 13:56.
        sigpic

        Comment


        • Originally posted by Победа View Post
          Znači ti si za slobodu izbora, a ja moran da plaćam porez da bi se finansiralo to drzavno školstvo?
          Niko tebi ne brani da ne placas porez, uvek mozes da se odselis u neki poreski raj i tamo demonstriras svoje velicanstvene poslovne sposobnosti. Neka te stiti privatna policija, leci privatni lekar, obrazuje Bogoljub Karic, organizuje privatna administracija i svima dobro. Ima i onih plemena po Amazoniji gde sasvim lepo moze da se zivi bez ikakvog uticaja drzave, jedino sto mozda bude dosao da te smara neki antropolog kako bi napisao rad i objavio ga... na privatnom ili dzavnom univerzitetu, svejedno. Mislim tvoje pare su tvoja stvar, racunam da si vec zaradio dovoljno da mozes ostatak zivota da provedes u tako nekoj egzotici i smejes se nama naivnima koji placamo poreze za tamo neke bezvezne usluge.

          Javi kad se smestis kako je tamo u tim poreskim rajevima, ako bude izdasno mozda ti se i pridruzim.
          Everyone is entitled to his own opinion, but not to his own facts. - Daniel Patrick Moynihan

          Comment


          • Originally posted by colke995 View Post
            Koja je razlika u tome da li ces da placas porez ili privatnu skolu/fakultet?
            Da ti odgovorim pitanjem. Da li bi ti voleo da daješ državi pare i ona ti zauzvrat daje hranu ili imaš slobodu da odeš u prodavnicu i izabereš hranu koju ti želiš?

            Comment


            • Originally posted by taliesin View Post
              Niko tebi ne brani da ne placas porez, uvek mozes da se odselis u neki poreski raj i tamo demonstriras svoje velicanstvene poslovne sposobnosti. Neka te stiti privatna policija, leci privatni lekar, obrazuje Bogoljub Karic, organizuje privatna administracija i svima dobro. Ima i onih plemena po Amazoniji gde sasvim lepo moze da se zivi bez ikakvog uticaja drzave, jedino sto mozda bude dosao da te smara neki antropolog kako bi napisao rad i objavio ga... na privatnom ili dzavnom univerzitetu, svejedno. Mislim tvoje pare su tvoja stvar, racunam da si vec zaradio dovoljno da mozes ostatak zivota da provedes u tako nekoj egzotici i smejes se nama naivnima koji placamo poreze za tamo neke bezvezne usluge.

              Javi kad se smestis kako je tamo u tim poreskim rajevima, ako bude izdasno mozda ti se i pridruzim.

              Nivo nepostovanja prema tudjem misljenju koji ti pokazujes je nevjerovatno sramotan.

              A da, volis pricat i o tudjem egu..
              sigpic
              "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
              AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

              Comment


              • Vala i ja bih poslao Pobedu u Amazoniju da se druzi sa tim plemenima , dosta je nas obmanjivao

                Comment


                • Kakva tri ispijača kafe ili šta je već taj smajli...Aki, Princoni i Pobeda. Hronološkim redom. Taj smajli samo vi učestalo koristite, a ja da ne znam da je Princoni ljubitelj Ruskinja, mislio bih da je zaljubljen u Pobedu. Pobeda pa Pobeda, gde je moj Pobeda?

                  Dobro vam stoji

                  Comment


                  • Originally posted by Победа View Post
                    Da ti odgovorim pitanjem. Da li bi ti voleo da daješ državi pare i ona ti zauzvrat daje hranu ili imaš slobodu da odeš u prodavnicu i izabereš hranu koju ti želiš?
                    Imas u odgovoru dole. Niko te ne prisiljava da zivis u Srbiji. Odes negde gde mozes da biras i to je to.

                    Pitanje bi ti imalo smisla da smo uredjena drzava kao Amerika ili Nemacka, ali posto smo Srbija, onda nisam siguran da bi ti privatna skola/fakultet bilo sta doneli.
                    sigpic

                    Comment


                    • Originally posted by taliesin View Post
                      Niko tebi ne brani da ne placas porez, uvek mozes da se odselis u neki poreski raj i tamo demonstriras svoje velicanstvene poslovne sposobnosti. Neka te stiti privatna policija, leci privatni lekar, obrazuje Bogoljub Karic, organizuje privatna administracija i svima dobro. Ima i onih plemena po Amazoniji gde sasvim lepo moze da se zivi bez ikakvog uticaja drzave, jedino sto mozda bude dosao da te smara neki antropolog kako bi napisao rad i objavio ga... na privatnom ili dzavnom univerzitetu, svejedno. Mislim tvoje pare su tvoja stvar, racunam da si vec zaradio dovoljno da mozes ostatak zivota da provedes u tako nekoj egzotici i smejes se nama naivnima koji placamo poreze za tamo neke bezvezne usluge.

                      Javi kad se smestis kako je tamo u tim poreskim rajevima, ako bude izdasno mozda ti se i pridruzim.
                      Ti se slobodno javi kada naučiš da normalno vodiš raspravu i poštuješ tuđe mišljenje. Veruj mi, nije teško

                      Originally posted by colke995 View Post
                      Imas u odgovoru dole. Niko te ne prisiljava da zivis u Srbiji. Odes negde gde mozes da biras i to je to.

                      Pitanje bi ti imalo smisla da smo uredjena drzava kao Amerika ili Nemacka, ali posto smo Srbija, onda nisam siguran da bi ti privatna skola/fakultet bilo sta doneli.
                      Ja sam pričao kako bih voleo da Srbija bude uređena, ali pošto je to nemoguće u sledećih 40-50 godina (socijalizam ostavio posledice jebiga), iskreno se nadam da ću napustiti ovu zemlju uskoro.
                      Last edited by Победа; 29-08-17, 14:07.

                      Comment


                      • U ovakvoj buli što društvenoj što ekonomskoj u kojoj smo, mislim da je dobro i kvalitetno školstvo jedini način da dođe do promene. Obrazovni sistem koji pored toga što te osposobi da radiš određeni posao, kod tebe razvije neku dozu kritičkog mišljenja, stvarno može da promeni i društveno i ekonomsko stanje. Suština problema je da politička elita nije zainteresovana za razvijanje kritičkog mišljenja kod ljudi.
                        Jedino ko u ovakvom sistemu može da zapravo promeni nešto su profesori koji su zainteresovani da pored propisanog gradiva decu podstaknu da razmišljaju. Ali, oni su demoralisani malim platama.
                        Sve je ovo jedan začarani krug.

                        Sent from my ONE E1005 using Tapatalk

                        Comment


                        • Odlicna vam je ta zamisao, odes dje neces da placas poreze?

                          Sta ako ode 60% ljudi i 80% preduzeca?
                          sigpic
                          "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                          AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                          Comment


                          • Originally posted by colke995 View Post
                            @maliajnstajn

                            Ajde objasni mi. Nisam strucnjak, daj da cujem strucno objasnjenje. Nema love za skolstvo, a ima za fontanu koja pusta muziku?
                            Nemas ni za fontanu u tome je fazon. Trose se pare, kojih nema. Zivi se na budzetskim deficitima. Do kad, pitanje je.

                            Drzavi kad fali para, ona uzme i naprinta sebi pare, al zauzvrat izbaci seriju obveznica i proda ih, a obveznice su ustvari zaduzenje i placaju kamatu na te obveznice, ali mogu naprintati pare.

                            Printanje para dovodi do inflacije.

                            Ljudi ne kontaju, kako god se zvao sistem socijalizam, kapitalizam, pickamaterinanizam bilo sta ovo je konstantno. Zakon prost, da ne moze prostiji biti:

                            sigpic
                            "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                            AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                            Comment


                            • Originally posted by vukmaletin View Post
                              U ovakvoj buli što društvenoj što ekonomskoj u kojoj smo, mislim da je dobro i kvalitetno školstvo jedini način da dođe do promene. Obrazovni sistem koji pored toga što te osposobi da radiš određeni posao, kod tebe razvije neku dozu kritičkog mišljenja, stvarno može da promeni i društveno i ekonomsko stanje. Suština problema je da politička elita nije zainteresovana za razvijanje kritičkog mišljenja kod ljudi.
                              Jedino ko u ovakvom sistemu može da zapravo promeni nešto su profesori koji su zainteresovani da pored propisanog gradiva decu podstaknu da razmišljaju. Ali, oni su demoralisani malim platama.
                              Sve je ovo jedan začarani krug.

                              Sent from my ONE E1005 using Tapatalk
                              +1. Ceo post opisuje sustinu.
                              sigpic

                              Comment


                              • Originally posted by Uroš View Post
                                Kakva tri ispijača kafe ili šta je već taj smajli...Aki, Princoni i Pobeda. Hronološkim redom. Taj smajli samo vi učestalo koristite, a ja da ne znam da je Princoni ljubitelj Ruskinja, mislio bih da je zaljubljen u Pobedu. Pobeda pa Pobeda, gde je moj Pobeda?

                                Dobro vam stoji
                                Taj smajli je u eri Mojesa i Van Gala od strane navijaca Junajteda oznacen kao smajli za provokaciju i od tada dobija masovnu upotrebu . Krhka ti je ta analogija jer si i ti cesto spominjao Vucica pod Suletovom komandom, pa ja nisam izvodio slicne zakljucke . Sa takvom analogijom doguraces i ti do Amazonije

                                Comment

                                Working...
                                X