Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pričaonica

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • A strah kad vam cura ode na ljetovanje sa par drugarica... A vi je čekate i nadate se da neću nalećet na nju ccccc... Brrrrr..

    "I love to speak with Leonard
    He’s a sportsman and a shepherd
    He’s a lazy bastard
    Living in a suit ."
    Leonard Cohen

    Comment


    • Originally posted by Победа View Post
      Rešenje? Privatizacija
      Jedino moguce.

      Eo colke reci nam odakle pare za skolstvo da se nabave?
      sigpic
      "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
      AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

      Comment


      • Originally posted by Победа View Post
        Rešenje? Privatizacija
        Ti sad i mozes da napravis privatnu skolu ili fakultet, ne da ti niko ne brani nego ih vec ima koliko hoces u Srbiji. Posebno su fakulteti odlicnog akademskog kvaliteta, pitaj Neshu Slinu da ti kaze koliko su dobri. Odes do trafike da kupis cigarete, usput svratis do fakulteta, diplomiras, vratis se kuci da spremis doktorat, odes na Vikipediju jedno pola sata da spremis doktorat, sutra ponovo po ciragete, usput doktoriras, uclanis se u stranku i s tim superiornim akademskim zvanjem postanes ministar. Bog da te vidi. Niko nikada u istoriji Srbije nije vise uradio na obrazovanju stanovnistva od privatnih univerziteta, naprave za godinu dana vise doktora nauka nego sto je Univerzitet u Beogradu napravio od osnivanja. Cepa foto-kopir, ne staje.
        Everyone is entitled to his own opinion, but not to his own facts. - Daniel Patrick Moynihan

        Comment


        • Originally posted by maliajnstajn View Post
          Jedino moguce.

          Eo colke reci nam odakle pare za skolstvo da se nabave?
          Odakle da se nabave? Ulazemo ispod 1% budzeta u skolstvo. Sta mozemo da ocekujemo sa tim ulaganjima?

          Posto nase ministarstvo voli da pomijne Finsku i na nju da se ugleda, oni u skolstvo ulazu 5-6% od BDP-a. A mi ispod 1%. Znaci ulazes 10 puta manje gledajuci samo procenat, a kad uporedis njihov i nas BDP, dodjes do enormnih razlika u ciframa koje premasuju ti x10. U prevodu pokusavas da sastavis Rolls Royce-a pomocu delova od juga.
          sigpic

          Comment


          • Originally posted by taliesin View Post
            Ti sad i mozes da napravis privatnu skolu ili fakultet, ne da ti niko ne brani nego ih vec ima koliko hoces u Srbiji. Posebno su fakulteti odlicnog akademskog kvaliteta, pitaj Neshu Slinu da ti kaze koliko su dobri. Odes do trafike da kupis cigarete, usput svratis do fakulteta, diplomiras, vratis se kuci da spremis doktorat, odes na Vikipediju jedno pola sata da spremis doktorat, sutra ponovo po ciragete, usput doktoriras, uclanis se u stranku i s tim superiornim akademskim zvanjem postanes ministar. Bog da te vidi. Niko nikada u istoriji Srbije nije vise uradio na obrazovanju stanovnistva od privatnih univerziteta, naprave za godinu dana vise doktora nauka nego sto je Univerzitet u Beogradu napravio od osnivanja. Cepa foto-kopir, ne staje.
            Samo sam čekao da neko da ovakav komentar

            Stvar kod privatnih fakulteta u Srbiji je da oni služe za one koji hoće da imaju diplomu, a neće da uče. Takvih je dosta, samim tim ima sve više i više takvih fakulteta.
            Kada bi se privatizovalo obrazovanje, većina privatnih škola i fakulteta bi imali cilj da pruže što bolje usluge, u ovom slučaju obrazovanje.

            Inače RAF je privatan fakultet koji je već dosta kvalitetniji od nekih državnih IT fakulteta

            Comment


            • Originally posted by colke995 View Post
              Odakle da se nabave? Ulazemo ispod 1% budzeta u skolstvo. Sta mozemo da ocekujemo sa tim ulaganjima?

              Posto nase ministarstvo voli da pomijne Finsku i na nju da se ugleda, oni u skolstvo ulazu 5-6% od BDP-a. A mi ispod 1%. Znaci ulazes 10 puta manje gledajuci samo procenat, a kad uporedis njihov i nas BDP, dodjes do enormnih razlika u ciframa koje premasuju ti x10. U prevodu pokusavas da sastavis Rolls Royce-a pomocu delova od juga.
              Ne mozes imati nacionalizovano zdravstvo, penzione fondove i 700 javnih preduzeca i kontat ce ista ostati za skolsrvo.

              Pogledaj koliko Finska ima drzavnih preduzeca. Ispod 10.



              A sto se ovih fakulteta odes na kafu i diplomiras, ti fakulteti niti su prepoznati po ISO standardima kvaliteta, a nemaju ni akreditacije kvaliteta.

              I samo jedno pitanje za mog norveskog socijalistu, da li je drzavno skolstvo besplatno?
              sigpic
              "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
              AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

              Comment


              • Ja bih voleo da sam na privatnom i ima privatnih i u Srbiji koji vrede. A ne da mi se profesori šetaju kao Bogom dani i da mi glume nebeski autoritet ponižavanjima, a pojave se jednom. Ovako bi oznojili zadnjicu i polomili se da nas nauče da bi rezultati bili što bolji, inače ćao profesore.

                Čim neko ima negde zagarantivano mesto i nema bojazan da će biti smenjen usled neproduktivnosti, treba se pozdraviti sa dobrim i efikasnim rezultatima.

                Pogotovo komunjarski tip profesora. Ima gospode ali ima i kurtona. Da mi nešto kaže sigurno mu ne bih ostao dužan. Titova djeca.

                Comment


                • Skolstvo mora da ti bude ispred javnih preduzeca, ne smes to da stavljas u kraj naspram neceg drugog. Isti slucaj i sa zdravstvom.
                  sigpic

                  Comment


                  • Originally posted by colke995 View Post
                    Skolstvo mora da ti bude ispred javnih preduzeca, ne smes to da stavljas u kraj naspram neceg drugog. Isti slucaj i sa zdravstvom.
                    Eh vidis u kapitalizmu ovoga nema. Nema prefencija, nema preko reda. Svi su na istom nivou. Ne moras da biras.

                    A u socijalizmu prvo ide javno preduzece, pa onda sve ostalo. Jer javno preduzece placa porez, radnici placaju porez i onda imas para za ovo ostalo. Sve dok javno preduzece ne plati porez, nema para za ostalo.
                    sigpic
                    "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                    AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                    Comment


                    • Pa ako imas 700 javnih preduzeca, porez od svakog bi trebalo da bude prilicno dovoljan da se izdvoji prihvatljiva kolicina novca za skolstvo.

                      Znaci para mora da ima, a zasto ih nema ne znamo, a gde su nestale, znamo vrlo dobro.
                      Last edited by colke995; 29-08-17, 13:35.
                      sigpic

                      Comment


                      • Ups penzioni fond. Ups zdravstvo.

                        Ups krediti MMFu, ups infrastruktura..
                        sigpic
                        "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                        AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                        Comment


                        • Originally posted by maliajnstajn View Post
                          Ups penzioni fond. Ups zdravstvo.

                          Ups krediti MMFu, ups infrastruktura..
                          U Srbiji se jedan deo penzija isplaćuje iz budzeta. Naravno, moramo da se zaduzimo MMFu da bi isplatili te penzije. I povrh svega, ljudi koji su radili privatno i uplaćivali jer je to obaveza, Vučić im smanji 15%

                          Comment


                          • Originally posted by Победа View Post
                            Samo sam čekao da neko da ovakav komentar

                            Stvar kod privatnih fakulteta u Srbiji je da oni služe za one koji hoće da imaju diplomu, a neće da uče. Takvih je dosta, samim tim ima sve više i više takvih fakulteta.
                            Kada bi se privatizovalo obrazovanje, većina privatnih škola i fakulteta bi imali cilj da pruže što bolje usluge, u ovom slučaju obrazovanje.

                            Inače RAF je privatan fakultet koji je već dosta kvalitetniji od nekih državnih IT fakulteta
                            Ja sam ipak za slobodu izbora. Neka bude i jednih i drugih, pa ko zeli da ga obrazuje drzava neka izvoli tamo, a ko zeli da ga obrazuju Bogoljub Karic i Mica Jovanovic moze i to. Neka cveta hiljadu cvetova.
                            Everyone is entitled to his own opinion, but not to his own facts. - Daniel Patrick Moynihan

                            Comment


                            • Para za sve ima. Ne mozes dozvoliti da ti skolstvo i zdravstvo padnu na ovako nizak nivo. Prosto nema opravdanja. Ne govorimo o solidnom obrazovnom sistemu za koji eto nema para da se unapredi, nego o necemu sto ni nije sistem za koji se izdvaja jedva neka mala mrvica.

                              Nema opravdanja u tome da ti ucitelji moraju deci, koji krenu u 1. razred osnovne skole, pricati o incestu. Nema opravdanja u tome da ti kafe kuvarica na termoelektrani ima vecu platu od fakultetski obrazovanog profesora.
                              sigpic

                              Comment


                              • Ja bih ukinuo te privatne fakultete. Sramno je sta oni nude. Prelistao sam knjigu iz gradjansko prava koju koriste na jednom privatnom faksu i ono je napisaono kao za debile i to samo najosnovnije. Svestan sam toga da privatnih fakulteta ima svuda, ali moraju se postaviti neki standardi da bi takvi fakulteti uopste dobili dozvolu za rad. Ovi trenutni privatni fakulteti kod nas su vise vecernje skole gde mozes da prijavis osam ispita u roku i polozis svih osam.
                                Last edited by Lion; 29-08-17, 13:50.

                                Comment

                                Working...
                                X