Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pričaonica

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by p4p1 View Post
    @fiksni:
    Moja keva ima to. Brontofobija se zove mislim. Kad počne da seva, zatvaraju se prozori, roletne se spuste, gasi se telefon, elektronika, zapuši uši i ako bude baš nešto jače, pobegne u hodnik - samo tamo nemamo prozor.

    S tim što ona odbija da prihvati da je to iracionalan strah.
    E to mene mrzelo da nabrajam al bas to,neverovatno ja se jednom zatekao u kuci kod te osobe kad je pocelo da grmi i sokirao se

    Plus ako se nadje sama u kuci u datom momentu obavezno zove nekog dok ne prodje
    Last edited by 61563; 29-08-17, 01:13.

    Comment


    • Originally posted by maliajnstajn View Post
      Sta drugo nego Princonovic lobira za banove po forumu.

      Princonovic takodjer poznat kao Lavrentiy Pavlovich Beria.
      Pokušavao je mesecima da mi navuče ban, naravno bezuspešno

      Comment


      • Papi, reci kevi kada grmi da ide u auto. On ce je zastititi od groma kao Faradejev kavez, ako se vec toliko cima zbog toga

        Comment


        • Pobeda ima Princonifobiju

          Comment


          • Originally posted by 61563 View Post
            Pobeda ima Princonifobiju
            A to se ne leci

            Comment


            • Originally posted by 61563 View Post
              Neverovatno kako si svestan svega i sve obajsnio onako realno,kako je normalno,a ne moze da prebacis...a koliko je nama koji to nemamo deluje smesno a ustvari je vama to jezivo i problem...ja znam osobu koja ima fobiju od grmljavine,al bas,da je to neverovatno sta sve radi kad krene da seva
              Uh, ne bas. U terapiji se relativno brzo otkrije da postoji neki fundamentalni uzrok straha, maltene uvek psotoji, ali otkriti sta je, narocito priznati da je bas to uzrok a zatim ga eliminisati, to je podugacak proces. Ne pomaze mnogo ni "citao sam dosta, probao da se suocim, ispalo je jos gore", kao i kod vecine kompleksnih stvari i to treba da radi profesionalac. Vecina ljudi misli da to malo primene zdravog razuma resava, mislio sam i ja to isto i dugo mi je trebalo da prihvatim da u ogromnoj vecini slucajeva bez majstora nema ni popravke. Teoretski je moguce resiti to bez terapije ali treba jebeno dobar uvid i strasan karakter imati. Cak i tada bez makar ovlasnog znanja o psihologiji licnosti je skoro neizvodljivo.
              Everyone is entitled to his own opinion, but not to his own facts. - Daniel Patrick Moynihan

              Comment


              • Originally posted by taliesin View Post
                Uh, ne bas. U terapiji se relativno brzo otkrije da postoji neki fundamentalni uzrok straha, maltene uvek psotoji, ali otkriti sta je, narocito priznati da je bas to uzrok a zatim ga eliminisati, to je podugacak proces. Ne pomaze mnogo ni "citao sam dosta, probao da se suocim, ispalo je jos gore", kao i kod vecine kompleksnih stvari i to treba da radi profesionalac. Vecina ljudi misli da to malo primene zdravog razuma resava, mislio sam i ja to isto i dugo mi je trebalo da prihvatim da u ogromnoj vecini slucajeva bez majstora nema ni popravke. Teoretski je moguce resiti to bez terapije ali treba jebeno dobar uvid i strasan karakter imati. Cak i tada bez makar ovlasnog znanja o psihologiji licnosti je skoro neizvodljivo.
                Verujem,apsolutno to je i on (papi) na neki nacin rekao verujem da je to za njega i za sve osobe sa bilo kojom fobijom pakao

                Comment


                • Originally posted by 61563 View Post
                  E to mene mrzelo da nabrajam al bas to,neverovatno ja se jednom zatekao u kuci kod te osobe kad je pocelo da grmi i sokirao se

                  Plus ako se nadje sama u kuci u datom momentu obavezno zove nekog dok ne prodje
                  Yup, simptomi su uglavnom isti.
                  I ovo sam zaboravio što si rekao, isti slučaj baš

                  Originally posted by Princoni View Post
                  Papi, reci kevi kada grmi da ide u auto. On ce je zastititi od groma kao Faradejev kavez, ako se vec toliko cima zbog toga
                  Ma ima zgrada gromobran, ali ne može se protiv toga jbg

                  I da, slažem se ja s tim što si napisao taliesin
                  Last edited by p4p1; 29-08-17, 01:38. Reason: meh

                  Comment


                  • Originally posted by p4p1 View Post
                    Ma ima zgrada gromobran, ali ne može se protiv toga jbg

                    I da, slažem se ja s tim što si rekao taliesin
                    Nema tu pomoci, moja keva takodje ima strah od grmljavine i koliko god da smo supruga (koja je inace psihoanaliticar) i ja uspeli to malo da stavimo pod kontrolu, jos uvek je ne pusta skroz. Pri cemu odlicno znamo sta je bazicni uzrok kod nje, odrasla je posle rata u crnogorskom krshu gde uopste nije bio redak slucaj da grom nekog ubije i ljudi su bezali gde bi stigli kad krene da grmi. Crtao joj ja i gromobrane, kretanje struje, objasnjavao geografiju i fiziku, mogao sam i glavom da lupam o zid i ne bi bilo prevelike razlike. Nisam nista uspevao da postignem sve dok nisam primetio da se kod nje taj strah pojacava kad god sam ja izmedju poslova i ona nema onoliko love na koliko sam je navikao. Kad sam shvatio da je crnogorski krsh imao ne samo gromove vec i siromastvo znao sam na cemu treba da radim.

                    Problem s tim strahovima je to sto covek cesto nadje direktnu vezu sa nekim dogadjajem iz proslosti i misli da je to taj kauzalitet, u stvarnosti je najcesce uzrok mnogo komplikovaniji i zlokobniji. Ja se cesto zezam sa zenom i kazem joj da bi oni i zdravom coveku nasli svasta ali me ona obicno poklopi tezom da su u zemlji u kakvoj zivimo zdravi ljudi dragocena retkost. Treba imati celicno zdravlje pa podneti ovu zemlju. Skoro sam nesto razmisljao, mi vec 27 godina zivimo u stanju permanentne krize, zapravo je iznenadjenje kad sretnes coveka koji se nicega ne boji ili nema neki drugi blazi poremecaj licnosti a ne obrnuto.
                    Everyone is entitled to his own opinion, but not to his own facts. - Daniel Patrick Moynihan

                    Comment


                    • Čitajući tvoj prvi pasus, u glavi mi se formirao deo tvoje prve rečenica iz drugog.

                      Ovo je već neki dublji insight u ljudsku psihologiju gde ne mogu da budem sagovornik, ali je svakako zanimljivo pročitati i razmišljati o mogućim korelacijama. Pogotovo jer u oba slučaja koja sam ja naveo ne postoji uzrok, povod. Tj. ne postoji neki očigledan, makar ne kod mene.
                      Kad bi bili finansijski osigurani do kraja života, da li misliš da bi taj strah od grmljavine u potpunosti ispario onda?

                      Što se drugog dela tiče, verujem da tvoja supruga, uzimajući u obzir čime se bavi, nađe neki blaži poremećaj ličnosti u 9/10 čoveka koje upozna. Minimum.

                      Comment


                      • Hvala bogu nemam strahove..
                        Drugar iz srednje je imao strah od velikih otvorenih prostora.. Trgovi i tako to.. Kada mi je prvi put rekao mislio sam da me zjbv.. Međutim on nikad nije išao na koncerte,skupove.. Jbg svašta nešto "udara" na čoveka..

                        Comment


                        • Bome taj strah mu je sad i opravdan, i treba da se izbjegavaju otvoreni i masovni skupovi, ne znas dje ce ove budale udarit.

                          Comment


                          • Originally posted by p4p1 View Post
                            Čitajući tvoj prvi pasus, u glavi mi se formirao deo tvoje prve rečenica iz drugog.

                            Ovo je već neki dublji insight u ljudsku psihologiju gde ne mogu da budem sagovornik, ali je svakako zanimljivo pročitati i razmišljati o mogućim korelacijama. Pogotovo jer u oba slučaja koja sam ja naveo ne postoji uzrok, povod. Tj. ne postoji neki očigledan, makar ne kod mene.
                            Kad bi bili finansijski osigurani do kraja života, da li misliš da bi taj strah od grmljavine u potpunosti ispario onda?

                            Što se drugog dela tiče, verujem da tvoja supruga, uzimajući u obzir čime se bavi, nađe neki blaži poremećaj ličnosti u 9/10 čoveka koje upozna. Minimum.
                            Ne verujem da bilo sta pametno mogu da ti odgovorim na ova pitanja, ovde zaista vazi ona postapalica za izvlacenje kad ne znas sta da odgovoris da je svaki slucaj za sebe. Nekad strahovi nisu ti strahovi koje mislis da imas, kroz neke simbole se manifestuju ali im je sustina kompleksnija. Tipa, neko ko se plasi paukova zapravo se ne plasi paukova vec u njih ucitava neke fundamentalnije strahove. Nekad opet zavisi od okidaca, znam ljude koji su poceli da strahuju od letenja nakon nekih narocito turbulentnih letova ali opet to sto se okidac pretvorio u konstantnu traumu cesto ima neku dublju pozadinu. Nekad, kao kod moje keve, taj okidac je deo secanja na detinjstvo koje je simbolicki sublimirano na strah od groma a zapravo vuce mnogo vise od toga. Nekad se i ne secas okidaca jer ih potisnes iz secanja, desava se da se ljudi tek kroz terapiju sete nekih dogadjaja koji za njih nisu postojali dok nisu aktivirani kroz terapiju. Neka su secanja toliko traumaticna da mozak jednostavno ne moze da ih apsorbuje i jednostavno se odluci da ih "izbrise". Pravila i ima i nema, ima ih kad je teorija u pitanju jer postoji ogranicen broj poremecaja ali ih nema kod pojedinih ljudi jer se poremecaji em manifestuju na razlicite nacine, em se ponekad preklapa vise poremecaja. Sve ovo sto pisem je uzasno povrsno, da mi zena zna o cemu i na koji nacin pisem u ove sitne sate jebala bi mi mater.

                            Blazi poremecaji, blazi strahovi su OK, svi ih imamo kao sto imamo mladeze, strije ili vec ne znam sta sve ne. Zivot ostavlja tragove na svakom od nas ali najcesce naucimo da zivimo s njima. Covek je strasno mocna i plemenita masina, sta smo mi u stanju da nosimo u secanjima slon ne moze da ponese na ledjima. Bitno je samo da nas ti tragovi ne poremete da kroz zivot oni nose nas a ne mi njih. Kad to postane nemoguce uvek je dobro, po mom misljenju, potraziti pomoc jer mi, po mom dubokom uverenju, postojimo u zajednici da bismo pomagali jedni drugima. A negde si u pravu, minimum je 9/10 a realno je 999/1000.

                            No, strah kao i bol moze biti indikator necega, upozorenje. Kad nas nista ne bi bolelo niko od nas ne bi doziveo dvadesetu, pretpostavljam da bi isti lifespan bio i kad ne bismo strahovali ni od cega. Nije ih sustina izbrisati vec staviti pod kontrolu i opremiti coveka da prepozna sta se desava ukoliko se ponovi neko traumaticno iskustvo. Zato ja mislim da je psihoanaliza superiorna terapija (ne zato sto mi se zena bavi time), dugo traje ali kad/ako napravi rezultat to je uglavnom to, sportskim recnikom receno vrati te na fabricka podesavanja.

                            Lupetam svasta, mnogo je kasno. Ako ne zamre ova rasprava mozda sutra napisem nesto pametnije.
                            Everyone is entitled to his own opinion, but not to his own facts. - Daniel Patrick Moynihan

                            Comment


                            • Posto se juce pricalo o psima, a prekjuce o imigrantima evo danas mix.

                              B92:205 pasa stiglo u SAD u potrazi za boljim životom

                              Stotine spasenih pasa stiglo je iz Portorikana Floridu, gde će pokušati da pronađu novi dom.

                              Budući da su azili u Portoriku prepuni, mnogi od tih pasa ne bi imali svetlu sudbinu jer su vlasti prinuđene da svakodnevno sprovode eutanaziju nad njima.

                              Srećom, 205 pasa izbeglo je ovu sudbinu kada su u subotu prebačeni u SAD gde će biti raspoređeni po prihvatilištima iz kojih će tražiti novi dom.

                              Kimberli Album, direktorka prihvatilišta, kaže da azili u Portoriku nemaju drugi izbor.

                              “Kod njih je sve krcato i nažalost oni moraju da uspavljuju pse zbog prostora. Osoblje je jako nesrećno zbog toga, a užasno je i za te životinje koje bi u drugoj zemlji lako pronašle dom“, kaže ona.



                              Sad ako neki od ovih 205 ujede nekog coveka i nanese mu povrede Pobeda ce da vice kako ne treba donositi te pse, da se treba otarasiti svih njih i vratiti u Portoriko po bilo koju cenu, jer su to divljaci i otrovne bombone.

                              P.s. Pobeda zezam se malo.
                              Last edited by colchonero; 29-08-17, 09:07.

                              Comment


                              • Eto, nije za(u)mrla tema, iako se na poslednjih... ne znam koliko strana unazad... ne pominje ni politika, ni ekonomija, ni socijalizam i ostala drustvena uredjenja....cak ni vremenska prognoza

                                tt sa A5 u inat Mi6
                                sigpic

                                Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                                But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                                Comment

                                Working...
                                X