Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pričaonica

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Marija81 View Post
    Da li pauk može životno da te ugrozi ( ako nisi alergičan)? - nerealan strah
    Da li pas može? - realan strah
    Može Maro i pauk. Naravno ne mislim na ovog kućnog ima i njih raznih.

    Comment


    • Originally posted by torpedo View Post
      Vi ste sve strpali pod fobiju. Ako nevolim vidjeti onu hrpu mačaka ispred zgrade (a ima ih jedno 30 komada) to ne znači da imam fobiju. Prije bi rekao da imam fobiju od buva koje su me jednom izujedale u podrumu, sve to zbog-radi mačaka koje su ubijale nedužne vrabce i golubove i unosile ih u podrume.
      Ne znam šta te dovodi do takvog zaključka torpedo. Fobija je jasno izraženi, iracionalni strah od nečega. To može biti i nekome totalna glupost, ali ako ta osoba se u prisustvu nečega čega se plaši potpuno pogubi, instinkti preuzmu i nema kontrolu nad svojom reakcijom.. to je fobija.

      Ovo o čemu ti pričaš je nešto drugo

      Comment


      • Originally posted by torpedo View Post
        Može Maro i pauk.
        Dobro de mislim na domaće paukove
        Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
        Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
        "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

        Comment


        • Originally posted by p4p1 View Post
          To je tačno. Ali to nije nešto što ide u prilog tvojoj ranijoj tvrdnji. Čak šta više, baš iz tih mnogobrojnih susreta s mnogobrojnim vrstama se dolazi do zaključka šta predstavlja realnu opasnost, a šta ne.

          Evo ti primer. Svaki let avionom ti je nepoznanica. Možda preživiš, možda ne. Ali ako neko odbija da se vozi avionom iz razloga jer strahuje za svoj život, on onda ima iracionalni strah od vožnje istim. A po statistikama je to najsigurnija vrsta prevoza. I sad nemamo tačne podatke kontam, ali svi znamo da je šansa da se tako nešto desi (pad aviona) u procentima blizu šansi da dobiješ na lutriji.

          EDIT: To je ono što određuje šta je racionalno, a šta ne. Činjenice, nema tu subjektivnih stvari
          Ту се слажемо око чињеница, можда сам се ја лоше изразио или лоше објаснио малопре.

          Originally posted by Princoni View Post
          Ja se bojim paukova i slicnih nakaznih insekata . Nije da sad imam neku fobiju, ali mi nije svejedno. Jedno vreme sam ih ubijao golom rukom, tipovao da cu time da prevazidjem ,,strah", ali nista .

          Pasa se vec ne bojim, iako me jedan ćapio za ledja kada sam bio klinac
          Исто, мени је трип да згазим бубу бос, па чак и у чарапама.

          Comment


          • Ja koliko mogu da primjetim torpedo nije ljubitelj ničega. Ni pasa, ni mačaka, ni reputacija, pa ni narodne muzike... Ima li šta da voliš druže?
            DALE 1992-2020
            NIKAD ZABORAVLJEN

            Comment


            • I treba razgraniciti svtari nije strah i fobija ista stvar

              Bube su pune proteina cini mi se..mljac
              Last edited by 61563; 29-08-17, 00:04.

              Comment


              • Originally posted by Marija81 View Post
                Da li pauk može životno da te ugrozi ( ako nisi alergičan)? - nerealan strah
                Da li pas može? - realan strah
                Naravno da mogu određene vrste da te ugroze.

                Nije ti tačno to Maro. Opet da se vratim na isto. Da li avion može da se sruši? Da li možeš da doživiš saobraćajku dok voziš kola? Itd itd..

                Comment


                • Originally posted by p4p1 View Post
                  Ne znam šta te dovodi do takvog zaključka torpedo. Fobija je jasno izraženi, iracionalni strah od nečega. To može biti i nekome totalna glupost, ali ako ta osoba se u prisustvu nečega čega se plaši potpuno pogubi, instinkti preuzmu i nema kontrolu nad svojom reakcijom.. to je fobija.

                  Ovo o čemu ti pričaš je nešto drugo
                  Slažem se ali ovdje većina kad iznosi stavove misli na strah od posljedica a to nije fobija.

                  Comment


                  • Originally posted by Jax Teller View Post
                    Ja koliko mogu da primjetim torpedo nije ljubitelj ničega. Ni pasa, ni mačaka, ni reputacija, pa ni narodne muzike... Ima li šta da voliš druže?
                    na jednom lepom mestu gde sam proveo par godina ne svojom voljom(a nije zatvor) sam se nagledao prirode, naslušao i napjevao narodnjaka, popio rakije za ceo život (od tad je ne pijem sem na slavama po čašicu) družio sa psima i mačkama....Rekao sam sebi tada, od sad samo hodam po asvaltu, cigaru palim upaljačem i ne slušam narodnjake karikiram naravno

                    Comment


                    • Aha, nisam te razumeo onda

                      Inače ja imam insektofobiju. Posebno izraženu kod bubašvaba i osa/pčela/njihovih srodnika. To ima i poseban naziv doduše, ali da ne tražim sad, nije bitno.
                      Noću mi treba minut da uđem u kupatilo. Dok popalim svetla i osmotrim pod. Tek onda mogu da uđem.

                      Comment


                      • Ja k'o i Čombe imam klaustrofobiju, tj. strah od zatvorenog prostora. Krenem u kafanu i prepadnem se da je zatvorena.
                        DALE 1992-2020
                        NIKAD ZABORAVLJEN

                        Comment


                        • Originally posted by p4p1 View Post
                          Aha, nisam te razumeo onda

                          Inače ja imam insektofobiju. Posebno izraženu kod bubašvaba i osa/pčela/njihovih srodnika. To ima i poseban naziv doduše, ali da ne tražim sad, nije bitno.
                          Noću mi treba minut da uđem u kupatilo. Dok popalim svetla i osmotrim pod. Tek onda mogu da uđem.
                          U, a jel moze to nekako da se prevazidje to na neki nacin /probao? ...jel si mozda imao napad alergije nekada od ujeda necega, pcele pa od toga ili ti tako oduvek samo od sebe

                          Comment


                          • Originally posted by p4p1 View Post
                            Aha, nisam te razumeo onda

                            Inače ja imam insektofobiju. Posebno izraženu kod bubašvaba i osa/pčela/njihovih srodnika. To ima i poseban naziv doduše, ali da ne tražim sad, nije bitno.
                            Noću mi treba minut da uđem u kupatilo. Dok popalim svetla i osmotrim pod. Tek onda mogu da uđem. [emoji23]
                            Ako ti se pojavi ta gamad od bubasvaba..a cim imas frku znaci da si imao i bliske susrete sa njima..a nazalost ima ih svuda, bez obzira koliko je cisto..i bagra jedna i atomski rat bi prezivela...brrrrr....pobacaj po coskovima stana, isppd frizidera (tamo je toplo i prija im) lovorov list. Malo svaki protrljaj..i povremeno stavi..na 2 -3 meseca nove liske. Garantovano i provereno nestaju zauvek iz tvog okruzenja. ;)

                            tt sa A5 u inat Mi6
                            sigpic

                            Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                            But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                            Comment


                            • Ja se plašim zmija ne mogu očima da ih gledam
                              sigpic

                              #PRAVDA ZA BRAĆU

                              Comment


                              • Originally posted by Lord Gangarić View Post
                                Ja se plašim zmija ne mogu očima da ih gledam
                                A fobija de ce ukinuti vinjak......Priznaj stekas za ne daj boze...

                                Comment

                                Working...
                                X