Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pričaonica

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Победа View Post
    Зашто је ирационални? То је субјективно. Некоме је ирационално, некоме не.
    Pa kako zasto,ako je nekome nesto subjektivno to ne znaci da je racionalno,a svi ti strahovi su iracionalni (kad pogledas sveukupno)

    Mislim vecini je iracionalni strah,koji procenat ljudi se plasi pauka,miseva...a sve su to nerealni strahovi.

    A ti ga napisa bukvalno kao da se svako drugi plasi pauka,pa neko vako neko nako

    Evo i mudri decko papi upravo jos bolje objasnio
    Last edited by 61563; 28-08-17, 23:39.

    Comment


    • Limare kako stojiš s ribicama?
      DALE 1992-2020
      NIKAD ZABORAVLJEN

      Comment


      • Kako se bre plašite paukova? Ja se naljutim vazda na majku kad mi čisti sobu i ne vidim pauka kad legnem u krevetu u njegovom ćošku kako plete mrežu protiv dosadnih mušica i sličnih zlotvora.
        Last edited by Reise; 28-08-17, 23:51.
        sigpic

        Comment


        • Originally posted by Reise View Post
          Kako se bre plašite paukova? Ja se naljutim vazda na majku kad mi čisti sobu i ne vidim pauka kad legnem u krevetu u njegovom ćošku kako plete mrežu protiv dosadnih mušica i sličnih zlotvora.

          Ja nisam siguran šta je onaj zmaj bljuvao. Da li je bio plin ili neki led koji probija led. Klin se klinom izbija, kako se kaže.
          Kralj pa kad navataju komarce u mrezu pa ih grickaju milina...

          Comment


          • Originally posted by p4p1 View Post
            To apsolutno nije subjektivno. Nije uopšte teško odrediti koje stvari predstavljaju realnu opasnost po čoveka. Po tebi je racionalno da se na svaki susret s psom čovek plaši za svoju sigurnost? Ili s insektom npr.?

            Skoro svi ljudi koji imaju neku fobiju su svesni da je njihov strah iracionalan, ali i pored toga nisu u stanju da se iskontrolišu. Kada instinkt nadjača razum..
            Сваки сусрет са псом је непознаница, немаш никакву идеју како ће он реаговати осим ако ниси имао претходна искуства с том расом или тим псом. Слична је ситуација за паукове.

            Comment


            • Originally posted by 61563 View Post
              Kralj pa kad navataju komarce u mrezu pa ih grickaju milina...
              To su pravi kućni ljubimci, bar imaju neku svrhu. Udomite paukove!
              sigpic

              Comment


              • Originally posted by Победа View Post
                Сваки сусрет са псом је непознаница, немаш никакву идеју како ће он реаговати осим ако ниси имао претходна искуства с том расом или тим псом. Слична је ситуација за паукове.
                Cekaj jel si sad ozbiljan ili hoces da isteras svoje...ti imas i strahove kod ljudi koji se plase,lupam,vode,sunca...sve to tebi realno,i racionalno,takva je situacija i oko paukova i sl.meni apsolutno svejedno i neverovatno deluju strahovi od pauka,miseva ili sunca..al opet razumem ljude koji imaju takav problem,al to nije racionalna stvar

                Comment


                • Originally posted by 61563 View Post
                  Cekaj jel si sad ozbiljan ili hoces da isteras svoje...ti imas i strahove kod ljudi koji se plase,lupam,vode,sunca...sve to tebi realno,i racionalno,takva je situacija i oko paukova i sl.meni apsolutno svejedno i neverovatno deluju strahovi od pauka,miseva ili sunca..al opet razumem ljude koji imaju takav problem,al to nije racionalna stvar
                  Из твог угла није рационална ствар. Ти имаш неке страхове сигурно који су за неког ирационални.

                  Comment


                  • Ne iz mog nego iz svacijeg ne vidim da ovde iko misli ko ti,a i ne samo ovde...ja se ne plasim nicega

                    Comment


                    • Fiksni je superman
                      DALE 1992-2020
                      NIKAD ZABORAVLJEN

                      Comment


                      • Originally posted by Победа View Post
                        Сваки сусрет са псом је непознаница, немаш никакву идеју како ће он реаговати осим ако ниси имао претходна искуства с том расом или тим псом. Слична је ситуација за паукове.
                        To je tačno. Ali to nije nešto što ide u prilog tvojoj ranijoj tvrdnji. Čak šta više, baš iz tih mnogobrojnih susreta s mnogobrojnim vrstama se dolazi do zaključka šta predstavlja realnu opasnost, a šta ne.

                        Evo ti primer. Svaki let avionom ti je nepoznanica. Možda preživiš, možda ne. Ali ako neko odbija da se vozi avionom iz razloga jer strahuje za svoj život, on onda ima iracionalni strah od vožnje istim. A po statistikama je to najsigurnija vrsta prevoza. I sad nemamo tačne podatke kontam, ali svi znamo da je šansa da se tako nešto desi (pad aviona) u procentima blizu šansi da dobiješ na lutriji.

                        EDIT: To je ono što određuje šta je racionalno, a šta ne. Činjenice, nema tu subjektivnih stvari
                        Last edited by p4p1; 28-08-17, 23:59.

                        Comment


                        • Ja se bojim paukova i slicnih nakaznih insekata . Nije da sad imam neku fobiju, ali mi nije svejedno. Jedno vreme sam ih ubijao golom rukom, tipovao da cu time da prevazidjem ,,strah", ali nista .

                          Pasa se vec ne bojim, iako me jedan ćapio za ledja kada sam bio klinac

                          Comment


                          • Vi ste sve strpali pod fobiju. Ako nevolim vidjeti onu hrpu mačaka ispred zgrade (a ima ih jedno 30 komada) to ne znači da imam fobiju. Prije bi rekao da imam fobiju od buva koje su me jednom izujedale u podrumu, sve to zbog-radi mačaka koje su ubijale nedužne vrabce i golubove i unosile ih u podrume.

                            Comment


                            • Originally posted by Победа View Post
                              Сваки сусрет са псом је непознаница, немаш никакву идеју како ће он реаговати осим ако ниси имао претходна искуства с том расом или тим псом. Слична је ситуација за паукове.
                              Da li pauk može životno da te ugrozi ( ako nisi alergičan)? - nerealan strah
                              Da li pas može? - realan strah
                              Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
                              Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
                              "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

                              Comment


                              • Originally posted by Jax Teller View Post
                                Fiksni je superman
                                Kad smo vec kod paukova nek bude Spajdermen

                                Comment

                                Working...
                                X