Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pričaonica

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Malo jace od 4100 strana, ja se uvatio za serijal(Tocak Vremena) koji ima preko 10k.A recimo Eriksonov serijal(Malacka Knjiga Palih) je jos duzi, mada nisu jos prevedene sve knjige kod nas.

    Comment


    • Brate
      Šandu je pričao o točku, izgleda sve to primamljivo, pravo da ti kažem nisam nikada ni čitao fikciju, pa ne znam ni da li bi me držalo. Svakako ću uzeti za zimu barem GoT da pročitam. A nisam gledao ni seriju, osim prve epizode, tkd ću to posle knjige
      Твоја победа ће бити уколико свако од нас задржи део добродушности коју си безусловно делио са свима нама кроз свако твоје писање.
      До поновног сусрета, твој Швабо

      mala H2H 2018/19
      suicide
      2019
      velika H2H 2019/20

      Comment


      • Ma citajte knjigu, em je mnogo bolja kao sto je uvek slucaj sa knjigama, em ima dosta razlika u odnosu na seriju. Iako je Martin u poslednjim delovima poceo malcice da smara i dalje je vrhunski kvalitet u pitanju.
        Sto se tice sledece knjige, i ja je ocekujem u 2018., ali Debeli izgleda voli da troluje. Bolje bi mu bilo da smrsa, plasim se da l ce uspeti da dovrsi knjige
        Dayman (a-a-ah...)
        Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
        Champion of the sun (a-a-ah...)
        You're a master of karate and friendship
        For everyone

        Comment


        • Pesma leda i vatre se brzo čita. To je onaj tip knjige koji se prosto "guta". Meni je sad krivo što sam tako brzo pročitao sve, ali ne sumnjam da ću u nekom trenutku da obnovim gradivo.
          I LOVE HOUSE MUSIC!!

          Comment


          • Originally posted by Nerealan View Post
            Brate
            Šandu je pričao o točku, izgleda sve to primamljivo, pravo da ti kažem nisam nikada ni čitao fikciju, pa ne znam ni da li bi me držalo. Svakako ću uzeti za zimu barem GoT da pročitam. A nisam gledao ni seriju, osim prve epizode, tkd ću to posle knjige

            Batali seriju. Knjige obavezno... ako vec zelis sa GOTom da se bakces, posto kaze da ne volis epsku fantastiku..

            tt sa A5 u inat Mi6
            sigpic

            Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
            But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

            Comment


            • Princara promenio avatar, verovatno je i sam svestan svoje katastrofalne procene pa da iskoristi ovo što mu je ostalo

              Comment


              • Imam neki osjecaj da bi od danas Pobjeda mogao nositi zastavu EU na avataru
                sigpic
                "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                Comment


                • Originally posted by maliajnstajn View Post
                  Imam neki osjecaj da bi od danas Pobjeda mogao nositi zastavu EU na avataru
                  Ima i gorih stvari od zastave EU, mada ne zna Princara

                  Comment


                  • Originally posted by maliajnstajn View Post
                    Imam neki osjecaj da bi od danas Pobjeda mogao nositi zastavu EU na avataru
                    Ili Norvesku?

                    Comment


                    • Originally posted by Nerealan View Post
                      Brate
                      Šandu je pričao o točku, izgleda sve to primamljivo, pravo da ti kažem nisam nikada ni čitao fikciju, pa ne znam ni da li bi me držalo. Svakako ću uzeti za zimu barem GoT da pročitam. A nisam gledao ni seriju, osim prve epizode, tkd ću to posle knjige
                      Dzordanov "Tocak Vremena" kao i GoT pocinje brutalno dobro ali kako dolaze knjige jedna za drugom sve vise posustaje u kvalitetu. Ubija hiperprodukcija, autori ne mogu da postignu toliki obim a da zadrze kvalitet. Rotfus, Eriksen, Robin Hob, svi su oni poceli ekstra i svima trajektorija kvaliteta ide nanize kako se knjige gomilaju. Nije lako danas piscima koji razbiju prvom knjigom, kako ih nahvataju izdavaci rokovima i ugovorima kao vrecu punu kamenja da im natovare na grbacu. Zato mozda nije losa ideja da krenes od klasika fikcije koji su pisani u vreme kad nije postojao taj problem, na primer, Zemljomorje Ursule Legvin, Elrik od Melnibonea, Mac od Sanare, taj neki fazon.
                      Everyone is entitled to his own opinion, but not to his own facts. - Daniel Patrick Moynihan

                      Comment


                      • Originally posted by taliesin View Post
                        Dzordanov "Tocak Vremena" kao i GoT pocinje brutalno dobro ali kako dolaze knjige jedna za drugom sve vise posustaje u kvalitetu. Ubija hiperprodukcija, autori ne mogu da postignu toliki obim a da zadrze kvalitet. Rotfus, Eriksen, Robin Hob, svi su oni poceli ekstra i svima trajektorija kvaliteta ide nanize kako se knjige gomilaju. Nije lako danas piscima koji razbiju prvom knjigom, kako ih nahvataju izdavaci rokovima i ugovorima kao vrecu punu kamenja da im natovare na grbacu. Zato mozda nije losa ideja da krenes od klasika fikcije koji su pisani u vreme kad nije postojao taj problem, na primer, Zemljomorje Ursule Legvin, Elrik od Melnibonea, Mac od Sanare, taj neki fazon.
                        Ne bih se slozio za pesmu leda i vatre. Od 6. knjige očekujem da bude najbolja u serijalu i ne bih rekao da je opadao kvalitet priče kako je vreme prolazilo.

                        Comment


                        • Originally posted by Победа View Post
                          Ne bih se slozio za pesmu leda i vatre. Od 6. knjige očekujem da bude najbolja u serijalu i ne bih rekao da je opadao kvalitet priče kako je vreme prolazilo.
                          Naravno, to je stvar ukusa. Debeli je uspeo za sebe da napravi povoljnu poziciju i da diktira ritam izlaska svojih nastavaka tako da za njega ne vazi ova moja prica s izdavacima. Svejedno, moje misljenje je da je drasticno pao u kvalitetu ali to lako moze biti posledica toga da sam bio upravo odusevljen prvom knjigom pa sam ocekivao previse od sledecih. Retko je necija prva knjiga ili prva koju sam citao od tog autora ostavila takav utisak na mene, mozda samo Hiperion Dena Simonsa i Vukodav Marije Semjonove. Kakva ce biti sesta knjiga to cemo da vidimo kad izadje ali Martin je kod mene potrosio sve kredite i uzecu je samo da kompletiram serijal. Nemam vise zivaca za njegova isprdjivanja i pokusaje da necim konstantno sokira publiku, po mom misljenju knjige treba da se pisu bez ikakve komercijalne namere jer jedino tako mogu biti autenticne. Ni petu knjigu nisam procitao celu, cekam da se zavrsi serija pa cu onda to da uradim.
                          Everyone is entitled to his own opinion, but not to his own facts. - Daniel Patrick Moynihan

                          Comment


                          • Originally posted by Ricma View Post
                            Malo jace od 4100 strana, ja se uvatio za serijal(Tocak Vremena) koji ima preko 10k.A recimo Eriksonov serijal(Malacka Knjiga Palih) je jos duzi, mada nisu jos prevedene sve knjige kod nas.
                            Nesto si se tu prekalkulisao Maricu. Mada si blizu bio. Martin za sada ima oko 4500 stranica ispisanih u svom serijalu. Mislim da je malo manje.
                            A Dzordan i Erikson su tu negde s tim sto je Tocak ipak obimnije delo od Knjige Palih. Oko 12k u odnosu na 11k - tako nesto. Medjutim ako na Knjigu palih dodamo i Karkanas triologiju i Put do Uticaja triologiju (koje doduse nisu jos zavrsene) i jos razne novele onda Erikson sije Dzordana po duzini serijala...
                            Opet sve je to manje vise nebitno - i jedan i drugi serijal je veoma obiman.
                            sigpic

                            Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                            U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                            Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                            Comment


                            • Vidi ti Vuka Vučka i Marića...avanzovali...a Boga mi i Nata dobro prođe
                              Šala...Čestitke momci , i Vuče promeni potpis
                              Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
                              Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
                              "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

                              Comment


                              • Racunao sam broj strana kod Laguninog izdanja i bilo je nesto malo manje od 4200, dok me je za Tocak mrzelo da racunam.

                                Comment

                                Working...
                                X