Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pričaonica

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by maliajnstajn View Post
    Poljska, Madjarska i Ceska nisu ja mislim nikako uzeli, Austrija i Slovenija su isto tako ogradile svoje granice.

    Zid radi, al ne Marija kaze odvaja ljude
    Prolazio sam kroz Mađarsku,Austriju i Nemačku. U Nemačkoj smo bili u Studgartu i Kelnu i ono je da bog sačuva, ja se stvarno pitam kako su oni zamislili da uvedu toliko ljudi u državu ili su očekivali da ih preuzmu pa da ih raspodele po EU, ali su ih ovi očigledno zeznuli i zavrnuli slavinu U Budimpešti ih nema uopšte,u Beču tu i tamo ali sam bio sa par drugara i rekli su mi da su zavrnuli slavinu oko tog priliva i da ga gotovo nema i da neće da prihvate iako ih Nemačka steže.
    sigpic

    #PRAVDA ZA BRAĆU

    Comment


    • Originally posted by maliajnstajn View Post
      Ajde pogledaj kad sam poceo da mu ismijavam postove..

      Kad je poceo da udara na to da moje znanje nije znanje jer nisam zavrsio fakultet...
      I tebi je to opravdanje da se spustis jos nize i da mu ismevas postove?Nije ni cudo sto nam nivo diskusije u temi pada i raste, jer kad dodje neistomisljenik tu vec krenu niski udarci sa obe strane.

      Originally posted by Lord Gangarić View Post
      Mariću ja nisam ništa loše rekao
      Batali tu pricu i bez podjebavanja forumasa koji uredjuje temu, jer ce to kao i prosli put da rezultuje tvojim banom.Pun mi je k*** svega sto se izdesavalo u poslednjih nekoliko meseci i mogli bismo neki put da oladimo od nekih stvari.Kada se pretera treba da reagujemo, sada ti samo nepotrebno dizes tenzije i iniciras nove sukobe.Doslo je do izvesnih promena, koje cu ja barem da ispostujem.

      Mogli bismo i mi neki put da se potrudimo da budemo bolji, a ne stalno da se valjamo u blatu.Vazi za oba kvotovana posta.
      Last edited by Vanja #66; 26-08-17, 18:36.

      Comment


      • Sad ce duplo duzi odgovor tallesinu, ako Aki ne posalje nista u narednih 10min to 99% nije zato sto nije procitao nego sto kuca disertaciju.

        Comment


        • Originally posted by goku View Post
          Nemoj biti bukvalan, Princoni je mislio da akijevo mišljenje ne možeš promeniti.

          I ne mora se svaki post analizirati do tančina, nije poenta razbacivati se svojim obrazovanjem i inteligencijom, a usput srati po istoj onog drugog, ipak je ovo mesto za razbibrigu.

          Mogao bi sa malo više poštovanja da se obraćaš onima koji nemaju tvoje intelektualne sposobnosti.

          Kada napišeš ovakvu rečenicu: "Da li je realno da ti ne razumes nesto toliko jednostavno kao sto je razlika izmedju naucne teorije i implementacije teorije u realnom vremenu od strane realnih aktera?" Ti u prevodu kažeš sagovoriniku da je glup.

          A mogao si samo reći: "Druže postoji razlika između teorije i njene primene." Ne bi uvredio sagovornika i mnogo više ljudi bi te razumelo.
          Vidi lako uvredljivih & osetljivih persona s kojima se ovde raspravljam. Vazi, sledeci put kad neko pet puta napise kako pisem gluposti i ucitava mi u postove ono sto nisam napisao bicu malo blazi u odgovoru. Mogao bi se, zaboga, neko uvrediti.

          Naravno da sam znao na sta je Princoni aludirao ali ja ni to ne smatram gubljenjem vremena. Moj posao i nije da menjam tudja misljenja, racunam da cemo i ja i Ajnstajn nauciti nesto iz svega ovoga, a to bi trebalo da bude dovoljno.

          BTW, kudos za izbor avatara, gospodja Alba je klasa.
          Everyone is entitled to his own opinion, but not to his own facts. - Daniel Patrick Moynihan

          Comment


          • Moraš malo bolje da upoznaš Akija. Dobar je dečko jeste onako na prvu loptu malo nadmen ali kad ga bolje upoznaš videćeš da je brat
            sigpic

            #PRAVDA ZA BRAĆU

            Comment


            • Dok cekam Akijev odgovor uz picu i slobodno popodne
              [https://media.giphy.com/media/QvwMDYpAMUm6Q/giphy.gif

              A sutra u 8 trening


              Tvrdoglavi Aki je kralj i stvarno ok tip, koji ima poneki izlet kad mu pukne fitilj. Upoznaces ga vec. Ja mislim da je od mojih 2400 komentara, bar 1000 bilo sa njim u prici.

              Comment


              • Opasan si ti ložač vatre mladi Madridisto
                sigpic

                #PRAVDA ZA BRAĆU

                Comment


                • Originally posted by Lord Gangarić View Post
                  Opasan si ti ložač vatre mladi Madridisto
                  Samo ih posmatram...
                  Jedan zapustio fax, drugi zapustio treninge...
                  Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
                  Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
                  "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

                  Comment


                  • Originally posted by maliajnstajn View Post
                    Norveska nema sta da se brine ima nafte na bacanje. Ostale drzave Skandinavije su trzisne ekonomije sa kamarom socijalnih programa. Kada se privatni sektor smanji, a javni poveca, ko ce koga izdrzavati?

                    Ako smo raspravljali o dolaru, sigurno ga nismo raspravljali u tom kontekstu. Dolaru se ne moze desiti ono sto se desilo dinaru samo iz jednog razloga, FED.
                    Wrong, Norveska jos uvek jednu krunu nije potrosila od nafte na socijalnu zastitu. Plus vec sada imaju alternativne scenarije za vreme kad nafta bude iscrpljena. Mnogo se potcenjuje taj skandinavski model upravljanja, nisu oni bas "hej-haj, bas nas briga, imamo naftu pa cemo da uzivamo dok traje". Ako nesto definise njihov odnos prema kapitalu to je surova klima koja ih je naucila da maksimalno koriste svoje resurse i jako mala naseljenost. Norveska je ogromna drzava a ima samo 4.5 miliona stanovnika. Svaki ar obradivog zemljista, a jedva nekih 3.5 posto teritorije je pod obradivim povrsinama, je zategnut kao sajla, imaju ogromnu ribarsku industriju zbog koje najverovatnije nisu usli u EU. To je jedan zapanjujuce vredan, odgovoran i skroman narod.
                    Everyone is entitled to his own opinion, but not to his own facts. - Daniel Patrick Moynihan

                    Comment


                    • Originally posted by taliesin View Post
                      Vidi lako uvredljivih & osetljivih persona s kojima se ovde raspravljam. Vazi, sledeci put kad neko pet puta napise kako pisem gluposti i ucitava mi u postove ono sto nisam napisao bicu malo blazi u odgovoru. Mogao bi se, zaboga, neko uvrediti.

                      Naravno da sam znao na sta je Princoni aludirao ali ja ni to ne smatram gubljenjem vremena. Moj posao i nije da menjam tudja misljenja, racunam da cemo i ja i Ajnstajn nauciti nesto iz svega ovoga, a to bi trebalo da bude dovoljno.

                      BTW, kudos za izbor avatara, gospodja Alba je klasa.
                      Vidi, kada ti Aki napiše da lupaš to nije isto kao kada ti neko ozbiljan to napiše, tipa neko kao što sam ja.

                      Aki svima to piše, meni je sto puta napisao, ali nisam to primio k srcu jer to je njegov način komunikacije, drugačije ne ume ili ne želi.

                      Hvala za avatar, znao sam da je moj najbolji na forumu, mada neki pričaju to za njihov.

                      Comment


                      • Originally posted by Lord Gangarić View Post
                        Moraš malo bolje da upoznaš Akija. Dobar je dečko jeste onako na prvu loptu malo nadmen ali kad ga bolje upoznaš videćeš da je brat
                        Apsolutno. Kad budem sledeci put isao u Sarajevo moram da ga upoznam i sa sobom i sa nekim mojim dragim Sarajlijama. Moram da vidim kako ce se izboriti, recimo, s Ugom Vlaisavljevicem ili Nebojsom Savijom-Valha. Bice to sudar titana.
                        Everyone is entitled to his own opinion, but not to his own facts. - Daniel Patrick Moynihan

                        Comment


                        • Originally posted by goku View Post
                          Vidi, kada ti Aki napiše da lupaš to nije isto kao kada ti neko ozbiljan to napiše, tipa neko kao što sam ja.

                          Aki svima to piše, meni je sto puta napisao, ali nisam to primio k srcu jer to je njegov način komunikacije, drugačije ne ume ili ne želi.

                          Hvala za avatar, znao sam da je moj najbolji na forumu, mada neki pričaju to za njihov.
                          Bre, cak i meni ovako matorom Dzesika Alba je tiha patnja.
                          Everyone is entitled to his own opinion, but not to his own facts. - Daniel Patrick Moynihan

                          Comment


                          • Originally posted by maliajnstajn View Post
                            I Sovjetskom Savezu je trebalo 50 godina da se raspadne, polako raspadt ce se i EU. Da je toliko primamljiva Svicarci bi bili u njoj.
                            Jbg Aki ja stvarno mislim da ti dosta stvari znaš, pogotovo što se tiče ekonomije, i drago mi je da pratiš Trampa, ali tvoji politički pogledi su u najmanju ruku površni. Da znaš istoriju Švajcarske znao bi zašto je ona baš toliko važa i zašto se drži po strani.

                            EU je do Mastrihta, tj dok je bila EZ, bila odlična. Integrisano tržište donelo je svima boljitak sem manuelnim radnicima sa visokim nadnicama, jer se kapital selio u mesta gde radnici imaju manje plate. Svi ostali su odlično prošli, i sve je bilo super, dok nije došlo do proširenja broja članica naročito 04te, do stvaranja posle Amsterdama i Nice većih ovlašćenja Komsije i Parlamenta, i do Ustava za Evropu koji je glatko odbijen. Jednostavno, čim se krenulo ka integrisanju spoljne i bezbednosne poltike, pravosudne i policijske saradnje, naišlo se na otpor, jer države nisu spremne i dalje da se odreknu suverenosti.

                            Kod EU volim samo to što postoji demokratski deficit i što se javne politke sprovode efikasno. Kad bi se poltizovale institucije i kad bi se predsednik Komsije birao na neposrednim izborima, porasla bi mu uloga, a kad bi se iz EP formirala vlada, došli bi u situaciju da se politizuju stvari. Prešlo bi se sa tog tehnokratskog na političko upravljanje, zadovoljavanje ambicija birača. Pa kad bi Partija Evropskih Socijalista pobedila, sprovodili bi svoju poltiku, zatim EPP bi sledeći ciklus smanjio regulaciju, pokušao bi da poreze smanji, ukratko, cela unija bi se ujebala. Ovako je EU dostigla svoj vrhunac, i ne neće se raspasti, ali će se možda pregrupisati. Ja ovo pričam kao jedan evroskeptik, nije EU crno i belo.

                            A što se tiče Angele Merkel, zna se po čijoj komandi peva. Pa nije uložen novac u Nemačku posle WW2 tek tako. Mogu Nemci da prave problem, pa da im sutra kancelar bude Mesut Ozil neki, bez brigde, lako će se to srediti. Isto kao što Turke drže sa Kurdima...

                            Evropskoj uniji da su dali da bude samostalna, možda bi i bilo nešto. Ovako su Evropski okrugli sto industrijalaca, koji obuhvata izvršne dirketore najvećih evropskih preduzeća, Unija idustrijalaca i poslodavaca i odbor EU američke privredne komore u okviru Transatlantskog poslovnog dijaloga vedrili i oblačili.

                            Mnogo dobrih i mnogo loših stvari ima oko EU. Svakako, sad je kasno za ulazak u istu, pogotovo zato što je za Srbiju jedan od uslova, što sam imao lično prilike da pročitam, da se odrekne južnog dela svoje teritorije.
                            Last edited by Cassius Clay; 26-08-17, 17:06.

                            Comment


                            • Vidim i Mara se umešala u raspravu, samo bratstvo i jedinstvo, da širimo ljubav i svi se volimo

                              Napisano dosta neistina, nego nemam vremena da odgovaram sada. Večeras ću naći vremena nadam se da lepo odgovorim nekima

                              Comment


                              • Evo ih i drugi se ukljucili, Aki imas 3 izbora

                                1. da ne odgovaras na sve ove komentare, jer ces crci od pisanja
                                2. da im napises ogromne odgovore, koje oni nece prihvatiti, zato sto jednostavno imaju drugaciji pogled na svet i misljenja sto je normalno. Dzabe ces se nervirati na njihovo "neslaganje'.
                                3. ili da im postavis jedan video

                                Posto cu ja to da uradim za tebe i iz dobronamerne sale(da niko ne shvati ozbiljno) ostaju ti opcije 1 i 2.

                                A evo ga video upucen "drugoj strani"

                                Comment

                                Working...
                                X