Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pričaonica

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Победа View Post
    Nije meni upućen post, ali moram na ovo da odgovorim.

    Fakultet i znanje su često 2 različita pojma. To tvoje socijalističko razmisljanje nas je dovelo do ovde. Završiš drzavni fakultet, drzava te zaposli i ti si navodno stručnjak. Kako da ne.
    To nikada nisam mogao da razumem ali ajde. Evo moja Ema ove godine diplomira ekonomiju na državnom, već tri godine vodi oba moja lokala sad pred zimu ako bog da otvaramo i treći i to uglavnom njenom zaslugom dok većina njenih "koleginica" već kuka kako ne može da nađe posao i državni fakultet mora da se nađe u svakoj rečenici tog kukanja
    sigpic

    #PRAVDA ZA BRAĆU

    Comment


    • Originally posted by 61563 View Post
      @taliesin...Pustaj vodu
      Pustio. Momci ne znaju da procitaju cak ni ono sto sam napisao, brinem kako ce da pozavrsavaju te svoje studije jer treba razumeti pametnije ljude od mene.

      Izvinjavam se, ucinilo mi se na trenutak da pricam sa odraslim ljudima. Kao sto rekoh, nece se ponoviti.

      Socijalisticko razmisljanje.
      Last edited by taliesin; 26-08-17, 15:05.
      Everyone is entitled to his own opinion, but not to his own facts. - Daniel Patrick Moynihan

      Comment


      • Originally posted by Победа View Post
        Verujem da ne znaš šta znači liberalizam.



        Postoji. Nezavisnost svih drzava. Jugoslavija, SSSR, sada EU. Raspad iste je samo pitanje vremena.
        Ma znam, evo raspada se svake godine i tako dvadeset i kusur godina vec, bar tako pricaju neverne Tome. Najbolje je postaviti zidine, okrenuti se sebi jer smo sami sebi dovoljni, ipak smo mi nebeski narod
        Last edited by Lion; 26-08-17, 15:03.

        Comment


        • Skoro ste pričali o ovome

          Comment


          • Prije par godina, Cenk Ujgur debatovao sa Dinesh de Souzom.

            I rekao Dinesh da je Hillary kriminalac, a Cenk ga napao da on ne moze to reci jer je bio u zatvoru, bla bla bla.

            To rade ljudi koji su demagozi, nema argumentacije odgovora na pitanja, pa ce uraditi sve da diskredituje onoga sa kime debatuje.

            Klosarluk, manje vise.
            sigpic
            "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
            AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

            Comment


            • Originally posted by Princoni View Post
              Ma znam, evo raspada se svake godine i tako dvadeset i kusur godina vec, bar tako pricaju neverne Tome. Najbolje je postaviti zidine, okrenuti se sebi jer smo sami sebi dovoljni, ipak smo mi nebeski narod
              Bolje je primiti migrante, ući u EU koja sve više podseća na SSSR i slušati Merkelovu. Zato što smo pametni, kao Vučić, zar ne? Uostalom postoji nešto što se zove trgovina, ja nigde nisam pisao da treba samo sebi da se okrenemo.

              Originally posted by taliesin View Post
              Pustio. Momci ne znaju da procitaju cak ni ono sto sam napisao, brinem kako ce da pozavrsavaju te svoje studije jer treba razumeti pametnije ljude od mene.

              Izvinjavam se, ucinilo mi se na trenutak da pricam sa odraslim ljudima. Kao sto rekoh, nece se ponoviti.

              Socijalisticko razmisljanje.
              Ti napljuva razne Nobelovce, teško je razumeti ono što si pisao. Uostalom "odrasli" i dalje vole taj socijalizam za vreme Broza, ovo što sada imamo je direktna posledica istog. Ako to ne razumeš, jebiga stvarno.

              Comment


              • I Sovjetskom Savezu je trebalo 50 godina da se raspadne, polako raspadt ce se i EU. Da je toliko primamljiva Svicarci bi bili u njoj.
                sigpic
                "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                Comment


                • Originally posted by Princoni View Post
                  Taliesin, samo gubis vreme, veruj mi
                  Pa, vidis da pisem na forumu, to ti je definicija gubljenja vremena. Gubljenje vremena je izvanredna i jako potcenjena aktivnost, ta fraza je zrtva neorobovlasnickog i neokolonijalnog stava da se vreme ne sme gubiti jer ne pripada nama vec nasim robovlasnicima. Objasnice ti to ovi nasi divni studenti, oni se verovatno jos uvek secaju sta je Maks Veber o tome pisao u "Protestantskoj etici i duhu kapitalizma". Ja obozavam da gubim vreme, najkvalitetnije stvari sam napisao u zivotu nakon perioda gubljenja vremena koje sam trosio na razradjivanje koncepata koje sam hteo da opisem i objasnim. Slobodno vreme je kamen temeljac naseg misaonog zivota, pisao je jos Aristotel o tome u alfa knjizi Metafizike. A ako je zaista slobodno onda je slobodno i da bude izgubljeno, nase je da s njim radimo sta god zelimo.

                  Srecna okolnost je da se vreme jednostavno ne moze izgubiti, nije vreme kisobran ili upaljac pa da bude zatureno. Moze se samo covek izgubiti u vremenu. Vreme je tu gde jeste.
                  Everyone is entitled to his own opinion, but not to his own facts. - Daniel Patrick Moynihan

                  Comment


                  • Originally posted by Победа View Post
                    Ti napljuva razne Nobelovce, teško je razumeti ono što si pisao. Uostalom "odrasli" i dalje vole taj socijalizam za vreme Broza, ovo što sada imamo je direktna posledica istog. Ako to ne razumeš, jebiga stvarno.
                    Da li je realno da ti ne razumes nesto toliko jednostavno kao sto je razlika izmedju naucne teorije i implementacije teorije u realnom vremenu od strane realnih aktera? Odacu ti jednu veliku profesionalnu tajnu, filozofi nikada ne napustaju prethodne teorije, koliko god one bile prevazidjene. Filozofi smatraju da i prevazidjene teorije imaju svoju ulogu u filozofiji istorije jer su povezane u lanac misaonog razvoja civilizacije. To nam je uvalio Hegel. Naravno da ti nabrojani teoreticari nisu debili i naravno da ih nisam napljuvao, citaj malo sta je napisano i razumeces. Ti u meni nemas neprijatelja vec sagovornika, duzni smo obojica da pristupimo nasim tekstovima s razumevanjem.
                    Last edited by Ves; 26-08-17, 15:54.
                    Everyone is entitled to his own opinion, but not to his own facts. - Daniel Patrick Moynihan

                    Comment


                    • Ah Naom Chomsky izvire iz tebe, socijalisticki libertarijanac.

                      Sad mi je jasno odakle ona prica o trzistima i tome da se ona ne regulisu sama od sebe vec dugi niz godina. Prije par dana sam je cuo, bas iz tog Naoma Chomskya.

                      Al dobro, eto samo jedno pitanje mi odgovori i gotova diskusija izmedju loseg studenta i vrhunskog filozofa koji je nazvao Smitha, Hayeka, Mizesa i Friedmana bracom Grim.

                      Pitanje je:

                      Objasni mi ekonomiju Hong Konga i Singapura?
                      sigpic
                      "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                      AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                      Comment


                      • Originally posted by maliajnstajn View Post
                        Ah Naom Chomsky izvire iz tebe, socijalisticki libertarijanac.

                        Sad mi je jasno odakle ona prica o trzistima i tome da se ona ne regulisu sama od sebe vec dugi niz godina. Prije par dana sam je cuo, bas iz tog Naoma Chomskya.

                        Al dobro, eto samo jedno pitanje mi odgovori i gotova diskusija izmedju loseg studenta i vrhunskog filozofa koji je nazvao Smitha, Hayeka, Mizesa i Friedmana bracom Grim.

                        Pitanje je:

                        Objasni mi ekonomiju Hong Konga i Singapura?
                        Izvini, tebe sam vec pustio niz vodu dok se ne upristojis i naucis da se citaju i tudji a ne samo svoji postovi.

                        A sve i da nisam ne mogu ti objasnjavati ekonomije Hong Konga i Singapura jer a) nisam ekonomista i b) nikad se nisam bavio tim drzavama, nisam ziveo u njima i ne baratam dovoljnim brojem parametara za bilo kakvo zakljucivanje. Za razliku od tebe koji si tolike neistine i budalastine izneo o Norveskoj, ciji politicki i drustveni sistem jako dobro poznajem, ja vrlo retko pisem o stvarima o kojima ne znam dovoljno. Neodgovorno je i moze da te dovede u nepriliku. Naucices to vremenom kad objavis prvi tekst vani pa ti se nakace onolike azdaje koje imaju struku u malom prstu.
                        Everyone is entitled to his own opinion, but not to his own facts. - Daniel Patrick Moynihan

                        Comment


                        • @taliesin Bravo za slobodno vrijeme. Ovi klinci ga nisu ni iskusili. Ako ne robuju ničemu drugom, robuju informacijama. Tzv. " oslobođeno vrijeme ".

                          p.s. Samo bez vulgarnog izražavanja. Nisam ti htio brisat post, samo je taj dio " prepravljen ".
                          " I really like Arsenal. But you, do you like Arsenal? Or just Arsenal with trophies? "

                          Comment


                          • Tvrdnja 1:

                            Porezi nisu bitni.

                            Kako mozes ovako nesto izjaviti, ako se ne bavise ekonomijom?

                            Tvrdnja 2.

                            Trzista se ne regulisu sama vec 20-30 godina koliko vec si rekao.

                            Kako mozes ovo izjaviti kada se ne bavis ekonomijom?


                            Uhvatio si se jedne greske koju sam napravio oko politike i sada mislis da imas moralnu prednost u diskusiju?

                            Zanemarit cemo, da sam napisao to za politicare i izbore nedavno, moja greska.

                            Reci mi sada, kako je moguce da je Svedska u mogucnosti da finansira tolike socijalne programe, sada?

                            I jos jedno pitanje, odakle novac dolazi?
                            sigpic
                            "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                            AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                            Comment


                            • Originally posted by Ves View Post
                              @taliesin Bravo za slobodno vrijeme. Ovi klinci ga nisu ni iskusili. Ako ne robuju ničemu drugom, robuju informacijama. Tzv. " oslobođeno vrijeme ".

                              p.s. Samo bez vulgarnog izražavanja. Nisam ti htio brisat post, samo je taj dio " prepravljen ".
                              OK, ako su takva pravila prilagodicu se. Moja politika je da se stvari nazivaju pravim imenom jer jezik ne moze biti vulgaran, samo namera moze biti.
                              Everyone is entitled to his own opinion, but not to his own facts. - Daniel Patrick Moynihan

                              Comment


                              • Originally posted by taliesin View Post
                                OK, ako su takva pravila prilagodicu se. Moja politika je da se stvari nazivaju pravim imenom jer jezik ne moze biti vulgaran, samo namera moze biti.
                                Nisu ni moja drugacija, vjeruj mi. To najbolje znaju moji ukucani. Međutim, ovdje smo gosti foruma i ta su pravila na snazi.
                                " I really like Arsenal. But you, do you like Arsenal? Or just Arsenal with trophies? "

                                Comment

                                Working...
                                X