Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pričaonica

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Lord Gangarić View Post
    A ja pre dva dana došao iz Švabije na Horgošu tojest Roški sam čekao možda 10 minuta
    A Tamara?

    Spoiler


    Originally posted by Vladan
    SAFa niko nije mogao ni jednom da prezivi, Runi je to uradio dva puta. Masivan. Monumentalan. Bivsi. Pozdrav legendo, donesi Evertonu nemoguci san.
    :vinjaksmajli:

    Comment


    • Tamara nije bila te sreće da pređe granicu
      sigpic

      #PRAVDA ZA BRAĆU

      Comment


      • Ti si Gang jedno veliko djubre .

        Udomio si je tamo, ccccc
        Originally posted by Vladan
        SAFa niko nije mogao ni jednom da prezivi, Runi je to uradio dva puta. Masivan. Monumentalan. Bivsi. Pozdrav legendo, donesi Evertonu nemoguci san.
        :vinjaksmajli:

        Comment


        • Kamo lepe sreće Šalim se malo tojest sanjarim
          sigpic

          #PRAVDA ZA BRAĆU

          Comment


          • A ja ti spremio Ginis. Ima 15 limenki cekam adresu da saljem. A ti tako.. Jel poslujemo ili ne?
            Originally posted by Vladan
            SAFa niko nije mogao ni jednom da prezivi, Runi je to uradio dva puta. Masivan. Monumentalan. Bivsi. Pozdrav legendo, donesi Evertonu nemoguci san.
            :vinjaksmajli:

            Comment


            • Originally posted by l1m4r View Post
              A ja ti spremio Ginis. Ima 15 limenki cekam adresu da saljem. A ti tako.. Jel poslujemo ili ne?
              4pack 5 evra u Lidlu a kod nas 300 dinara limenka
              sigpic

              #PRAVDA ZA BRAĆU

              Comment


              • Kojih 300 Bog te ubio?

                Pa za te pare ga napravis? Izmedju 190 i 220. Video sam Doom Baar 150 kinti u jednoj prodavnici blizu mene, idem da kupim sve sto imaju

                https://shop.maxi.rs/online-market/p...l/2298900.html
                Last edited by l1m4r; 19-08-17, 23:40.
                Originally posted by Vladan
                SAFa niko nije mogao ni jednom da prezivi, Runi je to uradio dva puta. Masivan. Monumentalan. Bivsi. Pozdrav legendo, donesi Evertonu nemoguci san.
                :vinjaksmajli:

                Comment


                • Gde je 220 da odma uzmem ceo karton 300 dinara u onom Amanu kako se već zove i to je super ako nađeš..
                  sigpic

                  #PRAVDA ZA BRAĆU

                  Comment


                  • Originally posted by Marija81 View Post
                    Red...disciplina...domaće vaspitanje...mala stopa kriminala...
                    Деда ми је причао како су комунисти у његовом селу дошли, покупила сви стоку и отишли. Какав је то ред? То је криминал. Наравно, такође ми је причао да је било људи који су се бунили против тога. Шта мислиш, шта је било са тим људима који су смели да се побуне против насилног одузимања њихове имовине? Ред, дисциплина и мала стопа криминала. Како да не. Ово је један мизеран пример, Ганг је овде детаљно објашњавао каква је то банда била. Зло.

                    У државама типа Југославија, СССР итд. национализам јача сваког дана, јер што више Србе, Хрвате, Словенце итд. убеђујеш да нису то што јесу него да су Југословени, то више расте национализам.
                    Данас исто присуствујемо томе у ЕУ где се ствара нови модеран човек, Европљанин. Некада Југословен, Совјет, сада Европљанин. Тиме ће расти национализам широм Европе и видећемо како ће ескалирати то. У Југославији је ескалирало ратом који никоме није помогао док се СССР распао где и дан данас постоји огромна нетрепељивост и мржња између неких чланица бившег Совјетског Савеза.

                    Комунизам апослутно ништа није донео добро овој напаћеној земљи, самим доласком на власт и "ослобађањем" Југославије од окупатора је убијено по неким проценама више људи него што је Немачка убила за време рата.
                    Култура је уништена, национални идентитет се годинама гушио и усавршио култ вође. Наравно голи оток не треба заборавити. Вучић и ова његова масовна популарност је последица комунизма. Питање је што баш пензионери који су живели за време Броза масовно гласају за Вучића. Слушај шта ти кажу и веруј у то.

                    Да наставимо, чланови партије су добијали више него обични људи, ма колко год они били корисни по друштво. Једнакост. Како да не.

                    Често Малагурски, иначе велики манипулатор, прави неке клипове и качи слике како смо за време Југославије имали толико државних фабрика које су функционисале и да смо извозили ствари широм света. То што су све те фирме преживљавале на кредитима и биле губиташке, то нема везе вероватно. БДП је од 1945-1990 је или стагнирао или имао мизеран раст за разлику од капиталистичких земаља.

                    Последице комунизма су енормне, људи и дан данас траже новог вођу, имају уверења да држава треба да им среди све у животу и јеже се на помен индивидуализма, приватизације, заштите приватне имовине и наравно ситуација где неко има више и успешнији је.

                    Comment


                    • Jbm ti i Beerfest i autobus koga nema, i vetar koji je poceo prvo da bije oci prasinom i da prlja sve ljude, posle i da hladi kosti.

                      Comment


                      • Originally posted by Победа View Post
                        Вучић и ова његова масовна популарност је последица комунизма. Питање је што баш пензионери који су живели за време Броза масовно гласају за Вучића. Слушај шта ти кажу и веруј у то.

                        Последице комунизма су енормне, људи и дан данас траже новог вођу, имају уверења да држава треба да им среди све у животу и јеже се на помен индивидуализма, приватизације, заштите приватне имовине и наравно ситуација где неко има више и успешнији је.
                        Ovo ti je baš u centar. Sve ovo viđam na primeru mog dede, i njemu sličnih. Baš prave ovce. Možda čak ne i ovce, nego kao neki roboti. Programirani da čekaju nekog ko će im se uklopiti u Titovu siluetu i onda se povinovati naredbama. S merakom. Plod komunizma bez ikakve dileme.
                        S moralne strane je pogrešno, ali za željeni efekat i poprimanje istog im se mora skinuti kapa. Jer eto decenijama unapred je moguće izmanipulisati tu zatupljenu masu na gore naveden način. Lagano. A u nekom procentu će se to sigurno preneti i na sledeću generaciju.

                        Mada je meni koncept Jugoslavije i više nego ok i verujem da je mogao bez većih problema da funkcioniše da su se primenjivale prave vrednosti od starta. No tako nešto malo kome bi išlo u korist. Nije isplativo. Ja bih i Bugare dodao u istu.

                        Comment


                        • Najcesci obrazac na koji nalecem kod starijih ljudi koji glasaju za Vucka je da su voleli i Slobu, a Tita gledali kao Boga.
                          Sindrom velikog vodje.
                          Last edited by Mr. Wolf; 20-08-17, 11:16.
                          Dayman (a-a-ah...)
                          Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
                          Champion of the sun (a-a-ah...)
                          You're a master of karate and friendship
                          For everyone

                          Comment


                          • Originally posted by l1m4r View Post
                            Kojih 300 Bog te ubio?

                            Pa za te pare ga napravis? Izmedju 190 i 220. Video sam Doom Baar 150 kinti u jednoj prodavnici blizu mene, idem da kupim sve sto imaju

                            https://shop.maxi.rs/online-market/p...l/2298900.html
                            Idi begaj, kupim za te pare 4 flase Nislije ili Zajecarca

                            Comment


                            • Spavate li mirno?

                              Jos samo dva dana.

                              Spoiler


                              Svijet voli pobjednike
                              voli zlatno znamenje
                              kada si prvi, svega si vrijedan
                              na tronu moze biti samo jedan

                              Na tvome putu uvijek ce biti
                              onih sto mrznjom krecu u boj
                              njihove duse su sitne duse
                              njihova srca su bez ljubavi

                              Comment




                              • sigpic

                                #PRAVDA ZA BRAĆU

                                Comment

                                Working...
                                X