Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pričaonica

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ja mislim da i pored svega on bas dovodi tezi oblik ludaka, da bude jos lakse za njega, lakse svi da se smeju idiotima. Mozda je mali broj imao normalnih gostiju, ostalo sve idiot do idiota.

    Comment


    • Prosle sedmice je imao par nakih vojnih analiticara koje je prosto unistio.

      Odlican je debater, ubi nogama, al mogao bi bolje.

      Meni recimo jedan od najboljih debatera je Nigel Farage. Kako on deconstruct argumente opozicije, to nije realno, plus je sarmantan
      sigpic
      "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
      AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

      Comment


      • Sve je to kul, on jes inteligentan lik, al idi na yt, i videces gomilu TESKIH slucajeva. Ja bih mogao da ih unistim, jer ih pustis da pricaju i to je sve.

        Mada je zanimljivo sto radi, moze covek da se nasmeje ili zgrane, al privlace paznju ludaci, jer su ludi

        Comment


        • Originally posted by Uroš View Post
          Ovo je banalizovanje, ali bolje biti siromašan u kapitalizmu nego jednako siromašan sa drugima u nekom socijalizmu.
          Ne bih se slozio jer je kapitalizam doneo poremecaj vrednosti u drustvu i citava izopacenost danasnjeg drustva sto kod nas sto globalno je posledica upravo tih sve vecih razlika medju klasama i pridavanja previse znacaja materijalnim stvarima... Ne branim ja sad socijalizam vec sam misljenja da je daleko prijatnije osecati se jednakim sa sto vecim procentom ljudi, svi tome tezimo svakako kada biramo krug ljudi u kome se krecemo, verujem da svako od nas trazi coveka slicnih interesovanja ali i ostalih stvari

          Послато са LG-D838 уз помоћ Тапатока
          VALENTINO ROSSI #46

          Comment


          • Mileticu evo pitanje.

            Gledas samo sebe, sta bi izabrao, da imas jednakost ili slobodu da radis sta hoces, samo jedno mozes da izaberes. I direktan odgovor trazim, ne pricu okolo.

            Znaci iz svoje pozicije, da li zelis slobodu da radis sta zelis, ili bi radije izabrao da imas jednakost u cijelom drustvu po cijenu da ste svi zajedno jednako bijeda?
            sigpic
            "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
            AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

            Comment


            • Odgovoricu kad stignem kuci sad sam u kaficu pa da ne budem asocijalan

              Послато са LG-D838 уз помоћ Тапатока
              VALENTINO ROSSI #46

              Comment


              • Originally posted by Uroš View Post
                Ta priča desno - levo mi je najkonfuznija. "Radikalna i ekstremna desnica svoju političku opciju bazira na jakoj nacionalnoj politici i oblicima političkog populizma. Radikalna i esktremna desnica na narodnim izborima osporavaće politiku umerene desnice, odnosno SNS, pre svega u odnosu na politiku prema EU politici, prema susedima i Kosovu i saradnji sa SAD i EU, a insistiranju na jačim vezama sa Ruskom Federacijom."

                U Srbiji je desno nacionalizam, populizam, i rusofilstvo, a da l si levo ili desno u ekonomskom smislu, boli ih uvo. Levo je njima Čeda, iako ekonomski program mu vuće desno više nego bilo kome, koliko znam. Čuveno ono naše kad kažemo levi liberal. Ove pojmove levo desno treba gledati kroz kulturno političku dimenziju. I ideologije. Nije isto konzervativizam u USA i u Evropi.

                Politička desnica je konzervativna u našim shvatanjima, tradicja, kultura, Rusija, ovo ono, tu možemo svrstati DSS, SRS, meni je SNS centar i keč ol strategija. Ali na ekonomskoj lestvici svi su levo.
                СНС нема иделогију. То је скуп људи који имају заједнички интерес, а то је да краду и увећавају своје богатство користећи моћ коју имају. Интересна група класична.

                Лепо си описао, десница у Србији је представљена као националистичка, антиЕУ која пре свега је за јаке односе с Русијом, чак и до те мере да неки предлажу да будемо руска губернија.

                Ја за себе сматрам да сам националиста. Наравно, не у овако изопаченом смислу како је то представљено код нас, да морам да мрзим све суседе и остатак Европе као и Америку наравно. Него оно што значи у правом смислу те речи, љубав према својој земљи, патриотизам.

                Оно што је посебно интересантно, да се кандидује на изборима неко ко би предложио приватизацију свих државних предузећа, постепену приватизацију здравства и школства итд. добио би 2% на изборима, а био би окарактерисан као највећи издајник коме је циљ да уништи Србију и њену економију. Као да је сада добра.

                Добијем канцер истог тренутка када чујем да се после 5. октобра уништила српска привреда, пошто пре тога је све цветало и било врхунски
                Last edited by Победа; 02-08-17, 22:32.

                Comment


                • Ja bi mogao privatizaciju da prodam svima.

                  Prodajem je vec mjesecima ljudima, ko da namjeravam da se kandidujem na izborima, a ne interesuje me sekunde


                  Evo vam nacina kako prodati privatizaciju zdravstva recimo:

                  1. Da imate izbor da birate izmedju drzavne i privatne klinike, gdje bi se ljecili.
                  2. Ako je odgovor u privatnoj, onda ide argument, vidis ti si za privatizaciju, ali onda ide pitanje, ali to je skupo, ko ce to platiti?
                  3. Da li ste svjesni da trenutno vam drzava izbija iz vase plate odredjenu sumu za zdravstveno osiguranje, a slozit cete se da je usluga katastrofalna, zar ne?
                  4. Da, uzasno je, ali ako se privatizuje, onda ce cijene narasti.
                  5. Nece, jer cete imati slobodu da izaberete zdravsteno osiguranje koje kosta isto koliko vam drzava sada uzima iz plate i moci cete da uzmete odlican plan zdravstvenog osiguranja i moci cete se lijeciti, ne samo u svojoj drzavi u privatnim klinikama, vec i sirom svijeta, jer osiguranje je osiguranje. Recimo otac od moje prijateljice radi u americkoj ambasadi u Sarajevu i on nema drzavno zdravstveno osiguranje, ali ima privatno zdravstveno osiguranje koje placa 100eura svaki mjesec, otprilike koliko bi mu se izbijalo iz plate da je na drzavnom planu, ali covjek ima osiguranje koje vrijedi svugdje u svijetu i vrijednost mu je 500k eura i pokriva sve njegove clanove porodice.
                  6. Zar ne bi bilo sjajno kada bi imali pola miliona eura vrijednosti zdravstvenog osiguranja, za ne daj boze najgore? Mogli bi da se lijecite u najboljim ustanovama na svijetu, bez ikakvih briga o novcu i kvalitetu te usluge. Zar ne bi to bilo sjajno?

                  Sada ide argument za javne bolnice i hitnu pomoc. Nema problema, mogu one postojati i sve, ali takodjer mogu biti i privatne klinike koje imaju svoju hitnu pomoc, samo u ovom slucaju imate veliki izbor da birate doktora koji vama odgovara i pruza vam najbolju njegu, za razliku od samo jedne opcije gdje je njega katastrofalna.
                  sigpic
                  "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                  AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                  Comment


                  • Btw Trump krece u trade war sa Kinom.

                    https://www.axios.com/trumps-big-tra...468415529.html

                    Ovo ce biti show. Mozda rijesi krizu sa ludakom Kimom.
                    sigpic
                    "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                    AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                    Comment


                    • Удри ти нама анализу Трампове владавине, то чекамо

                      Иначе за здравство се слажем, само што би те доста људи пре ове прве ставке извређало најстрашније и отерало у...

                      Comment


                      • SNS je centar.

                        Balkan je religijski pre svega podeljen, i iz tih podela vuku se etničke podele.
                        Balkan se drži u tom stanju jer ga je lako kontrolisati.
                        Veći životni standard i bolji uslovi života smanjili bi napetost i identifikacije po tim linijama.
                        Zato ga neće ni biti.

                        Pobeda, nacionalizam znači izdizanje svoje etničke grupe u odnosu na referentnu grupu. Pripisivsnje istoj specifičnih svojstava istovremeno umanjujući druge grupe. Patriotizam je okrenut ka unutra i po meni je mnogo zdraviji, a cenim da si ti patriota.

                        Najveći problem na Balkanu je elementarno nepoznavanje idelogija. Banalizovanje stvari. Nepismen i neobrazovan narod. Vekovi autoritarne kulture. Demokratija ne dolazi ustavom, pa čak ni institucijama, već kulturom.

                        Ovde su liberali najveća sekta a u 19. veku su bili jedni od nosioca srpske političke misli. Taj moralni relativizam i to budalesanje danas nema veze sa liberalizmom u klasičnom smislu. Niko ovde nije liberal, sve sami totalitaristi i komunisti. Njihova istina je jedina istina, kad zajašu na vlast ne puštaju. One guske što su radile u Insajderu pod parolom slobode govora istu su zabranjivale mnogima iako im skidam kapu na hrabrosti i otkrićima maši se poenta.

                        Najgora je diktatura u demokratijama.

                        Zato ove stranke ne treba komentarisati, posle 5. oktobta uzeli su žuto demokratsko ruho i ogrnuli ga ali srce ostalo crveno, princip rada isti. A od gubitnika 5ooktobarskih promena dobili smo najveće zavovornike post-petooktobarske politike. Totalni apsurd i glib.

                        Comment




                        • Chegi dominira.
                          Originally posted by Vladan
                          SAFa niko nije mogao ni jednom da prezivi, Runi je to uradio dva puta. Masivan. Monumentalan. Bivsi. Pozdrav legendo, donesi Evertonu nemoguci san.
                          :vinjaksmajli:

                          Comment


                          • Да се не гањамо изразима сада, национализам нужно не мора да значи то што си ти написао.

                            Иначе остатак поста си све тачно рекао. Не видим да ће бити нешто боље у било ком смислу како време пролази.

                            Comment




                            • 1/1, 100%, i bilo koji drugi naziv za nesto sto nema greske!


                              Najveca je tuga sto svi misle da je ekonomija bezveze struka, da to rade ljudi koji ne mogu da se upisu na fakultete da budu inzinjeri i doktori, bla bla bla. A 90% inzinjera ne zna sabrat svoje poreze i voditi odgovoran budzet. A o doktorima da ne pricam.
                              Last edited by maliajnstajn; 02-08-17, 23:53.
                              sigpic
                              "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                              AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                              Comment


                              • Zahvaljujem se ljudima na podrsci. Zatvor me je promenio. Sada sam bolji covek, brzi, jaci i bolji covek. Gangaro cekam te sa druge strane. Ipak smo trebali da pratimo moje instrukcije o kalendaru.
                                Originally posted by Dekinjo
                                Šta mislite da su Livepulu poništili dva čista gola, a Sitiju nisu. Koliki bi bio rezultat? Pa 3:3
                                Originally posted by La Jugoslavia
                                Crvena zvezda je naša, iako je oteta, ona je naša, iako je okupirana. A da je oteta i okupirana, to stoji i to jeste, apsolutno se slažem.

                                Comment

                                Working...
                                X