Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pričaonica

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Upravo sto kaze prototype. Hajde da sam samo ja i nekako nego jos 24 od 26(ima dvoje ludaka koji maltene sve znaju o knjizevnosti) ucenika koji su rodjeni ameri isto imaju tako poneki bag kad ubace neku rec.

    Sutra ujutru ce Olja da da neki kontraargument o pisanju eseja i o knjizevnosti 100%
    Last edited by colchonero; 01-07-17, 00:02.

    Comment


    • Tebi je bas tesko, jer znas za ono izgubljeno u prevodu. Kontekst reci uopste niej isti u ta 3. jezika, engleski, spanski i srpski. Ja Spanski prilicno dobro razumem, al imam problema kada treba da se izrazim tu bas i ne ide najbolje.

      Ono sto pricaju "Latinjani" mogu da razumem, pre svega Meksikance, Argentince i Kolumbijce. Ali Spance treba jbno razumet, kako je to los akcenat, sve nesto krci, trokira dok pricaju. Uopste ne pricaju "tecno". Kako ih ti uopste razumes sta izgovaraju ja ne znam.

      Comment




      • Magarac pijani, nadrogirani, gleda kakav je sudar bio i skrenuo u banderu. Eno ne može da stoji na nogama, mora da se nasloni na kola kod pandura. Zbog njega nemam neta seme mu urokano. Sve pod mač.

        Još kad čujem da postoje grupe na viberu za patrole. Srpska posla, mada bih mogao reći balkanska.


        Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

        Comment


        • Pa petak je, malo se čovjek opustio.
          DALE 1992-2020
          NIKAD ZABORAVLJEN

          Comment


          • Te sto sjednu za volan, a nalocu se ko mazge, treba pritvorit i dobro ih nalemat.

            Kad cugas, sjedi na taksi, jebote 10 eura taksija, bar neces ubit nekoga.
            sigpic
            "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
            AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

            Comment


            • Originally posted by Prototype View Post
              Ovo sto rece @madrid, reci iz nesvakidasnjeg govora, kad krenu u filmovima i tv serijama preterivat sa tim svaki zivac mi pomere. Obicno gledam sa engleskim prevodom, ne bi li sto bolje uvezbao engleski. Pa kad neki crnja krene prosipat neke reci za koje on ni ne zna da postoje u vokabularu Ili kad Joey iz prijatelja koristi rec "hence"
              Cudan akcenat imaju Englezi, lakse se razumeju Amerikanci, ali na primer sto ti kazes kada krenu ovi crnci a pogotovo reperi sa nekim recima to je haos (Sean Paul je kriminalan po tom pitanju). Ja sam dosta Americkih/Engleskih filmova odgledao bez prevoda, i mogu se pohvaliti sa 2 10-ke u indexu. Za poboljsanje Engleskog jezika je dobro citati knjige na engleskom ili novine i tekstove, a naravno i filmove odgledati zasto da ne.
              Dreams are coming true.


              Marcello Lippi: „Usporeni snimci akcija nisu realan fudbal. Svi mi želimo da vidimo Moniku Beluči golu, ali ne želimo da je gledamo kroz rendgen“.

              Comment


              • Uzet vozacku na duze vreme, pa posle nek pije koliko hoce, ali posle toga ne ide za volan. U stranim zemljama, kaznjavu po dzepu, nikakva primena sile, znaju ljudi sta je najgora kazna. Batine prodju, a stoka se opet napije i opet belaj napravi. Al kad ode vozacka i debelo plati, mnogo bolje posle razmislja tj mora da razmislja.

                Comment


                • Meni stari prosle godine u Abu Dabiu u opcini bio, dolazi frajer da plati 250k dirhama kaznu, oko 75k eura jer je vozio 100 preko ogranicenja
                  sigpic
                  "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                  AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                  Comment


                  • Originally posted by bice View Post
                    Cudan akcenat imaju Englezi, lakse se razumeju Amerikanci, ali na primer sto ti kazes kada krenu ovi crnci a pogotovo reperi sa nekim recima to je haos (Sean Paul je kriminalan po tom pitanju). Ja sam dosta Americkih/Engleskih filmova odgledao bez prevoda, i mogu se pohvaliti sa 2 10-ke u indexu. Za poboljsanje Engleskog jezika je dobro citati knjige na engleskom ili novine i tekstove, a naravno i filmove odgledati zasto da ne.
                    Pa vesti citam i tekstove, mada tekstove obicno budu vezani za sport A Engleze ja bas dobro razumem, onaj akcenat mi ne pravi prevelik problem. Al kad krenu Australijanci da pricaju, jos kad ubace vise slenga, to je drugi jezik. Znaci nista zivo ne razumes.

                    Za Irce i Skote ne valja trositi reci, oni sami sebe ne razumu ALi nisam znao da Australijanci imaju onakav sleng, pogledaj snimak Margot Robbie u vezi slenga na YT, neces znati ni 1%

                    Comment


                    • Originally posted by maliajnstajn View Post
                      Meni stari prosle godine u Abu Dabiu u opcini bio, dolazi frajer da plati 250k dirhama kaznu, oko 75k eura jer je vozio 100 preko ogranicenja
                      I treba, mada to je UAE. Slicno kao i Dubai, papreno je sve skupo. Eno prva klasa avionom, samo 25K eura

                      Comment


                      • Originally posted by Prototype View Post
                        I treba, mada to je UAE. Slicno kao i Dubai, papreno je sve skupo. Eno prva klasa avionom, samo 25K eura
                        Ma ne placa to niko. To ti je za ljude sa Amex black karticom.

                        Svaki dolar koji potrose ti je jedna milja, ti ljudi kupe economy i dobiju besplatan upgrade za prvu klasu.

                        Ozbiljna zajebancija ta Amex black card, no limit, al moras sve platiti do 15. u mjesecu
                        sigpic
                        "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                        AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                        Comment


                        • Ma to je neka doduse malo duza destinacija. Dubai-Amerika ili tako nesto. IMa sve zivo, kao pokretni tj leteci hotel. Bas ono luksuz za ove sto ne znaju gde vise da potrose pare.

                          Comment


                          • Ma ti ultrabogatasi ne lete oni commercial, laganice iznajmis avion.

                            Ja mislim da je 21k dolara NYC-LA let
                            sigpic
                            "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                            AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                            Comment


                            • Originally posted by Prototype View Post
                              Tebi je bas tesko, jer znas za ono izgubljeno u prevodu. Kontekst reci uopste niej isti u ta 3. jezika, engleski, spanski i srpski. Ja Spanski prilicno dobro razumem, al imam problema kada treba da se izrazim tu bas i ne ide najbolje.

                              Ono sto pricaju "Latinjani" mogu da razumem, pre svega Meksikance, Argentince i Kolumbijce. Ali Spance treba jbno razumet, kako je to los akcenat, sve nesto krci, trokira dok pricaju. Uopste ne pricaju "tecno". Kako ih ti uopste razumes sta izgovaraju ja ne znam.
                              Pa jbg, zato sto i ja pricam tako haha, u Spaniji se vrlo brzo prica, pa ne zvuci tecno. Dok ostali posebno Argentinci odugovlace i naglasavaju srugi deo reci cesto. Tu je i argentinski izgovor duplog l to jest LL koji je jako specifican. Inace u Spaniji a posebno u Madridu se na ulici ponekad prica ćeli(cheli). To je neka vrsta slenga kao kod nas satrovacki samo sto nije vezan za pravi spanski nego su potpuno drugacije reci. Primer el avion=palco, la verdad(istina)= chachipen, gustar(svidjati)=molar itd.

                              Ne znas ti sta je zajebano Najtezi "jezik" (akcenti) je grüfnisch, to jest izopacena vrsta svajcarskog nemackog (a to je vec sam po sebi poseban jezik koji Nemci slabo razumeju) koji se prica samo u okolini Berna i znaju ga samo pravi Svajcarci i par nas budala koji smo bili znatizeljni. Poenta je da posle svakog samoglasnika dodas jos nekoliko slova kada je a onda je anafa kada je i onda je inifi i tako dalje(onofo, enefe unufu). Znaci Nikola je ninifikonofolanafa. Pa hajde tu pokusaj da pricas tecno recenice. Taj jezik doduse sluzi vise za zajebavanje ili kad ne zelis da te neko razume. To ti je troll level legend otprilike.
                              Last edited by colchonero; 01-07-17, 00:49.

                              Comment


                              • Pričaonica

                                Sreća, pa imam vip net, taman prvog došao novi obračunski period.

                                Zovem ti ja sbb, kažu kao, mhm, nema ulica ta i ta. Iskreno rekoh sudar je bio (a meni ne ide u glavu pošto je to jedno 100m daleko od moje kuće) kako to kod mene ne radi.

                                I šta sad?

                                Pa znate prvo policija završi uvidjaj, pa onda da dozvoli EDB-u da dodje da čačka, mada ja struje imam, ajde možda da nameste banderu. Pošto oni izlaze tek oko 8-9 ujutru, tad će da rade. Onda kad EDB završi tad ce doci sbb. Rekoh super znači oko podneva ću imati tek net.

                                Sreća danas skinuo neki materijal za javu, pa ću malo da učim -.-



                                A inače škoda (prednji deo se smanjio za 30%) pukla sa strane suzukija, nju nisam slikao, ali ovaj u suzukiju prebačen u bolnicu.

                                Kako i neće...




                                Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
                                Last edited by Ser Deni ®; 01-07-17, 00:55.

                                Comment

                                Working...
                                X