Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pričaonica

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Upalim forum i ovo je prvo na sta sam naleteo. Ok videcemo Aki. Mozda bide tako znam fa samo povrsno Moram da proucim neke njegove stavove pre debate. Samo da ne bude kao sa Dinesh-om koji apsolutno nije hteo nijednu cinjenicu da prihvati koja mu ne odgovara, i samo pricao jedno te isto na svako pitanje maltene a pritom je i upao u KOGNITIVNU DISFUNKICJU u par navrata. Uglavnom i sada ce indukcija kognitivne disfunkcije ce presuditi (upijam Aki hehe).
    Last edited by colchonero; 30-06-17, 22:53.

    Comment


    • Kognitivna disfunkcija je ostecenje mozga.

      Mislis kognitivna disonanca.

      Ne brini se Ben ce da ga unisti, Dinesh je vise povucen tip, nije vjest kada su u pitanju debate, ali odlican kada je u pitanju istrazivanje.
      sigpic
      "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
      AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

      Comment


      • Ajde vise ste dosadni sa tim likovima,koga boli uvo za Amere i njihove analiticare,sto mislite o osnivanju vojske EU,moze li to da uspije?

        Comment


        • Originally posted by Ivan_pg View Post
          Ajde vise ste dosadni sa tim likovima,koga boli uvo za Amere i njihove analiticare,sto mislite o osnivanju vojske EU,moze li to da uspije?
          Ne moze.

          Ako se desi, novi Sovjetski Savez. Koji bi kolabirao u roku od 10 godina.


          EU=USSR

          Zakone u Sovjetskom Savezu je odredjivalo 15 samopostavljenih birokrata.

          Zakone u EU trenutno odredjuje negdje oko 25 samopostovaljenih birokrata.
          sigpic
          "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
          AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

          Comment


          • Da u oravu si. Na disonancu sam mislio nego radim nesto o disfunkciji ovih dana, pa mi to na umu a i ovo sam napisao samo zbog tebe namerno, nego taman da iskoristim da pitam je l' ima neko ko se razume u disfunkicju tela, senzora pokreta, i unutrasnjih organa da kaze nesto o tome uzrok, poskedice, nastanak, proces itd.(treba da pisem sastav od 550 reci do prekosutra pa je svaka pomoc i nova recenica dobrodosla, dozvoljena je pomoc, ali dzabe kad nikako da se popuni, zadnjih 150)

            Comment


            • 550 rijeci, kako slatko :

              Ja sam iz Engleskog u 3. srednje pisao Eseje od 1500-2500 rijeci, kao obavezne
              sigpic
              "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
              AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

              Comment


              • Originally posted by Ivan_pg View Post
                Ajde vise ste dosadni sa tim likovima,koga boli uvo za Amere i njihove analiticare,sto mislite o osnivanju vojske EU,moze li to da uspije?
                Ne verujem da moze da uspe ali ko zna(osim Akija)

                Americki izbori, analiticari, kongres, skandali, cela politika bar meni su dostazanimljiviji od evropskih(za ostatak sveta ne znam) jer se stalno nesto desava, i uvek imas nobih tema za pricu a da ne mlatis ceo predsednicki ciklus staru slamu.

                Comment


                • Originally posted by maliajnstajn View Post
                  550 rijeci, kako slatko :

                  Ja sam iz Engleskog u 3. srednje pisao Eseje od 1500-2500 rijeci, kao obavezne
                  Nisam ja rekao da je 550 reci mnogo za essay nego za ovu temu. Da je neka knjiga ne bi bilo strasno mada ja inace to piskaranje ne volim.

                  Comment


                  • Pisanje pisma nadredjenom, min 1k rijeci. Formal letter form.

                    Izvoli, pa vidi koliko je lagano
                    sigpic
                    "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                    AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                    Comment


                    • Ja bih bre 1000 jedncina uradio nego napisao essay od isto toliko reci. Kako sam mrzeo bednu knjizevnost, cuj 2500 reci

                      Comment


                      • Pisma isto ne volim, mada ih nikada nisam radio u ovoj skoli, oni verovatno to rade ranije posto im je maternji. Ovde je dobro sto se bar neki stil ne trazi, to me je uvek nerviralo kad treba da napisem stilski a ni na srpskom ne znam reci kojima bih napisao. Te reci iz nesvakodnevnog govora mi najvise problema prave kad citam neku lektiru i onda moram da prevodim, sa engleskog na srpski, pa sa srpskog jos jednom da trazim sinonim, pa da proveravam da li moze taj isti sinonim i za engleski da se iskoriste a da ne izgubi znacenje, pola sata mi ode na 4 reci.. Zato mi to pisanje bilo cega uvek tesko padne.

                        Comment


                        • Ne volim ni ja pisati, zato sam imao i dvicu iz Engleskog u cetvrtom i tricu u trecem iako imam C2 stepen Engleskog.

                          U cetvrtom sam imao predmet English and Literature
                          sigpic
                          "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                          AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                          Comment


                          • Ovo sto rece @madrid, reci iz nesvakidasnjeg govora, kad krenu u filmovima i tv serijama preterivat sa tim svaki zivac mi pomere. Obicno gledam sa engleskim prevodom, ne bi li sto bolje uvezbao engleski. Pa kad neki crnja krene prosipat neke reci za koje on ni ne zna da postoje u vokabularu Ili kad Joey iz prijatelja koristi rec "hence"

                            Comment


                            • Ja zadnjih par mjeseci citam blog lika koji koristi veoma napredan Engleski.

                              Recimo njegov esej mi treba oko 20 minuta da procitam od nekih 1700 rijeci.

                              Malo fura viktorijanski stil jezika
                              sigpic
                              "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                              AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                              Comment


                              • Ma preteruju, jer mnoge reci znaci uopste ne znam ni da postoje. Cak sta vise, to ni 5% Amerikanaca ne zna.

                                Comment

                                Working...
                                X