Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pričaonica

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ne mozes biti service based ekonomija, jer moras nesto proizvoditi. Grade se zgrade, tvornice, bla bla bla.

    Proizvodnja auta nije usluga.

    Tome je tezio Obama, golbalnom trzistu gdje bi Amerikanci bili ljudi koji bi pricali u prazno i nista ne bi proizvodili. Al vraca to Trump u normalu, polako.

    The big short je odlican film, pojednostavljen za ljude koji nisu obrazovani finansijskim terminima. Ja sam ga recimo 3 puta gledao jer sam pisao rad na temu krize i znam bas bruku o toj krizi.

    Bankarski sektor je ubio ekonomiju, ali samo zato sto je drzava bila idiotska i petljali su se u tudji posao.

    Zasto je GM kasnije skoro pa i nacionalizovan 2011. Jer ljudi nisu trosili auta, a banke im nisu htjele posuditi pare i onda umjesto da ih puste da propadnu, drzava uleti i bukvalno nacionalise preduzece.

    Drzava kad se petlja u sile trzista, uvijek, ali uvijek nastane sranje.
    sigpic
    "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
    AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

    Comment


    • Originally posted by maliajnstajn View Post
      Pogresno.

      Adam Smith, F. A. Hayek i Milton Friedman.

      Ne postoji u ekonomskim principima zastarjelosti. Istu tu gresku sam ja napravio prije 3 godine, kada sam polagao makroekonomiju i jedan veoma bistar asistent mi je tako spustio na zemlju da sam poceo ozbiljno da se edukujem o ekonomskoj teoriji.

      Vi konstantno mjesate, na balkanu to nikako ne bi moglo, bla bla, bla. Moze sve i svugdje, samo treba znati.

      Ne postoji razlika izmedju proizvodnog i trgovackog drustva. I proizvodno drustvo mora prodati ono sto proizvede, inace ce propasti.
      Kako ne postoji nemoj se brukati.
      Primarno svaka privreda zahteva postojanje kako proizvodnog tako I trgovackog sektora inace ne bi bila odrziva.
      I svakako da drzava mora biti I proizvodno I trgovacko drustvo inace ne bi bila drzava nego skup stand up komicara.

      Ali postoje drzave citaj sistemi koji su primarno proizvodna drustva I to su uglavnom zemlje "treceg sveta" koje proizvode gotove proizvode I poluproizvode za vece I jace privrede koje svojim razvijenim kanalima distribucije I prodaje ubiraju profit.

      Ne mozes ti menu pricati da recimo Srbija primarno nije proizvodno drustvo kada jeste I kao takva ubira minimalan profit izvozom sirovina ili poluproizvoda a imas I primere
      gde inostrane kompanije na osnovu nasih proizvodnih mogucnosti ( citaj jeftine radne snage ) ubiraju ekstraprofit na trzistu. Yura, Delphi, Lear....

      Meni Cale uvek prica kako srpski seljak proizvede secernu repu, secerane je obrade, spakuju u dzakove I izvezu u Sloveniju za sitnu lovu.
      Taj isti secer, od nase repe nam se kasnije vrati u vidu malih kesica secera za kafu po mnogostruko vecoj ceni kada proracunas cenu na nivou dzaka.

      Osnovi ekonomije, knjiga za prvu godinu srednje skole. Odmah iza onog dela o Davidu Ricardu I Adamu Smithu.
      There's something wrong with me chemically
      Something wrong with me inherently
      The wrong mix in the wrong genes
      I reached the wrong ends by the wrong means
      It was the wrong plan
      In the wrong hands
      With the wrong theory for the wrong man
      The wrong lies, on the wrong vibes
      The wrong questions with the wrong replies

      Comment


      • I indigo se upcao.

        Ocekivao sam Veselog brata mog da se prvi upeca, al si ti naletio prvi.

        Najtuznije od svega je sto si ti opsirno objasnio moju recenicu da i proizvodno i trgovacko drustvo moraju da prodaju inace ce propasti.

        A jos veca tuga je da ovdje raspravljate o bas ovome, a bas kao sto sam rekao niko sekunde onih stvari sto sam okacio nije pregledao. Video o olovci, molim, pa onda da diskutujemo.
        sigpic
        "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
        AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

        Comment


        • Originally posted by maliajnstajn View Post
          I indigo se upcao.

          Ocekivao sam Veselog brata mog da se prvi upeca, al si ti naletio prvi.

          Najtuznije od svega je sto si ti opsirno objasnio moju recenicu da i proizvodno i trgovacko drustvo moraju da prodaju inace ce propasti.

          A jos veca tuga je da ovdje raspravljate o bas ovome, a bas kao sto sam rekao niko sekunde onih stvari sto sam okacio nije pregledao. Video o olovci, molim, pa onda da diskutujemo.
          A sto mislis ti o ovoj GMO hrani i chemtrails teoriji,pokusavaju li da nam preko toga sterilisu omladinu i uniste nas za vijek vijekova?

          Comment


          • Genetske modifikacije mi se ne svidjaju, ali ne znam dovoljno o tome da bi mogao da tvrdim neke stvari.
            sigpic
            "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
            AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

            Comment


            • Originally posted by maliajnstajn View Post
              Bankarski sektor je ubio ekonomiju, ali samo zato sto je drzava bila idiotska i petljali su se u tudji posao.
              Sad tu je pitanje šta je uzrok a šta posledica.
              Ja to, naravno vidim drugačije.
              Da je ekonomija bila ok, ljudi bi otplaćivali svoje kredite , banke bi radile svoj posao...
              Ovako je ekonomija oslabila, nije bilo opipljive proizvodnje 30 godina, ljudi su ostajali bez posla, a kao direktna posledica propasti ekonomije je i propast bankarskog sektora.
              Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
              Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
              "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

              Comment


              • Originally posted by maliajnstajn View Post
                Genetske modifikacije mi se ne svidjaju, ali ne znam dovoljno o tome da bi mogao da tvrdim neke stvari.
                A je li istina da Rotsildi i Rokfeleri vladaju svijetom,i jesu li oni ljudi gusteri,to jeste Anunakiji koji se pominju u sumerskim tekstovima,i poticu li oni sa planete X koja svakih 10000 godina proleti kroz suncev sistem?

                Comment


                • Originally posted by Marija81 View Post
                  Sad tu je pitanje šta je uzrok a šta posledica.
                  Ja to, naravno vidim drugačije.
                  Da je ekonomija bila ok, ljudi bi otplaćivali svoje kredite , banke bi radile svoj posao...
                  Ovako je ekonomija oslabila, nije bilo opipljive proizvodnje 30 godina, ljudi su ostajali bez posla, a kao direktna posledica propasti ekonomije je i propast bankarskog sektora.
                  Jel tebi normalno da ljudi dignu 100% vrijednosti kuce, sa part time poslom i bez depozita?

                  Nije.

                  Kad hoces kucu da kupis, stedis, uplatis depozit i dignes kredit na ostatak vrijednosti. Vracas kredit od novca koji zaradjujes.

                  Vlada je bukvalno naredila da banke daju svima kredite. I ljudi koji nisu imali posao su dizali kredite. To tako ne funkcionise.
                  sigpic
                  "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                  AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                  Comment


                  • Ne znam sto sam se upucao al ajde. Ti kad ne umes da odgovoris skreces sa teme ili se pozivas na nekog treceg.
                    I ovako si poceo da bijes bitke protiv vetrenjaca

                    Romantizam > Truli Kapitalizam
                    There's something wrong with me chemically
                    Something wrong with me inherently
                    The wrong mix in the wrong genes
                    I reached the wrong ends by the wrong means
                    It was the wrong plan
                    In the wrong hands
                    With the wrong theory for the wrong man
                    The wrong lies, on the wrong vibes
                    The wrong questions with the wrong replies

                    Comment


                    • Moji odgovori su plavi

                      Originally posted by maliajnstajn View Post
                      Jel tebi normalno da ljudi dignu 100% vrijednosti kuce, sa part time poslom i bez depozita?

                      Nije.

                      Nije, naravno.

                      Kad hoces kucu da kupis, stedis, uplatis depozit i dignes kredit na ostatak vrijednosti. Vracas kredit od novca koji zaradjujes.

                      Tačno

                      Vlada je bukvalno naredila da banke daju svima kredite.

                      Zašto ? Da " iscedi " slamarice...i na taj način upumpa dodatni novac u budžet
                      I ljudi koji nisu imali posao su dizali kredite. To tako ne funkcionise.
                      To što su dizali kredite a nemaju posao govori o njihovoj inteligenciji. Zapravo to tako ne bi trebalo da funkcioniše...
                      Nešto slično se desilo kod nas 1993.
                      Last edited by Marija81; 13-06-17, 16:12.
                      Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
                      Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
                      "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

                      Comment


                      • Upecao si se direktno u ono sto sam rekao da nece niko pogledati sekund onih stvari sto sam objavio.

                        Kazes kad ne umijem da odgovorim, pozivam se na nekoga drugog. Cek, zar ti meni nisi rekao da pogledam neku knjigu?

                        Citav zivot ja bijem bitke protiv vjetrenjaca, prestat ce to do 25. onda cu imati ostata zivota slobode
                        sigpic
                        "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                        AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                        Comment


                        • Upecao je verovatno mislio

                          Aki da vidiš kako Nemci ne vole Trampa, hahah, svaki drugi dan čujem od učiteljice nešto negativno o Trampu, a realno to je jer se plaše za sopstvenu ekonomiju jer mnogo zavisi od njega, imao bi ti ovde dosta da debatuješ
                          Твоја победа ће бити уколико свако од нас задржи део добродушности коју си безусловно делио са свима нама кроз свако твоје писање.
                          До поновног сусрета, твој Швабо

                          mala H2H 2018/19
                          suicide
                          2019
                          velika H2H 2019/20

                          Comment


                          • Originally posted by Marija81 View Post
                            Moji odgovori su plavi


                            To što su dizali kredite a nemaju posao govori o njihovoj inteligenciji. Zapravo to tako ne bi trebalo da funkcioniše...
                            Nešto slično se desilo kod nas 1993.
                            Samo jedan razlog je sto su banke subvencirane za te kredite, a to je G. Bush da bude ponovo izabran. Jedan od rijetko vidjenih morona, iako je veoma talentovan pravnik bio.
                            sigpic
                            "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                            AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                            Comment


                            • Originally posted by realnost View Post
                              Upecao je verovatno mislio

                              Aki da vidiš kako Nemci ne vole Trampa, hahah, svaki drugi dan čujem od učiteljice nešto negativno o Trampu, a realno to je jer se plaše za sopstvenu ekonomiju jer mnogo zavisi od njega, imao bi ti ovde dosta da debatuješ
                              Nek nastavljaju da glasaju za Merkelovu, da im uveze jos jedan milion vehabija i morona iz divljackihbpropalih zemalja koji nemaju nikakve vjestine, sem pravljenja nereda.
                              sigpic
                              "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                              AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                              Comment


                              • Originally posted by maliajnstajn View Post
                                Samo jedan razlog je sto su banke subvencirane za te kredite, a to je G. Bush da bude ponovo izabran. Jedan od rijetko vidjenih morona, iako je veoma talentovan pravnik bio.
                                Ne. U USA se sve svodi na populizam, obećanja i sl.
                                I Tramp je u tom fazonu, videće se , samo polako...
                                Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
                                Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
                                "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

                                Comment

                                Working...
                                X