Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pričaonica

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Marija81 View Post
    Naprotiv rešenje vidim u ulaganju novca ...


    Jedina osoba koja je rekla jednu pametnu stvar o ekonomiji na ovom forumu.


    Vi generalno hocete, ovako kao madridista, da raspravljate sa mnom o naprednoj makroekonomiji i zasto je ekonomski ekonomija stimulansa funkcionisala tad, a sad ne funkcionise i nece funkcionisati i zasto je trajala samo 20 godina, a ne 100 godina.

    Zasto je se ona koincidentalno potrefila odmah poslije drugog svjetskog.

    Kapitalne investicije, pojedinaca su napravile svijet, ne drzavna potrosnja.
    sigpic
    "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
    AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

    Comment


    • Originally posted by maliajnstajn View Post


      Jedina osoba koja je rekla jednu pametnu stvar o ekonomiji na ovom forumu.


      Vi generalno hocete, ovako kao madridista, da raspravljate sa mnom o naprednoj makroekonomiji i zasto je ekonomski ekonomija stimulansa funkcionisala tad, a sad ne funkcionise i nece funkcionisati i zasto je trajala samo 20 godina, a ne 100 godina.

      Zasto je se ona koincidentalno potrefila odmah poslije drugog svjetskog.

      Kapitalne investicije, pojedinaca su napravile svijet, ne drzavna potrosnja.
      Hvala Aki

      Imala sam svoj ( mali ) biznis i znam da kada god sam uložila i proširila posao priliv novca je bio veći...
      Kada sam štedela tapkala sam u mestu i gubila zalihe...
      Idući tom logikom i država treba tako da funkcioniše...
      Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
      Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
      "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

      Comment


      • Originally posted by Marija81 View Post
        Hvala Aki

        Imala sam svoj ( mali ) biznis i znam da kada god sam uložila i proširila posao priliv novca je bio veći...
        Kada sam štedela tapkala sam u mestu i gubila zalihe...
        Idući tom logikom i država treba tako da funkcioniše...
        Evo ne trebam vam ja nista pricat, mlade socijaliste, evo vam zene, kraljice, ubija svaki moguci argument koji ste imali za taj zli sistem.
        sigpic
        "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
        AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

        Comment


        • Originally posted by Marija81 View Post
          Nisam stručnjak ali rešenje krize ne vidim u stezanju kaiša i povećanju poreza i tu se donekle moram složiti sa Akijem - koji btw treba da batali rasprave ovde i završi više ta 4 ispita
          Naprotiv rešenje vidim u ulaganju novca ...
          Tako je. Bar se ja slazem

          Ne razumes Aki ne podrzavam ja vece poreze bar za normalne ljude, nego je bila diskusija o tome. Jedino sto mi nije ok sad kad smanji poreze Tramp da razlika izmedju onog sto prihoduje stotnie miliona i ima toliko kompanija sa hiljadama zaposlenih i Johna Smitha koji prima 2000usd bude jedva preko 10%.

          Inace normalno da niko ne voli vece poreze i stezanje kaisa. Mara je u potpuno u pravu. Ulaganje pre svega a ne samo stezanje kaisa.
          Last edited by colchonero; 09-06-17, 11:32.

          Comment


          • Doduse moras pametno da ulazes, a nisu svi ljudi bas sposobni i nekad pogresno rizikuju sa ulaganjem.

            Aki ti znas da ako postoji jedna stvar oko koje te podrzavam to su mali privatni poslovi i free trade.
            Last edited by colchonero; 09-06-17, 11:33.

            Comment


            • Razlika izmedju John Smitha i onoga koji zaradjuje 100mlr je u tome da ovaj sto zaradjuje milijarde radi vise i donosi visevrijednosti drustvu.

              Ako John Smith zaradjuje 100k dolara, a milijarder 100m godisnje, sa flat taxom od 10%,

              John Smith ce platiti 10k poreza
              Milijarder ce platiti 10m poreza.

              Sta tu nije fer?

              Treba da kaznjavamo ljude sto vise rade?
              sigpic
              "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
              AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

              Comment


              • Originally posted by maliajnstajn View Post


                Jedina osoba koja je rekla jednu pametnu stvar o ekonomiji na ovom forumu.


                Vi generalno hocete, ovako kao madridista, da raspravljate sa mnom o naprednoj makroekonomiji i zasto je ekonomski ekonomija stimulansa funkcionisala tad, a sad ne funkcionise i nece funkcionisati i zasto je trajala samo 20 godina, a ne 100 godina.

                Zasto je se ona koincidentalno potrefila odmah poslije drugog svjetskog.

                Kapitalne investicije, pojedinaca su napravile svijet, ne drzavna potrosnja.
                Ti si naravno jedan od genijalaca koji Se zalaze za korporativnu nadmoc u odnosu na drzavnu.
                Kako samo razmisljas po kalupu zapadnjackih ekonomista.

                Divno nam vreme dolazi, vreme modernih robova, potrosna roba u masineriji mega korporacija I individualnih kapitalistickih poduhvata.

                Bravo genije, dobre knjige citas.
                There's something wrong with me chemically
                Something wrong with me inherently
                The wrong mix in the wrong genes
                I reached the wrong ends by the wrong means
                It was the wrong plan
                In the wrong hands
                With the wrong theory for the wrong man
                The wrong lies, on the wrong vibes
                The wrong questions with the wrong replies

                Comment


                • Sta ti vremena covjece provodiš na forumu pored tih ajfona, bembara i šarma. Ja da ih posjedujem ne bi znali ni da postojim
                  1. Andrey Rublev
                  2. Thanasi Kokkinakis
                  3. Alexander Zverev
                  4. Ernesto Escobedo

                  Renesansa tenisa u 2016 godini.

                  Comment


                  • Koliko laicki znam, u nekim zapadnim ako i ne vecini zapadnih zemalja imas olaksice ako zaradu od svog posla ulazes dalje, da ti oni haos smanje placanje poreza, sto je skroz kul. Manje vise ne placas ogroman porez a ulazes jos vise u svoju firmu koja se siri i zaposljava vise itd itd, to laicki znam i to je kul. Nisam za prevelike poreze ja licno, ali ako imam normalan i miran zivot u toj zemlji koja se ispostavi da ima visok porez, licno ne bih kukao jer vec pored tih poreza zivim super. Sto covek ima vise para i slobodu da normalno zivi zivot, mislim da se ta prica oko poreza smiruje, jer ne brine vec da li ce do kraja meseca imati da jede, da li ce imati da plati racune i sl najosnovnije stvari.

                    Comment


                    • Ali u realnom svetu obicno John Smith mnogo vise "rmba" i crkava na poslu od ong koji je sef neke korporacije. On ima svoje radnike i ceo tim oko sebe, a John je jedan od tih radnika.

                      Comment


                      • Originally posted by Indigo View Post
                        Ti si naravno jedan od genijalaca koji Se zalaze za korporativnu nadmoc u odnosu na drzavnu.
                        Kako samo razmisljas po kalupu zapadnjackih ekonomista.

                        Divno nam vreme dolazi, vreme modernih robova, potrosna roba u masineriji mega korporacija I individualnih kapitalistickih poduhvata.

                        Bravo genije, dobre knjige citas.
                        U drzavi koja ima razvijen pravni sistem, niko nema nadmoc. Tebe sef pljacka, napustis posao i tuzis ga. Tebe drzava pljacka, odes u zatvor(ako ne platis porez) i mozes da se slikas.
                        sigpic
                        "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                        AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                        Comment


                        • Ne misli Indigo nadmoc u tom smislu, ali u korporativnom sistemu, 95% ljudi radi za onih 5% ili jos manje i drze te pod kontrolom u takvom sistemu, a njima ide najveci priliv novca i nemoguce ga je oboriti(moze neko individualno da se umuva ali to je zanemarljiv procenat)


                          Moram da idem na trening posle cu da procitam komentare

                          Comment


                          • Idi madride ganjaj taj sport, mani se ovdje ubleharenja.
                            DALE 1992-2020
                            NIKAD ZABORAVLJEN

                            Comment


                            • Originally posted by maliajnstajn View Post
                              U drzavi koja ima razvijen pravni sistem, niko nema nadmoc. Tebe sef pljacka, napustis posao i tuzis ga. Tebe drzava pljacka, odes u zatvor(ako ne platis porez) i mozes da se slikas.
                              Nije tacno.
                              Ne moze postojati dobar pravni sistem bez jake I stabilne drzave.
                              Tuzis sefa, pored otkaza dobijes I lose preporuke pa onda radis kao cistac 10 godina dok se prasina ne slegne.

                              Ne mogu da raspravljam sa tobom jer ti ne znas sta je zivot I koliko nije idealan I koliko nepravde ima na ovom svetu.
                              Previse su te roditelji zastitili, veoma je to izrazeno.
                              Medvedja usluga kontam, ali naucices.
                              There's something wrong with me chemically
                              Something wrong with me inherently
                              The wrong mix in the wrong genes
                              I reached the wrong ends by the wrong means
                              It was the wrong plan
                              In the wrong hands
                              With the wrong theory for the wrong man
                              The wrong lies, on the wrong vibes
                              The wrong questions with the wrong replies

                              Comment


                              • Eno ga mene roditelji zastitili

                                Molio bih te da moje roditelje ne spominjees.
                                sigpic
                                "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                                AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                                Comment

                                Working...
                                X