Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pričaonica

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Drugar mi radi kao programer kod Norvezanina i skorije je bio u Norveskoj, i pored visokog poreza on bi imao super platu za zivot, a i ono sto mi je on ispricao i pokazao, ne bih se bunio da me toliko oporezuju jer se zna gde i zasta pare idu. Neki put i statistika mora da se postavi u kontekst, mi mozemo da imamo porez 70% ili 20% isti tuki, jer smo luda nacija. I sto rece drugar, kad je upoznao ljude i kako razmisljaju, on bi lagano mogao da ode i zivi tamo, sto ce se najverovatnije i desiti, da ce mi jedini prijatelj zapaliti negde daleko, jer ova zemlja je jedno veliko govno. On ima vrh platu i ovde i da ne brine, al sve ostalo je uzas. Placao bih ja tih 70% poreza lagano za normalno i sigurnije mesto za zivot moje porodice, negde gde ce od malena rasti u zdravoj sredini koliko covek moze da je stvori, nego u ovoj ruini od drzave.

    Elem,

    Hvala Bojana. Ovaj iz Mlda kod koga sam uplatio, kazu da je kao okej gradski prevoz, mada cekam bar za jul da im izadje raspored voznje kad vec ima guzve i kad pocinje sezona, koliko im je dobar raspored voznje, pa ako planiram negde dalje, definitivno treba platiti kola ili skuterce (za koje moram da priznam da ce devojka da vozi a ja cu biti pozadi)

    Aliki je blizu i cuo sam sve naj o njoj, naravno pescani deo. I ima drveca sto je bitno za mene, posto sam ocajan i gorim ekstremno lako.

    Ivan_Pg, ja nazalost kao i Marija, sam rekao jos odavno da nikad necu letovati u CG, jer su nas u Budvi jurili da nas lincuju, i ako sam tad bas klinac bio. Nisam neko ko trazi da mi udovoljavaju, al bar najosnovnije...Stim sto u budvu ne bih ni otisao, tu dolazi seljanija da peva koliko sam obavesten, tako da je to apsolutno mesto za izbegavanje, sto se mene tice.
    Last edited by Seoski Terminator; 09-06-17, 10:38.

    Comment


    • Znaci treba mi diploma ekonomskog fakulteta da bih pricao sa tobom? A zar nisi ti pljuvao sve te profesore I svu ekonomsku nauku zbog tzv zastarelosti, jednobraznosti...
      Seres tamo gde jedes. U stvari jos ne jedes sam, drugi te hrane.

      Ti kao neko ko razmislja kao kapitalista normalno da nisi za bilo kakve poreze, pogotovo za one koji vise udaraju na bogate.

      Slabo napredujes, prozivas ljude na osnovu svojih predrasuda.
      Recimo tom Ivanu otac moze biti dekan ekonomskog fakulteta I sigurno je da je pokupio nesto znanja iako nije studirao to. A ti to ne znas.


      Ceo tvoj sistem zablude sveden je na donosenje pretpostavki na osnovu predrasuda a iz toga proizilazi sijaset pogresnih zakljucaka.
      There's something wrong with me chemically
      Something wrong with me inherently
      The wrong mix in the wrong genes
      I reached the wrong ends by the wrong means
      It was the wrong plan
      In the wrong hands
      With the wrong theory for the wrong man
      The wrong lies, on the wrong vibes
      The wrong questions with the wrong replies

      Comment


      • Iz moje okoline imam veoma bliske ljude koji su: troje (dvoje su par) u Norveškoj, dvoje (a da nisu par) u Švedskoj, dve u Danskoj... O životu tamo, obrazovanju, socijalnoj i zdravstvenoj zaštiti, radu i poslovima, platama, gradskom prevozu u minut, funkcionisanju svega i svačega, do najmanje sitnice koje olakšavaju život malom čoveku, imaju samo reči hvale i jedino na šta se žale je činjnica da nisu oitišli ranije.
        Last edited by miloolja; 09-06-17, 10:48.
        sigpic

        Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
        But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

        Comment


        • Originally posted by Miletić View Post
          Lido je super, bio sam pre par godina i bilo mi je sjajno, mada uzmi sa rezervom jer mi je Italija kao druga domovina, tamo mi se sve svidja
          Za Lloret nemam sta da ti pricam video si i sam, ja sam cuo samo najlepse od roditelja, oni idu vec par godina u Kosta Bravu pa su svratili do Lloreta na putu za Barselonu. Odusevili se.

          Послато са LG-D838 уз помоћ Тапатока
          Bio sam ja i u Lidu, ali dva dana, neke Poljakinje mi ostale u secanju vise nego Lido i plaze

          Moze dobar dil da se napravi, inace samo da vam kazem,


          ko voli avionom da leti, ovaj sajt je must have azair.eu

          Gledajte da letite iz Budimpeste, Temisvara ili Nisa, pa kako kome sta odgovara, ali ubedljivo je najjeftinije. Za dvoje iz Temisvara povratna karta do Milana 20e

          Comment


          • Originally posted by miloolja View Post
            Iz moje okoline imam veoma bliske ljude koji su: troje (dvoje su par) u Norveškoj, dvoje (a da nisu par) u Švedskoj, dve u Danskoj... O životu tamo, obrazovanju, socijalnoj i zdravstvenoj zaštiti, radu i poslovima, platama, gradskom prevozu u minut, funkcionisanju svega i svačega, do najmanje sitnice koje olakšavaju život malom čoveku, imaju samo reči hvale i jedino na šta se žale je činjnica da nisu oitišli ranije.
            A dobro Aki planira da bude Rokfeler kad dodje u Usa ne odogovaraju mu ti visoki porezi,ali za nas obicne smrtnike koji nismo upoznati sa svim ekonomskim finesama moze Skandinavija,dobro je tamo.

            Comment


            • Ko je spomenuo profesore? Fakultet?

              Ja sam fino rekao, ko se ozbiljno posvetio proucavanju ekonomije kao nauke?

              Ponovo si izbjegao pitanje da mi objasnis progresivne poreze.

              Problem je sto ste indoktrinirani najvecom legalnom pljackom ikad kreiranom.

              Norveska bez nafte, ne bi bila ni n od ove danasnje Norveske.
              sigpic
              "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
              AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

              Comment


              • Pa sada Aki ne bi bila Norveška sigurno to što je da od 70tih prošlog veka da nema naftu, kao što ni ti ne bi bio takav da nemaš dobru ekonomsku zaleđinu i zaštitu, sigurno se ne bi duvao ovde godinama Ajfonima, Bembarama, curama koje opadaju na "tvoj šarm"...
                sigpic

                Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                Comment


                • Moja ekonomska pozadina je da mi roditelji nisu kupovali igracke, referenca iphone, vec sam ga sam kupio. Auto je od tate i ja ga posudim kad mi treba, a posto zivim u centru rijetko kad mi treba.

                  Sarm, jebiga, rodjen s tim.
                  sigpic
                  "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                  AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                  Comment


                  • Aki samo jedno kratko pitanje , a odgovori mi bez analize , sa " da " ili " ne ".
                    Da li radiš ?
                    Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
                    Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
                    "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

                    Comment


                    • Originally posted by maliajnstajn View Post
                      Ko je spomenuo profesore? Fakultet?

                      Ja sam fino rekao, ko se ozbiljno posvetio proucavanju ekonomije kao nauke?

                      Ponovo si izbjegao pitanje da mi objasnis progresivne poreze.

                      Problem je sto ste indoktrinirani najvecom legalnom pljackom ikad kreiranom.

                      Norveska bez nafte, ne bi bila ni n od ove danasnje Norveske.
                      Objasni Dansku,Svedsku,Finsku.

                      Tipicna zivotna sitiacija u Svedskoj.

                      - E cale imas nesto kesa, hocu da kupim auto.
                      - Nemam, ali idi u dvoriste I iskopaj grob tvog pra-pra djeda Haralda, uzmi jedan zlatan tanjir sto je ukrao u Vikingskim pohodima. I obavezno vrati kusur.
                      - E super hvala cale.


                      U pravu si ti, njihova ekonomija pociva na blagu iz Vikingskih pohoda
                      Last edited by Indigo; 09-06-17, 11:09.
                      There's something wrong with me chemically
                      Something wrong with me inherently
                      The wrong mix in the wrong genes
                      I reached the wrong ends by the wrong means
                      It was the wrong plan
                      In the wrong hands
                      With the wrong theory for the wrong man
                      The wrong lies, on the wrong vibes
                      The wrong questions with the wrong replies

                      Comment


                      • Trenutno nemam ni jedan ugovor, jer se bavim konsultantskim poslom. To trenutno, je jer pokusavam da zavrsim fakultet, al mi ne idu ova 4. predmeta.
                        sigpic
                        "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                        AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                        Comment


                        • Nema problema Indigo, necemo vise raspravljati o ekonomiji.
                          sigpic
                          "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                          AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                          Comment


                          • Ja nisam neki ljubitelj poreza(jer ti vise odlazi iz dzepa haha) ali samo jedno pitanje za Akija. Koliki je bio porez za vreme zlatnog doba u USA? Znam da ce biti neko obrazlozenje uz odgovro(ako ga i bude) ali nema veze.


                            Da me ne shvati Aki pogresno, hocu da kazem da se mnogo dize buke oko par procenata uvecanja i smanjenja (zavisi od strane) a nekad je to bilo neuporedivo vise.
                            Last edited by colchonero; 09-06-17, 11:19.

                            Comment


                            • Nisam stručnjak ali rešenje krize ne vidim u stezanju kaiša i povećanju poreza i tu se donekle moram složiti sa Akijem - koji btw treba da batali rasprave ovde i završi više ta 4 ispita
                              Naprotiv rešenje vidim u ulaganju novca ...
                              Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
                              Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
                              "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

                              Comment


                              • Srbija recimo da ima kao naftu kao Norveska, ne bi bila Norveska, jer mi kao narod ne bi razmisljali sta i kako kad toga ne bude bilo. Mi bi bili kic i sund od zemlje samo sa mnogo para i kad bi para nestalo dobio bi ovu istu sliku, jer smo takvi. Norvezani imaju nesto ali i pametno koriste. Te fore koje nasi narodi vole da koriste, a boli dupe Norvezane zbog nafte, boli dupe Svajcarce imaju banke itd itd, sve je to neko smislio i odrzava.

                                Isto kako i kazu za drugara da ga boli tuki jer ima vrh platu kao programer, dok niko od tih ljudi ne kapira koliko truda treba da se postigne to, ili posle da nastavljas konstantno da ucis da bih opstao jer svaki dan se dize nivo znanja potreban a mnogo ljudi bi time da se bavi.

                                Tako da su to sve po meni gluposti. I lako odbacivanje necijeg truda i znanja da izgradi nesto i potom konstantno odrzava jer na kratko stanes i sve se urusi.

                                Comment

                                Working...
                                X