Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pričaonica

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by maliajnstajn View Post
    Opet svoje elementarno nepoznavanje ekonomije pokazujes.

    Izvoli procitaj Keynsovu generalnu teoriju, pa onda malo Hayekove tekstove o ekonomiji, a onda kad malo naucis, pogledaj Friedmana i na kraju Adama Smitha. Do tada, nema mjesta za stolom za odrasle.
    A David Rikardo?
    There's something wrong with me chemically
    Something wrong with me inherently
    The wrong mix in the wrong genes
    I reached the wrong ends by the wrong means
    It was the wrong plan
    In the wrong hands
    With the wrong theory for the wrong man
    The wrong lies, on the wrong vibes
    The wrong questions with the wrong replies

    Comment


    • Originally posted by Indigo View Post
      A David Rikardo?
      Moze i Rikarda citati, al covjek hoce da polemise sa mnom o ekonomiji jedinstvenog trzista, a ne zna da se cijela ekonomija EU bazira na Kejnosvoj generalnoj teoriji.

      I nek procita Hayeka koji je glavni kritcar Kejnsa.

      Glavno je da on meni kaze da cijela Evropa kaska za mnom, da sam ja izmislio toplu vodu i to kao stavlja u recenicu da sam student. Naravno, student austrijske skole koja se protivi ovom modelu.

      Al neka, Princonovic nek uziva u svojoj inkompetentnosti.
      sigpic
      "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
      AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

      Comment


      • Aki dodji u BG uzecu te od novembra za finansijskog konsultanta. Taman da otvorim sa porodicom tabernu sa spanskim stvarima pre svega jamon (i iberico i serrano) da prodajem sendvice, tapas, paellu, gazpacho, sangriu. Naucio sam od profesionalaca kako se sece i cuva sunka. Ti da izracunas finansije, Princ malo da nas pogura, Gang moze sto se pica tice taman bi nam limeni bio redovna musterija. Bili bi prvi u SRB koji se time bave, ubedio bi princa u slobodno trziste i tvoje poznavanje ekonomije a mozda te i Doni primeti.

        Spoiler
        jbg ako dobijem vizu pade perfetkno isplanirana ideja u vodu

        Comment


        • Sad nešto računam,Akijeva moć reputacije 200k i moja skoro toliko kad bi zveknuli mlađanom Madridisti bio bi crven godinu dana

          Šalu na stranu meni je ova tema sad vrh,ceo dan i juče i danas me nerviraju tu neki distributeri prave mi probleme sav sam napet,dođem ovde ismejem se kao čovek Hvala braćo
          sigpic

          #PRAVDA ZA BRAĆU

          Comment


          • O Hajece, nisam te prepoznao

            Comment


            • @madrid, davno je postojao u NS restoran pod nazivom Jamon sa spanskim specijalitetima, voleo sam tamo da idem, fenomenalna hrana i jos bolje vino... Cini mi se da je promenjen vlasnik sada, ubaceno mnogo nekih komercijalnijih stvari i nije vise tako kvalitetno i autenticno pa vise ne posecujem.

              Tako da ne bi bio prvi ali u svakom slucaju podrzavam ideju i sigurno bi bio gost u takvom lokalu

              Послато са LG-D838 уз помоћ Тапатока
              VALENTINO ROSSI #46

              Comment


              • A dobro priznajem nisam gledao NS u ovih 15 min ideje.



                Salim se, sad ozbiljno, pre neki sam potpuno nevezano sa ovim hteo da pojedem neku spansku sunku i potrefilo se da smo isli u kupovinu u one hipermarkete na autoputu i video sam samo sunke sa Krasa(i seckano i celu nogu) i neke slicne iz okoline koje po izgledu podsecaju na sunke(posebno serrano) u ESP ali im je ukus dosta drugaciji. Onda sam kucao na internetu spanski restoran u BG i video da imaju samo latino restorane u stvari 90% meksicki specijaliteti, pa sam se malo deprimirao posto svakakvih kuhinjaima i proizvoda iz mnogo zemalja u radnjama a jamona i paletille(zadnja i prednja noga) ne. Isto kao sto poludim sto u ESP nema cokoladnih bananica (soko starkovih) to mi je omijen slatkis a i pogodan je za tenis.
                Last edited by colchonero; 07-05-17, 22:26.

                Comment


                • Originally posted by bojanaBG View Post
                  akijeva prva rec je bila ekonomija, a druga Tramp
                  Aki: (1): ...t....t....t........
                  Roditelji: jaoooj, sprema se za svoju prvu rec, i izgleda da ce to biti "tata", jaooooj, dusa mala
                  Aki (1): ....t..........tr.........tr........TRAMP!
                  Last edited by Mr. Wolf; 07-05-17, 22:55.
                  Dayman (a-a-ah...)
                  Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
                  Champion of the sun (a-a-ah...)
                  You're a master of karate and friendship
                  For everyone

                  Comment


                  • Onaj Cuck Makaron izasao da se zahvali glasacima uz himnu EU, pravi patriota, ko ovaj nam Princonovic, izdajnik iz Brisela
                    sigpic
                    "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                    AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                    Comment


                    • http://www.westmonster.com/le-pen-mo...amongst-young/

                      Ugledali se Francuzi na nas Balkance, pa demografija 65+ odlucila o sudbini mladih.
                      sigpic
                      "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                      AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                      Comment


                      • Aki sad preterujes pa pobedio je 30+% razlike. Ni u jednoj grupi nema prednost ispod 12%. Mozda je cuck ali to je ogroman landslide.

                        Sa druge strane tvom idolu su stariji doneli pobedu

                        HRC leva kolona DT desna
                        18–24 years old 56 35
                        25–29 years old 53 39
                        30–39 years old 51 40
                        40–49 years old 46 50
                        50–64 years old 44 53
                        65 and older 45 53
                        Last edited by colchonero; 08-05-17, 00:34.

                        Comment


                        • Pogledaj link. Demografija 65+ glasala 80-20% za njega.

                          Pobjedio bi i bez te demografije, al se vidi da jos uvijek jedna demografija dominira.
                          sigpic
                          "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                          AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                          Comment


                          • Jeste slazem se skoro uvek stariji donesu prevagu ali hocu da kazem da to moze da ode i na neku drugu opciju kao sto se vidi u slucaju USA u komentaru koji sam editovao (pogledaj brojke). Ali da stariji cesto odlucuju to potpuno stoji.
                            Last edited by colchonero; 08-05-17, 00:38.

                            Comment


                            • Trumpu je pobjedu donijela radnicka klasa.

                              Ova djecija demografija je bila ocekivana jer im je ispran mozak na fakultetima i po defaultu glasaju za ljevicare.

                              Covjek je odnio oba doma Kongresa i uzeo predsjednistvo. To je brutalno.

                              Regan nije uzeo oba doma Kongresa, a on je imao najvecu pobjedu u historiji.
                              sigpic
                              "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                              AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                              Comment


                              • Senat i kongres su ostali crveni zbog ogromne nesposobnosti i korumpiranosti demokratske partije. Ej u vremenu kada ti se demografija iz godine u godinu poboljsava u tvoju korist, ti uspes da ne dobijes ni jednu od 3 stvari, dovoljno govori o tvom planu i programu i (ne)sposobnosti. Pa to treba da si umetnik. Ko zna kakvo bi tek ciscenje bilo pre 10 godina na primer.

                                Sto se tice ovog o starosti nisam nimalo hteo da sporim Trampa nego hocu da kazem da kapiram da starijih glasaca ima puno vise. To se najbolje videlo na demokratskim primaries u Iowi. Kada ti sa skoro 85% podrske ispod 30 god i oko 60% onih izmedju 30 i 44 godine, ne mozes da pobedis, to pokazuje da starijih glasaca ima puno vise(posto razlike jesu bile velike u korist HRC ali ne tako brutalne da bi bilo "simetricno")
                                Last edited by colchonero; 08-05-17, 00:52.

                                Comment

                                Working...
                                X