Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pričaonica

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Bas to. A da ne govorimo da su sve inostrane kompanije zasticene kao beli medvedi.
    Najzesce su scene iz Yure ili kako vec kada se radnici klanjaju Korejcima
    There's something wrong with me chemically
    Something wrong with me inherently
    The wrong mix in the wrong genes
    I reached the wrong ends by the wrong means
    It was the wrong plan
    In the wrong hands
    With the wrong theory for the wrong man
    The wrong lies, on the wrong vibes
    The wrong questions with the wrong replies

    Comment


    • Aki to da li EU vodi dobru plitiku ili pokvarenu o tom se moze polemisati, zavisi iz cijeg ugla gledas, ali Princoni lepo kaze niko te ne primorava da udjes u tu uniju. Ako vec hoces pa moras da se integrises. Isto kao kad emigriras negde trebalo/moralo bi da se integrises stanju u toj drzavi i da vodis njihov stil zivota. Jer ako ti je valjalo tamo odakle si dosao i taj sistem i stil onda nije ni trebalo da ides odande. Pravila postoje ako hoces da igras igraj po pravilima. Ne mozes na fudbalu da igras hrkljus. Ako hocu da pravim svoju igru imam pravo, videcemo koliko ce biti uspesna. A njihova politika je njihova stvar.

      Comment


      • Originally posted by Indigo View Post
        Bas to. A da ne govorimo da su sve inostrane kompanije zasticene kao beli medvedi.
        Najzesce su scene iz Yure ili kako vec kada se radnici klanjaju Korejcima
        Ali zato su ti isti Korejci poklonili dva dzipa Vulinovom ministarstvu kao znak prijateljstva

        Comment


        • Originally posted by Победа View Post
          Како коментаришеш онда здравствено осигурање у Канади, је л' хоћеш да кажеш да је неквалитетно?

          Неко се роди интелигентнији од других, тај можда буде имао више пара и самим тим може да плати боље здравствено осигурање, како је то нормалан систем где је неко рођењем осуђен на то да никада неће имати адекватну здравствену заштиту?
          Cekao sam te za Kanadu ili Skandinavce.

          Evo ti kontra pitanje. Zasto se u Kanadi ceka 6 mjesci da se odradi magnetna rezonanca, a u Americi cekas 2-3 sata.


          Princonovic ponovo pokazao elementarno neznanje ekonomije.

          1. Mir u Evropi su narusavale kakve drzave? Monarhija i Nacionalni Socijalizam.

          Sta mislis zasto su Francusi i Englezi se odrekli svojih kolonija, posebno Francuzi? Jer su to zemlje treceg svijeta i da bi ih razvile moraju da se zrtvuje Francuska ekonomija, da se bi se razvila tudja upumpavanjem kapitala u ekonomiju.

          Jedinstveno trziste ce funkcionisati samo i izricito u slucaju da imas sve ekonomije jednake velicine.

          Kada imas jednu koja kaska za drugima, ta ekonomija vuce cijelo trziste dolje i onda naravno pametni politicari koji nikad osnove ekonomije nisu naucili skontaju da je najbolje rjesenje upumpavanje dodatnog kapitala u te drzave. Francuska, Spanija, Irska, Portugal, tamo istocni blok...

          A ko finansira taj kredit sto IMF pokloni? Drzave clanice doniraju svoja sredstva i tako umjesto da reinvestiraju kapital u svoju ekonomiju, oni ga bace u rupu bez dna, jer Grcka je upravo to, rupa bez dna.

          Kakva je to sloboda kada te EU tjera da primis milion neobrazovanih imigranata razlicite kulture koji ne poznaju jezik te drzave i imat ce problema sa integracijom. Makaroni i Merkelova se zalazu za to da se nametnu sankcije drzavama koje nisu htjele da prime imigrante, kakva je to sloboda?

          Zamisli tebi kaze drzava moras primiti u svoju kucu, osobu o kojoj pojma nemas, koja je potencijalno silovatelj i ubica inace ce te kazniti finansijski?

          Kada pricas o dugorocnoj ekonomskoj politici, molim te mi reci koja je to ekonomska politika EU i kako ona misli da dovede drzave clanice na nivo najjace drzave unije, Njemacke? De mi molim te pricaj o monetarizmu, volio bih stvarno da cujem sta jedan ekonomski laik misli sprovodjenju monetarne i fiskalne politike razlicitih drzava unutar EU.

          Bosna i Srbija kada bi usle u EU, ekonomije bi propale. Inflacija bi skocila 200%, a proizvodnja otisila u vraziju mater.

          Sto se tice tehnokratije, evo ti misljenje iz Gardijana iz 2011.

          https://www.theguardian.com/commenti...racy-editorial

          A sto se tice statusa Evropskog Vijetnama, vi ljudi ste u zabludi. Po trenutnim zakonima, naravno da smo Vietman, ali Bosna i Srbija imaju nenormalan proizvodni potencijal, sa adekvatnim zakonima bi se moglo stvoriti proizvodno srce Evrope, ali posto zakoni dozvoljavaju da se ljudi zaposljavaju bez jasno definisanih ugovora i pravni sistem ne postoji, jebiga.
          sigpic
          "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
          AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

          Comment


          • Originally posted by Победа View Post
            Принцара подржава ЕУ, притом је на форуму једно време био "Принцара ДЈБ", претпостављам да то значи да подржаваш Доста је било или има неко друго значење?
            Ma Princović kako vetar dune tako on preleti gde mu valja,standardna priča današnjih političara
            sigpic

            #PRAVDA ZA BRAĆU

            Comment


            • Слажем се са Акијем, ЕУ би била наша пропаст у овом моменту. Много би људи напустило државу, и не видим како би ишта могло да се побољша. Док је пропаст ЕУ лутрија

              Занима ме шта ви, што сте упућенији (Аки, Индиго), мислите како би се распад ЕУ одразио на нас и генерално на земље Европе?
              Last edited by Nerealan; 07-05-17, 11:49.
              Твоја победа ће бити уколико свако од нас задржи део добродушности коју си безусловно делио са свима нама кроз свако твоје писање.
              До поновног сусрета, твој Швабо

              mala H2H 2018/19
              suicide
              2019
              velika H2H 2019/20

              Comment


              • Raspad EU bi poslao Grcku u smrt prije svega. Ogroman kapital bi nestao i ove jace drzave clanice bi dozivjele blazu inflaciju.

                Slabije drzave bi imale visoku stopu inflacije i nezaposlenost bi se povecala, jer se trziste smanjilo. To bi odvelo Evropu u takav gradjanski rat da bi se sve razjebalo jer imamo inkompetentne politicare koji bi ovako kao Princonovic pokusali da bace jos vise para na vatru u nadi da je ugase.

                Jedini nacin jeste da drzava, uspori proizvodnju novca, refinansira dug i ukine 90% regulacija. U kratkom roku, 2 godine, bio bi haos, u dugom roku bi se uspostavila sloboda trzista koja bi dugorocno dovela do prosperiteta.
                sigpic
                "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                Comment


                • Ja sam isto za raspad EU i kontam da ce se to i desiti u narednih 10-15 godina. Nemci vec stampaju marku.

                  Comment


                  • Nije mi jasno zasto toliko ljudi u SRB zeli raspad EU kad ne vidim vajdu za nas od toga. Ja razumem da ne zele da SRB udje u EU jer se to onda direktno odrazava na njih, ali sto svi prizeljkuju raspad EU, USA dolazak Kine i ostale stvari. Jedino objasnjenje koje vidim je sukob istok zapad pa ko sta vise voli, ali realno niti cemo mi bolje ziveti kad USA padne niti ako se Kina podigne. Mi imamo prvo milion stvari u nasem dvoristu da sredimo ako hocemo bolje da zivimo.
                    Last edited by colchonero; 07-05-17, 12:32.

                    Comment


                    • Aha, a kako da se refinansira dug? Gde?

                      Svi mi znamo vrlo dobro instituciju kojoj je to nadleznost, naravno uz razaranje ekonomije upumpavanjem novca bez pokrica. Novca koji jedna oslabljena nacionalna ekonomija pod inflacijom I nezaposlenoscu ne moze da isfinansira ni u dugorocnijem roku sa fleksibilnijim uslovima.

                      Ja nisam Eu fanatik, ja sam izmedju.
                      EU kao ideja generalno je dopadljiva medjutim ovo sto se sada izrodilo, ova tvorevina mi nikako ne bi bila prioritet.

                      Takodje nisam ni za jedan trenutni model uredjenja, Aki misli da sam ja za socijalizam a to veze nema. Ja samo hocu da ukazem da ne postoji idealan model, kapitalizam to svakako nije.
                      There's something wrong with me chemically
                      Something wrong with me inherently
                      The wrong mix in the wrong genes
                      I reached the wrong ends by the wrong means
                      It was the wrong plan
                      In the wrong hands
                      With the wrong theory for the wrong man
                      The wrong lies, on the wrong vibes
                      The wrong questions with the wrong replies

                      Comment


                      • Originally posted by madrid View Post
                        Nije mi jasno zasto toliko ljudi u SRB zeli raspad EU kad ne vidim vajdu za nas od toga. Ja razumem da ne zele da SRB udje u EU jer se to onda direktno odrazava na njih, ali sto svi prizeljkuju raspad EU, USA dolazak Kine i ostale stvari. Jedino objasnjenje koje vidim je sukob istok zapad pa ko sta vise voli, ali realno niti cemo mi bolje ziveti kad USA padne niti ako se Kina podigne. Mi imamo prvo milion stvari u nasem dvoristu da sredimo ako hocemo bolje da zivimo.
                        Naravno da nisam da mi udjemo u EU, a za raspad sam zato sto je masa zemalja otisla u bedu. Jednostavno Eu ne moze da opstane i ne vidim kako se nece raspasti.

                        Sent from my LG-D290 using Tapatalk
                        Last edited by straxx90; 07-05-17, 12:46.

                        Comment


                        • Kad ne mozes da platis kredit odes i restruktuiras ga. A ne da se zaduzis jos vise da pokrijes dug. To je trenutna monetarna poltika zemalja u Evropi.

                          Kada pojedinac ne moze da plati kredit, on proda kucu i plati ga. Kada drzava ne moze da vrati kredit digne jos jedan, da plati onaj drugi.

                          Naravno da ne postoji idealan sistem, ko vjeruje u utopiju i bajke slobodno u obdaniste nek se vrati. Zivot je tezak i treba raditi da se zivi ugodno.

                          Kapitalizam je, Indigo, dao priliku tvom ocu, jel, da napravi tu firmu u kojoj ti sada radis i imas tri puta vecu plati od prosjeka drzave i zivis poprilicno ugodno. U socijalizmu, ta firma ne bi postojala.

                          Kapitalizam je jedini sistem prilike i slobode gdje mozes da radis sta hoces i u zavisnosti koliko kvalitetan posao radis imat ces adekvatne posljedice, pozitivne ili negativne.
                          sigpic
                          "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                          AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                          Comment


                          • A sto si napisao refinansiranje a ne restruktuiranje.
                            Nisu to iste stvari.

                            Nije to sve crno I belo Aki batice, vecinom je sivo.
                            Nista taj kapitalizam dobrog svetu doneo nije. Talacki oblik privredjivanja, formiranje kasti I robovlasnickog odnosa izmedju radnika I vlasnika kapitala.
                            There's something wrong with me chemically
                            Something wrong with me inherently
                            The wrong mix in the wrong genes
                            I reached the wrong ends by the wrong means
                            It was the wrong plan
                            In the wrong hands
                            With the wrong theory for the wrong man
                            The wrong lies, on the wrong vibes
                            The wrong questions with the wrong replies

                            Comment


                            • Originally posted by maliajnstajn View Post


                              Princonovic ponovo pokazao elementarno neznanje ekonomije.

                              1. Mir u Evropi su narusavale kakve drzave? Monarhija i Nacionalni Socijalizam.

                              Sta mislis zasto su Francusi i Englezi se odrekli svojih kolonija, posebno Francuzi? Jer su to zemlje treceg svijeta i da bi ih razvile moraju da se zrtvuje Francuska ekonomija, da se bi se razvila tudja upumpavanjem kapitala u ekonomiju.

                              Jedinstveno trziste ce funkcionisati samo i izricito u slucaju da imas sve ekonomije jednake velicine.

                              Kada imas jednu koja kaska za drugima, ta ekonomija vuce cijelo trziste dolje i onda naravno pametni politicari koji nikad osnove ekonomije nisu naucili skontaju da je najbolje rjesenje upumpavanje dodatnog kapitala u te drzave. Francuska, Spanija, Irska, Portugal, tamo istocni blok...

                              A ko finansira taj kredit sto IMF pokloni? Drzave clanice doniraju svoja sredstva i tako umjesto da reinvestiraju kapital u svoju ekonomiju, oni ga bace u rupu bez dna, jer Grcka je upravo to, rupa bez dna.

                              Kakva je to sloboda kada te EU tjera da primis milion neobrazovanih imigranata razlicite kulture koji ne poznaju jezik te drzave i imat ce problema sa integracijom. Makaroni i Merkelova se zalazu za to da se nametnu sankcije drzavama koje nisu htjele da prime imigrante, kakva je to sloboda?

                              Zamisli tebi kaze drzava moras primiti u svoju kucu, osobu o kojoj pojma nemas, koja je potencijalno silovatelj i ubica inace ce te kazniti finansijski?

                              Kada pricas o dugorocnoj ekonomskoj politici, molim te mi reci koja je to ekonomska politika EU i kako ona misli da dovede drzave clanice na nivo najjace drzave unije, Njemacke? De mi molim te pricaj o monetarizmu, volio bih stvarno da cujem sta jedan ekonomski laik misli sprovodjenju monetarne i fiskalne politike razlicitih drzava unutar EU.

                              Bosna i Srbija kada bi usle u EU, ekonomije bi propale. Inflacija bi skocila 200%, a proizvodnja otisila u vraziju mater.

                              Sto se tice tehnokratije, evo ti misljenje iz Gardijana iz 2011.

                              https://www.theguardian.com/commenti...racy-editorial

                              A sto se tice statusa Evropskog Vijetnama, vi ljudi ste u zabludi. Po trenutnim zakonima, naravno da smo Vietman, ali Bosna i Srbija imaju nenormalan proizvodni potencijal, sa adekvatnim zakonima bi se moglo stvoriti proizvodno srce Evrope, ali posto zakoni dozvoljavaju da se ljudi zaposljavaju bez jasno definisanih ugovora i pravni sistem ne postoji, jebiga.
                              Aki, ja razum tvoju potrebu da sve svedes na oblast ekonomije i da ja u tom slucaju izgledam kao neko ko nije kompetentan da o tome govori. Ali sagledajmo siru sliku, siru sliku u kojoj na jednoj strani imamo nedovrsenog studenta ekonomije koji tvrdi da je jedinstveno trziste obicna glupost, a na drugoj strani imamo 27 drzava clanica koji stoje iza koncepta jedinstvenog trzista. Kome verovati? Studentu? Istom onom ko je tvrdio da je psovanje sloboda govora i iz Sarajeva se pozivao na americki ustav . Ja se slazem da svako ima pravo na misljenje, ali ovde nije rec o misljenju, nego o tvrdnji po kojoj 27 drzava clanica EU ispadaju najobicnije ovce.

                              Svi ti evroskeptici ne mogu da ponude nikakve konkretne ideje vec najprostiju populisticku demagogiju. Eno najsveziji primer najveceg zagovornika bregzita koji se odmah nakon referenduma povukao jer ni on sam nije imao pojma kako dalje; vec je jedino znao da plasira populisticke price pre referenduma, a za sta je i adekvatno finansiran.

                              I u ovoj tvojoj Aki prici, vise mi deluje da navodis razloge zasto Francuska treba da napusti EU, nego li zasto Srbija treba da tezi ulasku u EU, verovatno si pod utiskom govora Le Pen iz debate . I kada sam govorio o dugorocnoj ekonomskoj politici, mislio sam na dugorocnu ekonomsku politiku Srbije, a ne EU.

                              Steta sto si svesno izbegao da govoris o institucijama EU, o tehnokratama koji si bio spomeneo. Mozemo da govorimo i o evropskim zajednicama iz kojih je EU nastala, o vrednostima i ciljevima na kojima je zasnovana, o cuvena tri stuba EU, o osnivackim ugovorima pocev od onog iz Mastrihta, pa sve do sadasnjeg iz Lisabona . Marljivo i posveceno sam ja to sve izucavao prethodnog leta

                              Comment


                              • Moja greska, umoran sam poprilcino. Malo spavao, rano ustao

                                Nije bas robovlasnicki ako imas ugovore koji jasno definisu tvoj radni odnos i zivis u drzavi koja ima razvijeno pravosudje, nemas problema.

                                Kapitalizam nagradjuje one koji su obrazovani i marljivi, a kaznjava one koji su neobrazovani i lijeni.
                                sigpic
                                "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                                AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                                Comment

                                Working...
                                X