Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pričaonica

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Princoni View Post
    Niko nikoga ne primorava. Ako zelis biti deo grupe, onda moras igrati po pravilima koja vaze u toj grupi. I tako je i generalno i u zivotu. Jednostavno te nece primiti na bal ako si dosao u trenerci
    Eh vidis to je taj problem, elitizma. Nebitno totalno, ja sam protiv EU od 2010. jer znam sta rade i kako to rade, danas Marine uzima Francusku i zabija kolac u srce totalitarnom rezimu EU.

    A sto se tice tvog zakona o porijeklu imovine, piff kako smijesno zaobici.

    Registrujes firmu na Kipru, onda registrujes firmu u BG, kao branch office. Branch office dobije uplatu procenta investicije, jer kao oni su pomogli da se to ostvari i kupe stan i vikendicu. Posto si ti vlasnik firme na Kipru, zaduzis svog advokata da stvori trust u tvoje ime koji je vlasnik firme i taj trust prebacis na ime svojeg mrtvog nekog rodjaka i ti imas punomoc nad trustom. Onda fino odes i od funkcionarske plate iznajmis stan i vikendicu od branc officea u BG. Na taj nacin, em peres pare, em dobro zivis. Ljepota.
    Last edited by maliajnstajn; 07-05-17, 01:55.
    sigpic
    "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
    AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

    Comment


    • Originally posted by maliajnstajn View Post
      Ovo nije tacno.
      Nije tacno ako se istripujes na entrepreneur price i gledas raskos, Menhetn i Beverli Hils, ne mozes da mi kazes da nije tacno jer sam bio u Americi nekoliko puta i video svojim ocima i pricao sa ljudima... Posetio i ta mondenska mesta ali i ona manje poznata... Surov je kapitalizam, izuzetno surov

      Послато са LG-D838 уз помоћ Тапатока
      VALENTINO ROSSI #46

      Comment


      • U svakoj drzavi imas beskucnike, u svakoj. I kod nas imas ljude kopaju po kontejnerima, a jesi ih potao zasto su beskucnici?

        Druga stvar zdravstvo, doktor ce uvijek da pruzi njegu, ali mora i doktor da se plati. Ako si osiguran nema problema, ako nisi pomoci ce drzava, ali nece te nastaviti ljeciti. To je isto kao da nemas osiguranje za auto i skrhas se, drzava ce ti pomoci da izadjes iz auta ziv, al nece popravljati auto za tebe, to je tvoja odgovornost. Ako nemas para, prijavis se za specijalni program drzave, ali je problem sto se previse ljudi nakacilo na te programe drzave da su oni sad preskupi i ljudima je bolje da ne rade i skupljaju te bonove za heanu i sta jos ne.

        Bila studija o tome da jedna nezaposlena osoba sa djetetom, eto samohrana majka moze da zaradi godisnje 60k dolara ako se prijavi na sve drzavne programe i ubire food stamps, a prosjecna low income plata je 49k dolara.

        Zasto ta zena da radi, kad moze 10k dolara vise da ubere preko federalnih i drzavnih programa?

        Kapitalizam je surov, i treba da bude surov. Stvoren je na bazi meritokracije, ako se ne trudis zbogom ima ko se trudi.

        Ako si neobrazovan, ne mozes biti bolji od covjeka koji je pola zivota proveo u biblioteci.

        Ratovo, to je tacno, ali to pocinje tek nakon osnivanja FED-a.

        Razlog zasto je nezaposlenost skocila toliko jer se pravi kapitalizam izgubio u zadnjih 20 godina. Drzava se povecava, birokratija usporava sve i stvara neke nove regulacije, a Kina jede sve pred sobom sa jeftinom radnom snagom.

        Drzava nema mjesto u kapitalizmu. Drzava ima posao da osigura granice, obezbjedi zakonodavatvo i policiju i vatrogasce. Sve ostalo, stvorit ce slobodno trziste.
        Last edited by maliajnstajn; 07-05-17, 02:08.
        sigpic
        "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
        AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

        Comment


        • Originally posted by maliajnstajn View Post
          Eh vidis to je taj problem, elitizma. Nebitno totalno, ja sam protiv EU od 2010. jer znam sta rade i kako to rade, danas Marine uzima Francusku i zabija kolac u srce totalitarnom rezimu EU.

          A sto se tice tvog zakona o porijeklu imovine, piff kako smijesno zaobici.

          Registrujes firmu na Kipru, onda registrujes firmu u BG, kao branch office. Branch office dobije uplatu procenta investicije, jer kao oni su pomogli da se to ostvari i kupe stan i vikendicu. Posto si ti vlasnik firme na Kipru, zaduzis svog advokata da stvori trust u tvoje ime koji je vlasnik firme i taj trust prebacis na ime svojeg mrtvog nekog rodjaka i ti imas punomoc nad trustom. Onda fino odes i od funkcionarske plate iznajmis stan i vikendicu od branc officea u BG. Na taj nacin, em peres pare, em dobro zivis. Ljepota.
          Nije to nikakav elitizam, niti postoji problem. Zajednica i jedinstveno trziste ne mogu da funkcionisu bez harmonizacije propisa. I nema tu neke velike mudrosti. Ako zelis biti deo toga moras se prilagoditi uslovima koji vaze za sve, ako ne zelis, onda se sam snalazis. Slusajuci te razne evroskeptike, primetio sam da bi oni bili deo EU samo kada je rec o uzimanju sredstava iz novcanih fondova EU, a po svim ostalim pitanjima bi bili izvan zajednice. Genijalno

          Ne pocenjuj domete mog Zakona o poreklu imovine

          Comment


          • Novcani fondovi EU i jesu problem.

            Jedinstveno trziste ne treba da postoji, treba da postoji slobodno trziste i sloboda svake drzave pojedinacno da se dogovara sa drugim drzavama o uslovima trgovine. To u EU nema. Drzava ne moze da zastiti svoje trziste ako udje u jedinstveno trziste i nerazvijena drzava ne moze se takmiciti sa ostalim clanicama, jer ekonomski kaska, a taj problem ce EU rijesiti tako sto ce bacit kamaru novca na njega sa nekom bezveznom kamatom ali mogucnost da se taj dug isplati je jednaka nuli.

            Ako meni EU govori sta ja moram raditi, to se zove autokratija.

            Ljudi koji donose EU politiku su tehnokrate, niko ih nije demokratskibizabrao, vec su postavljeni na ta mjesta.

            Da li je to demokratska unija ili autokratski rezim sa kamarom tehnokrata?
            sigpic
            "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
            AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

            Comment


            • Дете с 5 година се тешко разболи, за лекарску интервенцију је потребан огроман новац. Родитељи немају довољно новца, не могу да се задуже, дете умире. Како то може бити идеалан систем?

              Comment


              • Originally posted by Победа View Post
                Дете с 5 година се тешко разболи, за лекарску интервенцију је потребан огроман новац. Родитељи немају довољно новца, не могу да се задуже, дете умире. Како то може бити идеалан систем?
                Zdravstveno osiguranje?

                Ne kupujes osiguranje kad se razbolis, vec ga kupis i molis boga da ga nikad ne iskoristis, isto kao i za auto. Kupis osiguranje i molis boga da ti nikad ne zatreba.
                sigpic
                "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                Comment


                • Originally posted by Победа View Post
                  Дете с 5 година се тешко разболи, за лекарску интервенцију је потребан огроман новац. Родитељи немају довољно новца, не могу да се задуже, дете умире. Како то може бити идеалан систем?
                  Ko ga je*e da izvines, zasto mu se roditelji nisu trudili pa bi imali novca za lecenje. Eto to je logika i to je super, i treba da bude tako

                  Budzet za vojsku i ratove kojima ce silom da uvedu svoju “demokratiju” u zemljama koje to od njih nisu trazile i da ih “oslobode” meri se stotinama milijardi dolara na godisnjem nivou ali zato za humane stvari nema novca...

                  Послато са LG-D838 уз помоћ Тапатока
                  VALENTINO ROSSI #46

                  Comment


                  • Ne znam otkud ti da djeca umiru jer neko nema para za operaciju recimo.

                    Ne placas unaprijed, vec nakon.

                    Ne umiru ljudi zato sto ih je doktor odbio ljeciti, to ne postoji, jer doktor kada digne ruku i izgovori Hipokritovu zakletu on se obavezuje da mora da ljeci bolesne ljude bez ikakvih pitanja on njihovom finansijskom stanju.

                    Zdravstveno osiguranje nije posao drzave, vec slobodnog trzista.
                    sigpic
                    "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                    AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                    Comment


                    • Како коментаришеш онда здравствено осигурање у Канади, је л' хоћеш да кажеш да је неквалитетно?

                      Неко се роди интелигентнији од других, тај можда буде имао више пара и самим тим може да плати боље здравствено осигурање, како је то нормалан систем где је неко рођењем осуђен на то да никада неће имати адекватну здравствену заштиту?

                      Comment


                      • Bas eto nedavno, nazalost, sam imao iskustva sa nasim zdravstvenim osiguranjem. I osiguranje je pokrilo sve uz manju doplatu jer ispostavice se kao tacno da savrsen sistem ne postoji nigde u svetu a ne postoji ni kod nas.

                        Uglavnom ono sto je bilo potrebno u privatnim klinikama kosta oko 4000 evra, u drzavnoj instituciji mnogo povoljnije ako me razumete.

                        Princoni nemoj te investicije, samo prave robove od nasih ljudi. Milion primera ima gde ljudi rade za manje od 150 evra.
                        A I tesko ce Indigara ove godine otici negde, mislim morace se ali porodica I zdravlje tih istih ljudi mi je najbitnije.

                        Meritokracija funkcionise u sve jednom sistemu, objasnicu ti kasnije Aki.
                        There's something wrong with me chemically
                        Something wrong with me inherently
                        The wrong mix in the wrong genes
                        I reached the wrong ends by the wrong means
                        It was the wrong plan
                        In the wrong hands
                        With the wrong theory for the wrong man
                        The wrong lies, on the wrong vibes
                        The wrong questions with the wrong replies

                        Comment


                        • Originally posted by maliajnstajn View Post
                          Novcani fondovi EU i jesu problem.

                          Jedinstveno trziste ne treba da postoji, treba da postoji slobodno trziste i sloboda svake drzave pojedinacno da se dogovara sa drugim drzavama o uslovima trgovine. To u EU nema. Drzava ne moze da zastiti svoje trziste ako udje u jedinstveno trziste i nerazvijena drzava ne moze se takmiciti sa ostalim clanicama, jer ekonomski kaska, a taj problem ce EU rijesiti tako sto ce bacit kamaru novca na njega sa nekom bezveznom kamatom ali mogucnost da se taj dug isplati je jednaka nuli.

                          Ako meni EU govori sta ja moram raditi, to se zove autokratija.

                          Ljudi koji donose EU politiku su tehnokrate, niko ih nije demokratskibizabrao, vec su postavljeni na ta mjesta.

                          Da li je to demokratska unija ili autokratski rezim sa kamarom tehnokrata?
                          Ceo taj koncept je doneo dugogodisnji mir u Evropi koji nacionalistima sirom sveta naravno da ne odgovara jer su zeljni krvi i novih ratova i nemira . Dok postoji EU, postojace i mir u Evropi. Jedinstveno trziste ne iskljucuje slobodu kao sto zelis da predstavis, vec ukljucuje slobodu kretanja ljudi, usluga, robe i kapitala medju drzavama clanica u okviru jedinstvenog trzista i pravalima koja ce vaziti za sve zemlje clanice. Nema sta da drzava stiti svoje trziste kada postane clanica EU jer vise nema njenog trzista. Drzava poput Srbije ne moze da okrene ledja evropi i okrene se samoj sebi i tako ponosna i potpuno nezavisna propadne jer ni jedna Amerika ne bi opstala da se okrene samoj sebi. Potrebno je uvodjenje reda, potrebna je saradnja sa svima i clanstvo u EU je neophodno za sprovodjenje dugorocne ekonomske politike koja moze doneti razvoj zemlje koji nije imaginaran poput ovog koji se trenutno predstavlja u Srbiji i koji je rezultat dzeparenja gradjanja Srbije, a ne nekih kvazi reformi.

                          U kojoj to instituciji EU postoje te tehnokrate? I jel znas uopste koje su institucije EU i kako se postavljaju clanovi ili samo pricas napamet, a ono sto ne znas sam kreiras racunajuci da to ni sagovornik ne zna pa da ce prihvatiti izmisljene price zdravo za gotovo

                          Comment


                          • Indi brate, nisu investicije neka negativna pojava za bilo koju drzavu i gradjane iste. To sto u ovoj drzavi ne postoji red, pa se strani investitori mogu privuci samo subvencijama i jeftinom radnom snagom, to je druga prica

                            Comment


                            • Originally posted by Princoni View Post
                              Indi brate, nisu investicije neka negativna pojava za bilo koju drzavu i gradjane iste. To sto u ovoj drzavi ne postoji red, pa se strani investitori mogu privuci samo subvencijama i jeftinom radnom snagom, to je druga prica
                              Ja govorim na osnovu sadasnjeg stanja.
                              Treba na ulazu u drzavu da nam pise " Welcome to Vietnam"
                              Tuzno ali istinito.
                              There's something wrong with me chemically
                              Something wrong with me inherently
                              The wrong mix in the wrong genes
                              I reached the wrong ends by the wrong means
                              It was the wrong plan
                              In the wrong hands
                              With the wrong theory for the wrong man
                              The wrong lies, on the wrong vibes
                              The wrong questions with the wrong replies

                              Comment


                              • Originally posted by Indigo View Post
                                Ja govorim na osnovu sadasnjeg stanja.
                                Treba na ulazu u drzavu da nam pise " Welcome to Vietnam"
                                Tuzno ali istinito.
                                Sadasnje stanje je rezultat volje aktuelnog rezima da tim vidom manipulacije prestavi sliku gradjanima kako u zemlji nicu nove fabrike i da je to rezultat napretka i razvoja zemlje, a ne kupovine investicija i svodjenja domaceg radnika da radi za saku rize

                                Comment

                                Working...
                                X