Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pričaonica

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Kao neko ko 5, 6 meseci godisnje provede u Skandinaviji mislim da sam kompetetniji da sudim o tome koliko njima ekonomija propada i da li su pred ponorom.

    Finska, Norveska I Danska su fenomenalno uredjene zemlje, nesto najblize utopistickim modelima kojima svi teze.

    Porezi su visoki, tacno. Ali brate moj zivi se fenomenalno. Olaksice da pokrenes sopstveni biznis su im da se useres od mogucnosti.

    Tako da nemoj ti da se brukas. Empirijski I teorijski se ne moze porediti.
    There's something wrong with me chemically
    Something wrong with me inherently
    The wrong mix in the wrong genes
    I reached the wrong ends by the wrong means
    It was the wrong plan
    In the wrong hands
    With the wrong theory for the wrong man
    The wrong lies, on the wrong vibes
    The wrong questions with the wrong replies

    Comment


    • Originally posted by Ivan_pg View Post
      SSSR je kao primjer potpuno promasenog sprovodjenja socijalizma ipak imao tehnoloska dostignuca,prvi je poslao covjeka u svemir recimo.Komunizam nije ubio nikog,ljudi su ubijali ljude,ludi diktator Staljin je sprovodio masovni pokolj stanovnistva i tu je tacka.Ne komunizam.Komunizam u svojoj doktrini ne propagira rasnu netrepeljivost i mrznju,kao nacizam i zbog toga se ne mogu staviti u istu ravan.
      Ovo u kompletu nije tacno.

      Ako je neko na celu drzave i ubija ljude zarad ideologije, to znaci da je pobio ljude komunisticki rezim.

      Ne postoji prava impelmentacija socijalizma jer taj sistem ne funkcionise i nikad nece funkcionisati.

      U socijalizmu nisi vlasnik svoje kuce, to je zatvor. Ako kazes nesto sto ne treba, ostanes bez glave ili te bace u celiju i izgube kljuc.

      To je jedna zla ideolgija u kojoj je fundament konfiskovanje privatne svojine, zarad birokratije.
      sigpic
      "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
      AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

      Comment


      • Originally posted by Indigo View Post
        Kao neko ko 5, 6 meseci godisnje provede u Skandinaviji mislim da sam kompetetniji da sudim o tome koliko njima ekonomija propada i da li su pred ponorom.

        Finska, Norveska I Danska su fenomenalno uredjene zemlje, nesto najblize utopistickim modelima kojima svi teze.

        Porezi su visoki, tacno. Ali brate moj zivi se fenomenalno. Olaksice da pokrenes sopstveni biznis su im da se useres od mogucnosti.

        Tako da nemoj ti da se brukas. Empirijski I teorijski se ne moze porediti.
        5-10 godina, pazi sta ti govorim.

        Ali ekonomija bazirana na eksplataciji prirodnih resursa i slobodnom trzistu. Zato su tu gdje jesu, posebno Norveska.

        Ono sto njihove ekonomije pokazuju, a to su zabrinjavajuci trendovi koji mogu biti poprilicno apokalipticni.
        sigpic
        "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
        AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

        Comment


        • Brate mili kako smaraju sa ovom vakcinacijom, pa to svuda iskace. Gore od Vucica.
          There's something wrong with me chemically
          Something wrong with me inherently
          The wrong mix in the wrong genes
          I reached the wrong ends by the wrong means
          It was the wrong plan
          In the wrong hands
          With the wrong theory for the wrong man
          The wrong lies, on the wrong vibes
          The wrong questions with the wrong replies

          Comment


          • Originally posted by maliajnstajn View Post
            Ovo u kompletu nije tacno.

            Ako je neko na celu drzave i ubija ljude zarad ideologije, to znaci da je pobio ljude komunisticki rezim.

            Ne postoji prava impelmentacija socijalizma jer taj sistem ne funkcionise i nikad nece funkcionisati.

            U socijalizmu nisi vlasnik svoje kuce, to je zatvor. Ako kazes nesto sto ne treba, ostanes bez glave ili te bace u celiju i izgube kljuc.

            To je jedna zla ideolgija u kojoj je fundament konfiskovanje privatne svojine, zarad birokratije.
            To o cemu ti pricas vezano za komunisticki rezim i njegove zlocine nema veze sa ideologijom,vec sa sistemom vladavine koji je diktatorski u sprezi sa fanatizmom ,to je kao da kazemo je hriscanstvo pobilo na hiljade ljudi kroz istoriju u vrijeme krstaskih ratova,inkvizicije...i da je hriscanstvo zbog toga lose i glavni krivac a ne ljudi koji su to isto hriscanstvo zloupotrebljavali kao i sve ostale religije kroz istoriju.Da zbog toga treba da negiramo humane poruke koje te religije nose i da zbog toga one nisu istinite,bez obzira vjerovali mi u boga ili ne.Ista je prica i za komunizam krivi su ljudi koji su pod maskom komunizma cinili te zlocine.
            Last edited by E1_PG; 06-05-17, 22:33.

            Comment


            • Индигаро где радиш ако није тајна? Да се ниси увалио тамо негде у Скандинавији ?
              sigpic

              #PRAVDA ZA BRAĆU

              Comment


              • Мегаломанија ће уништити овај свет пре рока, то је неупитно. У суштини квоут на све Индигово писаније и смрт капитализму.
                Твоја победа ће бити уколико свако од нас задржи део добродушности коју си безусловно делио са свима нама кроз свако твоје писање.
                До поновног сусрета, твој Швабо

                mala H2H 2018/19
                suicide
                2019
                velika H2H 2019/20

                Comment


                • Ideologija im je dala moc.

                  Ako nema ideologije i sistema da im da moc, nema ni ubijanja.
                  sigpic
                  "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                  AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                  Comment


                  • Originally posted by Indigo View Post
                    Seremo a niko od nas nije ziveo u doba komunizma, moji roditelji kazu da im nikad nije bilo bolje nego tada.
                    Моји се не слажу с тим тако да и ја имам анимозитет према социјализму. Комунизам никада нигде није успео јер је немогуће да исти успе.


                    Аки причаш о високим порезима у скандинавским земљама, а у Калифорнији ако зарађујеш преко 400.000 долара годишње мораш да платиш 40% пореза и савезној држави Калифорнији још 13%.
                    Иначе шта мислиш о томе да држава законом одреди минималну плату, као што је у Холандији на пример 1.500 евра када напуниш 23 године?

                    Comment


                    • Ja pisem disertaciju na temu, minimalna plata propisana od strane drzave je put u mediokritet.
                      sigpic
                      "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                      AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                      Comment


                      • Originally posted by maliajnstajn View Post
                        Ja pisem disertaciju na temu, minimalna plata propisana od strane drzave je put u mediokritet.
                        Онда имам још једно питање на то, како онда да неко контролише крупни капитал, у смислу шта ако они одлуче да плаћају своје раднике уместо 1.500, 500 евра. Јер ето, сам си написао, свако мисли на себе па тако и они хоће већи профит?

                        Comment


                        • Australia ima najvecu minimalnu plati na planeti. Nikad nije bila zakonom propisana, narasla je sama.

                          Minimalnu platu treba da odredjuju ekonomske sile ponude i potraznje.

                          Ako nemas vjestina i hoces da radis mozes da radis u mekdonaldsu i postoji jos milion drugih ljudi koji mogu da rade taj posao tebi plata treba da bude sukladna sa trzistem. Minimalna plata blokira potrebu za napredovanjem jer se uljuljas u taj komfort minimalne plate koja ti omogucava solidan zivot i zivotaris.
                          sigpic
                          "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                          AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                          Comment


                          • Originally posted by Lord Gangara View Post
                            Индигаро где радиш ако није тајна? Да се ниси увалио тамо негде у Скандинавији ?
                            Nisam, crnacki je to posao. Imamo porodicnu firmu koja se bavi gisparskim, fasaderskim I dekoraterskim radovima. Uglavnom jedan mesec posla tamo ekvivalentan je sedam ili osam meseci krvavog rada ovde. A da se razumemo ovde mesecno sabijem dosta iznad srpskog proseka. Skoro pa troduplo. Da ne pisem sad cifre.

                            Nakon toga dolazi mi devojka pa onda ostajemo jos neko vreme radeci nesto drugo.
                            There's something wrong with me chemically
                            Something wrong with me inherently
                            The wrong mix in the wrong genes
                            I reached the wrong ends by the wrong means
                            It was the wrong plan
                            In the wrong hands
                            With the wrong theory for the wrong man
                            The wrong lies, on the wrong vibes
                            The wrong questions with the wrong replies

                            Comment


                            • Originally posted by maliajnstajn View Post
                              Australia ima najvecu minimalnu plati na planeti. Nikad nije bila zakonom propisana, narasla je sama.

                              Minimalnu platu treba da odredjuju ekonomske sile ponude i potraznje.

                              Ako nemas vjestina i hoces da radis mozes da radis u mekdonaldsu i postoji jos milion drugih ljudi koji mogu da rade taj posao tebi plata treba da bude sukladna sa trzistem. Minimalna plata blokira potrebu za napredovanjem jer se uljuljas u taj komfort minimalne plate koja ti omogucava solidan zivot i zivotaris.
                              Јесте бајо али колико код њих кошта да изнајмиш гарсоњеру.Имам другара тамо када ми је рекао колико плаћа стан кад на гузицу нисам пао.Велика плата али су зато и трошкови велики.
                              Last edited by Lord Gangarić; 06-05-17, 22:51.
                              sigpic

                              #PRAVDA ZA BRAĆU

                              Comment


                              • Originally posted by maliajnstajn View Post
                                Australia ima najvecu minimalnu plati na planeti. Nikad nije bila zakonom propisana, narasla je sama.

                                Minimalnu platu treba da odredjuju ekonomske sile ponude i potraznje.

                                Ako nemas vjestina i hoces da radis mozes da radis u mekdonaldsu i postoji jos milion drugih ljudi koji mogu da rade taj posao tebi plata treba da bude sukladna sa trzistem. Minimalna plata blokira potrebu za napredovanjem jer se uljuljas u taj komfort minimalne plate koja ti omogucava solidan zivot i zivotaris.
                                Видиш то нисам знао за Аустралију.

                                Читајући оно што пишеш, закључио сам да се твоја идеологија највише подудара с оном коју заговарају Рон и Ренд Пол.
                                Last edited by Победа; 06-05-17, 22:51.

                                Comment

                                Working...
                                X