Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pričaonica

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by maliajnstajn View Post
    Ja nisam razumio ekonomiju na prvoj godini fakulteta.

    Govorim o nacinu kako svijet treba da funkcionise, a ne da mu pricamo o agregatnoj traznji, IS-LM modelu i kako stednja i investicije uticu na drzavnu potrosnju. To sad osoba od 50 godina nece skontat.

    treba objasnjavati djetetu da ako se trudi, uspijet ce u zivotu. Ako bude lezalo i cekalo da mu padne s neba od toga nema nista.
    Управо тако, код нас је стално иста прича, политичари обећавају да ће створити радна места, политичари краду итд. То да краду је истина, али када би се смањио утицај државе, државне фирме да се продају итд. не би имао ко одакле да краде, приватници би стварали нова радна места и не би било страначког запошљавања..

    Наравно, то подразумева да и порез треба смањити. Улога државе је да обезбеди да се поштују закон и устав и безбедност грађана.
    Last edited by Победа; 22-04-17, 20:11.

    Comment


    • Pazi u suštini ne treba uvek slušati roditelje ali u mnogim slučajevima treba.Ja znam po svom ličnom primeru,sa 16 godina sam dobio ponudu Grashopera da zapalim za Švicu što sam ja zapenio i bio sam u stanju sve da ostavim da bi otišao ali mi otac nije dao da idem van države dok ne završim školu.Sećam se tad su mu svi pričali da je lud bla bla,ali eto otišao sam posle nekoliko godina u Austriju i imao gadno cepanje ligamenata i bukvalno završio karijeru sa 23 godine.Sad da nisam oca poslušao bio bi džiber i propali fudbaler bez srednje škole.Gledam ova zapadna podizanja dece i ako ćemo realno pogledaj sad ove njihove nove generacije,sve go degener do degenera.Sa 10 godina se dere na mamu i tatu i histeriše naziva ih majmunima zato što nisu dobili Ajfon 7 crni nego beli.Alo bre ja sa 10 godina sam bio srećan kad sam dobio biciklu a da sam mom ocu nešto tako rekao pa guzica bi mi bila crvena kao grb Arsenala.Moraju se roditelji slušati ne mogu se deca dizati po tom njihovom principu da im se udovoljava kao bogovima,zna se ko je stub porodice i ko je glavni u porodici a realno svi smo balavci do svoje dvadesete a neko i do tridesete godine.
      sigpic

      #PRAVDA ZA BRAĆU

      Comment


      • Originally posted by Lord Gangara View Post
        Pazi u suštini ne treba uvek slušati roditelje ali u mnogim slučajevima treba.Ja znam po svom ličnom primeru,sa 16 godina sam dobio ponudu Grashopera da zapalim za Švicu što sam ja zapenio i bio sam u stanju sve da ostavim da bi otišao ali mi otac nije dao da idem van države dok ne završim školu.Sećam se tad su mu svi pričali da je lud bla bla,ali eto otišao sam posle nekoliko godina u Austriju i imao gadno cepanje ligamenata i bukvalno završio karijeru sa 23 godine.Sad da nisam oca poslušao bio bi džiber i propali fudbaler bez srednje škole.Gledam ova zapadna podizanja dece i ako ćemo realno pogledaj sad ove njihove nove generacije,sve go degener do degenera.Sa 10 godina se dere na mamu i tatu i histeriše naziva ih majmunima zato što nisu dobili Ajfon 7 crni nego beli.Alo bre ja sa 10 godina sam bio srećan kad sam dobio biciklu a da sam mom ocu nešto tako rekao pa guzica bi mi bila crvena kao grb Arsenala.Moraju se roditelji slušati ne mogu se deca dizati po tom njihovom principu da im se udovoljava kao bogovima,zna se ko je stub porodice i ko je glavni u porodici a realno svi smo balavci do svoje dvadesete a neko i do tridesete godine.
        Одлично написано, пре пар година сам пролазио поред детета који је био с мајком и бабом у парку, и када му је баба рекла нешто у доброј намери, дете ладно (нема ни десет година мислим) одговори баби да га не смара и да ућути, тај фазон. На све то мајка ћути као да је нормално то..

        Comment


        • Ta djeca koja slusaju roditelje 100%, su komplet idioti.

          Djete treba da napravi belaj i da dobije po dupetu. Tako se uci. Zamisli citav zivot pravila pratis i onda dodjes u stvarni svijet dje ljudi koji nisu pratili pravila citav zivot, malo iskrive pravila i provedu se bolje.

          Kakav je sok za osobu koja citav zivot provela udovoljavajuci roditeljima? Znam ih bruku, zive u nekoj svojoj zemlji snova i kao sretni su, a prvom prilikom bi isjekli vene.

          Roditelj je tu da zagalami kad sranja pravis i kad napravis neko vece da te odvali po dupetu. Tako ces nauciti.


          Al sad imas i roditelja kretena, koji kontrolisu svaki trenutak djece, takvi roditelji su idioti i oni upropaste djete koje onda izadje iz te zemlje fantazija gdje ih roditelji stite stalno i propadnu u roku od 10 minuta.
          sigpic
          "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
          AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

          Comment


          • Originally posted by madrid View Post
            Nije to bas realno da sutra zavrsi posao. Ne vidim kako bi mogla sutra da dobije apsolutnu vecini, kad nijedan kandidat u 50 istrazivanja nema ni 30% a imamo troje izmedju 15 i 30%. Moraju da pogrese za 20% sto ne znam da li se ikada desilo, a i istrazivanja su konstantna u procentima. To su milioni i milioni glasova greske. https://en.wikipedia.org/wiki/Opinio...election,_2017
            Moja greska ima 4 kandidata ovog Melenchona nisam ni video i to 2 na 18-20% i 2 na 22-25%
            Last edited by colchonero; 22-04-17, 22:33.

            Comment


            • Polako izumiru protesti, izgleda da nama i nije tako lose.
              Juce je bio kritican dan, jedva se skupilo nas stotinak, do poslednjeg trenutka se razmisljalo da li ici u setnju uopste. Danas nas je bilo oko petsto ali opet slabo u odnosu na prvih 10dana.
              Nadam se da ce s boljim vremenom, vise ljudi da dolazi. Mada danas je K.Mihajlova bila krcata, a opet malo ljudi na protestu. Studenata je sve manje na protestu, u poslednjih nekoliko dana ima vise penzionera nego studenata/srednjoskolaca.

              Sent from my HTC One_M8 dual sim using Tapatalk
              IMG-20190614-192941
              "A lot of football success is in the mind. You must believe you are the best and then make sure that you are."
              Shankly-Paisley-Fagan-Dalglish-Benitez-Klopp

              Comment


              • Svaki protest ce da umre, osim ako ne postoje konstantno novi razlozi i motivi za proteste.

                Krece se u ciklusima.

                1. Protest mora imat lidera
                2. Protest mora imat svrhu
                3. Protest mora imati rjesenje
                4. Protest se mora hraniti novim problemima

                Princip rusenja rezima lezi u tome da se pojave mali konflikti sirom drzave o razlitim problemima. Kako ti konflikti rastu, tako se na kraju udruze u jedan veliki konflikt koji na kraju dolazi do svog cilja.

                Svako moderno rusenje rezima je tako islo. Tako je SFRJ rastavljena, tako je Milosevicev rezim srusen, Mubarak u Egiptu, Gadafi u Libiji, Venezuela i Chile '80-tih, Irak.

                Opcenito su Amerikanci rezirali ove male konflikte preko CIA-e.

                Recimo Milton Fridman, ekonomista, jedan od mojih najdrazih, genijalan covjek, je imao teoriju da konflikt u nekoj drzavi dovodi do intervencije, koja dovodi do uvodjenja slobodnog trzista. Tu je mnogo pogrijesio, ali u principu znao je kako srusiti rezim.
                sigpic
                "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                Comment


                • Sada kroz dva dana godisnjica rusenja Savamale.Tu ce da bude sigurno 10000-15000 ljudi.I ti protesti bi brzo umrli da se odrzavaju svakog dana, a mislim da im je razmak u pocetku dve nedelje da bi posle bilo mesec dana.Od oktobra, pa do aprila bio je jedan protest u februaru ako se ne varam.

                  Comment


                  • A hoces da kazes da Patkica nije umrla?
                    Kakva korist od periodicnih protesta? Nikakva naravno. I ove svakodnevne ...mag prazne slame i lazov nad lazovima ignorisao majstorski i iskusno. I dokle god neki protest ovog tipa ne dobije neku politicku formu i oblik, odnosno ne uzmu ih stranke pod svoje, od ovog setkanja nema nista...ali bas nista.
                    Ovo je totalno ocekivano i to sam rekla da ce da se desi.

                    tapatalk
                    sigpic

                    Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                    But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                    Comment


                    • Rezultate ces imati kroz godinu dana ako AV ne raspise parlamentarne izbore.Ti protesti su vise bili lokalnog karaktera.

                      Comment


                      • Ja cu imati rezultate?
                        Naravno da nece biti nikakvih rezultata ako se ovi kontra njega sete da rade nesto posle tih istih izbora, sto naravno on nece dozvoliti...a posla ima mnogo....
                        I tako...

                        tapatalk
                        sigpic

                        Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                        But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                        Comment


                        • Gubljenje lokalne vlasti je rezultat vredan paznje.Posle kako ce da ide i koliko ce to da traje, ne interesuje me puno.Neka prvo paraziti izgube Beograd i to ce se desiti ako AV ne raspise izbore na svim nivoima vlasti.
                          Last edited by Ricma; 23-04-17, 08:52.

                          Comment


                          • U pravu je Aki, zna materiju čovek. A ni Vučić neće verovatno nasesti (mada moram priznati da je dosta penala napravio, ko zna šta je u toj glavi) i protesti će se smanjiti, što je ravno gašenju. Opozicija ništa ne zna, sramni su. Ok, Beli čovek se ne bavi takvim stvarima, ali ovi ga pljuju a ništa konkretno nisu učinili. I mislim da su mogli, al jbg sada. Meni nije jasno, koliko god Evropa i zapad bili na nečijoj strani, kako ne postoji neka institucija koja može pregledati onaj snimak (krađe), utvrditi da je pravi, pohapsiti koga treba, poništiti izbore i barem fer borbu pružiti pa ko god pobedio posle. Ne znam, ovako su ismejali bukvalno ogroman deo nacije, videćemo na kraju te karme ima li đe
                            Твоја победа ће бити уколико свако од нас задржи део добродушности коју си безусловно делио са свима нама кроз свако твоје писање.
                            До поновног сусрета, твој Швабо

                            mala H2H 2018/19
                            suicide
                            2019
                            velika H2H 2019/20

                            Comment


                            • A Francuzi čekaju u redu da glasaju ...ejjjh...

                              sigpic

                              Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                              But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                              Comment


                              • A kod nas je fazon...mrzi me da prošetam do BM
                                Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
                                Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
                                "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

                                Comment

                                Working...
                                X