Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pričaonica

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Verujem ja u boga ali ne na način na koji religije propisuju.

    Duboko verujem da je subatomsku česticu-(beskonačno velike toplote i gustine, a beskonačno malih dimenzija, koja je eksplozijom stvorila univerzum) mogao iz ničega da stvori samo beskonačno inteligentni naučnik, neograničenih mogućnosti ili skraćeno nazvan Bog.

    Uopšte ne bih bio iznenadjen da taj isti tvorac može da se igra sa nama i da nas ugasi kad god poželi ali sva je prilika da nas samo posmatra.

    Očigledno se nalazimo u njegovom eksperimentu.
    Verovatno želi da vidi šta će na vrhu lanca ishrane isploviti.
    Ovca neće sigurno..


    A izbor Srbin ili Hrišćanin je Uki prost.

    Mi smo bili Srbi i pre nego što smo postali Hrišćani.

    Ne isključujem ni mogućnost da postanemo gradjani jednog dana, ali ne tako što ćemo jahati popove, već naprotiv, tako što ćemo poštovati svoj narod, istoriju i veru.

    Samopoštovanje je temelj za uspeh.
    Najbolji primer je Jevrejski narod.
    Last edited by Chiwwi; 13-09-20, 13:36.

    Comment


    • Originally posted by Chiwwi View Post
      Duboko verujem da je subatomsku česticu-(beskonačno velike toplote i gustine, a beskonačno malih dimenzija, koja je eksplozijom stvorila univerzum) mogao iz ničega da stvori samo beskonačno inteligentni naučnik, neograničenih mogućnosti ili skraćeno nazvan Bog.
      A ko je njega stvorio? A ko njegovog stvaratelja? A ko stvaratelja stvaratelja? Itd Itd.

      Comment


      • Brate previše stvari pitaš.
        Nisam ja Bog pa da znam to..

        Činjenica je da na samom početku sveta moramo doći do toga da je iz ništavila stvoreno nešto.
        I to je sami početak svega.

        Možda je Bog sam sebe stvorio iz ničega pa tek onda stvorio subatomsku česticu.
        A možda je i subatomska čestica svorila samu sebe iz ničega.

        Za takav poduhvat, i jedan i drugi, svakako je potrebna magija.

        Moj konačni odgovor je magija.
        Svet je magičan.

        Comment


        • Originally posted by limun View Post
          A ko je njega stvorio? A ko njegovog stvaratelja? A ko stvaratelja stvaratelja? Itd Itd.
          Što si nestrpljiv da sve saznaš? Otkud ti znaš da na tim nivoima ima nešto što se zove stvaranje. Napisao sam skoro i neću se ponavljati, ljudska greška je što ne vidi svoju nebitnost i prolaznost i onda meri čitav sistem i apsolut svojim merilima.

          Klasičan primer je pitanje "ko je njega stvorio?"

          Tu se radi o nekim stvarima koje naša mašina ne može da pojmi. Instaliraj najnoviju igricu na komp iz 1960ih, kako?

          To da je čovek mera svih stvari je najveća djavolska podvala svih vremena. Potpuno smo niža bića. I ova bitka na našoj zemlji je nuspojava kosmičke bitke izmedju Boga Stvoritelja i Lucifera.

          Tu se zna unapred kraj (opet vreme ne možemo pojmiti u linearnom smislu).

          Nije Bog stvarao nikakve subatomske čestice jer on ne podleže zakonima niže inteligencije "ljudske logike". Stvorio je za 6 dana i 7. se odmorio.

          Opet kažem jasno je zašto ljudi to racionalizuju i prave neke nebulozne teorije, da bi mogli da to "prevedu" na svoj jezik i opravdaju u svojoj glavi.

          Prvo i osnovno ja ne bih verovao u Boga koji to nije stvorio na taj način jer onda nema nikakve dokaze da je viša sila.

          Planeta je stara par hiljada godina, stvorena kako je zapisano i to nije debatable uopšte. Naravno maštanja koja će smirit ljudsku sujetu su uvek dobrodošla "pre ću da verujem da smo nastali od majmuna nego u neku priču o tamo nekom Bogu koji stvara za par dana".

          Veruj brate kako god ti lakše. Ako će naše male egizstencije lakše podneti svoju intelektualnu inferiornost, slobodno.

          Ja se inače priklanjam ne jer sam plašljiv jer mene ne može niko na strah da kupi sve i da je 100% istina, priklanjam se jer je Bog pravedan i pun ljubavi i ja kao niža inteligencija u svojoj nemoći to priznajem i pokazujem divljenje.

          Comment


          • Malo logike je potrebno da bismo razumeli da stvaratelj ne postoji. A malo vise strpljenja da bismo koliko toliko razumeli pojam beskonacnosti.

            Comment


            • Originally posted by LosmiSK View Post
              Gde si zlatni, nema te bre godinu dana. Razmisljao sam o tebi. Ipak si originalni nacionaoista, ovo ostalo sve fejk.

              Ako si se vratio, prija mi ta tvoja cirilica kad je vidim. Ovo novo i fejk zaboravilo svoje original pismo.


              Пола од тога је мера кад се лече комплекси личне инфериорности, уједно и немоћи у интелектуалној равни.
              Навикао сам да бес који изазива инфериорност узрокована мојом интелигенцијом резултира вишемесечним бановима.
              Злато има исту вредност кад га упакујеш и у најфинију свилу и у лист купуса.

              Драго ми је да ћирилица изазива топла осећања на тебе, јер да је не знаш, не би умео да прочиташ најстарије књиге Срба, дедова писма, солунске дневнике, повеље наших краљева, уопште писма, књиге и документа која су стара више од 1000 година.

              Comment


              • Originally posted by limun View Post
                Malo logike je potrebno da bismo razumeli da stvaratelj ne postoji. A malo vise strpljenja da bismo koliko toliko razumeli pojam beskonacnosti.
                Pa nikako da dodjete do te logike. Da je čujem jednom u životu, volim ja i izmišljotine da slušam.

                Comment


                • xG je tvoerac svega.

                  Comment


                  • @uki jaoooo kako ce odbrana Jetsa veceras da ti pokida Allana

                    Comment


                    • Originally posted by Cassius Clay View Post
                      Pa nikako da dodjete do te logike. Da je čujem jednom u životu, volim ja i izmišljotine da slušam.
                      Pa eno napisao sam. Ne moze postojati jedan stvaratelj jer kakav god da je, materijalnog ili nematerijalnog sadrzaja, on bi bio sacinjen od necega sto vec postoji tj necega sto on nije stvorio.

                      Comment


                      • Свако поверује у Бога кад му дође задњи час, кад упадне у тешку невољу, кад је тешка болест ...

                        Причати да Бог не постоји је као она прича Владике Николаја о човеку који је тврдио да нема Бога.

                        Неки човек који је слеп, каже да не види светло.
                        Људи упале свећу и кажу му - ево ти светла.
                        Он каже да нема светла.
                        Људи упале десет свећа, и кажу - ево сад светла у изобиљу.
                        Он опет каже нема светла.
                        Људи упале сто свећа и кажу - ево сада све сија колико има светла.
                        Слеп човек тврди исто - да нема светла.
                        Они га одведу у просторију пуну свећа и кажу - нема нигде више светла него овде.
                        Он опет тврди да нема светла.

                        Дакле, каже владика Николај, када онај следећи пут каже да нема Бога, нека каже немам Бога, јер Бога има, али га он не види.

                        Comment


                        • Originally posted by limun View Post
                          Pa eno napisao sam. Ne moze postojati jedan stvaratelj jer kakav god da je, materijalnog ili nematerijalnog sadrzaja, on bi bio sacinjen od necega sto vec postoji tj necega sto on nije stvorio.
                          Odakle ti ta info? Koristiš ljudsku logiku opet da shvatiš kosmičke procese?

                          Loša ti je polazna tačka.


                          Sent from my iPhone using... using my brain cells

                          Comment


                          • Originally posted by belgrade_owl View Post
                            @uki jaoooo kako ce odbrana Jetsa veceras da ti pokida Allana
                            Ne daj Bože. Startuje mi ispred Breesa. Očekujem neki od 75yrd za Diggsa.

                            Comment


                            • Originally posted by Cassius Clay View Post
                              Odakle ti ta info? Koristiš ljudsku logiku opet da shvatiš kosmičke procese?

                              Loša ti je polazna tačka.


                              Sent from my iPhone using... using my brain cells
                              I ja sam deo kosmickog procesa, moj um, moje misli. Nismo odvojeni od toga. Ako mi necemo da razumemo, ko ce?

                              Ljudski um zeli da zna i treba da istrazuje, sklapa kockice, postavlja sebi pitanja. Velika je steta ogranicavati ga stavovima "nije na nama o tome da razmisljamo", "to su procesi koje nikada necemo razumeti" itd.

                              Comment


                              • Originally posted by limun View Post
                                Malo logike je potrebno da bismo razumeli da stvaratelj ne postoji. A malo vise strpljenja da bismo koliko toliko razumeli pojam beskonacnosti.
                                Sve je moguće pa i da iz ništavila nikne nešto.
                                Vidiš kako sam ja iz ničega pokrenuo pričicu i vi ćete sad ovde da se jurite do beskonačnosti..

                                Ceo svet je magija.
                                Kao kad ružan tip smuva dobru ribu.
                                To brate ne može da se objasni matematičkom jednačinom.

                                To je magija..

                                Comment

                                Working...
                                X