Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pričaonica

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nemanja je iza sebe ostavio stabilnu,zdravu drzavu,on je začetnik neceg sto ce trajati iducih 150 godina,a Dusanova drzava je bila trula,raspala se odmah.

    Comment


    • Ma gde značajan penal običan. Dejanu Radonjiću dići prvo. Kakav Stefan Nemanja i ko je uopšte taj lik sa dva imena?

      Kylie Minogue je legenda i ona s početka 2000ih je najbolja riba ikada.

      Ovu Marićevu vješticu bih kod oca Peranovića odveo da je nekom motčugom izlečimo 4-5 dana, šta mi se ko drakula tu beči.

      Ja sam jednostavan čovek i svet pod mojim pravilima bi bio jednostavan. Ukradeš, seku ti ruku. Nastran si, seku ti pišu.

      To je ustvari svet milosrdja i poštenja jer od tako drakonskih kazni svi bi bili dobri.

      Ljude oblikuju strukture. To je dokazano još u čuvenom eksperimentu zatvorenici čuvari, ima film o tome mislim da se zove Das experiment.

      Podelili random ljude zatvorenik, stražar, posle 3 dana se primili u uloge i zatvorenici se ponašai kao zatvorenici, stražari kao stražari.

      Sponzao bih ja sve Lady Gage sa pravdom ali istina u mom svetu bi bile ugušene umetničke slobode koje uključuju satanizam.
      Last edited by Cassius Clay; 25-07-20, 14:38.

      Comment


      • Originally posted by Ricma View Post
        Cisto da udje u zapisnik. Moja najomiljenija pevacica je Lady Gaga zato sto slusa Maidene, Metallice, Prieste , Sabbathe i Anthraxe.

        Dosta metal albuma iz osamdesetih je uticalo na njen rad u poslednjih 10 godina.

        Spoiler


        #blackmetal


        Spoiler


        Kako je ovde skinula Prieste. Cak ima i pesmu Heavy Metal Lover, jasno aludira na Turbo Lover od Judas Priesta.
        O ukusima se ne raspravlja, kaže stara... ali moj ukus se ne podudara sa vašim kada jednu i neponovljiivu Lisu Stansfield preskačete...
        Spoiler
        Last edited by nebitan; 25-07-20, 16:10.
        Spoiler
        Ako mi časi smrti postanu bliski,
        I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
        Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
        Nije umio da odstupi,
        Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
        Pao unapred, a ne unazad,
        I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
        Uračunato i u moj pad.

        Comment


        • Tejlor Svift samo dobro izgleda. Madona je kraljica pa posle nje Lejdi Gaga.
          Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

          Comment


          • Originally posted by ... View Post
            Nemanja je iza sebe ostavio stabilnu,zdravu drzavu,on je začetnik neceg sto ce trajati iducih 150 godina,a Dusanova drzava je bila trula,raspala se odmah.
            Kako trula, bila je idealno uredjena i multinacionalna. Problem je bio sto je umro/poginuo rano.

            Nije nikad pao pod uticaj Vizantije. Bukvalno je bio prejak i drzava je bila uredjena sa saborom.

            Stefan je pretrpeo ozbiljan poraz pred kraj vladavine. Car Dusan je bio najveci srpski vladar ikada.
            3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
            6× Montenegrin League champion (2007–2012)
            3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
            2× German League champion (2018, 2019)
            6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
            4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
            2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

            Comment


            • Originally posted by LosmiSK View Post
              Kako trula, bila je idealno uredjena i multinacionalna. Problem je bio sto je umro/poginuo rano.

              Nije nikad pao pod uticaj Vizantije. Bukvalno je bio prejak i drzava je bila uredjena sa saborom.

              Stefan je pretrpeo ozbiljan poraz pred kraj vladavine. Car Dusan je bio najveci srpski vladar ikada.
              On je dio zivota proveo u Carigradu jos kao djecak i ostao je zaslijepljen tim velegradom i uopste vizantijskom kulturom.
              To sto navodis kao prednost,multinacionalnost je zapravo 1350 godine bio veliki minus.
              Nije postojala kohezija,polovina stanovnistva je bila grcka,a Grci su prezirivo gledali na Srbe,Bugare,i sve druge narode balkana toga vremena i smatrali ih kulturno inferiornijim,nisu bili ni malo lojalni.
              To sto je sirio drzavu na racun ne-slovenskog etnickog prostora mu zamjeraju svi srpski istoricari 19 vijeka.
              Mnogo je pametnije bilo da je svoja osvajanja usmjerio u pravcu Bosne i ostataka Bugarske,ili da je gledao da ucvrsti postojecu drzavu,koja nije bila mala.
              Ali on je kao sto rekoh u svojoj glavi imao cilj da bude novi vizantijski car,da tamo zasjedne na tron.
              Naravno treba uzeti i u obzir da je umro mlad,da je mogao jos dosta toga da uradi,prije svega na unutrasnjem planu ali jbg.
              Last edited by E1_PG; 25-07-20, 15:25.

              Comment


              • Originally posted by Ricma View Post
                Cisto da udje u zapisnik. Moja najomiljenija pevacica je Lady Gaga zato sto slusa Maidene, Metallice, Prieste , Sabbathe i Anthraxe.

                Dosta metal albuma iz osamdesetih je uticalo na njen rad u poslednjih 10 godina.

                Spoiler


                #blackmetal


                Spoiler


                Kako je ovde skinula Prieste. Cak ima i pesmu Heavy Metal Lover, jasno aludira na Turbo Lover od Judas Priesta.
                Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

                Comment


                • Originally posted by ... View Post
                  On je dio zivota proveo u Carigradu jos kao djecak i ostao je zaslijepljen tim velegradom i uopste vizantijskom kulturom.
                  To sto navodis kao prednost,multinacionalnost je zapravo 1350 godine bio veliki minus.
                  Nije postojala kohezija,polovina stanovnistva je bila grcka,a Grci su prezirivo gledali na Srbe,Bugare,i sve druge narode balkana toga vremena i smatrali ih kulturno inferiornijim,nisu bili ni malo lojalni.
                  To sto je sirio drzavu na racun ne-slovenskog etnickog prostora mu zamjeraju svi srpski istoricari 19 vijeka.
                  Mnogo je pametnije bilo da je svoja osvajanja usmjerio u pravcu Bosne i ostataka Bugarske,ili da je gledao da ucvrsti postojecu drzavu,koja nije bila mala.
                  Ali on je kao sto rekoh u svojoj glavi imao cilj da bude novi vizantijski car,da tamo zasjedne na tron.
                  Naravno treba uzeti i u obzir da je umro mlad,da je mogao jos dosta toga da uradi,prije svega na unutrasnjem planu ali jbg.
                  Pa relativno. On je sve to drzao dok je bio ziv. Imao je najjacu placenicku vojsku. Jeste on bio proteran u Carigrad, ali nije bio njihov vazal i napao ih je kad su oslabili. Ko zna sta bi bilo da je poziveo kao Stefan npr...

                  Pa isao je i Stefan dole da osvaja do bitke kod Morave.

                  Hocu reci da dok je vladao boljeg nismo imali. I nije uspeo kao sto kazes zbog prerane smrti, ko zna sta bi danas bilo.

                  Kohezija mije mogla postojati zato sto je to zacetak bio, doduse to ni u danasnje vreme nije bilo moguce.

                  Nego sta je konkretno Stefan uradio za Srbiju da bude velika i uticajna. Jeste za crkvu vrv ali eto ako imas sta ti dopuni.
                  3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                  6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                  3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                  2× German League champion (2018, 2019)
                  6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                  4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                  2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                  Comment




                  • a ovako je izgledalo na dodeli gremija, Jamesov mic nije radio, valjda su hteli da samo Gaga otpeva
                    Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

                    Comment


                    • On je u mnogo tezima uslovima,uspio da konstituise drzavu.
                      Raska je bila mala vazalna drzavica,ukljestena izmedju mocne Ugarske i tada mnogo snaznije Vizantije nego u Dusanovo doba.
                      Vjestim vladanjem on je uspio da nadje neku ravnotezu,da u takvim okolnostima prosiri drzavu i zauzme Kosovo,Zetu,Neretljansku oblast,Travuniju,Zahumlje.
                      Ojacao je crkvu mada ce ona tek 19 godina nakon njegove smrti dobiri autokefalnost ipak je on postavio temelje za sve dalje nadogradnje.
                      Ne znam obicno se utemeljivacima dinastija i drzava ipak ostavlja neko počasno mjesto.Tesko je izvagati ko je tu najbolji vladar ali ipak bih Nemanju stavio ispred Dusana,za mene je ipak rezultat njegov impresivniji,Dusan je naslijedio moćnu drzavu i vojsku,Vizantija je bila na izdisaju lakse mu je bilo da se kurči

                      Comment


                      • Originally posted by ... View Post
                        On je u mnogo tezima uslovima,uspio da konstituise drzavu.
                        Raska je bila mala vazalna drzavica,ukljestena izmedju mocne Ugarske i tada mnogo snaznije Vizantije nego u Dusanovo doba.
                        Vjestim vladanjem on je uspio da nadje neku ravnotezu,da u takvim okolnostima prosiri drzavu i zauzme Kosovo,Zetu,Neretljansku oblast,Travuniju,Zahumlje.
                        Ojacao je crkvu mada ce ona tek 19 godina nakon njegove smrti dobiri autokefalnost ipak je on postavio temelje za sve dalje nadogradnje.
                        Ne znam obicno se utemeljivacima dinastija i drzava ipak ostavlja neko počasno mjesto.Tesko je izvagati ko je tu najbolji vladar ali ipak bih Nemanju stavio ispred Dusana,za mene je ipak rezultat njegov impresivniji,Dusan je naslijedio moćnu drzavu i vojsku,Vizantija je bila na izdisaju lakse mu je bilo da se kurči
                        Hvala Veprino masna ex...lepo si mi objasnio iz tvog ugla. Mogao bih se sloziti sa ovim.
                        3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                        6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                        3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                        2× German League champion (2018, 2019)
                        6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                        4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                        2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                        Comment


                        • Kakvo sam ubedjenje u svojoj glavi gajio da je Uros ima devojku, sada mislim da je vise nema.

                          Comment


                          • Originally posted by Ricma View Post
                            Kakvo sam ubedjenje u svojoj glavi gajio da je Uros ima devojku, sada mislim da je vise nema.
                            Ima ima dobio si paket u pm da me više ne masiraš. Ima više od jedne tu ali da kažemo sa jednom sam u vezi.

                            10 u opticaju, s 5 u stalnom kontaktu, s jednom u vezi i to je ključ uspeha. Inače kad se čovek jednoj posveti najebao je.

                            Cista starovlaska genetika. U predelima Starog Vlaha i Dalmacije procenat I2a i I1 genetike znatno veci od srpskog proseka, stari ilirski geni, zato smo opasni po zene.
                            Last edited by Cassius Clay; 25-07-20, 18:15.

                            Comment


                            • Kod nas kao uvek haos i divljaština. Dok Srbija uvozi paradajz iz Albanije u leskovačkom kraju ga naširoko bacaju zbog katastrofalne otkupne cene.
                              Welcome to Serbia !

                              Poslato sa BTV-DL09 pomoću Tapatoka

                              Comment


                              • Srbi su dobri za rat i ima časnog naroda, ali na jednog poštenog dodju 3 izdajnika i jajare, zato je to narod koji će dati i najvećeg heroja i najvećeg smrada na svetu.

                                Baš zbog toga Srbima treba surovo vladati. Ne razumeju oni drugi jezik.

                                Comment

                                Working...
                                X