Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pričaonica

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Sandugp View Post
    Koje si ti godiste Losmi?
    Najgore,83'. Koje si ti? Sad nsto razmisljam, Uros nije ni rodjen kad je Zvezda bila prvak sveta....Neverovatno, cak i za vreme bombardovanja je imao 2-3g...Postao sam poprilicno mator
    3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
    6× Montenegrin League champion (2007–2012)
    3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
    2× German League champion (2018, 2019)
    6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
    4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
    2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

    Comment


    • za one sto su gledali The Last Dance

      sloboda ili ništa

      Comment


      • Originally posted by Cassius Clay View Post
        Kakva elita to pokopano po Beogradu, pobili crveni sve što je valjalo. Dje može crvendać biti elita, može biti elita u lopovluku kroz partiju, šablon koji prate dan danas ponosni sinovi crvenih lopova. Evo uzmimo Vesića npr

        Politička elita slika i prilika druga Tita
        E moj Urose, dok shvatis sta se sve to desavalo u pozadini i da su ratovi i teritorije bili samo paravan.

        Nemogucnost podele plena, pa svako otisao svojoj strani. Zavadi, pa vladaj.

        Comment


        • Kronose brt nista nije crno bijelo.
          Da se nisu medjedi doseljavali i popunili centralnu srbiju u 18 i 19 vijeku ko bi ti digao ustanak 1804.
          Odakle su Obrenovici,Karadjordjevici,Vasa Carapic,itd.
          Malo smo teški i destruktivni ali mozemo se iskoristit ako nas neko usmjeri.

          Comment


          • Originally posted by ...
            Koje ti se pleme najvise svidjelo?
            Jesi li se peo na Komove?
            Muslimani s` primorja, juzno od Bara: toliko casti, postenja i postovanja nisam doziveo nigde u ostalim delovima SrBske Sparte!
            Sa njima se mogu porediti samo Pesterci i Goranci po tim kriterijumima casti.
            "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
            Meša Selimović

            Comment


            • Originally posted by kronostime View Post
              Muslimani s` primorja, juzno od Bara: toliko casti, postenja i postovanja nisam doziveo nigde u ostalim delovima SrBske Sparte!
              Sa njima se mogu porediti samo Pesterci i Goranci po tim kriterijumima casti.
              Mislis Mrkojevici i onaj dio dolje.Fino je tamo.
              Imaju neobican akcenat,simpatican.
              Bolji su muslimani od nas,drze se medjusobno,zadrzali su neke stare tekovine.
              Last edited by E1_PG; 21-07-20, 11:58.

              Comment


              • Originally posted by ... View Post
                Kronose brt nista nije crno bijelo.
                Da se nisu medjedi doseljavali i popunili centralnu srbiju u 18 i 19 vijeku ko bi ti digao ustanak 1804.
                Odakle su Obrenovici,Karadjordjevici,Vasa Carapic,itd.
                Malo smo teški i destruktivni ali mozemo se iskoristit ako nas neko usmjeri.
                Brt, naeobe iz tijeh krajeva, a nakon seoba pod Carnojevicem i Sakabentom preko Save i Dunava, su pocele tek nakon Austrijskog- Tursko rata 1718, kada je, nakon uspostavljanja Kraljevine Srbije sa Eugenom Savojskim na celu, pocelo naseljavanje u opustosenim krajevima iste.
                Na prvom popisu stanovnistva si imao Arbanase na Rudniku kao stocare stalno naseljene.
                Masovna pomeranja stanovnistva pocinju tek XIX veku, prvo sa borbom Srbije i Crne Gore protiv Osmanlija, a kasnije i ratovima nakon kojih je Austrougarska stekla upravu nad Bosnom i Hercegovinom, a Srbija i Crna Gora de facto nezavisnost od Otomanske imperije.
                Samo, ni tada nisu se granicile, a ni Kosovo i Metohija, Vojvodina pogotovo, nisu bili deo njih sve do Balkanskih ratova i WWI nakon njih.
                Srbija je najveci prosperitet imala za vreme Kralja Milana Obrenovica, kada nije imala sve te teritorije, ali je, za danasnju Srbiju, bila Svajcarska.
                "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                Meša Selimović

                Comment


                • Pa o tome i pricam Kronose,nakon 1739 godine Sumadija je imala oko 40 k stanovnika.
                  U drugoj polovini 18 vijeka dolazi do masovnih migracija u te krajeve.O tome pise i Jovan Cvijic,dio stanovnistva se doselio iz tkzv stare Srbije,iz vardarske doline u nekom procentu od 20% po njemu i ostalo se doselilo iz kraških predijela,iz hercegovine,danasnje Cg,pa cak i ovo sto kazes iz Albanije,recimo iz Klimenata koji su protjerani sa svojih ognjista i raseljeni,neki su otisli na Kosovo,neki u Sumadiju a neki i dalje u Vojvodinu,dio Bunjevaca vodi porijeklo od njih.
                  Sve ovo potvrdjuje i genetika,koju cesto odje spominjem,imas onaj sajt poreklo.rs ili tako nesto tamo ti je detaljno objasnjena geneologija prilicnog broja porodica,mnoga predanja su potvrdjena.Sve je egzaktno.
                  Last edited by E1_PG; 21-07-20, 12:27.

                  Comment


                  • Originally posted by ... View Post
                    Pa o tome i pricam Kronose,nakon 1739 godine Sumadija je imala oko 40 k stanovnika.
                    U drugoj polovini 18 vijeka dolazi do masovnih migracija u te krajeve.O tome pise i Jovan Cvijic,dio stanovnistva se doselio iz tkzv stare Srbije,iz vardarske doline u nekom procentu od 20% po njemu i ostalo se doselilo iz kraških predijela,iz hercegovine,danasnje Cg,pa cak i ovo sto kazes iz Albanije,recimo iz Klimenata koji su protjerani sa svojih ognjista i raseljeni,neki su otisli na Kosovo,neki u Sumadiju a neki i dalje u Vojvodinu,dio Bunjevaca vodi porijeklo od njih.
                    Za vreme Cara Dusana, najjaca katolicka nadbiskupija je bila u Baru i vecina Arbanasa je bila u njenoj zoni uticaja, kao sto su, na severu, Macva i Podunavlje bili pod uticajem katolicke Ugarske.

                    U vreme Austrijske okupacije Srbije nisi imao cak ni SPC, vec je Mitropolija Karlovacka obavljala poslove za Srbe, Vaseljenska za Grke, a Jermenska za Cincare - imali su Mitropoliti Mojsije Petrovic i Vicentije Jovanovic mnogo posla da uvedu bar neki red u crkvene poslove, kao da se svestenstvo ne bavi drzavnim stvarima.
                    "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                    Meša Selimović

                    Comment


                    • Originally posted by kronostime
                      Sto se mene tice:

                      - Kosovo bih priznao odmah - pa nek se "profesionalne Srbende" obracaju tamo gde im je i mesto - u Pristini.
                      - Govedima koja voda Republiku Srpsku u BIH bi stavio do znanja da su u okviru druge medjunarodno priznate drzave i da za svoja prava treba da se bore u institucijama iste.
                      - Ukinuo bih dvojno drzavljanstvo: ili si drzavljavin Srbije ili nisi.
                      - Ko god je strani drzavljanin podleze propisima o boravku i fiskalnim obavezama stranaca, bez obzira o kome se radi. Strani si drzavljanin: plati punu cenu studiranja, poreza, doprinosa....
                      - Za ulaganje u posao - neosporiv dokaz o poreklu kapitala koji se ulaze.

                      Pa da vidis kako stvari krecu na bolje.
                      Komšo jako si me razočarao, KiM je Srbija, bila i biće.
                      Što se tiče boljeg života, krivi su lepljivi prsti i poltroni koji su samo klimali glavom i izvršavali nečija naređenja o uništavanju ekonomije Srbije.
                      Sloba je elaboriran i arhiviran (plus je vodio državu u uslovima neviđenih sankcija), dođoše ovi koji će nam doneti boljitak i šta su prvo učinili?
                      Sjebali SDK, uništili i rasprodali domaće banke i sada nemamo ni 10% domaćih banaka u Srbiji, privatizacija izvršena znamo i kako (na sve je ličila samo ne na pošten osao) i ti pričaš o tome da će priznanje KiM i uništenje RSrpske doneti boljitak ovom narodu?
                      P.S. u vreme od 2000 na ovamo dva puta je peć u železari Smederevo stavljana u neki režim rada koji je pred gašenje, ni to nisu sposobni da vode. Đinđićevi su "prodali"amerima dok nisu "tenkove" pretopili (pa otkupljivali) a ovi kinezima (samo ne znam šta ovi tope)...bitange.
                      Hoće ali kurac (kada moram da budem eksplicitan).
                      Last edited by nebitan; 21-07-20, 13:18.
                      Spoiler
                      Ako mi časi smrti postanu bliski,
                      I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                      Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                      Nije umio da odstupi,
                      Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                      Pao unapred, a ne unazad,
                      I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                      Uračunato i u moj pad.

                      Comment


                      • Na današnji dan 1985-te umro je najveći srpski glumac , neponovljivi Zoran Radmilović

                        Comment


                        • Originally posted by LosmiSK View Post
                          Najgore,83'. Koje si ti? Sad nsto razmisljam, Uros nije ni rodjen kad je Zvezda bila prvak sveta....Neverovatno, cak i za vreme bombardovanja je imao 2-3g...Postao sam poprilicno mator
                          Lol Losmi je moje godiste.
                          Sve sam mislio da si 95 ... Tako nezrelo delujes. Okani se raznih prepucavanja po forumima i ostalih gluposti.... Ne treba ti to u zivotu, uzivaj ....
                          Vidis ti sta si ti postigao za vreme dok si ovde!
                          Vecina forumasa te smatra dezurnom budalom, stigao si da se posvadjas i sa likovima 15-20 godina starijim i mladjim od sebe. I ogromna vecina misli da si lazov koji preteruje u skoro svemu.
                          Sta ti to govori? Veruj mi ovo ne pisem napamet. Na ovom forumu sam 10 godina, poznajem mnoge ljude i sa mnogima sam u prijateljskim odnosima. Vecina mi prica o tebi ovo sto ti sada kazem. Znaci takav utisak ostavljas....
                          A iskreno, verujem da nisi los covek. Batali se prepucavanja i ubedjivanja drugih da je jedino tvoje ispravno (kada kazem tvoje mislim na sve: i nacin razmisljanja i ponasanje i ideje za resavanje problema...).
                          sigpic

                          Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                          U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                          Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                          Comment


                          • Originally posted by Sandugp View Post
                            Lol Losmi je moje godiste.
                            Sve sam mislio da si 95 ... Tako nezrelo delujes. Okani se raznih prepucavanja po forumima i ostalih gluposti.... Ne treba ti to u zivotu, uzivaj ....
                            Vidis ti sta si ti postigao za vreme dok si ovde!
                            Vecina forumasa te smatra dezurnom budalom, stigao si da se posvadjas i sa likovima 15-20 godina starijim i mladjim od sebe. I ogromna vecina misli da si lazov koji preteruje u skoro svemu.
                            Sta ti to govori? Veruj mi ovo ne pisem napamet. Na ovom forumu sam 10 godina, poznajem mnoge ljude i sa mnogima sam u prijateljskim odnosima. Vecina mi prica o tebi ovo sto ti sada kazem. Znaci takav utisak ostavljas....
                            A iskreno, verujem da nisi los covek. Batali se prepucavanja i ubedjivanja drugih da je jedino tvoje ispravno (kada kazem tvoje mislim na sve: i nacin razmisljanja i ponasanje i ideje za resavanje problema...).
                            I meni su npr rekli kad sam pitao ljude odavde da si teska budala,ali sam im ja rekao da nisi i da tvoje po njima zatucano razmisljanje kao da si 54godiste nije tacno i da u principu ti nisi los covek i da verovatno tako ne razmisljas vec si zeljan paznje. Vidis da svi imaju drugacija razmisljanja.

                            Inace ja sam upoznao mnogo ljudi odavde i par su njih su mi bili u kuci i ne treba ti da me branis i neka me smatraju dezurnom budalom, apsolutno sam siguran da ste u real life ti, Goku, Brajkula dobri drugari i onaj drugi iz Valjeva i da je vase misljenje itekako bitno...

                            Sto se tice ovog starijeg, on je presao redline sa pricom o mojoj zeni a za Urosa, da..sa njim se zezam,on i nije los momak.Svakako ja licno mislim da ti nisi budala kao sto pisu ovi moji prijatelji koje i licno poznajem i da nisi zatucan, zato manje pisi o politici i manje srbovanja, na kraju mislim da nisi tako los covek.

                            Ovog sto se tice lazov, dovoljno govori o vasim zivotima a ne mom. Ziv nisam da cujem za koji to deo misle da lazem. Iz moje perspektive se cak nisam ni hvalio koliko bi trebalo. :-) te tvoje jeftine fore prosipaj nekom drugom
                            Last edited by LosmiSK; 21-07-20, 14:20.
                            3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                            6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                            3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                            2× German League champion (2018, 2019)
                            6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                            4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                            2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                            Comment


                            • Ma odje je jedna druga poenta. Deda pokusava da to pripise kao mentalitetsku crtu Crnogoraca. U duhu 90-ih, znas ono.. Svi Srbi cetnici, svi Hrvati ustase.. svi Crnogorci lopovi.

                              Comment


                              • Originally posted by Joker View Post
                                Ma odje je jedna druga poenta. Deda pokusava da to pripise kao mentalitetsku crtu Crnogoraca. U duhu 90-ih, znas ono.. Svi Srbi cetnici, svi Hrvati ustase.. svi Crnogorci lopovi.
                                Br`te, da tako mislim, ne bih imao gomilu dobrih prijatelja medju svim stranama.
                                Napominjem da je bilo dzukela koji su prvenstveno osramotili svoje narode i distanciram se od nih i onih koji ih opravdavaju.
                                "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                                Meša Selimović

                                Comment

                                Working...
                                X