Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pričaonica

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Apropo 13.jula - na taj dan je Srbija na Berlinskom Kongresu dobila de jure nezavisost od Otomanske Imperije uz dobitak niskog, toplickog i vranjskog kraja uprkos nastojanjima Rusije sa to pripadne Bugarskoj.
    "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
    Meša Selimović

    Comment


    • Druze, da nije bilo Rusije u toj epohi ljudske istorije, sve bi se ovo danas Turska zvala.

      Comment


      • Rusi su pičke i da su se oni pitali ovo bi bila Bugarska. Rusi stoje i iza majskog prevrata. Uvek su bili kompleksaši jer smo mi bili tate za njih i jer samo nama German nije vladao dok su oni bacali drkicu na istog.

        Trgovali su kada god su mogli, nek se sagnu Rusi meni.

        Sećam se ja njihovog Sanstefanskog mira

        Comment


        • Originally posted by Joker View Post
          Druze, da nije bilo Rusije u toj epohi ljudske istorije, sve bi se ovo danas Turska zvala.
          Rusija je, nakon izgubljenog Krimskog rata morala u sto kracem roku da zapocne novi rat sa Turskom radi podele uticaja na Balkanu sa Austro-Ugarskom.
          "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
          Meša Selimović

          Comment


          • Ma Rusi, Francuzi su mnogo veći krvnici srpsk i Englezi naravno od npr Italijana. Nemamo mi prijatelje i nikada ih nismo imali.

            Etnički su nam Ukrajinci mnogo bliži.

            Rusi i Srbi nemaju ništa zajedničko u pogledu genetike a naše pismo i sve su oni krali pod najezdom turaka kad su naši monasi bežali tamo.

            Mi smo bili za njih u srednjem veeku ono što su oni danas za nas. Oni su bili nepismena marva koju su Mongoli jahali

            Comment


            • Kakav etnos, kakva genetika, dje odoste vi.. Ja samo velju kako su se na mapu Balkana reflektovala Ruska ratovanja. Da nije nje bilo, nikad.. ali NIKAD se otomanska imperija ne bi sklonila odavde.

              Comment


              • Originally posted by Joker View Post
                Druze, da nije bilo Rusije u toj epohi ljudske istorije, sve bi se ovo danas Turska zvala.
                Pre ce biti da su Poljaci uzdrmali Turke nego Rusi, no dobro.

                Comment


                • Nastavljamo u istom stilu za sve pare

                  Last edited by ognjen; 13-07-20, 19:26.
                  “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                  Comment


                  • Ne radi ti to, brate

                    Comment


                    • Nije tweet nego facebook video.
                      “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                      Comment


                      • Originally posted by Joker View Post
                        Ne radi ti to, brate
                        Pokusao sam da izvrsim korekciju jer sam mislio da je tweet u pitanju ali ocigledno je nesto sa facebook-a.

                        edit: U redu dekkard. Vratio sam post u prvobitnu verziju. To ces morati ti da regulises kako bi se prikazalo jer pored tog niza brojeva mislim da treba jos nesto da bude unutar fb oznake.
                        Last edited by ognjen; 13-07-20, 19:31.

                        Comment


                        • Ne vredi, ne mogu da pronađem taj video sad. Ubija ovaj stara forum platforma.
                          “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                          Comment


                          • popravila sam kod, ali taj video je nedostupan
                            http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                            Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                            sigpic

                            Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                            with experience.

                            Comment


                            • Originally posted by ... View Post
                              Hvala vam momci,sacekao sam malo da vidim hoce li jos neko cestitat ali vidim da ste mi vi jedini pravi prijatelji odje.
                              Ja htedoh da sačekam sutra da vam čestitam ali eto da se ne osetiš zapostavljenim, zaboravljenim, ne voljenim...Srećan ti praznik (mislim da si sada na litije)...
                              Spoiler
                              Ako mi časi smrti postanu bliski,
                              I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                              Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                              Nije umio da odstupi,
                              Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                              Pao unapred, a ne unazad,
                              I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                              Uračunato i u moj pad.

                              Comment


                              • Imas nesto protiv litija?

                                Comment

                                Working...
                                X