Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pričaonica

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Uzas, u Arilju nije nista gore nego 2014.

    Magistrala Arilje - Ivanjica odvaljena, pola puta otislo sa Moravicom.
    sloboda ili ništa

    Comment


    • Strašno.


      Sent from my iPhone using... using my brain cells

      Comment


      • ortak trebalo danas da dodje, i ne moze se izadji iz Arilja


        Last edited by mark !t zer0; 23-06-20, 16:22.
        sloboda ili ništa

        Comment


        • Na svu sreću od sutra prestanak padavina i toplije vreme. Tako bar najavljuju.

          Comment


          • Originally posted by Cassius Clay View Post
            Kako da ne, kod njih je sve "kroz par godina". Nema tu promil šanse.

            Postoji opcija ali smradovi kao Tadić i ekipa namerno miniraju svaki pokušaj. Smrad ružni vratio SPS formalno na vlast, sve mu jbm.


            Sent from my iPhone using Tapatalk
            Ostao sam ti duzan odgovora.

            Vucic nema konkurenciju samo zato sto jedini hoce da prizna Kosovo i to svoje obecanje je odugovlacio zato sto niko drugi to ne zeli. Jednom kada se zavrsi ta prica, moguce da ce morati da proguta jos jednu gorku pilulu zvanu clanstvo u NATO.

            Nakon toga, on gubi oportunitetnu prednost u odnosu na opoziciju i njegova pozicija postaje veoma klimava. Zapad trazi opcijju koja ce da uradi stvari brze, kada nema konkurencije to ce da se usporava maksimalno.

            Comment


            • Originally posted by Ricma View Post
              Ostao sam ti duzan odgovora.

              Vucic nema konkurenciju samo zato sto jedini hoce da prizna Kosovo i to svoje obecanje je odugovlacio zato sto niko drugi to ne zeli. Jednom kada se zavrsi ta prica, moguce da ce morati da proguta jos jednu gorku pilulu zvanu clanstvo u NATO.

              Nakon toga, on gubi oportunitetnu prednost u odnosu na opoziciju i njegova pozicija postaje veoma klimava. Zapad trazi opcijju koja ce da uradi stvari brze, kada nema konkurencije to ce da se usporava maksimalno.
              To je sve tako na papiru, u realnosti nije tako. Da se sada ti kandiduješ i da nas 4 miliona glasa za tebe, ti si pobedio. Misaone konstrukcije dele narod od slobode.


              Sent from my iPhone using... using my brain cells

              Comment


              • Ponuda - Tražnja.

                Sada nešto čitam i razmišljam, mi činimo ovaj svet lošim. Zbog nas su sportisti plaćeniji 400 puta od doktora. Jer postoji potražnja od nas običnjaka za vrhunskim atletama i sportistima.

                Da od sutra svi odlučimo da ne gledamo sport, sportisti bi bili sirotinja.

                Ali bi doktori bez obzira na našu "tražnju" uvek bili na ceni, jer uvek ima bolesnih i nezdravih ljudi kojima je potrebna pomoć.

                Mi činimo ovaj svet lošim, baš mi koji se najviše žalimo, jer smo bezumni kreteni. Mi stvaramo tražnju i zbog nas Nejmar ima novca više nego svi lekari zajedno u državama trećeg sveta.


                Sent from my iPhone using... using my brain cells

                Comment


                • "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                  Meša Selimović

                  Comment


                  • Jbg vole ljudi fudbal, sport uopste, to im je razonoda, ispunjava im deo zivota. Slicno kao alkohol i duvan kod nekih i to ne mislim teski slucajevi, nego pivo sa drustvom ili rakija kad neko dodje u goste, odnosno cigareta uz kafu. Nijedna od tih stvari nije presudna ali donose to neko uzivanje ljudima, tako i sport. Tako je bilo jos od gladijatora. Zabava je uopste mnogo potcenjenja kao jedna od glavnih struktura ljudskog zivota u ovakvim vrstama "rasprave". Sto muzika,sto sport, sto ostalo. Svakom je potreban dusrvni ventil i to nije nista lose, u suprotnom bi ovaj svet bio mracno mesto.
                    Last edited by colchonero; 23-06-20, 17:57.

                    Comment


                    • Cassius,konacno nesto pametno i od tebe

                      Moderni sport je otisao predaleko,toliko predaleko da svaki treci covek smatra Mesija Bogom,sto je apsurdno,i lozi se na fudbal jer misli da je to najbolji nacin da zaradi

                      Mada sportisti treba da budu placeni,ali fudbal i recimo Nba su otisli u nebesa,to je debelo precenjeno,ti kad vidis tenis na primer njih 50 zaradjuje valjano od toga,dok je ovim majstorima dato sve na tacni od pocetka zivota u svojim klubovima i jos hiljade njih zaradjuju frapantne kolicine novca,to jeste porazavajuce

                      Comment


                      • Sve je to tacno sto pricate. Ali sa druge strane niko ne daje pare Mesiju i ostalima jer je fan, nego jer su isplativi, ti Mesiji hrane hiljade i hiljade porodica, sto direktno(ljudi koji rade u klubu na osnovu prihoda kluba zbog igrackog kadra) sto indirektno, ljudi u marketingu, prodaji dresova, sajtova promocije, pa cak i baja koji kod Doma sindikata prodaje salove i dresove ima neku korist i zaradjuje vise zbog tog Mesija nego sto bi da ima dres Urosa na prodaju.

                        Da je mnogo para, mnogo je, ali nije nehumano. Problem lekara se ne resava tako sto Mesiju smanjis platu, inace bi se svi problemi lako resavali.

                        Comment


                        • Originally posted by madrid View Post
                          Sve je to tacno sto pricate. Ali sa druge strane niko ne daje pare Mesiju i ostalima jer je fan, nego jer su isplativi, ti Mesiji hrane hiljade i hiljade porodica, sto direktno(ljudi koji rade u klubu na osnovu prihoda kluba zbog igrackog kadra) sto indirektno, ljudi u marketingu, prodaji dresova, sajtova promocije, pa cak i baja koji kod Doma sindikata prodaje salove i dresove ima neku korist i zaradjuje vise zbog tog Mesija nego sto bi da ima dres Urosa na prodaju.

                          Da je mnogo para, mnogo je, ali nije nehumano. Problem lekara se ne resava tako sto Mesiju smanjis platu, inace bi se svi problemi lako resavali.
                          Ja nemam nista protiv sportista i Mesija i fudbalera(oni isto mnogo rade da bi postigli to),iako vise cenim individualne sportiste jer sy oni na neki nacin institucije ovi su cisti zabavljaci

                          I da oni donose pare i to se slazem,ali pare ne mogu biti ispred zivota,sad da se pojavi ne daj Boze neki gori virus od Covida te pare tim ljudima nista ne bi znacile

                          Lekari da bi zaradjivali vise od sportista moraju ili da ih pustas na Tv dok operisu sa sponzorima ili da okacis cenu na svakog coveka kojem ja spasao zivot,nijedno ni drugo nije izvodljivo

                          Zabava je bitna,novac je bitan,ali zivot je bitniji i zdravlje

                          Comment


                          • O tome na šta će se trošiti novac u javnom sektoru ne odlučuju Mesi ili Bolt, već političari i oni koji ih biraju.
                            sigpic

                            Comment


                            • Ne mislim ja Madrid da bi to trebalo smanjivati. To je tako kako je jer mi gledamo i jer je isplativo. U pravu si za ceo sistem oko klubova koji hrani ljude, ali to što je tako, ne znači da je to jedini moguć sistem.

                              Mogli bi da se naprave drugi superstarovi da smo mi pametni. Najumniji ljudi bi bili vikendom na tv, mi bi ih slušali, čitav njihov staff i organizacija bi živela od toga.

                              Primer banalan.

                              Ne mislim ja da je sada trenutno to nepravda. Nije ni Zadruga nepravda.

                              Hajde sutra da niko ne pusti Zadrugu i nema tržišnog i profitnog interesa za postojanje iste.

                              Ljudski izbor je uzrok nelogičnog dohotka nekih mediokriteta u ljudskom smislu. Mi to konzumiramo, mi im dajemo na značaju.

                              Ne tera Željko Mitra nikoga da gleda nešto.

                              Isto se može reći i za ekonomski sistem bilo koje prirode. Uz dobru ljudsku prirodu i ponašanje na kraju bi svaki uspeo, neki bi bio prosperitetniji, neki ne, ali bi funkcionisao.

                              A razlog zašto nijedan ne funkcioniše bez prekida, poremećaja, je loša ljudska priroda.

                              Poruka i pouka 1) Ljudi su idioti 2) Ljudi u prirodnom stanju koje opisuju Lok, Hobs i ekipa, nisu onakvi kakvim ih Lok zamišlja, već Hobs.

                              Kad bi bio požar u zgrad ne bi se ljudi lokovski dogovorili da zajedno i kolektivno pokušaju da se spasu, nego bi hobsovski ako treba jedni drugima oko iskopali samo da spasu svoju guzicu.


                              Sent from my iPhone using... using my brain cells

                              Comment


                              • E sada kada ti znaš da je čovek u proseku džukeletina... I da je spreman da se udruži radi većeg ličnog dobra uz bol u penisu za druge osobe - to obesmisli svaku raspravu o bilo kakvom sistemu.

                                Ne postoji rešenje, niti taj ekonomski sistem 2030. može da uspe niti bilo šta jer su ljudi zli.

                                Problem je što je oligarhija na ovom svetu prisutna hiljadama godina i oni nam kroje sudbinu, zna i Madrid da su federalne rezerve u privatnim rukama.

                                Ali pomisliti da su ti ljudi izuzetak, pa to prosto nije istina. Da se venecijansko plemstvo nije izdiglo sa ovim satelitima i nižom ligom, maskotama Rotšildima i ekipom, uradili bi neki drugi ljudi isto to.

                                Ovo je film u kome, nebitno ko dobije glavne uloge, materijal je isti. Da nije Sloba bio bi Boba. Da nije Boba bio bi Aca.

                                Da nije Rotšild, bio bi Dauning itd.

                                Ljudi su loš materijal i kvarljiv i zato se i raspadamo. I tu se završava svaka rasprava o bilo kakvim sistemima, napretku i bilo čemu, jer se od govana pita ne pravi.


                                Sent from my iPhone using... using my brain cells

                                Comment

                                Working...
                                X