Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pričaonica

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Nerealan View Post
    najgadniji porok, bolje na rulet da se navučeš. Uvek mi je bio zanimljiv taj momenat kada pitam nekoga - a što si počeo da pušiš? Niko ne odgovori da je hteo biti važan u društvu i osećati se odrastao, mada je to uglavnom u pitanju.

    Kod moje keve recimo uopšte ne smrdi na duvan, zato je svi nepušače hvale. To sam je ja navikao da prozor bude 24/7 otvoren tokom čitave godine i u prostoriji gde vazduh konstantno cirkuliše nameštaj jednostavno ne može da povuče miris.
    Vidi se da nisi čekao usko veliku za velike pare, pa kad preletido 18ice a ti nemaš i plačeš kao pička "magnet, magnet, magnet"

    Spoiler
    Ono je djavo najgori na svetu, a cigarete, šta reći, meni da se ruši zdravlje pre bih šmrkao koks bar znam da ima neko dejstvo. Ili neki aderal i neka sranja, kako god. Cigarete i alkohol najgore stvari, i kafa. Ubijaju sporo.

    Široko dostupni.

    Hvala WHO koja sada brine za naše stare koja nije uradila ništa da izbaci cigarete i alkohol iz komercijalne legalne proizvodnje. Sad oni spašavaju djedove i babe koji loču i dime 50 godina, sad su se setili.

    E baš im verujem e, baš im verujem. Sigurno da mnogo brinu o zdravlju ljudi. Sigurno ne puštaju najgori junk i hormonsku hranu u opticaj.

    Sigurno nisu odobrili oranž agens napal za poljoprivredu... A jesu? Ne bune se? Do jaja.

    Ne trebaju nama neke studije proverljivosti i ispravnosti WHO. Dozvoljena koka kola? Ok, mrš u pičku materinu licemeri, lako vas je potplatiti, idemo dalje. Isti ti doktori miševi se ne javljaju po ovim pitanjima a ljudi često zaborave da su

    Doktor
    Pop
    Kardinal
    Naučnik

    ljudi

    A ljudi su najkvarljivija roba na svetu. Troje odbiju mito, četvrti pristane. I posle neko priča rekla struka/nauka.

    Mogu da zatvore države a ne mogu da izbace smeće iz proizvodnje. E na takvoj planeti laži i zabluda živimo. Samo što su cigarete i alkohol dostupni otkako znate za sebe i zato što su se uobičajli u našim mozgovima, ne znači da treba da budu dozvoljeni, naprotiv.

    Dokazano je da štete zdravlju i brižnim WHO činovnicima i doktorčićima, da je stalo, digli bi kuku i motiku i uneli regulativu po kojoj se proizvodjačima to ne isplati prozivodiiti. Nego je lobi tako jak, a šta lakše potplatiti nego doktora. Ceo život provelo učeći a plaćen kao klošar, bukvano tradicionalno najlakše potplatiti doktore i naučnike.

    Samo da znate na koga se oslanjate kad se pozivate na Konove, WHO, Nestoroviće itd itd kao neke autoritete. Imajte na umu da to nisu andjeli sa neba sa inherentim moralnim vrednostima koja se ne mogu poljuljati. To su plaćenici koji govore šta im se kaže.

    2020. godina a Koka Kola u prodaji... Pričajmo o zdravlju i brizi. Pih
    Last edited by Cassius Clay; 25-05-20, 08:24.

    Comment


    • Ovi sa NFL-a znaju za Colina Cowherda. Kaže tip u podcastu nevezano za gojaznost, ali 37% Amerikanaca obese.

      Znači to je pandemija gojaznosti. Svet laži i zabluda.

      Ok je znači biti neumereno gojazan, ok je pušiti, piti, drogirati se, ali života ti stavi masku na glavu, da se ne zaraziš covid19. Stavi masku a ode kući i jede paradajz iz plastenika u kom je sipao onu hemčugu - dobije rakčinu.

      Da ne znam da je Bog stvorio ljude, ruku bih dao da smo nastali od majmuna. Majmuni su verovatno malo pametniji.

      Comment


      • Kafa je zdrava i ako se konzumira umereno je odlicna. Nije bas kao alkohol i cigarete.

        Comment


        • Pa ni alkohol te nece ubiti ako tu i tamo popijes jednu casu.
          http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

          Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

          sigpic

          Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
          with experience.

          Comment


          • Nije kafa zdrava ni jedna jedina kap. No nebitno. Bio sam tu i ja sam mislio isto, zbog laznih istrazivanja, koristio kao pre-workout. Totalan nonsens i mnogo vise energije imam bez i jedne kafe kada se telo naviklo. Onako si samo na dozama i fiksas se da bi se odrzao, i remetis mehanizme tela.

            Nabacaju u istrazivanjima samo pozitivne efekte kafe a ne kazu da negativnih ima puta 10. Kada si na kofeinu non stop, telo odgovara i luci neka cuda vise i vise jer kofein blokira te receptore. Ne mogu sada ja da budem licemer i da zagovaram da ljudi ne piju nijednu kafu, samo sam znam da su stetna dejstva 10 puta jaca.

            Alkohol i nikotin - ljudi postaju zavisni od njih. Bolje izbaciti nego reci "jedna je zdrava". Da ne izvlacimo posledice alkohola po drustvo, od nasilja u porodici pa dalje.

            Ne postoji niti jedna esencijalna komponenta za prezivljavanje coveka u alkoholu, stoga... Mislim, ljudi se opijaju od davnina ali i alkohol je pre bio drugaciji. Prvo nije bio toliko dostupan, drugo, drugacije se pravio. Trece imao je ritualnu/sakralnu ulogu kod nekih naroda.

            Mislim ako smo toliko napredna i brizna civilizacija, ako zatvaramo zbog starijih ceo svet, morali bi malo staviti prstic na celo i odreci se nekih stvari. Posto smo svi tako fini, solidarni, empaticni, humani, dobri dobri ljudi.

            Comment


            • Ja ne razumem tu fascinaciju kafom. U životu sam popio možda 30 šoljica. Najgore iskustvo mi je bilo kada sam probao "pravu kafu" iz Nikaragve, bilo nekad u Kafeteriji.
              Ono kida sinuse koliko je jako, nema veze sa govnima koja cirkulišu na tržištu.

              A druga stvar je što ne znam da je pijem, kod mene se taj proces završi za minut, dva.
              Last edited by Indigo; 25-05-20, 10:11.
              There's something wrong with me chemically
              Something wrong with me inherently
              The wrong mix in the wrong genes
              I reached the wrong ends by the wrong means
              It was the wrong plan
              In the wrong hands
              With the wrong theory for the wrong man
              The wrong lies, on the wrong vibes
              The wrong questions with the wrong replies

              Comment


              • Navika kao i sve. Ja sam zdrao hladan nes, po 5-6 dnevno. Potop. Delom jer sam mislio da nije toliko nezdrava, pa ako je 3 dozvoljeno, kontao sam od 5 mi nece biti nista. Ali strasno koliko je zlo kafa i koliko mi je trezvenost i energije popila.

                Ljudi se generalno bune oko ovih tema, a da im mediji izbace ovo i da ih bombarduju mesecima, osetili bi alarmantnost i osvestili bi se.

                To samo govori koliko smo negde kao rasa debilni.

                Nemoj sada da bude da svi na svetu umiru od korone. Mogla bi da se pokrene javna debata kao oko korone, oko kancera. Da mi vidimo sta to izaziva kancer.

                E kada bi to uradila WHO pa da kaze covek, to su stvarno neki dobri ljudi sa kredibilitetom, daj da im verujemo. Ovako, nema sanse.

                Treba reci da bas taj covid19 lakse kosi gojazne i nezdrave ljude, nego zdrave, dokazano po statistikama u SAD.

                Ja sam kafu zamenio zeolitom.

                Comment


                • Obozavam kafu. Popijem jednu, eventualno dve dnevno, mada se desi i da je preskočim
                  Miris njen je nešto što me baš pokreće i uvek glasno odreagujem kada ga osetim. A ako sam negde van, imam želju da što pre dođem do šporeta i lončeta. Pomisao na nju, mmmmmm izaziva osećaj da moram odmah da je skuvam. A tek slatkiši sa kafom [emoji173] ili jos bolje, kockica noissete čokolade, ali one od 300 g, bolje su kockice kao bombonu polako otpam i srčem kaficu
                  ..mmmmljac, čist hedonizam .. mada ok, to ponekad.

                  Imam razne anegdote vezane baš za kafu.
                  Jedna od njih datira za moje prvo ispijanje, sa mlekom
                  Imala sam 15-16 godina. Posto moja majka ne voli sama da pije kafu, a otac nije bio tada kod kuće, pitala me jel hoću jednu malu sa mlekom. Ajd baš.
                  Došao otac kući vidi dve šoljice i pita:
                  - Jaoo sine () ti počela da piješ kafu?!
                  - Nisam, otkud ti to?
                  - Pa je l bila tetka?
                  - Nije.
                  - Pa znači počela si da piješ kafu?
                  - Ama nisam
                  - Pa ko je bio?
                  - Nije bio niko?
                  - Pa ko je pio kafu?
                  - Mama i ja.

                  Jbg, jesam je tada popila, ali nisam počela da pijem [emoji854]
                  Ne bih ovo zapamtila, da nas mama nije slušala iz kihinje gde je pila vodu i zagrcnula se dobro od smeha, pa smo je "spašavali".


                  Ne pijem svaku, vrlo sam izbirljiva, ove po marketima su odvratne, ne volim kisele, obavezno kupujem u zrnu, pa sama meljem pred kuvanje, a ti sis bolje da si odabrao gvatemalsku Izuva
                  sigpic

                  Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                  But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                  Comment


                  • Urose, tvoj problem je sto ides u ekstreme, ako neko kaze da pije kafu ti zamisljas da taj pije 50 kafi dnevno.
                    Sve sto je ekstremno je lose, ne postoji bez razloga izraz: zlatna sredina.
                    1-2 kafe dnevno, tu i tamo casa piva/vina ne moze da ti steti...
                    http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                    Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                    sigpic

                    Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                    with experience.

                    Comment


                    • Plus sto je nes đubre. Čuj 5-6 hladnih.
                      sigpic

                      Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                      But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                      Comment


                      • Originally posted by miloolja View Post
                        Obozavam kafu. Popijem jednu, eventualno dve dnevno, mada se desi i da je preskočim
                        Miris njen je nešto što me baš pokreće i uvek glasno odreagujem kada ga osetim. A ako sam negde van, imam želju da što pre dođem do šporeta i lončeta. Pomisao na nju, mmmmmm izaziva osećaj da moram odmah da je skuvam. A tek slatkiši sa kafom [emoji173] ili jos bolje, kockica noissete čokolade, ali one od 300 g, bolje su kockice kao bombonu polako otpam i srčem kaficu
                        ..mmmmljac, čist hedonizam .. mada ok, to ponekad.

                        Imam razne anegdote vezane baš za kafu.
                        Jedna od njih datira za moje prvo ispijanje, sa mlekom
                        Imala sam 15-16 godina. Posto moja majka ne voli sama da pije kafu, a otac nije bio tada kod kuće, pitala me jel hoću jednu malu sa mlekom. Ajd baš.
                        Došao otac kući vidi dve šoljice i pita:
                        - Jaoo sine () ti počela da piješ kafu?!
                        - Nisam, otkud ti to?
                        - Pa je l bila tetka?
                        - Nije.
                        - Pa znači počela si da piješ kafu?
                        - Ama nisam
                        - Pa ko je bio?
                        - Nije bio niko?
                        - Pa ko je pio kafu?
                        - Mama i ja.

                        Jbg, jesam je tada popila, ali nisam počela da pijem [emoji854]
                        Ne bih ovo zapamtila, da nas mama nije slušala iz kihinje gde je pila vodu i zagrcnula se dobro od smeha, pa smo je "spašavali".


                        Ne pijem svaku, vrlo sam izbirljiva, ove po marketima su odvratne, ne volim kisele, obavezno kupujem u zrnu, pa sama meljem pred kuvanje, a ti sis bolje da si odabrao gvatemalsku Izuva
                        Ma ne mogu ja to. Volim miris kafe ali nemam nikakvo zadovoljstvo kad je pijem.
                        Dobro vino uvek volim da popijem.
                        There's something wrong with me chemically
                        Something wrong with me inherently
                        The wrong mix in the wrong genes
                        I reached the wrong ends by the wrong means
                        It was the wrong plan
                        In the wrong hands
                        With the wrong theory for the wrong man
                        The wrong lies, on the wrong vibes
                        The wrong questions with the wrong replies

                        Comment


                        • Originally posted by Slippin' Jimmy View Post
                          Ma ne mogu ja to. Volim miris kafe ali nemam nikakvo zadovoljstvo kad je pijem.
                          Dobro vino uvek volim da popijem.
                          Ok, ali kad kazes ne razumem fascinaciju kafom [emoji57][emoji57]

                          I vino je skroz oke imamo bogami odlicne vinarije one male
                          sigpic

                          Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                          But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                          Comment


                          • Kafa ne moze da steti bas kao ni caj koji ima kofein u sebi. Sad samo da se javi genije i kaze da je caj nezdrav.

                            Nece ti ni jabuka biti zdrava ako jedes 5kg dnevno.

                            Comment


                            • Mene kofein urnise psihicki,zato izbjegavam kafe,energetska pica..itd
                              Poludim skroz,jedno 20 minuta mi je dobro,postanem hiperaktivan a onda me poklopi nekakva anksioznost i depresija.Moram da popricam s nekim.

                              Comment


                              • 1 lungo dnevno i to je to, s tim sto ga uglavnom tanenane razvlacim do podne. ritulal,navika ili sta vec
                                duvan batalio davno najvise zahvaljujuci svesrdnoj pomoci bolje polovine

                                Comment

                                Working...
                                X