Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pričaonica

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ja sam čak i u Beogradu jeo korektnu komplet lepinju. Ulica Džona Kenedija, neka kućica "Zlatiborsko carstvo", drugar živeo preko puta. Oni su seckali i pršutu za ove kojima fali "nešto konkretno". Ne znam da li i dalje postoji to, prošlo je sigurno 3 godine.
    sloboda ili ništa

    Comment


    • A voli li ko one osmanske slatkiše halva alva kako već? Ja sam ono jednom probao, sinovi moji, u životu više. Nije što je osmansko (šovinista alert! ) nego ono šećer sa šećerom prepečenim zašećerenim šećerom. Baklave isto ne volim. Ne volim burek. Rahatluk ne volim. Ništa što mi odaje taj vajb. Al ne toliko iz bunta koliko mi je odvratan ukus svega toga.

      Ima još nekih osmanskih jela ali ništa to. Nisu sva njihova oridjinale nešto su od Persijanaca mažnjavali.

      Ma gde ide pršuta u komplet lepinju, seljacizam. Nije to taj ukus. Pršuta ide u lepinju sa kajmakom i tako nekim prilozima, gde ide u komplet lepinju čist seljacizam. Najbolje urnebes nek stave.

      Jeo sam neki patlidžan sa majonezom u Grčkoj, ne mogu da nadjem recept, patlidžan, majonez, beli luk
      Last edited by Cassius Clay; 23-05-20, 11:47.

      Comment


      • Pa da, ali ja ortacima iz Bg-a ne mogu da objasnim da ne ide. Šta znaju..

        Inače, te slatkiše moja majka jede, meni je odvratno. Burek obožavam.
        sloboda ili ništa

        Comment


        • Ja volim dobar riblji paprikas.

          Comment


          • Originally posted by mark it zer00000000000000 View Post
            Ja sam čak i u Beogradu jeo korektnu komplet lepinju. Ulica Džona Kenedija, neka kućica "Zlatiborsko carstvo", drugar živeo preko puta. Oni su seckali i pršutu za ove kojima fali "nešto konkretno". Ne znam da li i dalje postoji to, prošlo je sigurno 3 godine.
            Jel to ono gde prodaju i pica pljeskavicu?

            Originally posted by ?????? View Post
            A voli li ko one osmanske slatkiše halva alva kako već?
            Ja se secam citata iz serije, mislim da je Bolji zivot "Danas samo potpun kreten ne kupuje alvu ceten".

            Meni su svi slatkisi super, sto se da i primetiti... tako da se povremeno i alvom pozabavim.
            Last edited by belgrade_owl; 23-05-20, 12:25.

            Comment


            • Originally posted by ?????? View Post
              A voli li ko one osmanske slatkiše halva alva kako već? Ja sam ono jednom probao, sinovi moji, u životu više. Nije što je osmansko (šovinista alert! ) nego ono šećer sa šećerom prepečenim zašećerenim šećerom. Baklave isto ne volim. Ne volim burek. Rahatluk ne volim. Ništa što mi odaje taj vajb. Al ne toliko iz bunta koliko mi je odvratan ukus svega toga.
              Ćeten alfa...donošena na tone iz Bugarske u metalnim konzervama. Ima više različitih ukusa, ko zna na šta si naleteo. Burek....ne znam šta da ti kažem. Meni jedino smeta što su počeli da ga prave sa eurokremom, bananama...pa i pizza burek....Burek s mesom, ostalo su pite volim i sa sirom. O ukusima ne treba raspravljati, ali čiso, dođe mu reč...ja ne volim čorbe (osim svadbarske), boraniju u životu nisam probao, ne volim kupus, podvarak, ribe, pogotovu rečne, osećam mulj u ustima kad jedem. Grašak sam počeo da odbacujem...jedino nekako krompir u svakom obliku gotivim. Meso ne propuštam....slatkiši...turske, grčke baklave, tulumbe, krem pite, šam pite, torte...ma sve.....ne propuštam.

              Pošto sam ranije često išao u Crnu Goru nisam propuštao kafanu na izlazu iz Rožaja, sa leve strane, u pravcu Berana...teleći medaljoni.mmmm. U Prizrenu kod "Žabara" svetski roštilj...izbegavao sam Čaglavicu i Prištinu, tu su uvaljivali pljeske od kilo. Onako se preliva preko tanjira....muka.

              Na primorju sam redovno bio u kafani "Pod lozom" u Baru...nekad samo Šušanj, jer to je očev prijatelj držao. Imam pobratima u Šušnju i nikad nam nije bilo lepše nego kad sami raspalimo roštilj. Pobratim mi je svetski majstor za skaru, kakve kafane.....

              Kad idem kroz Bugarsku, izbegavam da jedem. U svako jelo stavljaju onaj začin "Čubricu" a ja ga ne podnosim. Posebno obilazim mesta koja se reklamiraju kao "Srbska skara" "Niški roštilj" i sl....uglavnom to nema blage veze sa našim roštiljom. Izuzetno, ako na primorju naletiš na našeg čoveka odavde kako sprema, to može.

              Volim u leto Solun, ujutro, relativno rano. Cela Ignacia miriše na giros i origano....to i ladan Amstel iz konzerve....nema veze koliko je rano.
              sigpic https://www.facebook.com/nezvanicnoradnickinis/

              Comment


              • Originally posted by belgrade_owl View Post
                Jel to ono gde prodaju i pica pljeskavicu?
                E, nisam siguran. Mi smo vodjeni nostalgijom jeli kompletaru na repeat. Kupovali smo i sir, kajmak i meso, ali ne mogu da ti potvrdim za tu pica pljeskavicu. Medjutim, to je neki bas mali lokal, moze da udje 3 coveka maks, tako da bi trebalo da bude prepoznatljivo ako mislimo na isto. Kad udjes u Dzona Kenedija, imas neku pumpu, pa ulica koja desno vodi u dolinu gladnih, e cim predjes tu ulicu, tu je bilo.
                Last edited by mark !t zer0; 23-05-20, 12:52.
                sloboda ili ništa

                Comment


                • Originally posted by mark it zer00000000000000 View Post
                  E, nisam siguran. Mi smo vodjeni nostalgijom jeli kompletaru na repeat. Kupovali smo i sir, kajmak i meso, ali ne mogu da ti potvrdim za tu pica pljeskavicu. Medjutim, to je neki bas mali lokal, moze da udje 3 coveka maks, tako da bi trebalo da bude prepoznatljivo ako mislimo na isto. Kad udjes u Dzona Kenedija, imas neku pumpu, pa ulica koja desno vodi u dolinu gladnih, e cim predjes tu ulicu, tu je bilo.
                  Preko puta Idee ? Na uglu ?

                  Podsetio si me na "Dolinu gladnih"....to sam par puta, neposredno pre Corona-zajebancije, redovno svraćao na Šiš-ćevap....da me drži do Niša ...i to uglavnom posle ponoći
                  sigpic https://www.facebook.com/nezvanicnoradnickinis/

                  Comment


                  • Slušaj Kočo, zavisi gde ideš kroz Bugarsku. Možda ideš kroz šopsku a to su sve Srbi, bili, valjda nema Bugara na forumu da me uhodi Ja nikad nisam bio u Bugarskoj a i nemam neku volju da odem.

                    I moram da ti priznam Kočo vi dole oko Niša vi ste najveći i najpraviji Srbi. Historijski gledano, ipak nam je prestonica uvek bila ka dole, u Skoplju, i slično. Mislim da najviše srpskih zadužbina ima u Staroj Srbiji današnjoj Severnoj Makedoniji.

                    Nego su puštali razni jugosloveni, komunisti i antisrbi onu mantru "što južnije to tužnije" pa se odomaćilo. A ono dole Srbende sve.

                    Šta su dole tradicionalna jela? To mi je prvi kraj na umu da posetim, jug Srbije i Staru Srbiju, da vidim šta sve ima. Znam za roštilj leskovački to je opšte mesto i neku papriku šta li, i Piroćanci moji su mi pričali za neku kobasicu ebem li ga... Zaboravio sam kako se zove.

                    Bio sam u Nišu na dan, na nekoj slavi pre godinu dve, i bio sam u Vranju na nekom mitingu 2016. čini mi se
                    Last edited by Cassius Clay; 23-05-20, 13:11.

                    Comment


                    • Originally posted by ?????? View Post
                      Slušaj Kočo, zavisi gde ideš kroz Bugarsku. Možda ideš kroz šopsku a to su sve Srbi, bili, valjda nema Bugara na forumu da me uhodi Ja nikad nisam bio u Bugarskoj a i nemam neku volju da odem.

                      I moram da ti priznam Kočo vi dole oko Niša vi ste najveći i najpraviji Srbi. Historijski gledano, ipak nam je prestonica uvek bila ka dole, u Skoplju, i slično. Mislim da najviše srpskih zadužbina ima u Staroj Srbiji današnjoj Severnoj Makedoniji.

                      Nego su puštali razni jugosloveni, komunisti i antisrbi onu mantru "što južnije to tužnije" pa se odomaćilo. A ono dole Srbende sve.

                      Šta su dole tradicionalna jela? To mi je prvi kraj na umu da posetim, jug Srbije i Staru Srbiju, da vidim šta sve ima. Znam za roštilj leskovački to je opšte mesto i neku papriku šta li, i Piroćanci moji su mi pričali za neku kobasicu ebem li ga... Zaboravio sam kako se zove.

                      Bio sam u Nišu na dan, na nekoj slavi pre godinu dve, i bio sam u Vranju na nekom mitingu 2016. čini mi se
                      Što se tiče "Leskovačkog roštilja" ostalo je samo ime. Ukapirali su Leskovčani da u pljesku može da ode i soda i soja....veća zarada, jbg. Nas u Nišu su pojačali roštilj-majstori sa Kosova, tako da mislim da smo neprikosnoveni. Moraće da se drže paprika.

                      Piroćanci imaju "peglanu kobasicu"...

                      U Bugarsku sam bio skoro svuda. Prošle godine preko 100 puta u Sofiju. Inače od gradova, u kojima sam boravio duže od jednog dana: Ruse, Nesebar, Sozopol, Sandanski. Bansko, Borovec.....i da razlikuju se Bugari do Plovdiva i od Plovdiva...Tračani su tamo, tamnije su puti. Svi butaju "čubicu" u jelo. U roštilj, u pasulj, u šopsku, u srpsku....sreća pa ne turaju u duvan.

                      A u Vranju...sendvič bio dobar ?
                      sigpic https://www.facebook.com/nezvanicnoradnickinis/

                      Comment


                      • Odličan, Kena mi dao. Ali aj što je sendvič bio dobar, nego je hladan nes jedan od najboljih koji sam pio u životu.

                        Comment


                        • Originally posted by ?????? View Post
                          Odličan, Kena mi dao. Ali aj što je sendvič bio dobar, nego je hladan nes jedan od najboljih koji sam pio u životu.
                          U Vranje nema laganje...100 listića...200 glasića...
                          sigpic https://www.facebook.com/nezvanicnoradnickinis/

                          Comment


                          • Originally posted by Constantin View Post
                            Što se tiče "Leskovačkog roštilja" ostalo je samo ime. Ukapirali su Leskovčani da u pljesku može da ode i soda i soja....veća zarada, jbg. Nas u Nišu su pojačali roštilj-majstori sa Kosova, tako da mislim da smo neprikosnoveni. Moraće da se drže paprika.

                            Piroćanci imaju "peglanu kobasicu"...

                            U Bugarsku sam bio skoro svuda. Prošle godine preko 100 puta u Sofiju. Inače od gradova, u kojima sam boravio duže od jednog dana: Ruse, Nesebar, Sozopol, Sandanski. Bansko, Borovec.....i da razlikuju se Bugari do Plovdiva i od Plovdiva...Tračani su tamo, tamnije su puti. Svi butaju "čubicu" u jelo. U roštilj, u pasulj, u šopsku, u srpsku....sreća pa ne turaju u duvan.

                            A u Vranju...sendvič bio dobar ?
                            Ja za cele studije nisam probao iole pristojnu pljeskavicu u Nisu. Nikakvo meso natrpano lukom. Nula od pljeskavice.

                            Comment


                            • Ćiro a ti si u Nišu studirao? Ja mislio Nišlija. Kako napreduješ L'immortale? Hoćeš biti u sezoni 5 ili?

                              Comment


                              • Originally posted by ?????? View Post
                                Ćiro a ti si u Nišu studirao? Ja mislio Nišlija. Kako napreduješ L'immortale? Hoćeš biti u sezoni 5 ili?
                                Nisam iz Nisa, iz Leskovca sam, mada, i dalje cesto sam po Nisu, to mi je nekako grad po meri . Po filmu ispada da je ziv, tako da ga ocekujem u petoj sezoni. Ali svakako nije po mom ukusu ono nerealno prezivljavanje sa metkom u moru. Imalo je smisla da umre nakon sto je posle cetiri sezone ucinio neku pozitivnu stvar ako izuzmemo ono spasavanje prostitutke na pocetku cetvrte sezone.

                                Comment

                                Working...
                                X