Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pričaonica

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts



  • Spoiler

    Comment


    • Savremeni Ludizam.

      https://hr.wikipedia.org/wiki/Ludizam
      "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
      Meša Selimović

      Comment


      • Originally posted by kronostime View Post
        5GHz modemi se koriste vec godinama i nisu izazivali nikakve stete - brzina zavisi od propusne moci provajdera.
        Tako smo sa dial-upa i 13300 kbs dosli do danasnjih 10 Gbs - a kablovi su ostali isti i signal kroz kablove je manje-vise u istoj frekvenciji.

        Nece tebi od jednom da pocne modem da zraci UV zracenje - ne brini.
        To neka brinu ovi sto se kvarcuju.
        Pa ja sam i rekao da se 5GHz modemi postavljaju odavno kod nas.

        Ajde još jednom da ponovim ukratko a večeras ću detaljno da ispišem sve o tome pošto trenutno vozim.

        5GHz je frekvencija kojom modem šalje signal od modema do telefona ili računara.

        Dakle, to što do modema dolazi kabal bilo optički ili bakarni ili pak bežični prenos kao kod Mobtela npr. i taj prenosni sistem sam po sebi ima malu propusnu moć ne znači da modem koji radi na 5GHz ne šalje veliku frekvenciju na dalje.

        On samo nema mogućnost da sa celog sveta dowload-uje i upload-uje veliku brzinu zato što je prenosni sistem nekompatibilan ali on i dalje oko sebe emituje signal brzinom od 5GHz.

        Dakle, od modema do telefona on šalje i prima jako brzo a od modema pa do centrale on šalje brzo ili sporo u zavisnosti od prenosnog sistema. Džabe ti sva frekvencija ovog sveta kad si udaljen 3km od centrale i povezan kablom.

        Da zaključim, modem na 5GHz radi sve vreme na 5GHz ma kakav sistem da ga pobudjuje.

        Originally posted by belgrade_owl View Post


        Spoiler
        Pa ugledali se na Švajcarce.
        Pola sveta je u protestu zbog 5G mreže.
        Last edited by Chiwwi; 03-05-20, 08:06.

        Comment


        • Originally posted by Chiwwi View Post
          Pa ja sam i rekao da se 5GHz modemi postavljaju odavno kod nas.

          Ajde još jednom da ponovim ukratko a večeras ću detaljno da ispišem sve o tome pošto trenutno vozim.

          5GHz je frekvencija kojom modem šalje signal od modema do telefona ili računara.

          Dakle, to što do modema dolazi kabal bilo optički ili bakarni ili pak bežični prenos kao kod Mobtela npr. i taj prenosni sistem sam po sebi ima malu propusnu moć ne znači da modem koji radi na 5GHz ne šalje veliku frekvenciju na dalje.

          On samo nema mogućnost da sa celog sveta dowload-uje i upload-uje veliku brzinu zato što je prenosni sistem nekompatibilan ali on i dalje oko sebe emituje signal brzinom od 5GHz.

          Dakle, od modema do telefona on šalje i prima jako brzo a od modema pa do centrale on šalje brzo ili sporo u zavisnosti od prenosnog sistema. Džabe ti sva frekvencija ovog sveta kad si udaljen 3km od centrale i povezan kablom.

          Da zaključim, modem na 5GHz radi sve vreme na 5GHz ma kakav sistem da ga pobudjuje.



          Pa ugledali se na Švajcarce.
          Pola sveta je u protestu zbog 5G mreže.
          Modem do racunara ili telefona salje podatke brzinom do 1 GBs (LAN kabl) ili do 300 MBs (wifi, u zavisnosti od 802,11 b/g/n protokola i tu se koriste frekvencije 2.4 i 5 GHz).
          To zracenje spada u nejonizujuce zracenje i samim tim je bezbedno.

          "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
          Meša Selimović

          Comment


          • Ja verujem Chiwwiu da to nije bezbedno, sad sam uradio screenshot i poslao Severu Beograda da dokazem da rade kontra bezbednosti naroda, nas insajder i uzbunjivac je Chiwwi, do pobede nad ovim tehnoloskim virusom.
            3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
            6× Montenegrin League champion (2007–2012)
            3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
            2× German League champion (2018, 2019)
            6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
            4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
            2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

            Comment


            • Originally posted by kronostime View Post
              Modem do racunara ili telefona salje podatke brzinom do 1 GBs (LAN kabl) ili do 300 MBs (wifi, u zavisnosti od 802,11 b/g/n protokola i tu se koriste frekvencije 2.4 i 5 GHz).
              To zracenje spada u nejonizujuce zracenje i samim tim je bezbedno.

              Nemoj da nastavljaš, uručiće mu Bojana otkaz. [emoji23]
              “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

              Comment


              • Originally posted by kronostime View Post
                Ovi sto su isprepadani od 5G mreza su reinkarnacije onih ljudi koji su spaljivali naucnike i lovili vjestice

                ...ista kategorija koja nije smjela da pomoli nos napolje da ih ne ubije kovid 19.

                They terk err jerbs!!
                Last edited by powerslave; 03-05-20, 08:54.

                Comment


                • Kojeg li sam ja naučnika (i)spalio, da mi je znati?
                  Spoiler
                  Ako mi časi smrti postanu bliski,
                  I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                  Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                  Nije umio da odstupi,
                  Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                  Pao unapred, a ne unazad,
                  I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                  Uračunato i u moj pad.

                  Comment


                  • Originally posted by kronostime View Post
                    Modem do racunara ili telefona salje podatke brzinom do 1 GBs (LAN kabl) ili do 300 MBs (wifi, u zavisnosti od 802,11 b/g/n protokola i tu se koriste frekvencije 2.4 i 5 GHz).
                    To zracenje spada u nejonizujuce zracenje i samim tim je bezbedno.



                    GB/s je KOLIČINA PODATAKA koje modem primi od centrale/antene u sekundi.

                    To znači da ćeš i ti od Modema da dobiješ taj protok u sekundi da li putem WI-Fi ili putem UTP kabla.

                    Ali kad koristiš WI-FI modem 5GHz, modem će slati tih 1GBs frekvencijom od 5GHz ma koji protok da dolazi do njega.

                    I to nema veze sa zračenjem već sa brzinom kojom elektromagnetni talasi udaraju u tvoje telo.

                    To znači da će elektromagnetni talasi udarati u modem pa i u tvoje telo frekvencijom og 5Giga.

                    Doktori kažu da je ta frekvencija štetna po telo, ne kažem ja, baš iz tog razloga se kod nas pita da li neko želi 5Ghz modem ili ne, što se mene tiče, što više internet bude zastupljeniji i više vas bleji na njemu to je više para za mene.

                    2.4GHz ne može da isporuči brzinu kao 5Ghz pa da mu sav internet ovog sveta usmeriš.


                    Ukratko..

                    What’s the Difference Between 2.4 and 5-Ghz Wi-Fi (and Which Should I Use)?
                    https://www.howtogeek.com/222249/wha...hould-you-use/


                    What’s the Real Difference Between 2.4 Ghz and 5 GHz?

                    These numbers refer to two different “bands” that your Wi-Fi can use for its signal. The biggest difference between the two is speed. Under ideal conditions, 2.4 GHz Wi-Fi will support up to 450 Mbps or 600 Mbps, depending on the class of the router. 5 GHz Wi-Fi will support up to 1300 Mbps.

                    Ovo je za idealne uslove a u praksi 2.4Ghz modem ide jedva do 80000Kbps down-a.. A onda ti džabe sva tehnologija ispred njega koja ga pobudjuje.

                    Kao kad želiš jezero na vrhu planine da pretočiš u sekundi na dno planine a koristiš cev od jednog cola..
                    Last edited by Chiwwi; 03-05-20, 09:41.

                    Comment


                    • Inače, klip koji je belgrade_owl postavio ima sada blizu 13k pregleda. [emoji1787]
                      “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                      Comment


                      • @Chiwwi

                        Ja se odjavljujem zato sto si ekonomski analfabeta i ko zna kojim sve informacijama si zatrovan pa imas takav takve konstrukcije u glavi i takav nacin razmisljanja.

                        I pritom nijedan dobar argument nisam dobio. Ovo moze da se oduzi na nekoliko dana gde apsolutno nista necu postici, a potrosicu vreme i energiju u objasnjavanju.

                        Comment


                        • Originally posted by Chiwwi View Post

                          GB/s je KOLIČINA PODATAKA koje modem primi od centrale/antene u sekundi.

                          To znači da ćeš i ti od Modema da dobiješ taj protok u sekundi da li putem WI-Fi ili putem UTP kabla.

                          Ali kad koristiš WI-FI modem 5GHz, modem će slati tih 1GBs frekvencijom od 5GHz ma koji protok da dolazi do njega.

                          I to nema veze sa zračenjem već sa brzinom kojom elektromagnetni talasi udaraju u tvoje telo.

                          To znači da će elektromagnetni talasi udarati u modem pa i u tvoje telo frekvencijom og 5Giga.

                          Doktori kažu da je ta frekvencija štetna po telo, ne kažem ja, baš iz tog razloga se kod nas pita da li neko želi 5Ghz modem ili ne, što se mene tiče, što više internet bude zastupljeniji i više vas bleji na njemu to je više para za mene.

                          2.4GHz ne može da isporuči brzinu kao 5Ghz pa da mu sav internet ovog sveta usmeriš.


                          Ukratko..

                          What’s the Difference Between 2.4 and 5-Ghz Wi-Fi (and Which Should I Use)?
                          https://www.howtogeek.com/222249/wha...hould-you-use/


                          What’s the Real Difference Between 2.4 Ghz and 5 GHz?

                          These numbers refer to two different “bands” that your Wi-Fi can use for its signal. The biggest difference between the two is speed. Under ideal conditions, 2.4 GHz Wi-Fi will support up to 450 Mbps or 600 Mbps, depending on the class of the router. 5 GHz Wi-Fi will support up to 1300 Mbps.

                          Ovo je za idealne uslove a u praksi 2.4Ghz modem ide jedva do 80000Kbps down-a.. A onda ti džabe sva tehnologija ispred njega koja ga pobudjuje.

                          Kao kad želiš jezero na vrhu planine da pretočiš u sekundi na dno planine a koristiš cev od jednog cola..
                          Razdvoji 5G koji se odnosi na mreze mobilne telefonije od kucnih i poslovnih modema i rutera koje dobijas od provajdera CTV i IT.
                          Dva sasvim razlicita pojma.
                          "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                          Meša Selimović

                          Comment


                          • Chiwwi funkcionise na 5 GHz. Ko je tebi kriv, moj Maricu, sto si ti i dalje na 2.4

                            Comment


                            • Originally posted by Skeletor View Post
                              Chiwwi funkcionise na 5 GHz. Ko je tebi kriv, moj Maricu, sto si ti i dalje na 2.4

                              A postoji i opcija u setovanjima modema/rutera da izaberes frekvenciju....
                              Last edited by kronostime; 03-05-20, 09:51.
                              "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                              Meša Selimović

                              Comment


                              • Originally posted by kronostime View Post
                                Razdvoji 5G koji se odnosi na mreze mobilne telefonije od kucnih i poslovnih modema i rutera koje dobijas od provajdera CTV i IT.
                                Dva sasvim razlicita pojma.
                                Naravno da jesu.
                                Ja sam sve vreme govorio o 5Ghz.

                                Mobilna telefonija je druga priča.

                                Ali bez modema od 5GHz ništa od praktične zastupljenosti 5g interneta i velikih brzina.

                                Neće gazda kafića da ostavi svoj telefon na šank i da vam šeruje svima internet..

                                Comment

                                Working...
                                X