Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pričaonica

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by miloolja View Post
    U njenu strucnost uopste ne ulazim, niti sudim. Ima ljudi koji je dizu u nebesa, spasila mnoge, ali ima i onih drugih, no boze moj to i prati karijere lekara koji se bore za zivote.
    Tako i Nestorovica jedni roditelji hvale, drugi ga kritikuju.
    Problem sa njima je sto sebi dozvoljavaju stvari koje nikako ne bi smeli i na kraju kako se oni mesaju u stvari koje nisu njihov reon, tako i ja, iako ne sumnjam u njihove vestine, znanja i sposobnosti, imam pravo kao svako da trazim drugo misljenje, ako mi zatreba, tako da ne, nisam ni neurolog, ni pulmolog, no ako moj zdrav razum kaze drugacije, trazim drugo misljenje taman da su milion puta strucnjaci. I to je mojoj mami recimo spasilo zivot (nevezano za ovo dvoje, treci strucnjak je u pitanju). Tako da imamo pravo da pricamo o njihovim odlukama i o onome za sta se zalazu, a cesto su te price bas sarlatanske, pa da ne ponavljam sve sta su lupetali, Nestorovic posebno.


    Medjutim, ovo sto se desilo na Onkologiji kao i u svim drugim bolnicama na kraju, napravljen je veoma ozbiljan propust od strane direktora i nacelnika pre svega, i to je stvarno tezak zlocin, pa i njen, da pusti virus medju najruzicniju mogucu grupu bolesnih. Nedopustivo.
    Sve je to ok, samo ja ne zamisljam virus kao neki hologram, neku maglicastu pojavu koja tako ulazi izlazi...a mi kao nekako mozemo da ga sprecimo u tome. Ili imas srece ili nemas. Ovo sa maskama i ostalim pomagalima je veoma upitno, rekao mi drug hirurg Mozda je eto samo malo do nas i naseg nemara. Koliko god ova "vodeca" struka i vlast krive narod, direktno i indirektno...nismo mi krivi nista. Srbi su uglavnom iskidali sto se kaze

    Novak ima svoj stav, Dana ima svoj, Pera ima svoj, ja imam svoj, onaj nobelovac ima svoj. Jedino sto znamo da nove "cinjenice" izlaze svakog dana. Bolje je ne opterecivati se

    Comment


    • Originally posted by Skeletor View Post
      U Banovićima [emoji3] Nismo se sreli... ti taman sto si se vratio, ja sam dobio pun pansion 10 dana [emoji3]
      A ja pitam za tvoje zdravlje, al u drugoj temi. Furas prugasto, a? Cccc

      Jesi li ozdravio s kroz, nacisto, sto bi se reklo, m?
      sigpic

      Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
      But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

      Comment


      • Originally posted by Ljuba90 View Post
        Sve je to ok, samo ja ne zamisljam virus kao neki hologram, neku maglicastu pojavu koja tako ulazi izlazi...a mi kao nekako mozemo da ga sprecimo u tome. Ili imas srece ili nemas. Ovo sa maskama i ostalim pomagalima je veoma upitno, rekao mi drug hirurg Mozda je eto samo malo do nas i naseg nemara. Koliko god ova "vodeca" struka i vlast krive narod, direktno i indirektno...nismo mi krivi nista. Srbi su uglavnom iskidali sto se kaze

        Novak ima svoj stav, Dana ima svoj, Pera ima svoj, ja imam svoj, onaj nobelovac ima svoj. Jedino sto znamo da nove "cinjenice" izlaze svakog dana. Bolje je ne opterecivati se
        Ma ne smeta meni njeno misljenje, ja sam vrlo sirokogruda

        Ali ulazak virusa je ipak veoma, veoma, ozbiljna stvar, a nisu imali zastitu, pri tom mislim kompletnu, onu ozbiljnu, kakave maske. I ok nije njena krivica ili nekog drugog direktora, jer to je ipak politicka stvar, ali onda udaris dreku na sva zvona, posto u suprotnom zrtvujes ljude i dovodis zdravatvo u kolaps. Ne sudim, samo pokusavam da se stavam u polozaj tih partijskih ljudi, ne ide mi, priznajem.

        Sto se tice "kidanja" da sacekamo ipak drugu polovinu maja, kada se ovi razbaskareni i opusteni sada pokazu tada, ili... ili smo imali ipak ludu srecu samo, jer pameti nismo, da se razumemo.
        sigpic

        Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
        But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

        Comment


        • Originally posted by miloolja View Post
          A ja pitam za tvoje zdravlje, al u drugoj temi. Furas prugasto, a? Cccc

          Jesi li ozdravio s kroz, nacisto, sto bi se reklo, m?
          Jesam, hvala na pitanju A bogami ti ja ne smijem vise u onu temu, pa i ne citam sta se tamo pise

          Comment


          • Last edited by Constantin; 30-04-20, 13:00.
            sigpic https://www.facebook.com/nezvanicnoradnickinis/

            Comment


            • Originally posted by Skeletor View Post
              U Banovićima Nismo se sreli... ti taman sto si se vratio, ja sam dobio pun pansion 10 dana
              https://www.youtube.com/watch?v=PbX9OZjj_B4
              Treći je dan štrajka 200 rudara u Banovićima. Formirali su delegaciju koja je počela pregovore sa upravom ...
              Znači ti si ih podbunio prijatelju.
              Spoiler
              Ako mi časi smrti postanu bliski,
              I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
              Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
              Nije umio da odstupi,
              Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
              Pao unapred, a ne unazad,
              I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
              Uračunato i u moj pad.

              Comment


              • Originally posted by miloolja View Post
                U njenu strucnost uopste ne ulazim, niti sudim.
                Medjutim, ovo sto se desilo na Onkologiji kao i u svim drugim bolnicama na kraju, napravljen je veoma ozbiljan propust od strane direktora i nacelnika pre svega, i to je stvarno tezak zlocin, pa i njen, da pusti virus medju najruzicniju mogucu grupu bolesnih. Nedopustivo.

                Dana je jedna od najboljih ako ne i najbolja u svojoj oblasti.
                Nije čovek koji uvija u šarene papiriće...
                Znam iz prve ruke, gledala sam kako radi i kako se zalaže...
                Uvek je vrlo direktna i znam koliko se bori za svakog pacijenta ponaosob...
                Žena koja voli i zna svoj posao...
                Sećam se da je operisala i spasavala živote ( a radi sa najtežim bolesnicima) na Neurohirurgiji na C odeljenju, sa sve potkolenicom u gipsu...
                A apropo njene priče o virusu...
                Msm da ipak u to ne treba da se meša u smislu da komentariše virus kao takav ipak je to posao epidemiologa.
                Što se njene oblasti tiče tu stojim pri malopre rečenom, jedna od najboljih ako ne i najbolja...

                Virus je mogao da se unese na bilo koji način...msm da nije postojala opcija da se zaštite osim da se svi koji su u datom trenutku proglašenja vanrednog stanja zatvore u klinici i nemaju kontakt sa ljudima...pa čak i tada bi postojao rizik...

                Originally posted by miloolja View Post
                Ma ne smeta meni njeno misljenje, ja sam vrlo sirokogruda

                Ali ulazak virusa je ipak veoma, veoma, ozbiljna stvar, a nisu imali zastitu, pri tom mislim kompletnu, onu ozbiljnu, kakave maske. I ok nije njena krivica ili nekog drugog direktora, jer to je ipak politicka stvar, ali onda udaris dreku na sva zvona, posto u suprotnom zrtvujes ljude i dovodis zdravatvo u kolaps. Ne sudim, samo pokusavam da se stavam u polozaj tih partijskih ljudi, ne ide mi, priznajem.

                Sto se tice "kidanja" da sacekamo ipak drugu polovinu maja, kada se ovi razbaskareni i opusteni sada pokazu tada, ili... ili smo imali ipak ludu srecu samo, jer pameti nismo, da se razumemo.
                Sigurna sam da je tražila sve, čupala i rukama i nogama ali msm da nije mogla to da iščupa...Trudila se sigurno, nije do nje...
                Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
                Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
                "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

                Comment


                • Sa AMA teme na redditu koju je otvorio Milos Boskovic (bivsi poslanik RS) u vezi opredeljenja EU - Rusija/Kina o cemu se diskutovalo ovde. Inace je thread odlican, koga zanima link je ispod teksta.

                  Pitanje nekog clana:
                  Имам само једно питање, унапред се извињавам ако је већ постављано и ако је добило одговор:

                  Примећујем да као најбољи евентуални избор наводиш коалицију проевропских странака. Поштујем твоје опредељење иако је моје отприлике дијаметрално супротно, али ме занима имаш ли коментар на слабе или никакве реакције европских званичника и институција на гомилу афера у које је уплетена владајућа коалиција, од Хеликоптера преко Крушика до ове последње са платажом марихуане, те на катастрофално стање у медијима где новинари бивају подвргнути сваком виду тортуре, од вербалне до молотовљевог коктела на кућу?

                  Односно, укратко, да ли мислиш да ЕУ занимају наши најбољи интереси или само хоће послушника на власти? И ако је ово друго, зашто мислиш да би се ишта суштински променило када би Вучића наследиле неке друге проевропске снаге.

                  Хвала на времену које си издвојио.
                  Milosev odgovor:
                  EU ne zanimaju naši najbolji interesi, već njihovi najbolji interesi. Zašto bi njih (ili bilo koga drugog) zanimali naši interesi kad imaju svoje o kojima treba da brinu?

                  Apsolutno nije kul to što su godinama ignorisali ta dešavanja unutar Srbije, ali sa druge strane, ne bi bilo ni kul da nam se na svakom koraku petljaju u interne stvari, jer bi to delovalo ponižavajuće prema nama, a i na kraju krajeva, nije na njima da naše društvo vode.

                  Oni imaju interes da imaju stabilnu državu na Balkanu, koja neće biti problematična i rade u tom smeru. Ako to znači da treba da zažmure na diktatora sa ogromnom većinom, uradiće to. Apsolutno ne odobravam, ali razumem. Ako smem da primetim, isto tako se ponašaju i svi ostali - i Rusi, i Kinezi, i Ameri. Da li se Putin možda zabrinuo zbog stanja ličnih sloboda u Srbiji i silnih afera??? Hell no!

                  Pozitivna stvar je što i u EU shvataju da su preterali i da moraju da zaoštravaju stav prema Vučiću. Ameri isto polako kreću, dok Rusima i Kinezima Vučić i dalje sasvim odgovara.

                  Odnos između država se ne bazira na emocijama, to prosečan Srbin nikako da shvati. Nema tu "volim te - ne voliš me" i slično. Postoje samo interesi (to je Radulović lepo umeo da objasni). Nama je interes da uđemo u EU, a EU je interes da dobiju još jedno tržište i koliko-toliko uređenu zemlju pod svoje okrilje. To je potencijalno sjajna win-win situacija, ali za sada samo potencijalna.

                  Proevropske snage bi suštinski promenile stvar jer bi nastavile proces integracija Srbije, a to podrazumeva jačanje nezavisnih institucija, vladavinu prava i sve to što nama sad hronično fali. Ovo sve pod uslovom da su te proevropske snage iskrene.
                  Alternativa tome su nam recimo proruske snage, koje zabole za demokratiju, lične slobode, transparentnost, jer to jednostavno nisu vrednosti koje se u Rusiji baštine.
                  [URL]https://www.reddit.com/r/serbia/comments/e3ceqs/ama_bio_sam_narodni_poslanik_u_skup%C5%A1tini/?utm_source=share&utm_medium=ios_app&utm_name=ioss mf[URL]

                  Comment


                  • sigpic

                    Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                    But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                    Comment


                    • Originally posted by tuta bugarin



                      nemoj sad daga prijavljuješ da nije redovno čistijo klonju
                      reci dajeto neki pre njega zapušijo
                      toes dizvines zasro
                      ili
                      smisli nesta
                      mogobi
                      vec si iti velki poraso

                      neg
                      reko
                      kasmo već natoj temi
                      jel tamo u apsani još uvek spremaju najbolji pasulj
                      kakva je rana
                      jese opravijo
                      a




                      lutajući reporter tuta bugarin
                      nežno šapće sneguljici
                      dok patuljci ruju
                      u rudnici
                      A đe nađe Pavla Vujisica Želudac mi se prevrne kad ga vidim...

                      A hrana u apsu je dobra koliko i vlast koja tamo salje.

                      Comment


                      • Originally posted by belgrade_owl View Post
                        Smaras Civi, zapad ti je kriv sto sunce izlazi, sto sunce zalazi... sto je zemlja ravna ploca... promeni malo na 33 obrtaja.

                        Zapad za vreme komnuima i ozbiljne Jugoslavije koju su stvorili Srbi.

                        Odrekni se svega sto dolazi sa zapada kad ti toliko smeta, ukljucujuci i internet.
                        Ajde sad konkretno reci šta je to "evropa-zapad" učinio za nas, evo tebe lično.

                        Jel ima nešto na šta bi mogao da se ugledaš u duhovnom smislu?

                        Jesu uradili nešto da imaš bolji standard?

                        Jesu uticali na to da se uvede demokratija i vladavina institucija?

                        Jel nisu bacali bombe i rušili nam zemlju (ne jednom)?

                        Jel ne izrabljuju naše radnike (bio sam u Bosh-u, ono je katastrofa šta ti ljudi, žene rade i za koje novce)?

                        Jel nam ne otimaju našu zemlju (Kosovo)?

                        Šta su oni to uradili, pa da možemo da kažemo, ej ajde da budemo kao oni?

                        Kad bi nas samo pustili da sami uredimo zemlju i budemo nezavisni mi bi bili veći zapad od zapada. Znamo ili smo čuli kako je to izgledalo kad su naši roditelji bili naših godina.

                        Istina je da nam se sve ovo dešava zato što upravo oni to žele. Nismo mi sami sebi kočnica već oni koji ubacuju svoje ljude da sprovode njihove planove. Mi smo duboko okupirana zemlja i oni ne žele da mi budemo deo njih.

                        Jedini način da živiš kao što oni žive je da odeš kod njih, ali i onda ćeš biti samo stranac, tuđin u njihovoj zemlji.

                        Ali kad bi se svest ljudi ovde promenila, pa većina razmišljala kao gold, čivi, uroš, donekle i mark, nastala bi kritična masa i onda bi taj zapad mogao da duva đoku. Svi ovi izdajnici bi bili zbrisani.

                        Ali ne vredi, dok god većina bude balavila za zapadom, a u isto vreme pljuvala po izdajniku, najevropljaninu koga je taj isti zapad postavio, mi ćemo biti ovde gde jesmo bez ikakve nade da ćemo ikada izaći iz kanala.

                        Comment


                        • Po prijavi građana, policija prekinula Lukasov koncert za vreme zabrane kretanja

                          http://rs.n1info.com/Vesti/a594759/P...-kretanja.html

                          Comment


                          • Režimsko narkomansko smeće.
                            “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                            Comment


                            • Originally posted by Karamazov View Post
                              Po prijavi građana, policija prekinula Lukasov koncert za vreme zabrane kretanja

                              http://rs.n1info.com/Vesti/a594759/P...-kretanja.html
                              Anti sluhisti prijavili tako divnog umetnika...

                              Comment


                              • i od mene dobrojtro

                                Wizard

                                Comment

                                Working...
                                X