Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pričaonica

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
    Meša Selimović

    Comment


    • Originally posted by Nerealan View Post
      Baš gledam Bugari i Rumuni kako su prosperirali, zabave su im na nivou bečkog dvora, ljudi gospoda postali - svi nose uglačane cipele, odela i šešire. Posla nikad više, proširili se na mapi sveta, pa i Amerikanac koji logikom ne može da dođe do toga da je JAR na jugu kontinenta, već pokazuje na Alžir, može žmureći na globusu da ubode ove dve eminente zemlje.

      Šalu na stranu, ne ide to tako. Evropski pasoš bi nam odveo u prvoj godini minimim, ali minimum 500 hiljada ljudi. Kako to ide u korist Srbiji kao državi? Čoveku kao pojedincu ide, ali državi, nikako.

      Trebalo bi svakome da je jasno da svaka promena, bila ona na ličnom, kao i na državnom nivou, mora da dođe iznutra. Nikome, osim nama (a i ne svim Srbima, pošto neobrazovani diletanti priključeni SNSu su zadovoljni svojim platama od 60,70k+, koje dobijaju za svoj glas, obraz i dostojanstvo, jer su svesni da su nesposobni za išta osim da rade kao GSP kontrolori u najboljem slučaju) ne ide u korist da se mi osvestimo. Ne želi to ni Merkel, ni Tramp, ni Vučić. Ni oni koji stoje iza svega. Zato nam trebaju stručni ljudi na pozicijama, plan za oporavak (recimo poljoprivreda, lično tu vidim najveći potencijal).

      Zato moramo kao narod da se ujedinimo, ne smemo da dopustimo da nas svaki idiot jaše dva puna mandata, već komšije i prijatelje pod ruke, pa na protest, pa kad umesto 10 godina Vučića, mi imamo 5,6 različitih predsednika, koje smo sve najurili, nešto će morati da se promeni u samom pristupu i profilu tih političara, da bi opstali, morali bi da idu u onom smeru u kom želi narod.

      Zapravo, čitav evropski put je sadržan u ovoj slici

      Mene samo zanima od kad je ovaj narod ovoliko otisao u qrac? Ja bih rekao od Slobe, samo zato sto to pamtim, ali mislim da nismo bili ovakvi ljudi. Puni teorija zavera, zeljni da nesto rusimo a ne da gradimo. Vidimo dokle nas je rusenje SFRJ i resto svega dovelo. Narod ljubomoran na sve, ne vole uspeh druga svog ili poznanika..jezivi smo postali.

      O medjusobnim podelama da ne pricam i onda se hvalimo ne znam cim,mozda bi i bili bitni da nismo takvi, samo ne znam kad smo takvi postali, stvarno mi neverovatno...

      Sta to fali Bugarima i Rumunima? Bili su nesto bolji pre? Pa ti isti su dolazili kod nas na nadnicu. Kad sam bio u Brashovu pre 7-8godina, secam se da sam isto bio pun predrasuda, kad ono udjes u taxi, kontajuci da c da nas odere a ono fiskalni racun, ej pre 7-8 godina...

      Ljudi odavno placaju svoje lekare i to sto su pobegli zajedno sa Poljacima i nije lose. Zaradili su pare i uglavnom se vracaju i sad ta znanja koriste kuci. Ljudi misle ako su Rumuni usli u EU da po difoltu odmah imaju platu 2k eura i da zive kao u pesmi. Svi su zajebali u okruzenju sem nas izgleda, mi jedini znamo da je EU sranje i mudro bezimo od toga. Realnost je da smo koruptivno drustvo i da nasoj vlasti nikad nece odgovorati uci u EU, kad budem ulazili jednog dana, sva ova sranja kojim smo svedoci zadnjih 30g ce morati da se ociste. Rumuni:

      Laura Kodruta Kovesi je u zatvor do sada poslala preko 600 potkupljenih politicara, a samo u toku jedne godine preko 1.000 koruptivnih zvanicnika zbog nje zavrsi na sudu, medju kojima ima ministara, senatora, gradonacelnika i njihovih zamenika, direktora drzavnih kompanija i vodecih menadzera.

      Kad uradimo nesto slicno, mozemo da s poredimo sa njima..
      3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
      6× Montenegrin League champion (2007–2012)
      3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
      2× German League champion (2018, 2019)
      6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
      4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
      2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

      Comment


      • Originally posted by belgrade_owl View Post
        Pa da nas uz psihopatu jos jase i ona teleca glava Dodik... vazi.
        Dodara je bio i uz demokrate, nerazdvojan...on je uz vlast u R. Srbiji, nije bitno ko je na vlasti a vlast RS je uz R. Srpsku i bilo ko da je na vlasti.
        Spoiler
        Ako mi časi smrti postanu bliski,
        I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
        Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
        Nije umio da odstupi,
        Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
        Pao unapred, a ne unazad,
        I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
        Uračunato i u moj pad.

        Comment


        • Srce mi se cepa na iverje sto necu videti dim nad Avalom za 1. Maj.
          Cujem i neko cijukanje iz Partera povodom toga.
          "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
          Meša Selimović

          Comment


          • I pocela sezona jezeva, juce mi se prvi pojavio u dvoristu, Pako poludeo
            mislim da mi se prosle godine 10 puta jez pojavio u dvoristu, na kraju sam htela da ga oznacim da vidim da li je to uvek isti
            http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

            Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

            sigpic

            Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
            with experience.

            Comment


            • Originally posted by bojanaBG View Post
              I pocela sezona jezeva, juce mi se prvi pojavio u dvoristu, Pako poludeo
              mislim da mi se prosle godine 10 puta jez pojavio u dvoristu, na kraju sam htela da ga oznacim da vidim da li je to uvek isti
              Ostavi fosforescentni auto lak, polako, tako, tako.....
              "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
              Meša Selimović

              Comment


              • Originally posted by Ganac View Post
                Dodara je bio i uz demokrate, nerazdvojan...on je uz vlast u R. Srbiji, nije bitno ko je na vlasti a vlast RS je uz R. Srpsku i bilo ko da je na vlasti.
                poklali bi se on i vucic za dva dana,sto i ne bi bilo tako lose

                glede ulaska srbije u EU,negde sam procitao da cemo mi biti poslednji gosti na zavrsenoj zurci zvanoj EU

                ali sta ja lupam glavu,vucko je tu,tu ce i ostati
                Wizard

                Comment


                • Jedete li voćne salate? I kako ih pravite?
                  Da li ih "začinite" sa šlagom?

                  Banane, jabuke, narandža i jagoda. U poslednje vreme mi to bolje ide nego smoothie.
                  There's something wrong with me chemically
                  Something wrong with me inherently
                  The wrong mix in the wrong genes
                  I reached the wrong ends by the wrong means
                  It was the wrong plan
                  In the wrong hands
                  With the wrong theory for the wrong man
                  The wrong lies, on the wrong vibes
                  The wrong questions with the wrong replies

                  Comment


                  • Ne mogu da verujem da cu ovo reci, ali apsolutno se slazem sa Lukasom....

                    Dayman (a-a-ah...)
                    Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
                    Champion of the sun (a-a-ah...)
                    You're a master of karate and friendship
                    For everyone

                    Comment


                    • Originally posted by Slippin' Jimmy View Post
                      Jedete li voćne salate? I kako ih pravite?
                      Da li ih "začinite" sa šlagom?

                      Banane, jabuke, narandža i jagoda. U poslednje vreme mi to bolje ide nego smoothie.
                      Izbacio bi jabuke a stavio kivi.
                      Sto mi je kiselije to bolje.
                      Last edited by E1_PG; 29-04-20, 13:40.

                      Comment


                      • Smuti je do jaja, imas milion kombinacija. Vocne salate i ne volim. Kad rokam voce, uzmem jednu vrstu i rokam.

                        Ali nisam neki fan voca. Jagode, kruske i ananas volim..
                        3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                        6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                        3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                        2× German League champion (2018, 2019)
                        6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                        4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                        2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                        Comment


                        • Originally posted by Nerealan View Post
                          Baš gledam Bugari i Rumuni kako su prosperirali, zabave su im na nivou bečkog dvora, ljudi gospoda postali - svi nose uglačane cipele, odela i šešire. Posla nikad više, proširili se na mapi sveta, pa i Amerikanac koji logikom ne može da dođe do toga da je JAR na jugu kontinenta, već pokazuje na Alžir, može žmureći na globusu da ubode ove dve eminente zemlje.

                          Šalu na stranu, ne ide to tako. Evropski pasoš bi nam odveo u prvoj godini minimim, ali minimum 500 hiljada ljudi. Kako to ide u korist Srbiji kao državi? Čoveku kao pojedincu ide, ali državi, nikako.

                          Trebalo bi svakome da je jasno da svaka promena, bila ona na ličnom, kao i na državnom nivou, mora da dođe iznutra. Nikome, osim nama (a i ne svim Srbima, pošto neobrazovani diletanti priključeni SNSu su zadovoljni svojim platama od 60,70k+, koje dobijaju za svoj glas, obraz i dostojanstvo, jer su svesni da su nesposobni za išta osim da rade kao GSP kontrolori u najboljem slučaju) ne ide u korist da se mi osvestimo. Ne želi to ni Merkel, ni Tramp, ni Vučić. Ni oni koji stoje iza svega. Zato nam trebaju stručni ljudi na pozicijama, plan za oporavak (recimo poljoprivreda, lično tu vidim najveći potencijal).

                          Zato moramo kao narod da se ujedinimo, ne smemo da dopustimo da nas svaki idiot jaše dva puna mandata, već komšije i prijatelje pod ruke, pa na protest, pa kad umesto 10 godina Vučića, mi imamo 5,6 različitih predsednika, koje smo sve najurili, nešto će morati da se promeni u samom pristupu i profilu tih političara, da bi opstali, morali bi da idu u onom smeru u kom želi narod.

                          Zapravo, čitav evropski put je sadržan u ovoj slici

                          Praktično u većini zemalja bivšeg istočnog bloka se bolje zivi nego dok su ih kontrolisali Sovjeti: Češka, Slovačka, Poljska, Mađarska, pa i ta Rumunija i Bugarska. Česima je Jugoslavija bila pojam, danas je nama Češka pojam. Ne znam situaciju u baltičkim zemljama, one su mi skroz nepoznate, vjerujem da je svakako bolje danas . U najvećem blatu su bivše SFRJ zemlje (sem Slovenije) i Albanija. I

                          Ovako kad gledaš bolje da je Tito pustio Staljina da nas uzme pod svoje, osjetili bismo sve 'čari' njihove uprave, ne bi imali danas dilemu gdje zelimo da idemo

                          Inače ne znam za Srbiju ali u Bosni se ne zna koliko realno ima stanovnika, Hrvata ima smiješan broj, oni svi imaju hrvatsko drzavljanstvo pa su otišli u EU. Srbi i Bošnjaci masovno odlaze, radi dosta njih na crno, pati se, ako bih zbog nečega ulazak u EU to je prije svega da se ljudi mogu slobodno kretati i ostajati po Evropi, da im teče radni staz, da su prijavljeni, jer i ovako i onako oni odlaze.
                          Last edited by BorisUnited99; 29-04-20, 14:16.

                          Comment


                          • Originally posted by bojanaBG View Post
                            I pocela sezona jezeva, juce mi se prvi pojavio u dvoristu, Pako poludeo
                            mislim da mi se prosle godine 10 puta jez pojavio u dvoristu, na kraju sam htela da ga oznacim da vidim da li je to uvek isti
                            Pas poludi jer jež ima zvuk kao čovek a njega to iznervira neviđeno...prošle godine sam izlazio noću da smirim svog psa, gledao okolo i ništa...čim uđem u kuću pas opet počne da laje i tako u nedogled, sve dok nisam otkrio da je jež krivac.
                            Spoiler
                            Ako mi časi smrti postanu bliski,
                            I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                            Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                            Nije umio da odstupi,
                            Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                            Pao unapred, a ne unazad,
                            I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                            Uračunato i u moj pad.

                            Comment


                            • Originally posted by Ganac View Post
                              Pas poludi jer jež ima zvuk kao čovek a njega to iznervira neviđeno...prošle godine sam izlazio noću da smirim svog psa, gledao okolo i ništa...čim uđem u kuću pas opet počne da laje i tako u nedogled, sve dok nisam otkrio da je jež krivac.
                              Prvi put kad je usao jez u dvoriste, on je dosao do njega i udario ga sapom, skocio je 5 metara i zacvileo
                              Sad stoji na pola metra od njega i laje do iznemoglosti, vise ga ne dira, nauco lekciju

                              Onda ja stavim jeza na lopatu i izbacim ga na poljanu blizu kuce u travu, a jez koji je bio skroz sklupcan, polako izbacuje glavicu i gleda sta se desava, odjednom je u vazuhu i brzo se krece
                              skroz je sladak jezic, nadam se da cu uspeti da ga slikam jednom
                              http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                              Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                              sigpic

                              Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                              with experience.

                              Comment


                              • Nekima ovde očigledno treba crtati.

                                Niko nije protiv EU već protiv njihovog štapa i šargarepice sa kojim nas sprdaju evo 20 godina.

                                Bugarska i Rumunija su ušle u EU za dva i po ljeta bez ikakvih ispunjenih standarda.

                                Rumunija danas jeste za pola koplja ispred nas, ali su 2004-tee i Bugarska i Rumunija bile "budi bog s nama države".

                                Bugarska i dan danas ne liči na ništa.

                                Dakle, kada im damo ono što im treba, samo će započeti novu mantricu.

                                Oni da nam žele dobro i da žele da nas integrišu, uradili bi to odavno i ubrzano, kao što su uradili sa Bugarskom i Rumunijom, a ne bi na pinku hvalili najevroljanina.
                                Last edited by Chiwwi; 29-04-20, 15:53.

                                Comment

                                Working...
                                X