Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pričaonica

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Nerealan View Post
    a kakvu korist bi EU imala od nas? Maline i šljive bez poreza? Jeftini radnu snagu(što već imaju u vidu Bugara i Rumuna)?

    I sudbina EU je upitna, pogotovo nakon krize koja nam sledi

    A i nije mi jasan čovek kod nas koji teži tome, daj da promenimo vlast i probamo nešto da naprqvimo, ovako idemo samo u propast.

    Kosovo nije naše, neko je rekao da zemlja pripada onom narodu koji tu živi, pa tako smo mi uzeli Vojvodinu, tako smo izgubili Kosovo. Koren nam je sasečen i bez njega nećemo dugo, plašim se da će za naših života i nestati Srbija kao država
    da ne parafraziram


    Nisam ja rekao da sam ja da mi idemo u EU, samo sam rekao da su strasno licemerni i to je nesto sto moze da promeni misljenje onih ljudi koji su slepo za EU, ako samo malo razmisle.
    sloboda ili ništa

    Comment


    • Originally posted by mark it zer00000000000000 View Post
      Iskreno mislim da nema sanse da se desi tako nesto. Ne vidim trik kako ce to da prodje, osim ako se ne desi kao u Makedoniji, a onda moze svasta da izbije.
      Digitron države ne razmišljaju tako.
      Kod njih je i mali procenat bolji od nula procenata.

      E zato je Vučić najevropljanin. On im je zadnja šansa da dobiju ono što im treba.

      Geopolitičke okolnosti se menjaju, ko god da obori Vučića taj neće priznati Kosovo sigurno. Da ne govorim da je cela opozicija dobrano evroskeptična i redovne mantre su im da treba prvo sebe da popravljamo pa onda integracije i ostalo.

      Najevropljanin će 70% da dobije a ne 50% kad ima takvu silu iza sebe koja mu dozvoljava teror i kradju.

      Originally posted by Nerealan View Post
      Kosovo nije naše, neko je rekao da zemlja pripada onom narodu koji tu živi, pa tako smo mi uzeli Vojvodinu, tako smo izgubili Kosovo. Koren nam je sasečen i bez njega nećemo dugo, plašim se da će za naših života i nestati Srbija kao država
      Slažem se!
      Isto važi i za Republiku Srpsku.
      Ajde da menjamo Kosovo za Republiku Srpsku i da zauvek rešimo sve probleme na balkanu.
      Sir može za jaja, Kosovo za Republiku Srpsku.
      Kosovo za maglu ne može.

      Eto, dajte mi sad Nobelovu nagradu za mir.
      Last edited by Chiwwi; 28-04-20, 21:30.

      Comment


      • Originally posted by Crni Đorđe View Post
        Naša država nije makla korak jedan u pogledu unijatske integracije i dovoljno je pogledati te izveštaje Evropske komisije povodom tog pitanja. Isključivo iz Beograda se non-stop servira priča o tome da je pitanje statusa Kosmeta "biti ili ne biti" u pogledu pridruživanje ali to je notorna laž. Srbija nije takla poglavlja u pogledu vladavine prava, slobode govora i demokratskih vrednosti niti će ih taći sa ovim jahačima apokalipse. Naročito je problem što Unija smatra srpsku vlast najautoritativnijom u Evropi (na šta smo spali, jebote), te da izvršna vlast vrši ogroman pritisak na sudsku vlast i "ucenjuje" je raznim smicalicama (Pravosudna akademija i njena regulativa je poslednja u nizu smicalica koje Unija ne podržava).

        Na stranu što Unija ne može biti prioritet u ovakvom stanju stvari. Srbija će propasti u Uniji ili van ukoliko se magarci koji je jašu decenijama ne rasteraju što pre, ovaj lopovluk ukorenjen decenijama istog ne rasturi jednom zasvagda i ukoliko se konačno ne počne raditi na nacionalnim interesima.

        A i Unija može da odjebe. Njihovih "vrednosti" smo se nagledali poslednja dva veka.
        Ovo je sustina. Ja ne citam izvestaje Evropske komisije, pa nisam ni upoznat sa njihovim stavovima po ovom pitanju. Ja pricam u kontekstu toga da nijedan njihov predstavnik nece reci ovo javno. A znas kad ce taj izvestaj da dodje do naroda. Nikad. Uglavnom kako se koji pojavi kod nas u poseti i slicno, puna su im usta kako mi napredujemo na tom putu i kako je to jedini put za Srbiju.
        sloboda ili ništa

        Comment


        • Originally posted by Chiwwi View Post
          Sir može za jaja, Kosovo za Republiku Srpsku.
          Pa da nas uz psihopatu jos jase i ona teleca glava Dodik... vazi.

          Comment


          • Originally posted by mark it zer00000000000000 View Post
            Ovo je sustina. Ja ne citam izvestaje Evropske komisije, pa nisam ni upoznat sa njihovim stavovima po ovom pitanju. Ja pricam u kontekstu toga da nijedan njihov predstavnik nece reci ovo javno. A znas kad ce taj izvestaj da dodje do naroda. Nikad. Uglavnom kako se koji pojavi kod nas u poseti i slicno, puna su im usta kako mi napredujemo na tom putu i kako je to jedini put za Srbiju.
            Njihovi komesari verglaju ono što Merkel hoće a s obzirom da je Onaj Merkelin potrčko, naravno da će ga potapšati po leđima i pobeći na brzinu. Na primer, poslednjih nedelja mnogo bitnija tema u EU je emisija obveznica i pomoći posle apokalipse koja će ostati posle ovih nenormalnih antivirusnih mera. Štos je u tome da ih Nemačka i Holandija gotovo samostalno finansiraju u trenutnom predlogu, te će dalje podjarmiti ekonomije već razrušenih zemalja poput Italije i Španije. O manjim da ne govorim.

            Još su gluplje priče beogradskih vlastodržaca o nekakvom napretku. Ovim ritmom kojim napredujemo trebaće bar još 15 godina da pristupimo. Minimum. Zatvorena su samo 2 od 34 poglavlja. Poslednje pre tri godine niti jedno. Otvorena su 18 od 34.

            Naučio sam da ne verujem beogradskim i briselskim političarima. Prvi lažu i mažu zato što kradu i znaju da bi u iole uređenoj sredini odavno sedeli iza brave. Druge jednostavno boli uvo.

            Poseban faktor je što samo članstvo znači kolac u kovčeg nacionalnih interesa na Kosmetu i Bosni i Hercegovini. I zbog toga nemam apsolutno nikakvu nameru da podržavam pristup Evropskoj uniji.
            Last edited by Crni Đorđe; 28-04-20, 21:48.
            sigpic

            Comment


            • Originally posted by belgrade_owl View Post
              Pa da nas uz psihopatu jos jase i ona teleca glava Dodik... vazi.
              Promašio si poentu skroz.
              Poenta je da je izgradjivanje stava da samo fer dilovi dolaze u obzir jedini put kojim Srbija treba da se kreće.

              O ma kojem polju da govorimo.
              Last edited by Chiwwi; 28-04-20, 21:45.

              Comment


              • Comment


                • Spoiler


                  slika govori 1000 reči

                  pritom je ogromna, ne znam kako da smanjim
                  Last edited by mark !t zer0; 28-04-20, 22:25.
                  sloboda ili ništa

                  Comment


                  • Nije stvar pristupa EU nego usvajanja sistema vrednosti koja ona promoviše, što je mnogo važnije.
                    Da konačno postanemo civilizovana zemlja, da ne forsiramo negativnu selekciju, primitivizam i zatucanost. Kompletno pranje glave iznutra da mozak postane čistiji i funkcionalniji.
                    Last edited by dekkard; 28-04-20, 22:47.
                    “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                    Comment


                    • hrvatska je clanica pa ne vidim da su uspeli u tome

                      istina,sloboda medija je u odnosu na nas mnogo veca,ali u principu nepotizam,partijska pripadnost,umesanost RKC u sve gore navedeno i dalje imaju
                      Wizard

                      Comment


                      • Originally posted by dekkard View Post
                        Nije stvar pristupa EU nego usvajanja sistema vrednosti koja ona promoviše, što je mnogo važnije.
                        Da konačno postanemo civilizovana zemlja, da ne forsiramo negativnu selekciju, primitivizam i zatucanost. Kompletno pranje glave iznutra da mozak postane čistiji i funkcionalniji.
                        Baš gledam Bugari i Rumuni kako su prosperirali, zabave su im na nivou bečkog dvora, ljudi gospoda postali - svi nose uglačane cipele, odela i šešire. Posla nikad više, proširili se na mapi sveta, pa i Amerikanac koji logikom ne može da dođe do toga da je JAR na jugu kontinenta, već pokazuje na Alžir, može žmureći na globusu da ubode ove dve eminente zemlje.

                        Šalu na stranu, ne ide to tako. Evropski pasoš bi nam odveo u prvoj godini minimim, ali minimum 500 hiljada ljudi. Kako to ide u korist Srbiji kao državi? Čoveku kao pojedincu ide, ali državi, nikako.

                        Trebalo bi svakome da je jasno da svaka promena, bila ona na ličnom, kao i na državnom nivou, mora da dođe iznutra. Nikome, osim nama (a i ne svim Srbima, pošto neobrazovani diletanti priključeni SNSu su zadovoljni svojim platama od 60,70k+, koje dobijaju za svoj glas, obraz i dostojanstvo, jer su svesni da su nesposobni za išta osim da rade kao GSP kontrolori u najboljem slučaju) ne ide u korist da se mi osvestimo. Ne želi to ni Merkel, ni Tramp, ni Vučić. Ni oni koji stoje iza svega. Zato nam trebaju stručni ljudi na pozicijama, plan za oporavak (recimo poljoprivreda, lično tu vidim najveći potencijal).

                        Zato moramo kao narod da se ujedinimo, ne smemo da dopustimo da nas svaki idiot jaše dva puna mandata, već komšije i prijatelje pod ruke, pa na protest, pa kad umesto 10 godina Vučića, mi imamo 5,6 različitih predsednika, koje smo sve najurili, nešto će morati da se promeni u samom pristupu i profilu tih političara, da bi opstali, morali bi da idu u onom smeru u kom želi narod.

                        Zapravo, čitav evropski put je sadržan u ovoj slici

                        Твоја победа ће бити уколико свако од нас задржи део добродушности коју си безусловно делио са свима нама кроз свако твоје писање.
                        До поновног сусрета, твој Швабо

                        mala H2H 2018/19
                        suicide
                        2019
                        velika H2H 2019/20

                        Comment


                        • Znaci: bolje nam je s` popovima i lopovima?
                          "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                          Meša Selimović

                          Comment


                          • Originally posted by kronostime View Post
                            Znaci: bolje nam je s` popovima i lopovima?
                            baš me interesuje kako si stigao do tako oštroumnog zaključka nakon mog upisa
                            Твоја победа ће бити уколико свако од нас задржи део добродушности коју си безусловно делио са свима нама кроз свако твоје писање.
                            До поновног сусрета, твој Швабо

                            mala H2H 2018/19
                            suicide
                            2019
                            velika H2H 2019/20

                            Comment


                            • Originally posted by Nerealan View Post
                              baš me interesuje kako si stigao do tako oštroumnog zaključka nakon mog upisa
                              I mene interesuje kako si zakljucio da je to odgovor na tvoj upis, kad te nisam citirao.
                              "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                              Meša Selimović

                              Comment


                              • Originally posted by kronostime View Post
                                I mene interesuje kako si zakljucio da je to odgovor na tvoj upis, kad te nisam citirao.
                                zato što je poslednji upis, ukoliko si mislio na nešto prethodno onda se nismo razumeli, moja greška
                                Твоја победа ће бити уколико свако од нас задржи део добродушности коју си безусловно делио са свима нама кроз свако твоје писање.
                                До поновног сусрета, твој Швабо

                                mala H2H 2018/19
                                suicide
                                2019
                                velika H2H 2019/20

                                Comment

                                Working...
                                X