Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pričaonica

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by mark it zer00000000000000 View Post
    Od tih 10 godina, 8 ga niko nije video. Posle je za dve godine oborio sve rekorde po broju banova. Pozdrav za Dekkija, izdrzi legendo!
    Sine, prosto si ljubomoran.
    “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

    Comment


    • Nisu to knedle i zovu se gomboce..sto u principu trebali da znaci kuglice. Bukvalno nagrdjeno sa imenom knedla.
      3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
      6× Montenegrin League champion (2007–2012)
      3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
      2× German League champion (2018, 2019)
      6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
      4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
      2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

      Comment


      • Originally posted by dekkard View Post
        Sine, prosto si ljubomoran.
        Evo ga

        I odmah u rebra.

        Srecnih 10g foruma sa minusom od 3g robije
        Last edited by LosmiSK; 27-04-20, 14:44.
        3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
        6× Montenegrin League champion (2007–2012)
        3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
        2× German League champion (2018, 2019)
        6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
        4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
        2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

        Comment


        • Originally posted by dekkard View Post
          Sine, prosto si ljubomoran.
          Znam da si mator kao Biblija, ali nema potrebe da me zoves sine.

          Bukvalno i delujes kao neko kod koga u svetu bilo ko moze da bude ljubomoran na forumski staz. Kad razmisljam o duzini piskaranja ovde, vise se javlja osecaj sramote a ne ponosa kao kod tebe.


          Srecan povratak, nedostajao si Losmiju.
          Last edited by mark !t zer0; 27-04-20, 14:59.
          sloboda ili ništa

          Comment


          • Originally posted by joshmor View Post
            gomboce se kaze u vojvodini,po madzarski
            Nisam iz lepe nam Vojvodine, niti sam Madjarica. Knedle. ;)
            sigpic

            Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
            But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

            Comment


            • Originally posted by ledeni 80 View Post
              Olja za knedle sa sljivama na samu pomisao mi krene voda na usta i imam ih u zamrzivacu samo da se skuva krompir ali za sad mi slatka pita sa tikvom samo pada na pamet
              Cuti ti tamo sa onim delicijama iz tvog kraja :šmrc
              sigpic

              Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
              But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

              Comment


              • jeo sam Olja kompletusu,ali u selu prste da polizes sve domace osim lepinje

                Comment


                • Srećnih mi prvih 10 godina na forumu, i da nam se sportska takmičenja završe sa pobednicima sledeće godine, za razliku od ove.
                  “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                  Comment


                  • Originally posted by miloolja View Post
                    Nisam iz lepe nam Vojvodine, niti sam Madjarica. Knedle. ;)
                    Nema to veze odakle si, ime im je GOMBOCA. Knedle su testo za supu, itd....
                    3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                    6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                    3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                    2× German League champion (2018, 2019)
                    6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                    4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                    2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                    Comment


                    • Originally posted by goku View Post
                      Naravno da je pod uticajem, sve je danas interes.

                      Problem je što taj koji hoće da menja ne samo nauku, već i druge oblasti, a uložio je vreme i stručan je, biva sabotiran, ismevan, ne dozvoljava mu se rad, podmeće i slično.

                      A sve da bi se zadržali uspostavljeni odnosi koji odgovaraju interesima kapitala.
                      Ne, nauka je najmanje pod uticajem tudjih interesa. Sto je bogatija zemlja, to je nezavisnija nauka od drzave i uz to veci budzet za sama istrazivanja u datoj oblasti.

                      On samog sebe diskredituje i da bi bio u pravu treba da imas jasne i empirijski neoborive dokaze, evo imas primer nadri lekara Zeljka Mitrovica o ozoniranju i mozes na netu da nadjes kako to naucni strucnjaci pobijaju tu teoriju. Isti ''ti'' koji su navodno pod uticajem necijeg interesa. Da se nauka tako limitira, mnogo bi se sporije razvijala.

                      Originally posted by Chiwwi View Post
                      Da, nauka pod uticajem nečijih interesa.
                      Npr. Vakcine protiv ptičijeg gripa.

                      Tu je nauka odradila vakcinu za farmaceutsku kompaniju koja je te vakcine prodala našoj zemlji, a u našoj zemlji gotovo niko nije vakcinisan, jer je ptičiji grip nestao, tj. nije ga ni bilo.

                      Tu su nauka sa stvaranjem vakcine, i mediji sa svojim zastrašivanjem, tj. spinovima, bili direktni saučesnici u prevari.

                      Istovremeno su tada protivnike te šarade nazivali svakojakim imenima, i sada naravno, nikom ništa.

                      Nije se desilo ništa.
                      Nije to baš bilo tako.
                      Pravimo se blesavi.
                      Skroz pogresan primer i sam tajmlajn je mnogo veci, mi smo tek u novembru krenuli sa zabranama okupljanja i bio je produzen jesenji raspust. Tada je tek kod nas proglasena epidemija. Dok je u Meksiku svinjski grip krenuo od aprila. Pandemija je proglasena u junu te godine. Nemoguce je bilo sta isprojektovati u nauci zato sto tu ima gomilu nepoznatih. Niko nije mogao da predvidi da ce sam grip mutirati u slabiji oblik i da ce postati redovni grip. U Americi se ogroman broj ljud vakcinisao kada je to bilo u jeku. Ne vidim problem zasto bi se vakcina ignorisala kada su ljudi stradali od svinjskog gripa i na toj bazi je napravljena vakcina.

                      Mediji su itekako uticali da se oko 250000 samo vakcinisalo, medju prvima tadasnji MZ Tomica Milosavljevic pred kamerama. Islo se po skracenim procedurama i samo nepoverenje u vlast je dovelo da imamo jednocifren procenat vakcinisanih. Narucili smo 3000000. ali smo platili dva. Nije samo jedna farmaceutska kompanija razvijala vakcinu, nego vise njih. Primera radi u Americi je procenat vakcinisanih preko 43%. To je ogroman broj ljudi tako da bi se itekako saznalo da nesto nije bilo u redu sa tim vakcinama. Rezon da se uzmu vakcine je ispravan, pogresilo se oko kolicine. Pritom ne mozes da se igras sa hemijskim sastavom i da to ubrizgavas u pacijenta, jer ce se to lako saznati i novinari ce jedva cekati da takve stvari upotrebe protiv vlasti. Kasnije se ispostavilo da je vakcina nepotrebna samo sto je sam intenzitet sirenja opao i simptomi su postali slabiji. Bas naprotiv, da je virus bio samo smrtonosniji za to bi tada mnogo vlada odgovaralo ako ne bi kupili vakcine. Takve stvari se ne rade kada moze dobar deo stanovnistva da ti nastrada, a u prethodne dve pandemije je stradalo preko milion ljudi. Kada gledamo apsolutne brojeve, vise se ljudi zarazilo svinjskim gripom nego spanskom groznicom. Dovoljno je da se virus prosiri na nekoliko kontinenta da bi se proglasila pandemija.

                      Izveestaj BATUTa o svinjskom gripu

                      http://www.batut.org.rs/download/gri...02009-2010.pdf

                      Jos malo da se dopunim.

                      Kako virus moze da mutira u slabiji oblik, isto tako postoji mogucnost da mutira u jaci i smrtonosniji. Eto jos jedna nepoznata zasto moze da se desi zajeb u proceni. Proizvodnja vakcina je itekako opravdana jer se posledice ne mogu izmeriti i reaguje se preventivno. Imamo primere iz ne bas tako daleke proslosti(pandemije pre svinjskog gripa) kada je stradalo milion ljudi tokom pandemije. Vakcine se izradjuje se na osnovu samog virusa.
                      Last edited by Ricma; 27-04-20, 17:46.

                      Comment


                      • In the meantime...
                        “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                        Comment


                        • Originally posted by LosmiSK View Post
                          Nema to veze odakle si, ime im je GOMBOCA. Knedle su testo za supu, itd....
                          Ma zovi ih kako hoces i prekini da pametujes [emoji849]
                          sigpic

                          Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                          But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                          Comment


                          • Originally posted by LosmiSK View Post
                            Nema to veze odakle si, ime im je GOMBOCA. Knedle su testo za supu, itd....
                            A bas u Novom Sadu imaš Knedla House
                            There's something wrong with me chemically
                            Something wrong with me inherently
                            The wrong mix in the wrong genes
                            I reached the wrong ends by the wrong means
                            It was the wrong plan
                            In the wrong hands
                            With the wrong theory for the wrong man
                            The wrong lies, on the wrong vibes
                            The wrong questions with the wrong replies

                            Comment


                            • Svi znamo da je Olja ovde, a i šire, #1 autoritet za hranu, i ako ona kaže da je jedina prava slatka pavlaka od kravljeg mleka onda budi siguran da je to tako. [emoji41]
                              “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                              Comment


                              • Originally posted by Slippin' Jimmy View Post
                                A bas u Novom Sadu imaš Knedla House
                                Dodjosi
                                3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                                6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                                3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                                2× German League champion (2018, 2019)
                                6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                                4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                                2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                                Comment

                                Working...
                                X